Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Genewa
#1 PostWysłany: 24 Paź 2013 01:18 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Witam!

W poniedziałek jadę na 2 dni do Genewy. Ma ktoś może jakieś sugestie odnośnie poruszania się po mieście, atrakcji, dobrych a niedrogich restauracji?

Pozwoliłam sobie otworzyć nowy wątek, bo jeżeli nikt nie odpowie wrzucę swoje własne uwagi w przyszłym tygodniu.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Genewa
#2 PostWysłany: 09 Gru 2013 17:40 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
ewam24, jak wrażenia?
Mam ponad 4 godzinną przesiadkę w Genewie i zastanawiam się czy jest sens ruszać się poza terminal. Z wstępnego rozeznania wynika, że tak. :)
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Genewa
#3 PostWysłany: 18 Gru 2013 14:51 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 22
Macku,

4 godziny to niezbyt dużo.

Mozesz podjechac do CERN-u, lub nad Jezioro Genewskie - słynna fontanna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Genewa
#4 PostWysłany: 18 Gru 2013 15:31 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Jedz. Bez problemu się uwiniesz. pociągiem jedzie się 15 minut do centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Genewa
#5 PostWysłany: 19 Gru 2013 10:14 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 22
http://www.patekmuseum.com/ - bardzo ciekawe muzeum, wstęp 10CH, ale warto- stymże wtedy zajmie Ci to większość wolnego czasu,

Jet d'Eau - najbardziej rozpoznawalny punkt Genewy

Po drodze do fontanny masz siedzibę ONZ,
https://maps.google.pl/maps?saddr=airpo ... s&t=m&z=13

Daj znać po powrocie co Ci się udało zobaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Genewa
#6 PostWysłany: 19 Gru 2013 11:59 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Maciej pewnie już dawno wrócił z Genewy, ale może innym się przyda.

Na lotnisku w Genewie są automaty na bezpłatne bilety na komunikację miejską. Są ważne na 80 min., ale to spokojnie wystarczy, aby dojechać dokądkolwiek.

Natomiast w wielu hotelach i hostelach można otrzymać bezpłatne, dzienne bilety na transport publiczny. Jeśli przebywamy dłużej, to często jest tak, że każdego dnia pobytu dostajemy bilet na kolejny dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Genewa
#7 PostWysłany: 19 Gru 2013 12:29 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Dzięki za informacje. Ostatecznie pomimo lotu przez Genewę w obie strony nie wybrałem się do miasta z powodu złej pogody (deszcz,mgła,zimno).

Miałem pisać na przyszłość o bezpłatnej komunikacji i szybkim dojeździe pociągiem w ~10minut do centrum, ale widzę, że zostałem uprzedzony.
Jeśli chodzi o bezpłatne bilety komunikacji (ważne 80minut) to są dostępne przy wyjściu za taśmami z bagażami i tylko tam. Ciężko przeoczyć.
W hotelach otrzymamy bezpłatnie bilety na kolejne dni.

Dość istotna informacja, która może się przydać przy przesiadkach na lotnisku w Genewie, ponieważ na lotnisku tworzą się spore kolejki do kontroli bezpieczeństwa.
Lotnisko posiada strefę tranzytową i przy przesiadce na locie z z Schengen dokądkolwiek możemy z tranzytu skorzystać i tym samym ominąć te kolejki. Jeśli przylatujemy spoza Schengen nie ma opcji na skorzystanie 'z krótszej ścieżki' i ponownie musimy przejść Security, a jeśli lot jest poza Schengen oczywiście także kontrolę paszportową. Samo dojście do gate'a może zając nam do 10-15minut od Security, także sumarycznie robi się sporo czasu. Polecam liczyć nieco większy zapas czasu na takie przesiadki.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off
fly4me lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Genewa
#8 PostWysłany: 13 Mar 2014 13:56 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 130
Hej!

