Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lut 2011 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 83
Kilometry: 130 518
niebieski
Cytuj:
Podbijam pytanie o tanie pizze w Rzymie :)


Rzym
Empire Pizza
Via Napoli 50 (5 min Termini)

Pyszna pizza + do Cola/Fanta/Sprite w puszce tylko 5 euro :)
Dla jednej osoby będzie to całkiem spory obiad.
W dobrej cenie jest jeszcze lasagna za 3,5 euro.
Generalnie mały, przyjemny lokal w dobrym punkcie na zwiedzanie miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
 Temat postu: Rzym
#2 PostWysłany: 15 Kwi 2011 20:05 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Rzym
Empire Pizza
Via Napoli 50 (5 min Termini)

Pyszna pizza + do Cola/Fanta/Sprite w puszce tylko 5 euro :)
Dla jednej osoby będzie to całkiem spory obiad.
W dobrej cenie jest jeszcze lasagna za 3,5 euro.
Generalnie mały, przyjemny lokal w dobrym punkcie na zwiedzanie miasta.
(by Vojtas)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#3 PostWysłany: 04 Sie 2011 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
We wrześniu będę w Rzymie w związku z tym pytanie, czy są tam restauracje typu "All you can eat" ? Szukałem w necie ale nic interesującego nie znalazłem.
Jeżeli zna ktoś niedrogie włoskie "knajpki" to będę wdzięczny za namiary.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#4 PostWysłany: 29 Sie 2011 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Wyjazd tuż tuż, może jednak ktoś coś poleci w Rzymie....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#5 PostWysłany: 29 Sty 2012 22:28 

Rejestracja: 24 Gru 2011
Posty: 54
Po ile normalnie w Rzymie jest pizza?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#6 PostWysłany: 30 Sty 2012 00:25 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Od 1e - 1.2e za 100 g jak kupujesz na kawałki w plackodajniach na stojąco. Wszystko zależy od ilości składników. Jak poszukasz to wyczaisz miejsca gdzie za 2 kawałki pizzy i piwo zapłacisz 5e.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#7 PostWysłany: 30 Sty 2012 16:06 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
To nie jest pizza :) Smaczna, ale to nie to. Cena faktycznie, niewygórowana:
https://lh6.googleusercontent.com/-ym_x ... C04364.JPG

Ceny w Ristorante lub Trattorii zaczynają się od 6 euro. Szukaj tylko w takich miejscach, najlepiej zatłoczonych przez Rzymian.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#8 PostWysłany: 30 Sty 2012 16:34 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Maciek78 napisał(a):
To nie jest pizza :) Smaczna, ale to nie to.


Jak to nie pizza? To jest najbardziej tradycyjna "pala" czyli "łopata" pizzy sprzedawana na wagę, uwielbiana przez tubylców szczególnie w porze lunchu.
Cena pizzy na wagę waha się od 1 euro za 100 g za "pizza bianca" czyli po prostu upieczone białe ciasto bez dodatków, 1,20 - 1,40 euro za 100 g za inne rodzaje w zależności od dodatków.
W pizzeriach okrągła pizza podawana na talerzu to średnio: 5 euro za margheritę, 6-8 euro za inne, znów zależnie od dodatków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#9 PostWysłany: 24 Lut 2012 14:36 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Polecam w Rzymie moją ulubioną restaurację http://www.primocafe.it/ tą na via dei Baullari , zawsze się tam stołuję kiedy jestem w Rzymie. Wspaniałe jedzenie po normalnych cenach: pasta 5-8 euro, pizza ok 7 euro. Obsługa bardzo przyjemna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#10 PostWysłany: 24 Lut 2012 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2011
Posty: 270
Polecam pizzerie ristorante La mensa di Bacca w termini zaraz koło stacji .

