Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sie 2013 21:51 

Rejestracja: 18 Sie 2013
Posty: 1
W sumie nie wiedziałem gdzie zadać to pytanie ale może stali podróżnicy, jako że i tu wypowiadali się czasem właściciele pensjonatów, będą znali odpowiedź na rzecz która mnie bardzo ciekawi.

Jakie są tak naprawdę koszty, prowizje czy opłaty za pośrednictwo w rezerwacji przez booking.com ?! Chodzi mi o te koszty jakie ponosi hotel czy pensjonat chcąc być widocznym w tak światowym serwisie rezerwacyjnym. Skąd pytanie? Ponieważ bardzo mnie zastanawia o ile prowadzący pensjonat czy hotel musiałby podnieść cenę noclegu za dobę w sensie procent prowizji by spłacić koszta uczestnictwa w systemie rezerwacyjnym jaki oferuje booking.com (czy to jako prowizja od noclegu czy miesięczny koszt stały uczestnictwa etc.) W końcu ów bardzo popularny serwis nie robi tego za darmo i jakoś z pewnością musi zarabiać i pewnie ludzie z drugiej strony czyli właściciele pensjonatów, hoteli bardzo dokładnie znają te koszta. Innymi słowy np. doba w pensjonacie kosztuje nas 40zł za osobę/noc a gdy właściciel ogłasza się w booking.com, przyjmuje wszystkie rezerwacje za pomocą systemu, by koszta uczestnictwa by mu się zwróciły musi podnieść cenę do np. 45zł za osobę/noc. Tzn. jaka jest to skala bo nie mam najmniejszego pojęcia.

BTW nie potrafiłem tego konkretnie wygooglać. Być może wpisywałem złe słowa kluczowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 18 Sie 2013 22:25 

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 49
Loty: 22
Kilometry: 32 441
Z ciekawości postanowiłem poszukać co nieco na ten temat. Ogólnie żeby sprawdzić to trzeba by "siedzieć" w tej branży, nic nie jest klarownie napisane. W regulaminie mowa tylko o "pewnym procencie". Jak coś to wejdź w Booking.com - Rejestracja obiektu (na dole strony) i przeczytaj warunki i postanowienia. Mam nadzieję że choć trochę pomogłem :P
_________________
Zapraszam na mojego nowego bloga o podróży do Bułgarii (relacje, ciekawostki i inne pierdoły, a także przydatne info)
http://bulgaria-why-not.blog.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Sie 2013 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
nawet 15%
taką informacje dostałem od wynajmującego.
wtedy sam mi zaproponował żeby na następny raz do niego bezpośrednio się zgłosić a jakiś rabat będzie :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Sie 2013 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
namteH napisał(a):
nawet 15%
taką informacje dostałem od wynajmującego.
wtedy sam mi zaproponował żeby na następny raz do niego bezpośrednio się zgłosić a jakiś rabat będzie :)


Kiedyś dostałem taką informację od właściciela pensjonatu.
Cytuj:
następnym razem dzwońcie bezpośrednio nie przez Booking. Zamiast 30zł za dobę za os. będzie 25zł. Bo 5zł biorą od nas te skur**** :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Sie 2013 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
namteH napisał(a):
nawet 15%
taką informacje dostałem od wynajmującego.
wtedy sam mi zaproponował żeby na następny raz do niego bezpośrednio się zgłosić a jakiś rabat będzie :)


Identyczne info z apartamentów w Chorwacji, w Polsce też można bezpośrednio zadzwonić i się potargować, oczywiście nie dotyczy to cen promocyjnych i sekretnych ofert ;)
U mnie sprawdziło się już kilkukrotnie.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Sie 2013 09:57 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 81
Cytuj:
następnym razem dzwońcie bezpośrednio nie przez Booking. Zamiast 30zł za dobę za os. będzie 25zł. Bo 5zł biorą od nas te skur**** :)


Przepraszam jeżeli kogoś obrażam ale to typowe podejście polskiego pseudo-przedsiębiorcy. Może zadałby sobie pytanie jakie miałby obłożenie gdyby nie obecność w bardzo popularnym systemie rezerwacyjnym.
Oczywiście może dotrzeć do potencjalnych klientów poprzez własną stronę internetową (to też jest jakiś mniejszy lub większy koszt) dodatkowo musiałby tracić czas na odbieranie telefonów i maili z pytaniami (ale pewnie nie szanuje pracy swojej, a tym bardziej swoich pracowników).

