Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Sie 2013 21:51 

Rejestracja: 18 Sie 2013
Posty: 1
W sumie nie wiedziałem gdzie zadać to pytanie ale może stali podróżnicy, jako że i tu wypowiadali się czasem właściciele pensjonatów, będą znali odpowiedź na rzecz która mnie bardzo ciekawi.

Jakie są tak naprawdę koszty, prowizje czy opłaty za pośrednictwo w rezerwacji przez booking.com ?! Chodzi mi o te koszty jakie ponosi hotel czy pensjonat chcąc być widocznym w tak światowym serwisie rezerwacyjnym. Skąd pytanie? Ponieważ bardzo mnie zastanawia o ile prowadzący pensjonat czy hotel musiałby podnieść cenę noclegu za dobę w sensie procent prowizji by spłacić koszta uczestnictwa w systemie rezerwacyjnym jaki oferuje booking.com (czy to jako prowizja od noclegu czy miesięczny koszt stały uczestnictwa etc.) W końcu ów bardzo popularny serwis nie robi tego za darmo i jakoś z pewnością musi zarabiać i pewnie ludzie z drugiej strony czyli właściciele pensjonatów, hoteli bardzo dokładnie znają te koszta. Innymi słowy np. doba w pensjonacie kosztuje nas 40zł za osobę/noc a gdy właściciel ogłasza się w booking.com, przyjmuje wszystkie rezerwacje za pomocą systemu, by koszta uczestnictwa by mu się zwróciły musi podnieść cenę do np. 45zł za osobę/noc. Tzn. jaka jest to skala bo nie mam najmniejszego pojęcia.

BTW nie potrafiłem tego konkretnie wygooglać. Być może wpisywałem złe słowa kluczowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 18 Sie 2013 22:25 

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 49
Loty: 22
Kilometry: 32 441
Z ciekawości postanowiłem poszukać co nieco na ten temat. Ogólnie żeby sprawdzić to trzeba by "siedzieć" w tej branży, nic nie jest klarownie napisane. W regulaminie mowa tylko o "pewnym procencie". Jak coś to wejdź w Booking.com - Rejestracja obiektu (na dole strony) i przeczytaj warunki i postanowienia. Mam nadzieję że choć trochę pomogłem :P
_________________
Zapraszam na mojego nowego bloga o podróży do Bułgarii (relacje, ciekawostki i inne pierdoły, a także przydatne info)
http://bulgaria-why-not.blog.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Sie 2013 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
nawet 15%
taką informacje dostałem od wynajmującego.
wtedy sam mi zaproponował żeby na następny raz do niego bezpośrednio się zgłosić a jakiś rabat będzie :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Sie 2013 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
namteH napisał(a):
nawet 15%
taką informacje dostałem od wynajmującego.
wtedy sam mi zaproponował żeby na następny raz do niego bezpośrednio się zgłosić a jakiś rabat będzie :)


Kiedyś dostałem taką informację od właściciela pensjonatu.
Cytuj:
następnym razem dzwońcie bezpośrednio nie przez Booking. Zamiast 30zł za dobę za os. będzie 25zł. Bo 5zł biorą od nas te skur**** :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Sie 2013 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
namteH napisał(a):
nawet 15%
taką informacje dostałem od wynajmującego.
wtedy sam mi zaproponował żeby na następny raz do niego bezpośrednio się zgłosić a jakiś rabat będzie :)


Identyczne info z apartamentów w Chorwacji, w Polsce też można bezpośrednio zadzwonić i się potargować, oczywiście nie dotyczy to cen promocyjnych i sekretnych ofert ;)
U mnie sprawdziło się już kilkukrotnie.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Sie 2013 09:57 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 81
Cytuj:
następnym razem dzwońcie bezpośrednio nie przez Booking. Zamiast 30zł za dobę za os. będzie 25zł. Bo 5zł biorą od nas te skur**** :)


Przepraszam jeżeli kogoś obrażam ale to typowe podejście polskiego pseudo-przedsiębiorcy. Może zadałby sobie pytanie jakie miałby obłożenie gdyby nie obecność w bardzo popularnym systemie rezerwacyjnym.
Oczywiście może dotrzeć do potencjalnych klientów poprzez własną stronę internetową (to też jest jakiś mniejszy lub większy koszt) dodatkowo musiałby tracić czas na odbieranie telefonów i maili z pytaniami (ale pewnie nie szanuje pracy swojej, a tym bardziej swoich pracowników).

