Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 730 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lis 2013 23:50 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Z największą przyjemnością chciałbym zaprezentować nową wyszukiwarkę tanich połączeń lotniczych mojego autorstwa.
Wyszukiwarkę unikalną, jakiej nie ma na rynku. Nic dziwnego - kilku moich znajomych z branży IT i lotniczych (pozdrawiam) była mocno sceptyczna co do możliwości technicznych wykonania przedstawionych założeń.
Prosta, czytelna jak tylko to możliwe i piekielnie skuteczna. Łatwo nie było, ogrom pracy, ale są i pierwsze rezultaty, o których ocenę chciałbym poprosić Was forumowicze.

Lista najważniejszych konkretów jeśli chodzi o możliwości na początek:
    - wyszukiwarka bezpłatna dla wszystkich do użytku niekomercyjnego
    - bez konieczności instalowania czegokolwiek - działająca w internecie bez flasha czy silverlighta
    - 3575 obsługiwanych tras, czyli cała siatka Wizzair i Ryanair, w tym aż 260 tras z Polski
    - wyszukiwanie nie tylko dla jednego miasta docelowego, ale także dla np. konkretnych państw czy regionów (dostępne dla lotów z Polski)
    - opcja lecę "Gdziekolwiek" - wyszukiwanie obejmuje wszystkie bezpośrednie loty z danego miasta (dostępne dla lotów z Polski)
    - kilkadziesiąt tysięcy zestawień lotów obejmujących nie tydzień, nie miesiąc a rok czasu do przodu
    - wszystkie zestawienia prezentują loty i ceny w dwie strony wraz z terminem i długością wyjazdu
    - niezależnie od zestawień - kalendarz z widokiem miesięcznym dla wszystkich lotów, obejmuje połączenia na rok czasu do przodu
    - ceny w serwisie dostępne są dla wszystkich, bez posiadania jakichkolwiek kart zniżkowych
    - bezpośredni i bezpłatny dostęp do cen często niższych niż na stronie przewoźników, np. w Wizzair możliwość skorzystanie ze zniżki klubowej
    - już wkrótce specjalne oferty dostępne tylko przez SamolotemTaniej.pl, np. tańszy bagaż rejestrowany
    - możliwość szybkiej rezerwacji lotu za pośrednictwem serwisu. Bez opłat serwisowych, zawsze bez opłat za przewalutowania oraz ryzyka przepłacania za bilet przez wysokopłatne, nieobowiązkowe opcje nagminnie wciskane na stronach przewoźników


Kilka informacji - przeczytaj przed skomentowaniem:
    Zanim napiszesz "dodałbym to, to i to" najpierw napisz co, z tego co już jest dostępne, jest niefunkcjonalne lub błędnie Twoim zdaniem wykonane.
    Wyszukiwanie lotów z zagranicy jest chwilowo zablokowane i zostanie udostępnione w przeciągu tygodnia czasu, który jest potrzebny na testy zaprezentowanej dziś wersji.
    Część brakujących informacji na stronie zostanie uzupełniona w najbliższych dniach.
    Wyszukiwarka jest obecnie celowo przystosowana tylko do lotów w dwie strony. Lot w jedną stronę będą dostępne w ciągu najbliższych kilku miesięcy.
    Strona zoptymalizowana jest pod komputery stacjonarne i przeglądarkę Firefox (najpopularniejsza w Polsce). Z przeglądarkami Chrome/Opera/Safari/inne w wyświetlaniu strony może wystąpić kilka minimalnych nieprawidłowych drobiazgów (wyniki i ceny są takie same). Wersja zoptymalizowana pod tablety/komórki będzie dostępna w późniejszym czasie.
    Lista udostępnionych możliwości wyszukiwarki nie jest całkowita. Kilka dodatków będzie uruchamiane w najbliższych miesiącach. W najbliższych tygodniach pojawi się m.in. wyszukiwanie jednodniówek. Na większe zmiany typu inne filtry przeszukiwania czy loty z przesiadkami konieczne będzie poczekanie do czasu profesjonalnego serwera dedykowanego o znacznym koszcie utrzymania.
    Niezwykle zaawansowany algorytm, biorący pod uwagę częstotliwość zmian cen na danej trasie + częstotliwość poszukiwania w wyszukiwarce + nawet pory dnia dla każdego lotu ustala indywidualny czas cachowania prezentowanych danych. Ceny są odświeżane nawet co 5minut jeśli zajdzie taka potrzeba. "Nauka" i ustalenie precyzyjnych czasów na danej trasie zajmie algorytmom do kilku tygodni czasu.
    Osoby chcące korzystać z wyszukiwarki do celów komercyjnych proszę o kontakt e-mailowy. NIE oznacza to obowiązkowej konieczności ponoszenia opłat.
    Będę bardzo wdzięczny za polubienie strony na Facebooku i polecenie wyszukiwarki znajomym. Wśród pierwszego tysiąca osób, które klikną na "Lubię to!" oraz prześlą email ze swoim imieniem i nazwiskiem na adres facebook @ samolotemtaniej.pl zostaną wylosowane drobne nagrody.
    https://www.facebook.com/samolotemtaniej

