Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Maj 2013 22:59 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Przede wszystkim prosiłbym o zaprzestanie używania słowa "Polak", "polskie" w kategorii obrażania kogokolwiek czy czegokolwiek.

Jak Wam się nie podoba cokolwiek w tym kraju - droga wolna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#42 PostWysłany: 29 Maj 2013 23:01 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
widzisz - nie doczytałeś ;) problem polega na tym, że ja nie lubię chodzić po pokładzie w trakcie lotu, tylko mieć święty spokój. Więc nie rozumiem, dlaczego miałabym siedzieć przy przejściu w Emirates, skoro nigdy skorzystanie z usług obsługi samolotu nie było problemem :) Oni po to tam są - to ich praca.
Równie dobrze w supermarketach powinni zwolnić kasjerki, bo przecież możesz sam zeskanowć produkty na kasie samoobsługowej. Tak samo jest w samolocie. Ja wolę siedzieć przy oknie, nie lubię chodzić po pokładzie, tylko siedzieć i przeczekać lot. A praca stewardessy polega na tym, że jak coś potrzebuję, a ona/on jest w stanie mnie obsłużyć/przynieść coś/podać itd, to powinni to zrobić. Podczas każdego lotu normalną linią (nie LCC) było to zrozumiałe, tylko w Emirates nie. Przez 5h lotu nie mogę się doprosić wody, tylko muszę czekać aż wszystkim będą ją rozdawać. Choć sami w swoich komunikatach zalecają picie dużej ilości wody - chętnie tylko skąd ją dostać skoro stewardessa nie może podejść?
Następnym razem (o ile będzie) wezmę po prostu swoją butelkę i cała załoga będzie mogła się zająć spędzaniem miło czasu w swoich kanciapkach :) Wezmę też swój kocyk, zatyczki i maskę na oczy. Takie standardy tam mają - jednym to nie przeszkadza, mi przeszkadza. A nie są to niewygórowane oczekiwania IMO, których wymaga się w First Class.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 29 Maj 2013 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Ja kilka słów o temperaturze w samolocie. Otóż podczas lotu HKG-BKK by Emirates siedziałem w pierwszym rzędzie i mogłem zaobserwować rozkład temperatury w samolocie (na panelu, który obsługuje cabin crew). Temperatura była inna w różnych sektorach samolotu i kształtowała się od 24-27stopni (według mnie dosyć ciepło). Każdy sektor to kilka rzędów siedzeń. Dodatkowo (wydaje się, że na życzenie pasażerów) została zmieniona poczas lotu w kilku sektorach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 29 Maj 2013 23:10 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Andi napisał(a):
Ja kilka słów o temperaturze w samolocie. Otóż podczas lotu HKG-BKK by Emirates siedziałem w pierwszym rzędzie i mogłem zaobserwować rozkład temperatury w samolocie (na panelu, który obsługuje cabin crew). Temperatura była inna w różnych sektorach samolotu i kształtowała się od 24-27stopni (według mnie dosyć ciepło). Każdy sektor to kilka rzędów siedzeń. Dodatkowo (wydaje się, że na życzenie pasażerów) została zmieniona poczas lotu w kilku sektorach.


A380 na szczęście to fajny samolot i temperaturą da się lepiej sterować ;) rekompensuje nawet fatalną obsługę :) Tylko też widzisz - obsługa musiała zmienić - pytanie czy ma chęci i czas;) bo moja w środkowej części lotu była tak zajęta sobą, że do ich kanciapki w pewnym momencie ustawiła się kolejka pasażerów żeby dostać coś do picia/jedzenia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 29 Maj 2013 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Dlatego też, ja uważam że Emirates to dobre linie. Niestety raz na jakiś czas trafia się słaba obsługa, która w złym świetle stawia nam obraz tychże linii.
Maxima miałaś po prostu pecha (szkoda), ja odwrotnie - na wszystkich odcinkach świetną obsługę.
Z drugiej strony skoro zawiodłaś się na tych liniach to masz pełne prawo do wyrażenia swojej dezaprobaty i nie rozumiem komentarzy, gdzie ktoś próbuje komuś coś wyperswadować. Szanujmy innych zdania ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 29 Maj 2013 23:26 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
|...o...| napisał(a):
@maxima: twoja upierdliwosc zyciowa juz widac, wytykasz mi literowke w nazwie lini lotniczych choc dobrze wiemy o jakie linie chodzi. I pewnie taka sama bylas na pokladzie samolotu Emirates.