Brak opłaty za serwis " Coperto "

I najlepsze włoskie pizze i makarony za 5 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#11 PostWysłany: 02 Mar 2012 04:28 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 39
dos70 napisał(a):
Rzym
Empire Pizza
Via Napoli 50 (5 min Termini)

Pyszna pizza + do Cola/Fanta/Sprite w puszce tylko 5 euro :)
Dla jednej osoby będzie to całkiem spory obiad.
W dobrej cenie jest jeszcze lasagna za 3,5 euro.
Generalnie mały, przyjemny lokal w dobrym punkcie na zwiedzanie miasta.
(by Vojtas)



Może i tanio tam jest ale jedząc tam straciłem wiarę we włoską pizzę.............. odzyskałem ja dopiero w Da Li Cochi A TRASTEVERE na VIA DELLA SCALA 73 (choc na google view street jest nr 69) dojdziemy tam idąc na połudnei od Watykanu , mała knajpka coś w rodzaju fastfooda, wejście na czerwono ale pizze mieli świeżą i PRZEPYSZNĄ, jadłem pizzę 4 sery.

Oprócz tego polecam restauracje Il Condore na VIA Daniele Manin, blisko Termini, Turist Menu (1+2 danie+wino/woda+deser) 10 euro coperto wliczone, Pracuje tam miła polka Natalia więc z językiem nie ma kłopotów.

PS okaże się teraz ignorantem ale pierwszy raz byłem we Włoszech i zaskoczyła mnie włoska pizza, cieniutka, słabo przyprawiona (lub wcale) i zazwyczaj oprócz sosu pomidorowego i sera (mało) jest tylko jeden składnik. Jednak ja przyzwyczaiłem się do pizzy wieloskładnikowej.

JESZCZE FENOMENALNE LODY i niedrogie, za 1,5euro dostaliśmy 3 smaki tyle tego co gdzie indziej za 3euro. http://oldbridgegelateria.com/ bliziutko Watykanu na Viale dei Bastioni di Michelangelo 5. MUSICIE TAM ZJEŚĆ LODY!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#12 PostWysłany: 02 Mar 2012 10:55 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
SabumNim napisał(a):
blisko Termini, Turist Menu

Po pierwsze, w okolicach Termini przygniatająca większość lokali to masówka i tandeta.
Po drugie, "Turist menu" ma tyle wspólnego z lokalną kuchnią, co pizzeria na blokowisku w Polsce ma wspólnego z trattorią we Włoszech. Może autorce posta smakowało, ale wszystkim lecącym do Rzymu polecam trochę się przejść aby znaleźć normalny lokal gdzie jedzą miejscowi. Można też popytać miejscowych, właśnie w ten sposób znalazłem rewelacyjną restaurację w Rawennie, wieczorem całą wypełnioną okolicznymi mieszkańcami. Zresztą ta zasada (jedz tam gdzie jedzą miejscowi i unikaj "Turist menu") jest przydatna prawie wszędzie na świecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#13 PostWysłany: 02 Mar 2012 13:06 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 39
Tourist Menu odnosiło się do tematu forum czyli "Jak dobrze zjeść żeby nie zbankrutować"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#14 PostWysłany: 02 Mar 2012 14:46 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
mm0512 napisał(a):

Po drugie, "Turist menu" ma tyle wspólnego z lokalną kuchnią, co pizzeria na blokowisku w Polsce ma wspólnego z trattorią we Włoszech.

Zapamiętać!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#15 PostWysłany: 03 Mar 2012 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
SabumNim napisał(a):
Tourist Menu odnosiło się do tematu forum czyli "Jak dobrze zjeść żeby nie zbankrutować"


no wlasnie, nie tylko chodzi o to zeby zbankrutowac ,ale rowniez o to zeby dobrze zjesc, co jest notorycznie pomijane przez uzytkownikow tego forum
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#16 PostWysłany: 04 Mar 2012 16:32 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 152
Podrzuć nazwę i adres tej restauracji w Ravennie. Bedę na koniec marca to odpadnie mi tracenie czasu na szukanie.

mm0512 napisał(a):
SabumNim napisał(a):
blisko Termini, Turist Menu

Można też popytać miejscowych, właśnie w ten sposób znalazłem rewelacyjną restaurację w Rawennie, wieczorem całą wypełnioną okolicznymi mieszkańcami. Zresztą ta zasada (jedz tam gdzie jedzą miejscowi i unikaj "Turist menu") jest przydatna prawie wszędzie na świecie.
_________________
Pozdrawiam Piotrek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#17 PostWysłany: 05 Mar 2012 02:22 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
piopen napisał(a):
Podrzuć nazwę i adres tej restauracji w Ravennie.