Wybaczcie, że tak późno. Koniec końców Genewę odwiedziłam kilka razy, aczkolwiek nie dlatego, że jakoś szczególnie mnie urzekła. Miasto można przejść w jeden dzień i myślę, że przeciętnemu turyście to w zupełności wystarczy. Poniżej atrakcje, które mi się najbardziej podobały:

1. Jet d'eau - słynna fontanna, miło jest usiąść w ciepły dzień (23.12 był taki:), a jeśli ktoś ma więcej czasu i siły to zrobić sobie spacer i pooglądać fontannę z różnych stron.

2. Palais des Nations - chcieliśmy wejść, ale był tam jakiś remont. Jeśli komuś szkoda pieniędzy (wejście kosztowało chyba kilkanaście euro) to i tak warto zobaczyć kilkadziesiąt tryskających fontann i olbrzymie krzesło-pomnik.

3. Sklep z czekoladkami Favarger - bardzo fajne miejsce, gdzie sprzedaje szwajcar, który od wielu lat jeździ na wakacje do Polski i nawet już trochę po polsku mówi. Poza pysznymi czekoladkami w rozsądnych cenach (jak na Genewę oczywiście:) fajne jest to, że każdego klienta (nawet grupkę studentów w trampkach z plecakami) częstuje się czekoladkami i nawet jeżeli nic potem nie kupi to nie ma problemu:)

4. Palais municipal - piękny widok z małego i bardzo malowniczego skwerku - polecam!:)

5. Cmentarz miejski - leży tu sporo osobistości, fajny klimat.

Wiem, że pewnie ominęłam sporo 'must see', ale jakoś szczególnie mnie nie zachwyciły. Tak czy siak mam nadzieję, że komuś się przyda:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Genewa
#9 PostWysłany: 08 Mar 2015 16:39 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Temat od roku nie rozwijany, może dorzucicie coś nowego? Jaki jest koszt wstępu do muzeum naturalnego w Genewie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Genewa
#10 PostWysłany: 08 Mar 2015 17:02 

Rejestracja: 20 Maj 2014
Posty: 1284
Loty: 253
Kilometry: 427 726
srebrny
dyzio1 napisał(a):
Temat od roku nie rozwijany, może dorzucicie coś nowego? Jaki jest koszt wstępu do muzeum naturalnego w Genewie?

http://www.ville-ge.ch/mhng/
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Genewa
#11 PostWysłany: 08 Mar 2015 17:07 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
I ogólny informator o mieście i atrakcjach na deser:

http://www.ville-geneve.ch/welcome-geneva/
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Genewa
#12 PostWysłany: 22 Mar 2015 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2011
Posty: 1245
Loty: 156
Kilometry: 186 401
niebieski
W sobotę byłem na jednodniowym wypadzie do Genewy, ogólnie miasto mnie nie urzekło (może przez pogodę :P). Bezpłatny bilet 80 min oraz darmowe broszurki i mapki pobrałem przed wyjściem z terminala przylotów. Do centrum (Gł. dworzec Gare Cornavin) dojechałem autobusem linia nr 5. Z dworca obrałem kierunek na słynną fontannę Jet d'eau, obok pełno łódek, łodzi oraz jachtów, po drodze mijając zegar kwiatowy. Następnie obrałem kurs na Muzeum Sztuki i Historii (wstęp bezpłatny, czynne od 11 w sobotę,), po drodze mijając pełno markowych sklepów oraz katedrę św. Piotra. Kolejnym miejscem, które odwiedziłem było Muzeum Historii Naturalnej (wstęp bezpłatny) również polecam. Poniżej obok muzeum,znajduje się centrum handlowe (jest H&M, ichni Deichmann, sklep spożywczy Coop i jakiś kosmetyczny) oraz supermarket Migros. Płaciłem w euro 1CHF = 1EUR, np. butelka wody 0,5l 0,45 CHF, sałatka 300g 2,40 CHF. Powrót na lotnisko autobusem linia nr 5 z przystanku obok Muzeum Historii Naturalnej. Koszt przejazdu 3 CHF (bilet 1-godzinny, zakupiony w automacie na przystanku), autobus jedzie ok 35 min na lotnisko.
_________________
Moje podróże - http://www.huntfortravel.blogspot.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Genewa
#13 PostWysłany: 23 Lip 2015 10:03 