Za wszelkie znalezione i zgłoszone poważne błędy, które są nie do uniknięcia przy tak skomplikowanym projekcie będę także bardzo wdzięczny.

Zapraszam i czekam na pierwsze wrażenia!!
Oto adres http://www.SamolotemTaniej.pl


PS. Odpowiedź na zapytania do wyszukiwarki w średnim przypadku powinna być niemal natychmiastowa (!). Jeżeli czas wyszukiwania przekroczyłby 30 sekund proszę o informację. Niezależnie od tego także będę monitorował pracę serwera.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 10 Lis 2013 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
nie jestem w stanie powiedzieć nic więcej, ale - 'wow' :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Rewelacja, ogromne gratulacje. Jako użytkownik głównie KRK ciekawy jestem czy planujesz w bliższej lub dalszej przyszłości np. rozszerzenie wyszukiwarki o EZY?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
Piękna sprawa...
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:13 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Dostałem pytania o link do profilu na facebooku: https://www.facebook.com/samolotemtaniej

J29, tak w wyszukiwarce pojawią się nowe linie, EZY jest pierwszy na liście. Tempo wdrożenia zależy wyłącznie od zainteresowania serwisem.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:15 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Chwilę spojrzałem ale podoba mi się bardzo!
Naprawdę fajna sprawa i czuję, że to będzie bardzo przydatne.

Naprawdę super pomysł!

Nie jestem z branży IT więc pojęcia nie mam ale ile czasu zajmuje zrobienie takiego projektu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 120
Kilometry: 193 393
niebieski
gratulacje :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:20 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Uprzejmie proszę moderatora o przeniesienie tego tematu do właściwego działu - "Szukam taniego lotu".
Obecny nie pasuje do udostępnionej wyszukiwarki.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Strona graficznie wymiata!
Gratuluję pomysłu i wykonania!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Pierwsze zauważone niedociągnięcia :)
1. Gdy nie poda się wszystkich wymaganych kryteriów wyszukiwania, nie ma żadnego komunikatu itp., tylko następuje powrót do początku wyszukiwania, (np. gdy nic nie podam, albo tylko miasto wylotowe)
2. Brak lotów łączonych np. FR + W6 dla lotnisk blisko siebie, np. Okęcie/Modlin lub nawet w obrębie tego samego np. KTW, ale to pewnie gdy będą wyloty spoza Polski :)
3. Gdy wyszukam jakichś lotów i przeniesie mnie na kolejną stronę z prezentacją najtańszych lotów w każdym miesiącu i nacisnę wstecz w Firefoxie to wraca do strony głównej ale jest przyciemniona i kręci się na środku kółko z napisem Szukam.
4. Brak prezentacji znalezionych lotów na przełomie miesięcy, np. na weekend majowy i tak trzeba ręcznie szukać :)
5. W wyszukiwarce są pola do wpisania dat, ale nigdy nie są aktywne. Rozumiem, że będą w przyszłości?