a co to ma do tego? to oznacza, że personel pokładowy ma prawo mnie olewać? to oznacza, że jeśli ktoś ma problem z pęcherzem i co 10 minut musi chodzić do toalety, to personel też ma mu przeszkadzać? albo dlaczego mają czas robić sobie fotki Polaroidem z pasażerami, a nie mają czasu podejść do pasażera (swoją drogą ciekawe po co im te fotki?)
Skoro mają zasady, że nie obsługują: upierdliwych, chorych, małych dzieci, starszych, nie mówiących w żadnym obcym języku i jeszcze jakiś, za to obsługują tylko takich, którzy podczas lotu będą spać i dziękować, że są na pokładzie tak wspaniałej linii i nie można nic powiedzieć i nic się domagać, to może niech to zaznaczą przed rezerwacją biletu? Skoro w menu jest napisane, że podczas rejsu dostępne są napoje, soki, woda, alkohol, to chyba mam prawo z tego skorzystać? a jeśli nie mogę, to niech nie "reklamują" tych napoi w menu. Albo niech jasno napiszą, że jest self-service. A tu nie ma ani self-service ani stewardessa nie może podać. To po co oni tam są poza sprawdzeniem bezpieczeństwa przed startem i lądowaniem?

Ta dyskusja jest trochę bez sensu - to tak jakby udowadniać wyższość lotów z kilkoma przesiadkami nad lotem z 1-czy dwoma (zależy od destynacji). Ludzie są różni, a dobry personel jest w stanie zadowolić wszystkich i pomóc w każdej sytuacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 29 Maj 2013 23:30 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Andi napisał(a):
Dlatego też, ja uważam że Emirates to dobre linie. Niestety raz na jakiś czas trafia się słaba obsługa, która w złym świetle stawia nam obraz tychże linii.
Maxima miałaś po prostu pecha (szkoda), ja odwrotnie - na wszystkich odcinkach świetną obsługę.
Z drugiej strony skoro zawiodłaś się na tych liniach to masz pełne prawo do wyrażenia swojej dezaprobaty i nie rozumiem komentarzy, gdzie ktoś próbuje komuś coś wyperswadować. Szanujmy innych zdania ;)


dokładnie o to mi chodzi i to jest chyba sedno całej sprawy! pewnie miałam pecha - choć uważam, że pech to mógł się zdarzyć na 1 odcinku lotu, a nie na 3 następujących po sobie - to już nie jest przypadek. Ale niektórzy nie mogą się z tym pogodzić, że nawet w tak cudownych liniach jak Emirates zdarzają się słabe ogniwa. Ja chciałam tylko ostrzec wszystkich w przyszłości latających (bo wiele osób pewnie poleci z nimi dopiero pierwszy raz, skoro operują z Polski ledwie od lutego), że nie wszystko tam jest idealne i zgodne ze znanymi mi standardami obsługi w liniach europejskich. gdyby ktoś wcześniej mi napisał, że kocyk jest zabierany przed lądowaniem i nie można nic zrobić, to bym se zabrała swój i po problemie. Miałam swoje słuchawki, więc do końca mogłam słuchać muzyki/oglądać film.
Po prostu lepiej zabrac na pokład to co się lubi ze sobą mieć, bo na linie nie ma co liczyć. I to jest moje przesłanie :mrgreen:

