Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 16 Maj 2013 22:57 

Rejestracja: 27 Lut 2013
Posty: 79
Loty: 65
Kilometry: 124 210
Może kogoś zainspiruje taka opcja:
- Konto24 walutowe w BZWBK - darmowe
- do tego karta BZWBK MasterCard EURO - debetowa wypukła.
- no i obowiązkowo kantor internetowy (n.p walutomat.pl)

Działamy tak:
- Kupno EUR w walutomacie ( 0,2 % prowizji)
- Przelew EUR walutomat do BZWBK darmowy
- Płatności w EUR bezpośrednio obciążają konto
- Płatności w walutach egzotyczny ( <> od GBP,PLN,USD)
przeliczane kursem MasterCard na EUR ( bliski średniemu )
i obciążenie bezpośrednio konto w EUR.
- Koszty wypłat za granicę 1,5 EUR niezależnie od kwoty
- Koszty karty ( pierwszy rok free, 10 EUR/rok później)
- Wypłaty EUR w Polsce darmowe

Wydaje mi się, że ten zestaw daje praktycznie płatności
kartowe w dzikich krajach za 0,25%.
gotówkę przy większych wypłatach <1%.


Co Wy na to ? Dobre rozwiązanie na wyjazd do Nowej Zelandii n.p. ?

Michał
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#82 PostWysłany: 18 Maj 2013 17:55 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 201
Loty: 50
Kilometry: 56 708
niebieski
Do tego była teraz akcja http://gruper.pl/x.php/1,41705/Produkty ... 50-zl.html w której dodatkowe korzyści się od BZWBK dostawało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 18 Maj 2013 20:38 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Która bezimienna karta prepaidowa jest najlepsza? Jest wgl jakaś różnica?
PS Czytałem na forum o kartach ale często były to zaawansowane odpowiedzi a ja po prostu też nie chcę być zjechany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 18 Maj 2013 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 481
niebieski
Mam pytanie odnośnie konta walutowego. Potrzebuje konta walutowego + karty płatniczej do wypłat z bankomatów w EU i płatności w internecie (kilka wyjazdów + dość częste płatności internetowe w EUR). Przeglądając posty w tym temacie i bloga livesmarter wychodzi mi, że dwie najlepsze oferty to Kantor Alior i karta w EUR lub oferta BZWBK. Czy któraś z tych ofert jest lepsza czy można powiedzieć, że obie są identyczne i należy przeanalizować częstotliwość wypłat z bankomatów (1,5E vs 9 PLN)?
Czy konto walutowe Alior Synca działa na takich samych warunkach jak Kantor Alior i jedyną różnicą jest koszt wypłat z bankomatów (5 PLN vs 9 PLN - pierwsza darmowa)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 18 Maj 2013 21:31 

Rejestracja: 04 Paź 2012
Posty: 4
Ja do płatności kartowych polecam karty stare Polbanku, np. kartę T-mobile lub inna. W odróżnieniu od innych tutaj karty transakcje walutowe rozliczane są po kursach VISY lub Mastercard, co de facto daje kurs bliski średniemu, przetestowane wielokrotnie w rożnych walutach EUR, USD, GBP czy Koronach czeskich.
A do bankomatu pewnie najlepiej przedpłacone z kantoru walutowego Aliora EUR,USD, GBP, wymiana po dobrym kursie, raz w miesiącu darmowa wypłatę pozostałe w rozsądnej cenie. Jest jeszcze karta debetowa do dbNet w Deutsche Banku, wypłaty bez prowizji, aczkolwiek jest przewalutowanie ze sporym spredem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 04 Cze 2013 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
czytając ten wątek proponuję zwrócić uwagę na posty pisane przez użytkowników z niskim stażem, brzmią jak ulotki reklamowe banków :) Ja w Europie używam najczęściej debetowej Mastercard Citibanku podłączonej do konta w EUR. Dzięki temu nie dotyczy mnie różnica kursowa. Poza Europą ta karta też jest OK, w bankomatach Citibanku gwarantowany brak prowizji. Niezłą debetową Visę ma Multibank, bez prowizji na całym świecie, chociaż trzeba pamiętać, że niektóre bankomaty mają swoje własne, niezależne od naszego banku prowizje. Z kart kredytowych wybrałem Ultime, korzyści z ubezpieczenia oraz Priority Pass przewyższają roczną opłatę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 04 Cze 2013 11:12 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
BusinessClass napisał(a):
czytając ten wątek proponuję zwrócić uwagę na posty pisane przez użytkowników z niskim stażem, brzmią jak ulotki reklamowe banków :) ... Niezłą debetową Visę ma Multibank, bez prowizji na całym świecie

