Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Cze 2013 21:10 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 69
ok, dzięki, a powiedz mi, czy oni z na twojej karcie zabezpieczali jakaś kwotę na poczet ewentualnych przyszłych zdarzeń(wypadków itp)? i czy mialles jakie wypadki wpadki przebita opona, zbita szyba itp? czy reagowali szybko po telefonie?
pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 18 Cze 2013 21:12 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Tak, zabezpieczali. Nigdy nie miałem żadnych szkód.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 18 Cze 2013 21:18 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
vincenz napisał(a):
Dzięki za odpowiedzi, ale nie widziałem na carjet.com czy economycarrentals.com możliwości wykupu samego ubezpieczenia. Dobrą ofertę na auto znalazłem na arguscarhire.com (BTW zna ktoś może?) i myślałem nad tańszym ubezpieczeniem.

BTW opo gdzie wypożyczałeś kampera?


z argusa korzystałem, wszystko OK. Co ciekawe firma jest chyba z IE, a call center mają w Polsce, więc telefonicznie bardzo łatwo wszystko załatwić.
Oni niestety sprzedają tylko wspominanego Mondiala, który moim zdaniem jest droższy i słabszy w porównaniu do firm brytyjskich. Tym bardziej, że wypożyczalnia i tak w tym przypadku zablokuje pełny excess i będziesz musiał się bujać z Mondialem w przypadku wypadku.

P.S.
Kampera brałem w Australii...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Cze 2013 21:34 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 69
klayton, o jakie kwocie mówimy zabezpieczenia?auto Economist 2,5 tyg LA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Cze 2013 22:01 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
opo - dzięki za odpowiedź, wezmę chyba auto z argusa i ubezpieczenie osobno z worldwideinsure.com

jim12 - w Aliorze możesz założyć konto walutowe w USD z kartą debetową do niego i wtedy płacisz bez przewalutowania (dolary kupujesz np. w jednym z kantorów internetowych)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Cze 2013 22:02 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Trudno powiedziec - to zalezy od konkretnej wypozyczalni, klasy auta i dlugosci najmu. Ja za SUVa na miesiac zabezpieczalem cos ponad 1500 USD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Cze 2013 22:09 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 69
vincenz-dzieki za info, czytałem o tym tylko ponc z ta debaetówka to jest jazda ile ludzi tyle opinii czy można nią płacić w USA a nie credit card, rożne sa opinie na ten temat, niekotryz mówią że to wypukła itp ale nei do konca wiem czy to sie sprawdzi i nowiem czy ryzykować debetów ka jets ok do wypłacenia kasy z bankomatów ale czy można zabezpieczy debetów ka wypożyczenia auta itp na szkody itp, jak myślisz?dzięki za info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Cze 2013 22:16 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Ja myślę, że nie. Ale zapoznaj się z warunkami konkretnej wypożyczalni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Cze 2013 22:23 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
jim12 - ja pożyczałem auto, co prawda w Hiszpanii przez DoYouSpain.com za pomocą debetówki i problemu nie było (wykupiłem full ubezpieczenie, dzięki czemu nie chcieli blokować żadnej kwoty, w innym wypadku debetówka by nie przeszła). BTW ma spory napis "Debit" pod numerem, więc jak się wypożyczalnia uprze, że debetówek nie przyjmuje, to nawet wypukłe cyfry nie pomogą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 18 Cze 2013 22:30 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 69
ok dzieki, wlalsnei Europa ok do debetowki, ale USA maja schcizo wiec tyko credit card
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Cze 2013 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Dzięki za polecenie Carjet, wcześniej miałem rezerwację w economycarrentals, ale w ciągu 3 dni najpierw zabrakło wózków z pełnym ubezpieczeniem bez udziału własnego, potem, tanie małe znikły, a dzisiaj astra (z "podstawowym" ubezpieczeniem) z 350 euro powindowała do 750 (sic!) za 11 dni.

Na CarJet którego wcześniej nie znałem za astrę z top-up w tym samym terminie dało wyciągnąć za 345 euro. Jak jutro potwierdzą to rezygnuję z economycarrentals, choć przez chwilę mieli najlepsze ceny w Chorwacji :D

Moja rada szukać, szukać i porównywać.

