Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Kwi 2013 21:56 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
aparaty i telefony kradna na zywca wyrywajac z reki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 02 Kwi 2013 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
O tym też już przeczytałem, że nie jest bezpiecznie :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Kwi 2013 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
tomalo77 napisał(a):
aparaty i telefony kradna na zywca wyrywajac z reki

Az tak? W bialy dzien? Czy w mniejszych miejscowosciach pod Neapolem jest podobnie niebezpiecznie jak w centrum?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Kwi 2013 23:11 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
tomalo77 napisał(a):
aparaty i telefony kradna na zywca wyrywajac z reki

Bzdura. Na pewno Barcelona jest pod tym względem sporo bardziej niebezpieczna. W Neapolu czułem się bezpiecznie.

Zdecydowanie też polecam quartieri Spagnoli, które to przewodniki odradzają. Jest to prawdziwy Neapol a tyle życzliwości i uśmiechów nie spotkałem nigdzie indziej. Nawet odpocząć na schodku nie można było bo ktoś podchodził, pytał czy ok, proponował wodę. Szok.
A klimat miejsca...
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 2979_n.jpg

Zdecydowanie polecam Castel Sant'Elmo. Odważni wejdą pieszo. Nieznający terenu też (ja). Widoki piorunujące:
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 8261_n.jpg
Ja wchodziłem od via Riviera di Chiaia - kilkadziesiąt minut wyłącznie po schodach!

Jedzenie opisywałem w odpowiednim temacie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Kwi 2013 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Co do bezpieczeństwa, to zdania widzę podzielone. Wiadomo za granicą zawsze trzeba uważać przede wszystkim na dokumenty.
Przed wyjazdem do Macedonii też naczytałem się o cygańskich i albańskich dzieciach które wkładają rączki do nie swoich kieszeni, a będąc tam, owszem podchodziły dzieciaki i żebrały, ale nie było to zbyt natrętne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Kwi 2013 00:50 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Maciek78 napisał(a):
tomalo77 napisał(a):
aparaty i telefony kradna na zywca wyrywajac z reki

Bzdura. Na pewno Barcelona jest pod tym względem sporo bardziej niebezpieczna. W Neapolu czułem się bezpiecznie.

Zdecydowanie też polecam quartieri Spagnoli, które to przewodniki odradzają. Jest to prawdziwy Neapol a tyle życzliwości i uśmiechów nie spotkałem nigdzie indziej. Nawet odpocząć na schodku nie można było bo ktoś podchodził, pytał czy ok, proponował wodę. Szok.
A klimat miejsca...
http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 2979_n.jpg

Zdecydowanie polecam Castel Sant'Elmo. Odważni wejdą pieszo. Nieznający terenu też (ja). Widoki piorunujące:
http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 8261_n.jpg
Ja wchodziłem od via Riviera di Chiaia - kilkadziesiąt minut wyłącznie po schodach!

Jedzenie opisywałem w odpowiednim temacie




maciek78 widac nie mieli cie z czego okrasc, ja ciut wiecej przezylem w Neapolu wiec to ze sie przeszedles do Spagnoli to uwazasz za towj skuces ? bylo tez isc na Forcelle, Mercato, Sanita, kolego bylem w 2002 akurat siedzielimy na ogrodku w barze, podjechaly 2 motory 2 kolesi w ciemnych kaskach weszlo do baro oddalo serie 6 osob zabitych na miejscu, wsiedli na motory i odjechli, mieskzam w Rzymie prawie 12 latek ale od tamtej pory jakos mnie nie ciagnie do Neapolu ale jak juz to wszesniej pisalem miasto piekne warte zwiadzenia i ludzie bardzo serdeczni
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kri$ lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 03 Kwi 2013 12:59 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
tomalo, daruj sobie docinki bo nie masz pojęcia. Spagnoli jest sukcesem bo cieszę się, że tam byłem. Nie wymieniam innych miejsc bo polecam jedynie to.
Poza tym sam się dyskredytujesz pisząc, że 11 lat temu coś było fe. Kogo interesuje kwestia bezpieczeństwa aż tak bardzo wstecz? Równie dobrze, gdy byłem choćby w 2010 roku mógłbym pisać, że Neapol to jeden wielki syf i na pewno śmieci walają się po ulicach.

Wiadomo, jak w każdym "cywilizowanym" mieście w mordę można dostać, ale trzeba tego chcieć i szukać. Neapol jest zwykłym miastem bez odchyłów związanych z bezpieczeństwem w żadną ze stron. Nie ma co powtarzać utartych powiedzeń. Owszem, kilkanaście lat temu na ulicach było widać siłę mafii. Teraz sam poczytaj o najnowszej historii miasta.

W Budapeszcie w 1997 roku też widziałem porachunki mafii ale mi do głowy nie przyjdzie pisać, że to niebezpieczne miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Maj 2013 17:01 

Rejestracja: 15 Wrz 2011
Posty: 541
Loty: 58
Kilometry: 98 553
Maciek78 napisał(a):

Wiadomo, jak w każdym "cywilizowanym" mieście w mordę można dostać, ale trzeba tego chcieć i szukać. Neapol jest zwykłym miastem bez odchyłów związanych z bezpieczeństwem w żadną ze stron. Nie ma co powtarzać utartych powiedzeń. Owszem, kilkanaście lat temu na ulicach było widać siłę mafii. Teraz sam poczytaj o najnowszej historii miasta.