Massi & Co, Viale Enrico Berlinguer, Ravenna.
Dobre jedzenie, ogromny wybór pizzy i makaronów. Są stoliki na dworze i w lokalu.
Miejscowi przychodzą tam całymi rodzinami zjeść i pogadać. Niestety, ma to też skutki uboczne, jest głośno, Włosi trajkoczą na maksa. Na zewnątrz sporo osób pali, wewnątrz robi się duszno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#18 PostWysłany: 05 Kwi 2012 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Dodam jeszcze kilka info ode mnie.

Warto skoczyć na jedzonko na Piazza del Drago 10 do rest. II Potentino na Zatybrzu.
Za 8 EUR (na osobę) zjedliśmy tam pyszny obiadek z Antipaso oraz deserkiem i pół litra wina, bardzo dobrego.
http://g.co/maps/s8vvj

Na lody idziemy pod Watykan do Gelaterii Old Bridge
http://g.co/maps/x5b2j
Cechuje ją duża kolejka zazwyczaj, często Polaków, za 2 EUR otrzymujemy 2 ogromne, pyszne gałki, mogące służyć za obiad

Warte polecenia też knajpki sieciowe Pastarito (Pizzarito) gdzie zjemy równie dobrze i ceno też w miarę ok. jest ich kilka w Rzymie.
Pizza na wagę to standard, ale tańsze znajdziemy tylko na Tabybrzu albo w dzielniach mieszkalnych gdzie trzeba specjalnie jechać, reszta to dość droga zabawa i taniej wychodzi taki obiadek jak wyżej

Na kawkę jedziemy do kawiarni Casina Donati przy stacji metra A San Giovanii - przy okazji zobaczymy kościółek. Cappuccino 1.2 EUR, Espresso 0.8 EUR, bardzo dobra kawa Circi.
http://g.co/maps/x2pur
Na nocne winko warto sobie skoczyć na Spagna czyli schody hiszpańskie, buteleczka wina i widoczek na dużą cześć Rzymu sprawie romantyczne wrażenie

Najważniejsza rada:
Dać się zgubić, najciekawsze miejsca, knajpki znaleźliśmy błądząc sobie z mapą z dala od turystycznego zgiełku, którego nie lubimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#19 PostWysłany: 09 Maj 2012 19:58 

Rejestracja: 05 Wrz 2010
Posty: 3
W myśl zasady "daj się zgubić" z powyższego postu, przechadzałem się po Rzymie i znalazłem coś naprawdę wyjątkowego!

Restauracja Pomodoro e Mozarella
http://g.co/maps/2c2ya

dzielnica, mało ciekawa... nie zachęcająca... na miejscu jednak totalny odlot! Ani jednego turysty, cała knajpa pełna miejscowych w różnym wieku, głównie młodzi ludzie i menu w którym mamy do wyboru tylko 3 opcje: Menu Mięsne, Menu z Rybami i Owocami Morza oraz Pizza Menu.

Dla przykładu, wybrane przeze mnie menu mięsne składało się z:
Aperitivo
5 Antipasti
3 Primi
2 Secondi
2 Contorni
Dolce fatto in Casa
Acqua
Vino

Cena : 16,5€ !! Menu z rybami i owocami morza 19,5€ a z pizzą 13,5€

Po Primi byłem już bardzo najedzony, a dodam tylko, że mam 2 metry wzrostu i lubię dobrze i dużo zjeść! Wszystko było bardzo dobre i bardzo sprawnie podawane. Na kolację warto zarezerwować sobie sporo czasu i zamienić ją w prawdziwą biesiadę ze znajomymi!

Podsumowując: Wszystkim polecam to miejsce, bo nie tylko dobrze tutaj zjadłem, ale przekonałem się też co to znaczy prawdziwa włoska uczta i dlaczego śniadanią są we Włoszech tak skromne... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rzym
#20 PostWysłany: 09 Maj 2012 22:06 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
A ja troszkę "wyskoczę w bok". Polećcie coś smacznego i w odpowiedniej cenie w Lido di Osti, było nie było dzielnicy Rzymu. Gdy byłem tam lutym nic ciekawego nie namierzyłem, zjadłem więc na kawałki podawaną pizzę z piwem przy plaży ale nie o to chodziło. Chętnie zjem dobre włoskie spaghetti bolognese. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 302 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group