P.S.Ktoś pytał czy OC z karty kredytowej (prawie zawsze tylko "w życiu codziennym") ma się nijak do OC samochodowego i nie ma zastosowania w ruchu drogowym.
Może zadziałałoby jak wózkiem z zakupami porysujesz komuś samochód ;) ale nie przy kolizji.
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 11 Wrz 2013 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 490
Loty: 217
Kilometry: 423 860
niebieski
Czy zna ktoś może firmę, która oferuje ubezpieczenie wypożyczanego samochodu (najlepiej z ubezpieczeniem szyb, lusterek, podwozia itd.) ludziom w wieku 20 lat? Wszystkie tutaj przywołane i wszystkie, które znalazłem niestety wymagają posiadania przynajmniej 21 lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 14 Sty 2014 17:56 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
jim12 napisał(a):
hej Clayton to co byś tak naprawdę polecił wypożyczenie LA jakes 2,5 tyg, a przy okazji podpytam o kartę widzę że masz wiedzę w temacie, a mianowicie w jakim banku wyrobić kartę kredytową a by płacic w usa myslaaem o Aliorze, bo nie ma 2x przewalutowań tak jak np w mBanku. w alior jest tylko raz przy płaceniu złotówki na dolce usa, co myślisz?dzięki pozdr

Jesteś już po "wycieczce"? możesz coś polecić w sprawie ubezpieczenia?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 26 Mar 2014 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Można obecnie kupić za około 50E u brytyjskich pośredników takie ubezpieczenie na rok na cały świat. Na Europę taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Mar 2014 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
A wskazałbyś tych pośredników?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 26 Mar 2014 15:20 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
http://www.moneymaxim.co.uk/car-hire-home
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 27 Mar 2014 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Minimalnie przesadziłem z ceną.
Tu na przykład 47 GBP: http://www.worldwideinsure.com/WWquote.php
Tu 50 GBP: http://www.questor-insurance.co.uk/buy- ... xcess.aspx

Ale jest to nowość. Kiedyś szukałem i było dostępne tylko dla niektórych krajów UE. Teraz również Polak może kupić.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 16 Maj 2014 11:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Chciałem się podpytać czy ktoś korzystał z dodatkowego ubezpieczenia wynajmowanego samochodu w tej firmie? Albo podobnej? O opinie pytam oczywiście w kontekście ewentualnego rozliczania szkód.
Zamierzam wynająć samochód na 13 dni w Hiszpanii i przy tylu dniach nawet u najtańszego pośrednika doyouspain.com miałbym do zapłaty 65 euro, a insurance4carhire oferuje pakiet do 60 dni ubezpieczenia za 49,99 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 11 Cze 2014 05:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
poczytałem forum i na temat
https://www.icarhireinsurance.com widzę z reguły dobre opinie,
a miał ktoś jakieś niemiłe doświadczenia ?
rozważam zakupienie polisy na Islandię alternatywa jest ubezpieczenie rozszerzone w Budget znacznie droższe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 11 Cze 2014 15:05 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 195
Ja mogę polecić ubezpieczenie w Questor Insurance: https://www.questor-insurance.co.uk/buy ... xcess.aspx

Właśnie dostałem na konto zwrot z tytułu rozliczenia szkody. Cały proces odbył się sprawnie i bezproblemowo:
1. W trakcie pobytu w Neapolu ktoś na parkingu lekko zarysował mi błotnik. Rysa długości ok 5 cm została wyceniona przez Europcar na 333,66 EUR !
2. 18.05 wysłałem maila do ubezpieczyciela z prośbą o przesłanie formularza szkody.
3. 20.05 dostałem formularz wraz z wykazem dokumentów które powinienem do nich przesłać.
3. 26.05 przesłałem komplet dokumentów (formularz szkody, polisę, umowę wynajmu z Europcar zawierającą jednocześnie potwierdzenie uszkodzenia, fakturę z Europcar, wyciąg z karty kredytowej potwierdzającej zapłatę kwoty 333,66 EUR, kopię prawa jazdy, potwierdzenie pobytu w Neapolu-wystarczyła kopia rezerwacji biletów lotniczych) - wszystko w formie skanów.
4. 05.06 dostałem maila z prośbą o podanie numeru konta.
5. dzisiaj środki wpłynęły na konto :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Jahodny lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1599 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group