Rejestracja: 10 Lis 2014
Posty: 4
Hej wszystkim :)

Mam pytania odnośnie Genewy, na które mam nadzieje uda mi się uzyskać odpowiedź :)

1. Jaki hotel/hostel polecacie dla dwóch osób ? Zależy mi na czymś tańszym, ale te które udało mi się znaleźć kosztują około 1400 za 4 dni (2 osoby) czy to standardowa cena ? Na pewnym videoblogu na youtube, jeden z Polaków proponował by podczas przyjazdu do Genewy nie mieszkać w samej Genewie a mieście na litere A (Ammerette?), która znajduje się po stronie Francuskiej i wszystkie hotele są tanśze o ponad połowę
2. Jak wygląda sprawa z językiem angielskim ? czy faktycznie jest tak, że mieszkańcy nie mają ochoty rozmawiać w tym języku i trzeba znać przynajmniej podstawy francuskiego by się w miare możliwości swobodnie komunikować ?
3. W postach powyżej przeczytałam, że po przylocie można odebrać darmowy bilet na lotnisku a później większość hoteli oferuje darmowe dzienne bilety. Czy można gdzieś znaleźć listę, które hotele/hostele oferują taki "gratis" ?
Czy w komunikacji jest bilet dwuosobowy bądź kilkudniowy (3/4 bądź weekendowy) ? Jeżeli tak to jaka jest jego cena
4. Chciałabym kupić kilka rzeczy i wysłać je do kraju, czy polecacie jakąś tanią pocztę ?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Genewa
#14 PostWysłany: 23 Lip 2015 10:28 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Ad. 1. viewforum.php?f=1367

Ad. 2. Spokojnie można się dogadać w podstawowych sprawach. Owszem, można trafić na kogoś, kto się zablokuje lub emigranta, który nigdy nie uczył się angielskiego, to może być ciężko - choć nie zawsze wynika to ze złej woli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Genewa
#15 PostWysłany: 23 Lip 2015 10:50 

Rejestracja: 18 Sie 2012
Posty: 468
Loty: 30
Kilometry: 33 014
Angielski w samej Genewie powinien być wystarczający, często nawet ludzie sami przechodzą na ten języki, gdy widzą, że z francuskim sobie słabo radzisz. :)

Co do noclegu, to wszystko po stronie francuskiej powinno być tańsze (w sklepach zdecydowanie widać różnicę), sprawdź tylko sobie najpierw dojazd, czy będziesz miał dobrą komunikację do samej Genewy. Pod tym względem może Ci pasować np. Saint Genis Pouilly, może poszukaj czegoś przez airbnb? Powinno być taniej, niż w zwykłych hotelach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Genewa
#16 PostWysłany: 28 Cze 2016 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Polecam odwiedzenie ogrodu botanicznego, północnej części miasta. Wejście jest darmowe.
W środku prawdziwe bogactwo flory, a i jakieś okazy fauny też się znajda (owce chyba).
Jedna tylko niedogodność: ścieżki są wyłożone żwirem i jazda np wózkiem z dzieckiem może być uciążliwa.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Genewa
#17 PostWysłany: 14 Lis 2016 01:11 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Jesli chodzi o Genewę, zdecydowanie spacer nad jeziorkiem. Jesli mamy darmowy bilet na komunikację miejską warto popłynąć tramwajem wodnym promem przez jeziorko na jednej z 3 lini miejskich oferujacych "mini rejsiki" a raczej przeprawy na drugą stronę miasta łódką - coś jak w Amsterdamie.

Z ciekawości jak nie goni nas czas można tramwajem podjechać do CERNu - jest tam makieta zderzacza hadronów i ciekawa wystawa w budynku kuli - wstęp na nią jest darmowy po prawej stronie - po wyjściu z tramwaju. 3 minuty spaceru dalej i jesteśmy we FRancji.