Do tej pory nigdy nie zdarzyło mi się, żeby podczas lotu były jakieś niemiłe sytuacje i nie miałam potrzeby wyrażenia swojego zdania o jakiś liniach. Zawsze wszystko było ok. Tym większe jest pewnie moje rozczarowanie emirates - trudno :) świat lotniczy się na Emirates nie kończy :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 18 Cze 2013 14:07 

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 809
Zbanowany
Cytuj:
W czasie trwającego właśnie Air Show w Paryżu, Skytrax – prestiżowa organizacja zrzeszająca przedstawicieli branży lotniczej, ogłosiła wyniki corocznej ankiety na najlepsze linie lotnicze na świecie. Na pierwszym miejscu nastąpiła zmiana!

Najlepszą linią lotniczą na świecie 2013 jest Emirates! Strąca z fotela lidera Qatar Airways, które to linie były na pierwszym miejscu w 2010 i 2011 roku.
Gratulujemy i cieszymy się, że Emirates od tego roku lata z Warszawy.

TOP10 linii lotniczych na świecie przedstawia się następująco:

1. Emirates
2. Qatar Airways
3. Singapore Airlines
4. ANA All Nippon Airways
5. Asiana Airlines
6. Cathay Pacific Airways
7. Etihad Airways
8. Garuda Indonesia
9. Turkish Airlines
10.Qantas Airways

8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 18 Cze 2013 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
Bardzo ciekawe wideo o Emirates:



Moja znajoma pracuje dla Emirates i opowiadala mi o szkoleniach oraz przygotowaniach do pracy jako flight attendant. Ludzie czasem zapominaja o tym jak wazna role odgywa flight attendant na pokladnie samolotu. Na szczescie my widzimy tylko jak podaja jedzenie i napoje....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 18 Cze 2013 15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
Srsly? Otwieranie drzwi? Używanie gaśnicy? Pierwsza pomoc? Fizyka atomowa to to nie jest...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 18 Cze 2013 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
kangaroo1983 napisał(a):
...przygotowaniach do pracy jako flight attendant. Ludzie czasem zapominaja o tym jak wazna role odgywa flight attendant ...

przypomnę tylko, że ten zawód ma także inna, chyba bardziej znana nazwę: stewardesa :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 18 Cze 2013 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Mareckipl napisał(a):
Srsly? Otwieranie drzwi? Używanie gaśnicy? Pierwsza pomoc? Fizyka atomowa to to nie jest...

no wiesz... nie wszystkiego uczą na studiach...
- pchanie wózka żeby nie narobić sobie odcisków na dłoniach...
- jak zakomunikować, że pani nie wyda reszty gdy już pasażer otworzył puszkę...
- przeżyj kilkanaście lat na pokładzie i nie nabaw sie żylaków...
- czy w końcu: jak zadowolić pilota i pasażera jednocześnie.
same ważne sprawy! :lol:
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 21 Cze 2013 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
namteH napisał(a):
kangaroo1983 napisał(a):
...przygotowaniach do pracy jako flight attendant. Ludzie czasem zapominaja o tym jak wazna role odgywa flight attendant ...

przypomnę tylko, że ten zawód ma także inna, chyba bardziej znana nazwę: stewardesa :)



i tu prosze uwazaj bo uzywanie slowa stewardesa w niektorych krajach jest obrazliwe, dlatego napisalam flight attendant
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 21 Cze 2013 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 264
niebieski
namteH napisał(a):
Mareckipl napisał(a):
Srsly? Otwieranie drzwi? Używanie gaśnicy? Pierwsza pomoc? Fizyka atomowa to to nie jest...

no wiesz... nie wszystkiego uczą na studiach...
- pchanie wózka żeby nie narobić sobie odcisków na dłoniach...
- jak zakomunikować, że pani nie wyda reszty gdy już pasażer otworzył puszkę...
- przeżyj kilkanaście lat na pokładzie i nie nabaw sie żylaków...
- czy w końcu: jak zadowolić pilota i pasażera jednocześnie.
same ważne sprawy! :lol:


Hamskie komentarze pozostaw dla siebie. To nie jest miejsce ani czas aby krytykowac innych.