BTW. Szacunek :)


Ostatnio edytowany przez skrzat, 11 Lis 2013 00:50, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Serwis piękny, szybki i bardzo praktyczny.
Masz talent i kariera przed Tobą.
Oby tak Ryan cię zatrudnił i zamienił koszmarek na wersję delux ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Również wyhaczyłem drobny błąd. Gdy wybieram najtańsze loty z-->Rzeszów, pojawia się London Luton operated by Ryanair ;)

// zwracam honor. Jest takie połączenie w systemie (!) ZONK
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez jacob94 11 Lis 2013 00:53, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:52 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 40
Rewelacja,gratuluje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:52 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Dzieki skrzat !
ad 1. Takie info pojawi się lada dzień. Nie wpływa to w żaden sposób na funkcjonalnośc.
ad 2. Loty kombinowane będą dostępne w późniejszym czasie i celowo nie ma ich w tej chwili.
ad 3. Wyszukiwarka w kilku miejscach nie lubi przycisku "Wstecz" i nie da rady tego uniknąć. Nie chciałem programowo blokować możliwości jego kliknięcia, a w wynikach wyszukiwania można kliknąć na strona głowna lub na logo. W kalendarzu przycisk Back działa jak najbardziej poprawnie i można z niego korzystać.
ad 4. Weekend majowy w przyszłym roku to aż jeden dodatkowy dzień wolny. Każdy inaczej interpretuje czy może pojechać wtedy na 4 czy 20 dni urlopu i poza wyższymi cenami lotów majówka nie wyróżnia się niczym w branży lotniczej, żeby była godna osobnego potraktowania.

Tak jak pisałem wyżej - nie wszystkie funkcje wyszukiwarki mogę udostępnić i wynika to w sporej części z ograniczeń sprzętowych. Wyszukując przez program typu Azuon obciążany obliczeniami jest Twój komputer, serwery przewoźników oraz autorów programu. W SamolotemTaniej obciążenie zapytaniami wszystkich użytkowników idzie na jeden serwer, który musi wykonać wszystkie powyższe operacje.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
może jestem jakiś ułomny ale tam nie można znaleźć żadnych lotów spoza PL.
nie można np BCN w miejscu wylotu wpisać (tzn można ale strona tego nie rozpoznaje jako lotnisko wylotu :) ) przez co nie jest to urządzenie uniwersalne, bardziej dla tych co już nie chcą tu wracać :D

po za tym, to zmieniające się tło(zdjęcia+oferty) w starszych maszynach żrą sporo zasobów
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:58 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
namteH napisał(a):
może jestem jakiś ułomny ale tam nie można znaleźć żadnych lotów spoza PL.
nie można np BCN w miejscu wylotu wpisać (tzn można ale strona tego nie rozpoznaje jako lotnisko wylotu :) ) przez co nie jest to urządzenie uniwersalne, bardziej dla tych co już nie chcą tu wracać :D

po za tym, to zmieniające się tło(zdjęcia+oferty) w starszych maszynach żrą sporo zasobów

!!!
"Kilka informacji - przeczytaj przed skomentowaniem:
Wyszukiwanie lotów z zagranicy jest chwilowo zablokowane i zostanie udostępnione w przeciągu tygodnia czasu, który jest potrzebny na testy zaprezentowanej dziś wersji."

jacob94 napisał(a):
Również wyhaczyłem drobny błąd. Gdy wybieram najtańsze loty z-->Rzeszów, pojawia się London Luton operated by Ryanair ;)

// zwracam honor. Jest takie połączenie w systemie (!) ZONK

widzisz a ja pośpieszyłem się i skasowałem połączenie przed sprawdzeniem czy piszesz prawdę chwilę po Twoim poście.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj


Ostatnio edytowany przez maciejwroclaw, 11 Lis 2013 00:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Lis 2013 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
maciejwroclaw napisał(a):
W SamolotemTaniej obciążenie zapytaniami wszystkich użytkowników idzie na jeden serwer, który musi wykonać wszystkie powyższe operacje.


W takim razie jak często aktualizowane są ceny?
I czy dobrze rozumiem że nie mając WDC można korzystać ze zniżki bez kupowania dodatkowego biletu? oO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:02 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Mareckipl napisał(a):
maciejwroclaw napisał(a):
W SamolotemTaniej obciążenie zapytaniami wszystkich użytkowników idzie na jeden serwer, który musi wykonać wszystkie powyższe operacje.


