Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Cze 2012 19:27 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Witam.
Zakladam,ze jest wszystko okey ale wole sie upewnic.

Dnia 3 czerwca zakupilem bilet lotniczy na stronie condor.com
Do dnia dzisiejszego nie pobrali pieniedzy z konta.
Mam sie czyms martwic skoro mam potwierdzenie bukowania?


z gory dzieki za pomoc
pozdrawiam
zakino
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 13 Cze 2012 19:34 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
A masz blokadę na karcie na tę transakcję? Ogólnie to środki schodzą w ciągu 2-4 dni, rzadko się zdarza dłuższy okres. Ja bym się nie martwił :) sprawdzaj tylko na bieżąco czy masz potwierdzony bilet (na stronie Condora).
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Cze 2012 19:38 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Wlasnie nie mam. Hmm na stronie lini lotniczych Condor nie ma takiej opcji . Przynajmniej nie widze..


okey. Tylko na niemieckiej wersji condor jest taka mozliwosc :)
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Cze 2012 17:22 

Rejestracja: 16 Gru 2011
Posty: 1148
Loty: 58
Kilometry: 63 777
niebieski
Status der Buchung: bestätigt -wiec powino byc okey . Mam nadzieje,ze nie okaze sie np. pan nie wejdzie do samolotu xD
_________________
Zapraszam do obserwowania mnie na twitterze https://twitter.com/zakino4
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Mar 2013 17:04 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 15
Witam
Może jakiś specjalista coś doradzi, bo nie wiem czy cieszyć się czy martwić...

Ponad dwa tygodnie temu przez Tripstę zarezerwowałem lot do Kanady. Płatność kartą kredytową MC przeszła bez problemu, na maila przyszło potwierdzenie rezerwacji, a potem e-ticket. Ale na saldzie karty przez cały czas (do dzisiaj) kwota była jednak widoczna jako zablokowana (W trakcie rozliczania; nawet dzwoniłem do banku czemu tak długo to trwa, ale radzili się się przejmować, bo czasami to się zdarza). Dzisiaj blokada zniknęła, a kwota wróciła na kartę, po transakcji nie ma śladu, w banku też jej nie widzą. Tymczasem na Air Canada (po zalogowaniu się do lotu) widnieje zachęcający komunikat

"Your booking is confirmed. Please print/retain this page for your financial records (e.g. for taxation, expense claim or payment card reconciliation purposes). We thank you for choosing Air Canada and look forward to welcoming you on board."

I nie bardzo wiem, czy cieszyć się, że polecę za darmo (chyba mało prawdopodobne), czy szybko brać za szukanie kolejnego biletu? Do Tripsty i Air Canada nie bardzo mam ochotę dzwonić, żeby nie uruchamiać alarmu, ale może powinienem?

Liczę na dobre rady lub praktyczne doświadczenia w podobnych sytuacjach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Mar 2013 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Blokada zniknęła, ale ciągle moją pobrać kasę z konta. Czasem tak się dzieje.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Mar 2013 17:24 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Czasami płatność schodzi dopiero po kilkunastu dniach, więc nie ma się czym przejmować.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Mar 2013 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2013
Posty: 104
I jak się sytuacja rozwiązała? Ściągnęli Ci w końcu tą kasę czy lecisz za darmo skoro już masz bilet? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Kwi 2013 23:24 

Rejestracja: 10 Sty 2012
Posty: 15
Sorry, nie odpowiedziałem od razu, a potem zapomniałem...
Cztery dni trwałem w niepewności (i z maleńką nadzieją na darmowy lot), ale potem zabrało kasę, więc wszystko ok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Sie 2013 23:11 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
kupowałem bilety przez wyszukiwarkę... płaciłem kartą debetową.. dokonałem 6 rezerwacji.. za 5 dostałem po ok 30 min eticket , ostatnia rezerwacja bilet przyszedł po ok. 20 godzinach i teraz ciekawostka..
za 5 pierwszych rezerwacji nie pobrano żadnej opłaty a za ostatnią tak. bilety są wystawione i cały czas w np. checkmytrip potwierdzone i oki., działo się to 6 dni temu.... nie żebym się martwił że mi kasy nie pobrali tylko żeby nie anulowali przelotów...
co o tym sądzicie ?


