Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 958 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 27 Cze 2013 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
tamten do usunięcia, ten aktualny.
Kwestia jak linia liczy ten ryczałt oraz jeśli bilet był kupowany w dwie strony to czy jakaś możliwość zakupu artykułów pierwszej potrzeby jest?


Ostatnio edytowany przez Kański, 27 Cze 2013 22:16, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#42 PostWysłany: 27 Cze 2013 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Z tego co mi się wydaje to wszystko zależy od tego jak się uzasadni podanie o zwrot.

Po pierwszym razie jak mi zagubili bagaż już się nauczyłem żeby na lotnisku próbować brać od nich pieniądze na pierwsze potrzeby. Mówili że przyleci kolejnym lotem i wieczorem przywiozą, to stwierdziłem że ok, trudno, zdarza się. Wieczorem go nie było, dopiero trzeciego dnia rano przywieźli. Nie szalałem z zakupami to mi się potem nie chciało bujać ze zwrotami.

Za drugim razem jak nie przyleciał to już się nastawiałem jakich to zakupów sobie nie zrobię, ale koleś z handlingu lekko schłodził mój zapał i powiedział że Lufthansa kasy do ręki mi nie da, i że mogę iść kupić co potrzebuję i starać się o zwrot później, ale żeby z większymi zakupami poczekać 24h, bo mogą odmówić zwrotu. Przyleciałem wieczorem, a następnego dnia rano bagaż już był więc nawet nie zdążyłem :)

Wszystko powinni wytłumaczyć na lotnisku. U mnie za każdym razem ten człowiek w lost luggage był bardzo miły i wyjaśniał jak sprawa będzie rozegrana.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 27 Cze 2013 23:19 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Przy ubieganiu się o zwrot za zakupy warto pamiętać o kilku sprawach:
1. Wiele linii ma limity wpisane do regulaminów i zwykle nie ma siły, żeby wypłacili więcej. Wtedy pomocne może byc ubezpieczenie bagażu od opóźnienia/zaginięcia - tam limity kwotowe zwykle pokrywają w pełni rzeczywiście potrzebne zakupy
2. Niektóre linie dają podstawowe zestawy kosmetyków w razie zagubienia bagażu - jeśli się tego nie weźmie na lotnisku, za zakup podobnych kosmetyków już nie zwrócą
3. Wiele linii zastrzega, że nie zwraca za zakupy dokonane wcześniej niż w ciągu np. 24 h od chwili, w której bagaż powinien był dolecieć lub za zakup określonych przedmiotów (zwykle tych, które w innym miejscu wyłączyła z przewozu w bagażu rejestrowanym, często np. szkła kontaktowe, okulary, leki itd.)
4. Trzeba skrupulatnie zbierać paragony / rachunki i uważać na daty/godziny zakupu (z uwagi na powyższe)
5. Zakupy muszą być absolutnie niezbędne w danych okolicznościach - linia nie zwróci za zakup krawata jeśli ktoś nie będzie w stanie wykazać , że przyleciał służbowo a nie na wakacje itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 27 Cze 2013 23:55 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Marek, czy przy opóźnieniu spowodowanym przez chorobę któregoś z członka załogi, faktycznie przysługuję odszkodowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 28 Cze 2013 00:13 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Trzeba sprawę zbadać in concreto, ale co do zasady nie jest to okoliczność nadzwyczajna, bo przewoźnik może i powinien przewidzieć takie sytuacje + może ich unikać podejmując racjonalne działania w postaci odpowiedniego dysponowania załogami ze stand by.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 29 Cze 2013 17:38 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 6
Raz mi zgubili, ale szczęście w nieszczęściu odnaleźli szybko i po 24 miałem go u siebie z powrotem.
Co ciekawe mojej kumpelo, zgubili niedawno na amen amenów, nikt nie wie dokąd poleciał i jak potoczyły się jego dalsze losy :P Z tym, że ona nie chciała dochodzić swoich praw sama, stwierdziła, że nie ma do tego głowy i wzięła firmę (norisk.net.pl) . Sprawa jest dopiero w toku, ale póki co wydaje się zadowolona, więc wygląda na to, że idzie za to odzyskać pieniądze. Ona sprawę zleciła noRisk, ale w sumie jej się nie dziwie, też nie chciałoby mi się z tym szarpać, udowadniać, dokumentować i inne cuda wianki. Tak to oni wszystko załatwili i w sumie ona tylko czeka na efekty, oby pomyślne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 19 Sie 2013 20:07 

Rejestracja: 19 Sie 2013
Posty: 1
kerad85 napisał(a):
Sam mam właśnie problem z firmą Dolfi1920 (akurat leciałem Lufthansą, ale ta sama firma obsługuje też inne linie).