To jest akurat przykład pensjonatu/apartamentu, ale booking to dziesiątki tysięcy hoteli gdzie dzwoniąc bezpośrednio dostaniecie cenę regularną wyższą niż z systemu rezerwacyjnego.
Może się mylę, ale ja traktowałbym to jako bardzo dobrą reklamę i mając klienta na miejscu starałbym się przekonać do powrotu lub polecenia wśród znajomych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Sie 2013 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Praktyczny przykład z lipca 2013

wynajem apartamentu nad Balatonem - cena na http://www.booking.com 45 euro
bezposredni kontakt - cena 40 euro
rezygnacja z otrzymania faktury za pobyt i platnosc gotowka - 38 euro dodatkowo nikt nie wspomina nawet o podatku miejskim
1.50 euro za osobe za noc

Węgrzy tez są "niezli" w kreatywnej ksiegowosci ;)


Ostatnio edytowany przez correos, 19 Sie 2013 10:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Sie 2013 10:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
correos napisał(a):
Praktyczny przykład z lipca 2013

wynajem apartamentu nad Balatonem - cena na http://www.booking.com 45 euro
bezposredni kontakt - cena 40 euro
rezygnacja z otrzymania faktury za pobyt i platnosc gotowka - 38 euro

Węgrzy tez są "niezli" w kreatywnej ksiegowosci ;)


Grecja tak samo ;P
Booking 45
Przez ich strone 38
bez faktury 30
powies ze idzies do sasiada 20 euro ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Sie 2013 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
System bookingu dla hoteli/klientów to moim zdaniem rewelacyjne rozwiązanie i wsparcie instytucji przy sporach na drugim końcu świata.

Z drugiej strony większość "sprzedających" apartamenty/pokoje na alle...drogo robi to traktując to jako reklamę a nie portal do zawierania transakcji i do tego są przyzwyczajeni, a nie żeby ktoś i "kroił" na 15% ;) i tak traktują booking.com jako dobrą reklamę.
Często nie mają nawet terminala do skasowania za pobyt którego nie odwołano takie ułomne światowe wynajmowanie. :lol:
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Sie 2013 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Mogę się wypowiedzieć w temacie, bo pracowałem przez wakacje (dorabiając na podróże :) ) na recepcji w jednym z 4* hoteli w Krakowie.
W booking.com prowizje są zmienne i ich wysokość nastawia sam hotel! Działa to na zasadzie pozycjonowania (wyświetlanie hoteli na której chcemy stronie po wpisaniu danego miasta). Jeśli chodzi pierwszą stronę to prowizja waha się w granicach 20-25%. Minimalna zależy od negocjacji hotelu z portalem i wynosi kilka%.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Sie 2013 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
aarongeru napisał(a):
...
W booking.com prowizje są zmienne i ich wysokość nastawia sam hotel! Działa to na zasadzie pozycjonowania (wyświetlanie hoteli na której chcemy stronie po wpisaniu danego miasta). Jeśli chodzi pierwszą stronę to prowizja waha się w granicach 20-25%. Minimalna zależy od negocjacji hotelu z portalem i wynosi kilka%.

no właśnie to jest już wkurzające na bookingu, bo zamiast pokazać mi od razu co jest najtańsze to musze iść na drugą stronę wyników bo na pierwszej są te z wyższą prowizją.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Sie 2013 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
rafal1976 napisał(a):
...

Przepraszam jeżeli kogoś obrażam ale to typowe podejście polskiego pseudo-przedsiębiorcy....

a kto mówi, że to tylko w PL tak?
jak widzisz, po tym co ludzie piszą, na całym świecie tak się robi więc porzuć kompleksy.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Sie 2013 14:52 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Mi się już dwa razy zdażyło, że po nocowaniu w hotelu który był kupiony z booking.com dostałem maila od booking o moim rzekomym no-show (że się niby nie zjawiłem w hotelu). Podejrzewam, że hotele robią to właśnie po to, aby nie zapłacić prowizji booking'owi nawet jak się u nich jednak spało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Sie 2013 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Cytuj:
no właśnie to jest już wkurzające na bookingu, bo zamiast pokazać mi od razu co jest najtańsze to musze iść na drugą stronę wyników bo na pierwszej są te z wyższą prowizją.

Przeciez wystarczy sobie tam przesortowac po cenie... Nie kazdy szuka najtanszego noclegu, niektorzy chca np widziec najlepiej oceniane, czy ilosc gwiazdek. Po to wlasnie masz sortowanie, zeby po 1 kliknieciu hotele wyswietlily ci sie tak jak ci pasuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group