Twój post też brzmi jak ulotka reklamowa. BRE (czyli mBank i Multi) mają bardzo kiepskie kursy walut i od jakiegoś czasu dla wszystkich kart stosują haracz za przewalutowanie 2%. Także może warto przy bardzo niskich kwotach korzystać z tej karty. Przy kwotach większych niż 80€ lepiej wyciągnąć z prowizją kartą Polbanku lub Alior Sync USD, kurs jest 20-30gr lepszy na 1€.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 04 Cze 2013 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
BusinessClass napisał(a):
Z kart kredytowych wybrałem Ultime, korzyści z ubezpieczenia oraz Priority Pass przewyższają roczną opłatę.

No nie wiem - jeśli nic się nie zmieniło, to opłata roczna za Ultime to nienegocjowalne 1000 zł.
Lotowską DinersClub, która pozwala na 5 bezpłatnych wejść do executive lounge (Ultime tylko 4), można mieć za 350 zł, a jak trafisz na promocje to nawet za 50 zł. Sumy ubezpieczenia przy Ultime są faktycznie dużo wyższe, tylko pytanie czy jest to warte płacenia takiej opłaty rocznej...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 04 Cze 2013 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Gregggor napisał(a):
No nie wiem - jeśli nic się nie zmieniło, to opłata roczna za Ultime to nienegocjowalne 1000 zł.
Lotowską DinersClub, która pozwala na 5 bezpłatnych wejść do executive lounge (Ultime tylko 4), można mieć za 350 zł, a jak trafisz na promocje to nawet za 50 zł. Sumy ubezpieczenia przy Ultime są faktycznie dużo wyższe, tylko pytanie czy jest to warte płacenia takiej opłaty rocznej...


Owszem, 1000zł. Na ubezpieczenia (na o wiele niższą sumę) wydawałem więcej... Myślałem o Diners Club, ale jest beznadziejny przelicznik milowy - 5zł = 1 mila, w wielu miejscach jej nie akceptują i nie dają mil za transakcje na stacjach benzynowych, a ja tam zbieram w skali roku ponad 6 000 mil. Do tego beznadziejny customer service - Ultime dostałem z uśmiechem i bez większych trudności a po wypełnieniu formularza na stronie Diners nawet nie raczyli oddzwonić. I wreszcie - World Signia jest o wiele bardziej prestiżowa.

Dla osób o podstawowym statusie w M&M wielką przewagą Diners może być to, że daje prawo odprawy przy stanowiskach biznesowych, ale jako posiadacz statusu FTL i tak to mam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 05 Cze 2013 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Owszem, dlatego różne karty są do różnych celów ;)
World Mastercard M&M z mBanku do zbierania mil (dla premium przelicznik jest jak przy Ultime czyli 3zł=1mila, a karta jest w zasadzie bezpłatna), a DinersClub dla ubezpieczenia i wejść do saloników.
Być może przewagą Ultime jest prestiż, łatwiejszy proces przyznawania i milsza obsługa na infolinii - ale trudno nazwać to wymiernymi korzyściami ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 06 Cze 2013 16:10 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
BoaVista napisał(a):
Warto wspomnieć o płatnościach DCC czyli realizowanych w walucie karty. Pytajcie o nie sprzedawców zagranicą.
Niezły żart. Przeliczenia walut przy płatnościach DCC są realizowane po mocno niekorzystnych kursach. Sprzedawców za granicą to trzeba prosić o wyłączenie DCC i płatność w walucie lokalnej. Zwłaszcza, że terminal zna kraj wystawcy karty, lecz nie zna waluty rachunku karty. Dlatego też terminal obsługujący DCC może próbować obciążyć w PLN również polską kartę do rachunku walutowego (np. z Alior Kantor, emax euro itp) co spowoduje kolejne przewalutowanie po bardzo niekorzystnym kursie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 07 Cze 2013 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Gregggor napisał(a):
Być może przewagą Ultime jest prestiż