W takim razie jak często aktualizowane są ceny?
I czy dobrze rozumiem że nie mając WDC można korzystać ze zniżki bez kupowania dodatkowego biletu? oO


ad. 1. Post pierwszy, cytat:
"Kilka informacji - przeczytaj przed skomentowaniem:
Niezwykle zaawansowany algorytm, biorący pod uwagę częstotliwość zmian cen na danej trasie + częstotliwość poszukiwania w wyszukiwarce + nawet pory dnia dla każdego lotu ustala indywidualny czas cachowania prezentowanych danych. Ceny są odświeżane nawet co 5minut jeśli zajdzie taka potrzeba. "Nauka" i ustalenie precyzyjnych czasów na danej trasie zajmie algorytmom do kilku tygodni czasu. "

ad. 2. Ew. dodatkowy bilet jest uwzględniony w prezentowanych cenach, więc nie trzeba się martwić o doliczanie czegokolwiek.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
maciejwroclaw napisał(a):
Dzieki skrzat !
ad 4. Weekend majowy w przyszłym roku to aż jeden dodatkowy dzień wolny. Każdy inaczej interpretuje czy może pojechać wtedy na 4 czy 20 dni urlopu i poza wyższymi cenami lotów majówka nie wyróżnia się niczym w branży lotniczej, żeby była godna osobnego potraktowania.


Nie miałem na myśli tylko weekendu majowego, tylko np. taki przypadek (ceny wymyślone na potrzeby przykładu):
Wszystkie loty są w lutym i marcu po 50 zł OW, oprócz dwóch - ostatni lot w lutym i pierwszy w marcu są za 25 zł. Wasza wyszukiwarka pokaże najtaniej w lutym i w marcu 75 zł (50+25 w lutym i 25+50 w marcu), ale na przełomie lutego i marca jest lot za 50 zł, który pasuje do wyszukiwanego kryterium (np. lot na 1-4 dni). Tak samo może być z weekendem majowym :)
Przy dłuższych pobytach takich przypadków może być więcej.

Wyedytowałem tamten post więc napiszą jeszcze raz pkt. 5 :)
5. W wyszukiwarce są pola do wpisania dat, ale nigdy nie są aktywne. Rozumiem, że będą w przyszłości?


Ostatnio edytowany przez skrzat, 11 Lis 2013 01:05, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 11 Lis 2013 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
Zapowiada się bardzo ciekawie, gratuluję. Mam nadzieję, że będzie to na siebie zarabiać, choć nie wiem czy grono fanów lotów lowcostowych na tyle ambitnych, aby korzystać z wyszukiwarki będzie na tyle duże, aby zapewnić zyski.

Ja życzę jak najlepiej dlatego lajkuję, podesłałem znajomym, maila nie wysyłam żeby swoją nagrodą nie osłabiać szans na sukces :)


Z uwag na dziś:
1. fajne są kategorie w stylu "egzotyczne" albo jakby np. po wyborze w dymku albo po najeździe pojawiało się info co pod tym rozumieć, szczególnie że pewnie z czasem jak będzie więcej przewoźników/tras to i więcej kategorii się pojawi
2. najtańsze loty i opcja "gdziekolwiek" to zdublowanie funkcjonalności, sądząc po "urlach" mimo, że te same dane to inną ścieżką. Niby pierdoła, ale takie dublowanie zazwyczaj przy głupich użytkownikach prowadzi w najlepszym razie do wielu zapytań o to czymś się różni itp. itd.
3. zanim wybiorę destynację to pojawia mi się tradycyjne okienko z możliwością wyboru dat wylotu i powrotu. Jak wybiorę destynacje to te pola znikają (bezpowrotnie), pojawia się dymek z wyborem "okołoweekendowy" ,"1-4dni" itd. i nawet jak kliknę to nie znika, mylące bo jednak po poprzednim dymku (z najpopularniejszymi) liczę, że zniknie i przejdą dalej w wyborze. Ze swojego doświadczenie (a projektuję i programuję aplikacje webowe) mogę powiedzieć, że takie drobne nieścisłości negatywnie wpływają na wyniki w testach usability. Czyli:
a) jak opcji wyboru konkretnych dat ma nie być to niech nie pojawiają się na początku
b) jak ma być to musi dać się do niego wrócić
c) dymki po interakcji powinny się zachowywać tak samo, czyli jak ten od destynacji znika to i ten od terminów powienine zniknąć po kliknięci
d) w związku z tym opcje powinno się też dać wybierać z rozwijanej listy