Tu mały polonik - idąc od Placu Bel Air przez most - w kierunku fontanny - kawałek za nią nieco pod górkę rozciąga się ulica Rue de la Cite. Tutaj pod nr 9 - obecnie 9-11 - mieszkała od listopada 1833 do czerwca 1836 - Klaudyna Potocka - Wielkopolanka. Siostra pochodzącego z Kórnika pod Poznaniem - Tytusa Działynskiego, przyjaciółka Adama Mickiewicza z którym mieszkała pewien okres czasu w Dreźnie, muza artystów romantyzmu.

Mały tip - często odradza się płatności w euro argumentujac to tym ze przelicznik dla Szwajcarow to 1 EU = 1 Frank. Niechby i tak było. Ja podyktowny wrodzonym skąpstwem a w potrzebie wymiany waluty, bo nie moglem użyć karty, zrobilem tego na Dworcu Coravin - na 100 euro nie dosc ze przeliczyli po mega syfnym kursie to jeszcze wzieli 4 franki prowizji.
Takim przekrętom mowimy nie.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Genewa
#18 PostWysłany: 13 Mar 2017 01:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
ewam24 napisał(a):
Ma ktoś może jakieś sugestie odnośnie poruszania się po mieście, atrakcji, dobrych a niedrogich restauracji?

Mam podobne pytania. Jedziemy 5 osobową grupką 19 marca a wyjeżdżamy 23 marca rano.
Kilka pytań:
- w jakiej walucie zakupy?
- jaki system biletów? Poza tym darmowym z lotniska.
- jakie są ceny podstawowych artykułów żywnościowych (jakie są tańsze sklepy?)

Poczytałam poniżej co warto zobaczyć w Genewie.
My jedziemy służbowo ze stowarzyszenia, a więc pokrywamy koszty pobytu sami (stowarzyszenie nie zwraca za wydatki ani nie ma tzw delegacji służbowej - to organizacja NON PROFIT)
Dlatego tak bardzo zależy mi na odpowiedzi na te pytania.
Nocujemy niezbyt daleko ONZ - jak to daleko od lotniska?
Wyjazd już za tydzień, nie bardzo wiemy gdzie szukać informacji na nasze pytania.
Tak więc dziękuję za każdą podpowiedź i odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Genewa
#19 PostWysłany: 13 Mar 2017 02:32 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
Grzes830324 napisał(a):
Tu mały polonik - idąc od Placu Bel Air przez most - w kierunku fontanny - kawałek za nią nieco pod górkę rozciąga się ulica Rue de la Cite. Tutaj pod nr 9 - obecnie 9-11 - mieszkała od listopada 1833 do czerwca 1836 - Klaudyna Potocka - Wielkopolanka. Siostra pochodzącego z Kórnika pod Poznaniem - Tytusa Działynskiego, przyjaciółka Adama Mickiewicza z którym mieszkała pewien okres czasu w Dreźnie, muza artystów romantyzmu.


Chyba największym polonikiem jest fakt że w Genewie mieszkał Juliusz Słowacki. Poeta mieszkał tam w latach 1833-1836. Pisał wtedy m.in. swój największy dramat pt. "Kordian" oraz "Balladynę", "Godzinę myśli" i kilka innych utworów. Ma swoją tablicę na jednym z budynków przy ulicy Monthoux.

Właśnie w tym mieście Słowacki zobaczył się też z Mickiewiczem. Obaj poeci spotkali się w Genewie w lipcu 1833 roku.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Genewa
#20 PostWysłany: 15 Mar 2017 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
cccc napisał(a):
- jaki system biletów? Poza tym darmowym z lotniska.
http://www.geneva.info/public-transport-tickets/
Pozdrawiam i zycze udanego pobytu.

Dziękuję.
Mam jeszcze pytanie, co warto (między spotkaniami służbowymi w Biurze Nar. Zjedn. - prawa osób niepełnospr. będziemy dyskutować) zobaczyć. Tak turystycznie ale i relaksowo.
I jeszcze pytanie o bilet tygodniowy.
Otrzymałam info, że można taki kupić za 38 CHF. Ale na podanej stronie nie widzę takiego biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group