Być może?!?!?! :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 07 Cze 2013 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
BusinessClass napisał(a):
Gregggor napisał(a):
Być może przewagą Ultime jest prestiż

Być może?!?!?! :)

No ok, prestiż bez wątpienia ;) Tylko na kim to ma robić wrażenie, na kelnerce w restauracji? "Prestiż" to taki fajny chwyt marketingowy, ale wciąż nie widzę uzasadnienia żeby płacić za taką kartę 20x więcej niż za zestaw World MC M&M + DC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 15 Cze 2013 20:22 

Rejestracja: 29 Kwi 2010
Posty: 388
niebieski
BusinessClass napisał(a):
Ja w Europie używam najczęściej debetowej Mastercard Citibanku podłączonej do konta w EUR. Dzięki temu nie dotyczy mnie różnica kursowa. Poza Europą ta karta też jest OK, w bankomatach Citibanku gwarantowany brak prowizji.


dodatkowo mozna ja przelaczac na swoje konta w Citibanku innych walutach, USD, GBP, PLN. Wiec wygoda fajna..
z polaczeniu z jakims internetowym kantorem, niemal idealnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 27 Cze 2013 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Mam szybkie pytanie do posiadaczy konta w BZ WBK (dokładnie 'konto <30')- czy przy wypłatach zagranicznych w walucie innej niż EUR poza prowizją w wysokości 5 PLN doliczana jest prowizja w wysokości 2,8% transakcji? I czy przewalutowanie jest przez EUR czy od razu na PLN? Bo dostałem sprzeczne informację na infolinii i od pani w banku :)

Dziękuję z góry za odpowiedź.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 27 Cze 2013 13:19 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
humptydumpty napisał(a):
Mam szybkie pytanie do posiadaczy konta w BZ WBK (dokładnie 'konto <30')- czy przy wypłatach zagranicznych w walucie innej niż EUR poza prowizją w wysokości 5 PLN doliczana jest prowizja w wysokości 2,8% transakcji? I czy przewalutowanie jest przez EUR czy od razu na PLN? Bo dostałem sprzeczne informację na infolinii i od pani w banku :)

Przewalutowanie przez EUR, doliczone 2,8% za przewalutowanie z waluty XXX na EUR. Wszystko jest w TOiP.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 27 Cze 2013 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 304
niebieski
Dzięki bardzo. ;) Tak też wyczytałem, natomiast brak kompetencji pracowników banku jest czasem zatrważający.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 23 Sie 2013 16:17 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 772
Loty: 391
Kilometry: 612 796
srebrny
witam!

Szukam konta internetowego z karta debetowa. Podstawowe wymagania: zero oplat i prowizji oraz brak minimalnych wplywow oraz darmowe wybieranie pieniedzy za granica (bez dodatkowych oplat-jedynie zlodziejskie bankowe kursy walut:) ), a takze mozliwosc platnosci internetowych. Jak rowniez brak wymagan dotyczacych minimalnych obrotow itp.
Potrzebne mi jest konto gdzie bede trzymal tylko male srodki przeznaczne na dana wycieczke, by nie miec wielkich problemow gdy mi zeskanuja karte podczas wybierania pieniedzy w jakis dziwnych miejscach ;)
Kiedys mialem do tego konto i karte w mbanku, ale odkad wprowadzili oplaty za wybieranie pieniedzy z bankomatow za granica to zrezygnowalem.
Istotne jest to by rozgraniczyc srodki i konto "normalne", gdzie splywa moja pensja, place rachunki itp od konta "do zadan specjalych" i "mniej bezpiecznych" :D
Zastanawiam sie nad zwyklym osobistym kontem internetowym z karta debetowa w aliorsync. Czy to bedzie spelniac wszystkie moje wymogi i nie ma jakis ukrytych oplat? :)
Prosba doswiadczoncyh finansistow o porady ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 23 Sie 2013 16:39 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 459
Loty: 86
Kilometry: 126 541
Tez szukalem konta spelniajacego te parametry i wybralem aliorsync. Darmowe jest tez konto openonline, nie mam jednak pewnosci, czy nie kasuja za wyplaty zagranica.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 23 Sie 2013 19:06 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Na chwilę obecną chyba tylko Sync spełnia te wymagania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group