Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Gru 2012 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Powinna zgłosić tu w Polsce na policji. Nie rozumiem, czemu kombinować i ryzykować jak da się to prosto rozwiązać.
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#22 PostWysłany: 02 Gru 2012 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
sylwia_pl napisał(a):
Powinna zgłosić tu w Polsce na policji. Nie rozumiem, czemu kombinować i ryzykować jak da się to prosto rozwiązać.

Z drugiej strony jak wylatuje sie Wizzem z KTW to malo kiedy sprawdzaja dokumenty ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Gru 2012 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
Lot to jedna sprawa, a życie to druga :)
Mnie zastanawia beztroska niezgłaszania tego na policję, jak ktoś się posłuży dokumentem w celach niezgodnych z jej zamierzeniami (weźmie kredyt, czy coś poświadczy nim) to fakt zgłoszenia kradzieży dokumentu szybko oczyszcza sprawę... a tak sama deklaracja, że jej zginął może nie wystarczyć i temat może się ciągnąć dość długo. No ale cóż, każdy robi jak uważa.
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 02 Gru 2012 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Sylwia, oczywiscie ze się z Toba zgadzam. Takie sprawy nalezy od razu zglaszac i wyjasniac. Jednakze dla bedacych pod tzw. scianą informacja, ze wizz dosyc luzno podchodzi do kontroli dokumentow moze byc jakas tam furtka, jednakze furtka ktorej nie polecam ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Gru 2012 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Bardzo istotne by po kradziezy dowodu osobistego udac sie do banku i otrzymac zaswiadczenie o zgłoszeniu do centralnego systemu Dokumentów Zastrzeżonych.

Wiecej w tej kwestii:
http://www.pomagamyokradzionym.pl/dokumenty.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Gru 2012 22:36 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 12
Wszystkie skradzione dokumenty oczywiście zostały natychmiast zgłoszone na policji, karty zastrzeżone, itp.

Pytałem o bardziej o sprawy związane z lotem. Jeśli dowód osobisty został skradziony a paszport jest nieważny, to co trzeba zrobić aby móc w piątek wylecieć do Sztokholmu? Przy odprawie trzeba zadeklarować dokumenty do sprawdzenia, ale jeden z nich (paszport) jest nieważny a drugi został skradziony. Jak w takim razie wylecieć z kraju, Wizzem, z Modlina?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 03 Gru 2012 00:02 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3560
złoty
Jak już pisałem w innym wątku. Zgłoszenie na policję i zaświadczenie o kradzieży dokumentów. Udać się do gminy, miasta zamieszkania i wystąpić o nowy dokument. Powiedzieć w czym rzecz. Czasem panie w trybie super pilnym coś wydadzą. 5 dni to jednak troszkę mało. Zaświadczenie o wystąpieniu o nowy dokument powinno wystarczyć. To że w Katowicach przejdzie to nie problem. Jeżeli leci jednak na kilka dni to wytłumaczenie się gdzie są dokumenty za granicą może być bardzo ciężkie. Przyleciałam z Polski bez dokumentów. :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Lip 2013 17:44 

Rejestracja: 02 Lip 2013
Posty: 1
Witam. W piątek mam lot do Londynu. Zauważyłem że mój dowód osobisty jest pęknięty tak na 3/4 długości wzdłuż linii (trzyma się tylko w miejscu gdzie jest zdjęcie). Czy nie będzie problemów przy odprawie. Paszport niestety stracił ważność rok temu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 02 Lip 2013 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Z formalnego punktu widzenia dowód nawet z małym pęknięciem jest nieważny a więc do wymiany, a czy na odprawie się przyczepią to pewnie zależy od dobrego humoru i/lub dokładności osoby sprawdzającej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 02 Lip 2013 17:51 

Rejestracja: 23 Sie 2012
Posty: 79
nie ma opcji, nie przejdzie. niestety ale wiem z doświadczenia :(
_________________
"Imagination is more important than knowledge" Albert Einstein
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Lip 2013 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
jakiś czas temu chyba tez ktoś miał tu taki problem. poszukaj w historii.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Lip 2013 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 3396
Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Przerabialiśmy z 2cm pęknięciem i ledwo na lotnisku przepuścili, też do UK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 02 Lip 2013 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
Miałem w przeszłości taką samą sytuację z pękniętym dowodem (nie aż tak bardzo jak opisujesz, ok. 2cm). W Polsce (WRO) były drobne problemy, stwierdzenie, że nie powinienem zostać przepuszczony z takim dowodem i ostrzeżenie, że w drodze powrotnej mogę mieć przez to kłopoty. Jednak zostałem przepuszczony (z uwagą, że po powrocie jak najszybciej powinienem wymienić dowód). W drodze powrotnej (BLQ) nikt nawet nie zauważył, że z dowodem jest coś nie tak. Przed wylotem również przeglądałem F4F i inne miejsca w sieci pod kątem takich przypadków. Moje wnioski potwierdziło życie - nie ma zasady, czy Cię przepuszczą lub nie z pękniętym dowodem.

Chociaż w Twoim wypadku może być trochę gorzej. Dowód pęknięty na 3/4 długości to poważne uszkodzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Lip 2013 19:01 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
ja czasami podrozuje z greckim dowodem osobistym, zamiast polskiego, a on jest w tragicznym staniu. Nie dosc ze greckie dowody sa bezterminowe (dalej mam tam zdiecie jak wyrabialem go, zdiecie jak bylem 3 gimn, 8 lat temu), ogromne i prawie cale laminowanie sie odkleja, to problem wiecej niz 5 minut nigdy nie mialem.

raczej problemu nie bedzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Lip 2013 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Mi też pękł dowód podczas pobytu w Gironie. coś koło 2-3 cm Na szczęście jak wracałem to nikt się nie przyczepił. A na kolejne podróże mam jeszcze paszport.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Lip 2013 19:19 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Problemem jest to, że lot poza Schengen, bo w strefie zdarzało mi się, że nawet dowodu nie chcieli. Jednak tutaj mogą być bardziej dokładni.

Może da się na szybko załatwić jakieś zaświadczenie o uszkodzeniu, albo o zgubieniu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 02 Lip 2013 19:46 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Kup przezroczystą taśmę klejącą i naklej z dwóch stron na całej powierzchni. Tylko bąble z powietrzem trzeba dobrze wydusić.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 02 Lip 2013 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
przerabiałem na sobie i znajomych parę razy. zależy od widzimisię sprawdzających...raz zostałem w Sewilli przez to...choć IMO fakt, że lecisz poza Schengen nieco utrudnia zadanie...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 06 Lip 2013 21:06 

Rejestracja: 05 Lis 2010
Posty: 64
Jeżeli nie jest całkowicie przecięty na pół, tylko jest pęknięty ale nadal w "jednym kawałku", i niczym go nie kleiłeś (dokument mający ślady ingerencji w niego, jest nieważny) - to powinno być OK :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 17 Lip 2013 02:30 

Rejestracja: 17 Lip 2013
Posty: 1
witam,dzisiaj dowiedziałem się ze mam za tydzień lot do Anglii liniami Ryanair. ALe mam problem,ponieważ dowód osobisty ma pękniecie na wysokości zdjęcia-max 1 cm. I teraz pytanie,czy mogę nie przejść odprawy??Zaznaczam ze mam jako drogi dokument ważny paszport. z góry dziękuje za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Kashpir oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group