To jest akurat przykład pensjonatu/apartamentu, ale booking to dziesiątki tysięcy hoteli gdzie dzwoniąc bezpośrednio dostaniecie cenę regularną wyższą niż z systemu rezerwacyjnego.
Może się mylę, ale ja traktowałbym to jako bardzo dobrą reklamę i mając klienta na miejscu starałbym się przekonać do powrotu lub polecenia wśród znajomych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Sie 2013 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Praktyczny przykład z lipca 2013

wynajem apartamentu nad Balatonem - cena na http://www.booking.com 45 euro
bezposredni kontakt - cena 40 euro
rezygnacja z otrzymania faktury za pobyt i platnosc gotowka - 38 euro dodatkowo nikt nie wspomina nawet o podatku miejskim
1.50 euro za osobe za noc

Węgrzy tez są "niezli" w kreatywnej ksiegowosci ;)


Ostatnio edytowany przez correos, 19 Sie 2013 10:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Sie 2013 10:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
correos napisał(a):
Praktyczny przykład z lipca 2013

wynajem apartamentu nad Balatonem - cena na http://www.booking.com 45 euro
bezposredni kontakt - cena 40 euro
rezygnacja z otrzymania faktury za pobyt i platnosc gotowka - 38 euro

Węgrzy tez są "niezli" w kreatywnej ksiegowosci ;)


Grecja tak samo ;P
Booking 45
Przez ich strone 38
bez faktury 30
powies ze idzies do sasiada 20 euro ;P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Sie 2013 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
System bookingu dla hoteli/klientów to moim zdaniem rewelacyjne rozwiązanie i wsparcie instytucji przy sporach na drugim końcu świata.

Z drugiej strony większość "sprzedających" apartamenty/pokoje na alle...drogo robi to traktując to jako reklamę a nie portal do zawierania transakcji i do tego są przyzwyczajeni, a nie żeby ktoś i "kroił" na 15% ;) i tak traktują booking.com jako dobrą reklamę.
Często nie mają nawet terminala do skasowania za pobyt którego nie odwołano takie ułomne światowe wynajmowanie. :lol:
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Sie 2013 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 370
Loty: 194
Kilometry: 459 857
niebieski
Mogę się wypowiedzieć w temacie, bo pracowałem przez wakacje (dorabiając na podróże :) ) na recepcji w jednym z 4* hoteli w Krakowie.
W booking.com prowizje są zmienne i ich wysokość nastawia sam hotel! Działa to na zasadzie pozycjonowania (wyświetlanie hoteli na której chcemy stronie po wpisaniu danego miasta). Jeśli chodzi pierwszą stronę to prowizja waha się w granicach 20-25%. Minimalna zależy od negocjacji hotelu z portalem i wynosi kilka%.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Sie 2013 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
aarongeru napisał(a):
...
W booking.com prowizje są zmienne i ich wysokość nastawia sam hotel! Działa to na zasadzie pozycjonowania (wyświetlanie hoteli na której chcemy stronie po wpisaniu danego miasta). Jeśli chodzi pierwszą stronę to prowizja waha się w granicach 20-25%. Minimalna zależy od negocjacji hotelu z portalem i wynosi kilka%.

no właśnie to jest już wkurzające na bookingu, bo zamiast pokazać mi od razu co jest najtańsze to musze iść na drugą stronę wyników bo na pierwszej są te z wyższą prowizją.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Sie 2013 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
rafal1976 napisał(a):
...

Przepraszam jeżeli kogoś obrażam ale to typowe podejście polskiego pseudo-przedsiębiorcy....

a kto mówi, że to tylko w PL tak?
jak widzisz, po tym co ludzie piszą, na całym świecie tak się robi więc porzuć kompleksy.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Sie 2013 14:52 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Mi się już dwa razy zdażyło, że po nocowaniu w hotelu który był kupiony z booking.com dostałem maila od booking o moim rzekomym no-show (że się niby nie zjawiłem w hotelu). Podejrzewam, że hotele robią to właśnie po to, aby nie zapłacić prowizji booking'owi nawet jak się u nich jednak spało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Sie 2013 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 506
niebieski
Cytuj:
no właśnie to jest już wkurzające na bookingu, bo zamiast pokazać mi od razu co jest najtańsze to musze iść na drugą stronę wyników bo na pierwszej są te z wyższą prowizją.

Przeciez wystarczy sobie tam przesortowac po cenie... Nie kazdy szuka najtanszego noclegu, niektorzy chca np widziec najlepiej oceniane, czy ilosc gwiazdek. Po to wlasnie masz sortowanie, zeby po 1 kliknieciu hotele wyswietlily ci sie tak jak ci pasuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group