Przesłali mi bez żadnego pytania nową walizkę, więc niby wszystko ok.
Jednak ta przesłała warta jest 2/3 tego co walizka, która została mi uszkodzona.
Zgłosiłem reklamację, bo otrzymana walizka jest tańsza i mniejsza.
Firma zaproponowała skorzystanie z jej sklepu internetowego. Jednak mają tam same dziwne i drogie walizki (nie ma nawet tej, którą mi przesłali w zamian za uszkodzoną). Nie znalazłem nic ciekawego i nie wiem co robić.



Witam,
mam podobny problem z firmą Dolfi1920. Z tym, że walizka, którą mi przysłano jest nic nie warta, gdyż rozchodzi się w szwach. Nie wiem co dalej robić. Gdzie z tym udać się dalej - może Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Proszę o radę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 19 Sie 2013 22:56 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Elga napisał(a):
kerad85 napisał(a):
Sam mam właśnie problem z firmą Dolfi1920 (akurat leciałem Lufthansą, ale ta sama firma obsługuje też inne linie).

Przesłali mi bez żadnego pytania nową walizkę, więc niby wszystko ok.
Jednak ta przesłała warta jest 2/3 tego co walizka, która została mi uszkodzona.
Zgłosiłem reklamację, bo otrzymana walizka jest tańsza i mniejsza.
Firma zaproponowała skorzystanie z jej sklepu internetowego. Jednak mają tam same dziwne i drogie walizki (nie ma nawet tej, którą mi przesłali w zamian za uszkodzoną). Nie znalazłem nic ciekawego i nie wiem co robić.



Witam,
mam podobny problem z firmą Dolfi1920. Z tym, że walizka, którą mi przysłano jest nic nie warta, gdyż rozchodzi się w szwach. Nie wiem co dalej robić. Gdzie z tym udać się dalej - może Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów? Proszę o radę.


A kontaktowałaś się z Dolfi?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 24 Sie 2013 23:02 

Rejestracja: 19 Wrz 2011
Posty: 193
Jestem wlasnie w drodze na goa z niedawnej promocji i ryanair pomieszal mi szyki juz na star cie. Podczas dolotu z Stn do Waw moj bagaz zaginal, znalezli go po kilkunastu godzinach i wyslali do waw ale ja juz jestem w zurichu i rano mam lot do bombaju. Zostalem doslownie ze szczoteczka do zebow. Na Chopina nie umieli powiedziec co sie dalej stanie,
czy jest szansa ze go wysla do Bombaju?
Jakies sugestie co robic?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez mashacra, 15 Maj 2014 18:55, edytowano w sumie 1 raz
poprawa tytułu, literówki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 24 Sie 2013 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
dlatego wlasnie latam tylko z podrecznym ( wcale nie z oszczednosci ).
wątpię zeby ci wyslali bagaz do Bombaju, raczej wolalabym nie ryzykowac ze bagaz znowu zaginie a jak wiadomo ryanair nie lata poza Europę. przynajmniej będzie ci lzej podrozowac a Indie chyba tanie są wiec cos dokupisz na miejscu no chyba ze namiot i spiwor tam miales. ewentualnie poszukaj moze ktos tez sie wybiera z wawy na goa. W kazdym razie powodzenia;
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 24 Sie 2013 23:33 

Rejestracja: 19 Wrz 2011
Posty: 193
Ja tez zazwyczaj Latham z podrecznym ale na kilka tygodni to slabo, tym bardziej ze lot to Indii jest swissem i bagaz wliczony. Najgorsze ze malarone zostal w walizce
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 24 Sie 2013 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 146
poszukaj kogos kto tez tam leci i niech ci przywiezie co bardzo potrzebne;

ps spakowalam sie w dwa 6kg podreczne na 6 tyg do ameryki poludniowej - z dzieckiem. i tez mialam bagaz darmowy. czyli sie da;)
_________________
photographer Scotland
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 25 Sie 2013 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
Przykra sprawa z tym bagażem.

Cokolwiek mówi linia lotnicza masz takie prawa:
Zgubiony lub uszkodzony bagaż

Bagaż zarejestrowany

Jeżeli Twój bagaż został zgubiony, uszkodzony lub dostarczony z opóźnieniem, możesz mieć prawo domagać się od linii lotniczych odszkodowania w wysokości do 1 220 euro za sztukę.

Wyjątek – przewoźnik nie ponosi odpowiedzialności, jeśli uszkodzenie wynika z wady samego bagażu.

Bagaż podręczny (w tym przedmioty osobiste)

Linie lotnicze muszą wypłacić Ci odszkodowanie, jeśli Twój bagaż podręczny został uszkodzony z ich winy.

Pamiętaj, że musisz złożyć skargę w ciągu 7 dni (lub 21 dni w przypadku opóźnionego bagażu).