Dzieki Bogu nie widziales sytuacji gdzie naprawde taka osoba na pokladzie pomoze ci przezyc.

Gratuluje poziomu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 21 Cze 2013 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
kangaroo1983 napisał(a):
namteH napisał(a):
kangaroo1983 napisał(a):
...przygotowaniach do pracy jako flight attendant. Ludzie czasem zapominaja o tym jak wazna role odgywa flight attendant ...

przypomnę tylko, że ten zawód ma także inna, chyba bardziej znana nazwę: stewardesa :)



i tu prosze uwazaj bo uzywanie slowa stewardesa w niektorych krajach jest obrazliwe, dlatego napisalam flight attendant

ale na polskim forum (choć to opinie o emirates) chyba nikt się nie obrazi, nie?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 21 Cze 2013 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Jak juz jestesmy w off-topicu nt. terminologii lotniczej:

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 22 Cze 2013 17:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Maj 2012
Posty: 1237
niebieski
kangaroo1983 napisał(a):
Hamskie komentarze pozostaw dla siebie. To nie jest miejsce ani czas aby krytykowac innych.

Dzieki Bogu nie widziales sytuacji gdzie naprawde taka osoba na pokladzie pomoze ci przezyc.

Gratuluje poziomu

Postaraj się na przyszłość używać mniej personalnych ataków i tekstów w stylu "ja wiem więcej, ale nie powiem" na rzecz merytorycznych argumentów i przykładów na ich poparcie.
"To nie jest miejsce ani czas aby krytykowac innych" - to kiedy i gdzie można krytykować innych?
"Dzieki Bogu nie widziales sytuacji gdzie naprawde taka osoba na pokladzie pomoze ci przezyc. " - to może oświeć nas przykładem takiej sytuacji?
"Gratuluje poziomu" - czyli jeżeli ktoś neguje wagę zawodu mojego/mojej koleżanki to od razu cham i prostak?

Moja ex pracowała przez kilka lat jako stewardessa w BA, więc wiem co nieco o tym zawodzie.

Czy jest to ciężka praca? Może nie na poziomie górników, ale w porównaniu z np. recepcjonistką TAK.
Czy może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa? TAK (choć w o wiele większym stopniu przez kontrolę tłumu niż otwieranie drzwi, czy udzielanie pomocy pasażerom).
Czy może być stresująca? TAK

ale

Czy różni się znacząco od pracy kelnerki? NIE
Czy każdy (po kilkutygodniowym szkoleniu, pomijając kwestie urody itd.) mógłby ją wykonywać? TAK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 31 Paź 2013 13:47 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 47
Zbanowany
Witam , chialem kupic bilet dla kogos i uzywasz moje karta debetowa , i czy ona bedzie musiala pokazac tego karta debetowa podczas check in? raz dzwonilem , i powiedziala ze musi pokazac i ta osoba musi lecisz razem . dzwonilem drugi raz powiedzieli ze nie bedzie zadne problem? o_o??? mial ktos juz doswiadzenia?


Ostatnio edytowany przez krasnal 31 Lip 2016 16:11, edytowano w sumie 2 razy
poprawa tematu, połączenie wątków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirated Bangkok
#59 PostWysłany: 31 Paź 2013 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Ja leciałem by Emirates na trasie BKK-HKG i BKK-DXB i nic nie musiałem pokazywac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Emirated Bangkok
#60 PostWysłany: 31 Paź 2013 14:04 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 47
Zbanowany
czy wie ktos moze czy jest oplata dla prysznysz w samolot a380 dla klasa economy? naprzyklad placisz 100$ zebys mogl sie tam brac kapiel? ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group