Ostatnio edytowany przez krasnal, 06 Lut 2017 16:36, edytowano w sumie 1 raz
Tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Sie 2013 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Sadze, ze jak zdemaskujesz gdzie kupiles bilety ludzie beda bardziej pomocni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Sie 2013 23:20 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
no właśnie tego nie mogę powiedzieć... na razie... sorki obiecałem że nie powiem... ale w tej wyszukiwarce nie ma naszych krajowych lotów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Sie 2013 23:27 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
nie robię szumu, tylko się pytam czy takie bilety mogą być anulowane ? czy opłata może być0 pobrana później itd . ? bo na mój rozum i wiedzę to... już przepadło i bilety są oki....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Sie 2013 23:53 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
rozumiem że jak pośrednik się zorientuje to może te bilety anulować ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Sie 2013 00:10 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 1
miałęm kiedyś podobną sytuacje, tylko ze miałem przyblokowane pieniadze przez 3 dni na karcie za bilet do san francisco i po 3 dniach się odblokowały. Po locie minęły już 2 lata i nikt nigdy nie upomniał się o 3 klocki;] zabrałem na lotnisko eticket i potwierdzenie płatności które dostalem od lini żeby nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Sie 2013 00:20 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
ja nie miałem przyblokowane nic bo to debetówka była... jedyne co mnie martwi to to czy np na 2 dni przed wylotem nie anulują biletów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Sie 2013 20:34 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 150
Przecież na karcie Debetowej też środki są blokowane, normalna sprawa, blokuje się je i czeka kilka dni na rozliczenie.

Oczywiście przewoźnik może naliczyć Ci je za miesiąc, anulować nie anuluje, po prostu pobierze pieniądze z karty - a jak tam nie będzie, to albo płatność zostanie odrzucona i bilety anulowane (mało prawdopodobne) albo zrobi Ci się wartość zadłużenie niedozwolone na koncie - wtedy bank zrobi Ci ujemne saldo i wyśle drogi list do domu, chyba, że kasa za te bilety tam będzie, różnie może się zdarzyć.

Ja, gdy bilety kupuję na tripście, kasa jest blokowana a rozliczana po kilku dniach.
Np, w empikach przejadę moją kartą, nie paypass, transakcja online - i nawet blokady nie ma, dopiero po kilku dniach je ściąga z konta.
Ryanaiar za moje picie i lasagne ściągnął pieniądze po 2 miesiącach.

Różnie może być. Zabezpiecz pieniadze na koncie na te bilety w każdym razie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Sie 2013 21:36 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
tylko paypass to co innego niż karta debetowa... na karcie debetowej środki mogą być blokowane ale wtedy muszą zejść realnie z konta o tych zasadach które napisałeś to zasady karty kredytowej...

ale w miarę możliwości będę informował o rozwoju sytuacji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Sie 2013 21:58 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
tartal napisał(a):
kupowałem bilety przez wyszukiwarkę... płaciłem kartą debetową.. dokonałem 6 rezerwacji.. za 5 dostałem po ok 30 min eticket , ostatnia rezerwacja bilet przyszedł po ok. 20 godzinach i teraz ciekawostka..
za 5 pierwszych rezerwacji nie pobrano żadnej opłaty a za ostatnią tak. bilety są wystawione i cały czas w np. checkmytrip potwierdzone i oki., działo się to 6 dni temu.... nie żebym się martwił że mi kasy nie pobrali tylko żeby nie anulowali przelotów...
co o tym sądzicie ?


Jeśli posiadasz etkty i Twoje bilety nie były całkowicie darmowe to Twoja karta, prędzej czy później, zostanie obciążona. O sytuacjach w których było inaczej nie słyszałem.

Anulacje przed wylotem się zdarzają, ale raczej nie z powodu braku płatności, tylko uznania rezerwacji za fraud (korzystanie z błędów taryfowych lub tricków). Jeśli korzystasz z technik "optymalizacyjnych" musisz się liczyć z potencjalnymi konsekwencjami. Znane są mi przykłady osób, które utknęły w Birmie, Japonii czy Australii z powodu anulowania biletu przez linię lub pośrednika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Sie 2013 22:02 

Rejestracja: 05 Cze 2011
Posty: 1565
niebieski
pożyjemy, zobaczymy... tak jak pisałem wcześniej, w miarę rozwoju sytuacji będę informował...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Krupier oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group