Wszystko znajdziesz na tej stronce łącznie z formularzami i gdzie wysłać:

http://europa.eu/youreurope/citizens/tr ... dex_pl.htm

Powodzenia.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 13 Wrz 2013 03:33 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 31
Ostatnio pomagałem koledze w rezerwacji biletow z Warszawy do Fortalezy (Brazylia). Trasa dość długa, w dodatku z 2 przesiadkami: Warszawa -> Amsterdam -> Lizbona -> Fortaleza. Wszystkie loty TAPem.

No cóż, z tego co pisze, wszystkim 3 osobom, czyli jemu i dwóm kolegom, TAP zgubił bagaż. Dodatkowo, lot z Amsterdamu do Lizbony został opóźniony, przez co nie zdążyli na lot Lizbona-Fortaleza i musieli czekać dobę na nastepny lot.

Jak w takiej sytuacji postąpić? Co jest do ugrania? Czy ktoś miał podobne sytuacje? Dodam, że transakcji dokonałem kartą Mastercard World Elite z mbanku, czy można liczyć także na jej ubezpieczenia, niezależnie od dogadywania się z linią lotniczą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 13 Wrz 2013 08:51 

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 42
Wow Fortaleza, mój ulubiony kierunek.
Można wiedzieć po ile bilety kupiłeś i czy koledzy udali się na Jericoacoara
Transfer z Fortalezy autobus czy śmigłowiec
Sorry że nie ma znaków zapytania, ale na tym kompie nie działa mi ten klawisz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin Bukowski lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 13 Wrz 2013 09:46 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
Jaarjaar , co chcesz 'ugrać' ?
Poza tym, że pytanie o warunki ubezpiecznia karty jest do banku,
za mało napisałeś o sytuacji -
czy bagaż się nie odnalazł ?
gdzie koledzy są teraz ? mają kontakt z przedstawicielem TAP ?

Andree, możesz skopiować '?' z poprzedniego postu i wklejać
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 13 Wrz 2013 12:02 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 31
Mówiąc o ugraniu, miałem na myśli, na jakie odszkodowanie mozna liczyć ze strony linii lotniczej. Bagaże się nie odnalazły, a znajomi dojechali do fortalezy, ale po takich perturbacjach.

Bilet kosztował koło 4000zł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 20 Wrz 2013 08:24 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 922
niebieski
Odszkodowanie za opóźnienie według zasad Rozporządzenia EU 261/04. Odszkodowanie za bagaż - nie przerabiałem - ale powinno być wg konwencji montrealskiej, bodajże do ok. 5500 PLN max po udowodnieniu wartości przedmiotów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 20 Wrz 2013 08:46 

Rejestracja: 23 Maj 2013
Posty: 34
Zbanowany
ja kiedys lecialem z warszawa - frankfurt - bangkok , tez mi zgubili bagaz ale po 14 dni dostalem komplet 3 bagaz do mojego adresu w Polsce , i jeszcze voucher 100 euro od lufthansa :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 24 Wrz 2013 09:13 

Rejestracja: 24 Wrz 2013
Posty: 2
Na lotnisku zgłosiłem uszkodzenie bagażu w czasie lotu samolotem rejsowym LOTu z Londynu.
Firma Dolfi1920 uznała, że nie jest w stanie naprawić i zaproponowała 550 PLN z dwie walizki w tym jedną Samsonite.
Zaproponowano mi również, że mogę zakupić walizki w ich sklepie Internetowym.
W sklepie mniejszy Samsonite niż mój kosztuje 740 PLN.
Odpowiedziałem więc, że wyceniam moje walizki na 850 PLN (Samsonite) i 250 PLN (druga walizka), odejmuję 250 PLN amortyzacji (bo podobno linie lotnicze odejmują 10% za każdy rok) i proszę o zwrot 850 PLN.
Dolfi przekazało sprawę do LOTu.
Z LOTu dostałem pismo, że ponieważ nie skorzystałem z możliwości wymiany walizek (!!!) i nie udokumentowałem kosztów zakupu (a przecież nie koszty zakupu mają tu znaczenie ale koszt się określa na podstawie cen z dnia zgłoszenia szkody) to mogą mi przesłać 550 PLN na konto.
Czyli jak zwykle klient jest nikim a LOT interpretuje sobie prawo jak chce a w zasadzie łamie prawo.

Zwrócę się jeszcze do rzecznika praw konsumentów ale jakimś sposobem na tych arogantów z LOTu jest nagłaśnianie tych spraw w mediach i to aby ludzie po prostu przestali u nich kupować bilety.
Pozostaje jeszcze droga sądowa ale to w Polsce droga cierniowa. Ale czasem trzeba.

Nie dziwię się, że tak wielu Polaków wyjeżdża na stałe za granicę bo tego typu sytuacje są na porządku dziennym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 958 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group