4. w liście wyboru destynacji mam je podzielone według linii przez co destynacje się dublują. Wpiszę Barcelona to mam Bercelona Wizzair i Barcelona Ryanair. Znowu mylące, w wynikach dostanę obie, więc po co rozróżnienie?
5. ten podział z liniami zaburza też trochę sortowanie. Przykład: Chcę lecieć z Wawy do Bolonii. Rozwijam listę i sunę mijam kilka opcji na "B" (z wizzaira, ale to łatwo przeoczyć) i myslę sobie "szkoda, do Bolonii z Wawy nie ma lotów". Bo nie będę scrollował kolejnych kilkudziesięciu miast aby dotrzeć do ryana. Fajne by było jakby miasta pojawiały się nie zdublowane, alfabetycznie a obok nich(najlepiej napis kolorami, albo ikonkami) jakie linie latają na to lotnisko.
6. dymek z najpopularniejszymi destynacjami też może być mylący, sugerować że z niego trzeba wybrać. Może jakby destynacje w dymku pokazywać w formie chmury tagów? Tego sam nie jestem pewien, to do testów i przemyślenia.

Z uwag to na przyszłość :
1. jak jest opcja "gdziekolwiek" to przydałaby się jeszcze opcja "skądkolwiek" lub "z Polski".
2. czegoś takiego chyba jeszcze nie ma nigdzie(choć oczywiście w azuonie da się wszystko :) ) żeby korzystać z opcji regionów/aglomeracji. Tak jak mamy opcję dowolne lotniska z miasta, tak fajne byłoby pogrupowanie lotnisk które są blisko siebie i można z nich korzystać zamiennie. Przykładów jest wiele, ale ja np. ostatnio korzystałem z bliskości Machester-Liverpool i Glasgow-Edynburg. Może nawet nie jako opcja do wyboru, tylko jak szukam lotów do Manchesteru to pod wynikami pojawia mi się, że "A może powrót z Liverpool (60km odległości, 5 funtów koszt dojazdu) za X PLN?" I po kliknięciu przenosi na wyszukiwanie Liverpoolu albo łączy te dwa, albo robi jakieś multicity. To już do przemyślenia.
3. tak jak jest opcja "najtańsze" dla lotnisk, fajna byłaby też opcja "najtańsze" dla okresów. I tutaj zarówno przedziały czasowe konkretnych dat jak i znowu kategorie opisowe "wakacje", "święta", "sylwester". Bo często ludziom np. bez różnicy gdzie w Polsce wylądują wazne aby w miarę tanio na święta przlecieć z GB.


To takie szybkie review, mam nadzieję że coś z uwag okaże się pomocne. Jeszcze raz gratuluje, fajny pomysł i realizacja :)

P.S. I słowo wyjaśnienie jeszcze, że większość forumowiczów sobie poradzi z detalami które opisałem w uwagach, ale jak rozumiem ma to być narzędzie skierowane do mas ludzi, a te masy strasznie głupie są :) Z doświadczenia mówię, jak coś wydaje Ci się nie realne, że ktoś znajdzie i kliknie to na pewno ktoś to kliknie, ludzie nie czytają(widać to nawet po odpowiedziach w tym wątku!!!) , klikają na szybko i zawsze wyklikają jakiś bardzo nieprzewidywalny scenariusz. Dlatego pisząc uwagi staram się wczuć w kogoś kto się nie zna ani na stronach, ani na wyszukiwarkach, ani na lataniu. Sam widziałem projekty które miały za sobą świetne, nowatorskie algorytmy i idee, a rozbijały się o detale z zakresu usability co zniechęcało użytkowników.


Ostatnio edytowany przez kiew, 11 Lis 2013 01:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 730 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group