Nie zgadzam się. Neapol, owszem, może być bardzo przyjemnym miastem dla turystów, aczkolwiek mieszkańcy sami wiedzą, że bezpiecznie nie jest. Turyści ryzykują co najwyżej drobne kradzieże, co się zdarza w każdym większym mieście. Ale mafia, a właściwie camorra, trzyma władzę w mieście i jeśli nic się ci nie przydarzy, to akurat dlatego, że oni tak zdecydowali.
Czytanie o najnowszej historii miasta (a tak właściwie to o czym? o bezrobociu? porachunkach na ulicy każdego dnia? przekrętach? do tego wystarczy przeczytanie "Gomorry" Roberta Saviano) nic nie da. Tak samo jak upieranie się przy tym, jak wszystko się zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Maj 2013 21:01 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
kredka napisał(a):
Maciek78 napisał(a):

Wiadomo, jak w każdym "cywilizowanym" mieście w mordę można dostać, ale trzeba tego chcieć i szukać. Neapol jest zwykłym miastem bez odchyłów związanych z bezpieczeństwem w żadną ze stron. Nie ma co powtarzać utartych powiedzeń. Owszem, kilkanaście lat temu na ulicach było widać siłę mafii. Teraz sam poczytaj o najnowszej historii miasta.


Nie zgadzam się. Neapol, owszem, może być bardzo przyjemnym miastem dla turystów, aczkolwiek mieszkańcy sami wiedzą, że bezpiecznie nie jest. Turyści ryzykują co najwyżej drobne kradzieże, co się zdarza w każdym większym mieście. Ale mafia, a właściwie camorra, trzyma władzę w mieście i jeśli nic się ci nie przydarzy, to akurat dlatego, że oni tak zdecydowali.

:lol:
Równie dobrze ciesz się, że i Tobie nic się nie stało bo Koreańcy odpuścili temat wojny :roll:

Jajacek - odnośnie pizzy i taniego, neapolitańskiego jedzenia:
neapol,75,19087
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Cze 2013 22:51 

Rejestracja: 19 Mar 2013
Posty: 20
Witam,

przesada z tym zagrożeniem, na placu G. Miesiąc temu nocowałem w hotelu - boczna uliczka od placu. Po 21 ruszyliśmy na miasto, spotkaliśmy wielu kolorowych i panie opalające się na krzesełkach nocą ale nie doznaliśmy żadnych wrogich działań. W boczne uliczki od boczny to może już lepiej się nie pchać ale głównymi można wędrować względnie bezpiecznie.

Pozdr, Filo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Sie 2013 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
To ja chcialbym zapytac jeszcze, czy az taka masakra jest jezeli chodzi o samochody?? Wiem ze jest spore ryzyko stluczki. Kolezanka z wloch powiedziala mi takze ze istnieje spora szansa na kradziez samochodu, co moze wiazac sie z koszmarem w agencji (wg. mnie moze sie cos takiego stac w kazdym innym miescie).

Ktos doradzi ??
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Sie 2013 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
p14c3k napisał(a):
To ja chcialbym zapytac jeszcze, czy az taka masakra jest jezeli chodzi o samochody?? Wiem ze jest spore ryzyko stluczki. Kolezanka z wloch powiedziala mi takze ze istnieje spora szansa na kradziez samochodu, co moze wiazac sie z koszmarem w agencji (wg. mnie moze sie cos takiego stac w kazdym innym miescie).

Ktos doradzi ??


Może z ciut innej beczki niż pytasz ale znajomi na południu Włoch, podczas objazdówki gdy zmieniali miejsce noclegu zostali doszczętnie okradzeni wyczyścili im wszystko z samochodu z wypożyczalni. Sam samochód podwędzili też przestawiając go w jakieś inne miejsce.
więc zapewne różnie to bywa. jednych nic nie spotkało innych przygody.
żeby było śmiesznie po 2m-cach dostali mandat za złe parkowanie (oczywiście za to parkowanie nie ich tylko złodziei )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Sie 2013 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
@Gaszpar: dzieki bardzo, a nie wiesz czy pozniej duzo problemow mieli w wypozyczalni ??

Ktos moze ma tez doswiadczenia z Ideal Hotel ?? Niby trzy gwiazdki, komentarze raczej srednie. Natomiast kolega z Neapolu, radzil by sobie odpuscic...
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Paź 2013 17:51 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Signal Iduna, bardzo znana w Europie niemiecka ubezpieczalnia działająca też w Polsce.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Paź 2013 11:57 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
Na pewno potrzebujesz ubezpieczenia? Do zwykłego zwiedzania nie będzie potrzebne. Wbrew opiniom, które się tu pojawiają, Neapol jest bezpiecznym miejscem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 03 Lis 2013 22:03 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
A jak z bezpieczeństwem na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 01 Gru 2013 22:06 

Rejestracja: 05 Sie 2011
Posty: 1005
niebieski
Witam. No to się uspokoiłem. Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Sty 2014 02:51 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 1144
niebieski
To ja zapytam czy to prawda, że wszędzie grasują ogromne szczury? :)
_________________
www.farfrombreaking.net - photoblog
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 26 Sty 2014 14:10 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 91
byłem w Neapolu 2 tygodnie i nie widziałem ani jednego, ale to pewnie tylko szczęście zważywszy na poziom brudu na ulicach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Sty 2014 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Chyba szczury nie są przeszkodą na podróżowanie. Nie dajmy się zwariować.


W prezencie przesyłam szczura z Te Avivu :)
Świeżutki :) ma dwa tygodnie (fotka oczywiście)

Załączniki:
Komentarz do pliku: Tylko do głaskania i przytulania :)
Urocze maleństwo.JPG
Urocze maleństwo.JPG [ 184.28 KiB | Obejrzany 12453 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group