Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Mar 2013 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Oki to na podróż po Azji zdecyduję się na Polbank, ale wezmę którą z tych opcji 0zł wypłaty, bo lubię też często wypłacać - w ten sposób nie ryzykuje, że ktoś mi zawinie kupe kasy i nie zostane z pieniędzmi, gdy opuszczę kraj.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 25 Mar 2013 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
santech napisał(a):
@Blackall, ad. 3, masz już tą w DBNET, masz na myśli kartę do konta https://www.deutschebank.pl/klienci-ind ... -visa.html a nie kredytową?? pzdr

tak, debetową do konta dbNET
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Mar 2013 18:42 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
hey, @Blackall, dzięki za info, jeśli możesz jako użytkownik tej karty rozwiać dalsze moje wątpliwości, karta jest do rachunku w PLN, co prawda można dołożyć do dbNET subkonto walutowe (bez opłaty) ale do niego karty nie ma, czyli wypłaty z bankomatów za granicą i tak idą przez przewalutowanie, i tu moje pytanie, czy wiesz jakie są w DB warunki przewalutowania, szukałem na stronie w tabelach opłat i prowizji niestety bezskutecznie, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 25 Mar 2013 19:01 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
santech napisał(a):
hey, @Blackall, (...) czyli wypłaty z bankomatów za granicą i tak idą przez przewalutowanie, i tu moje pytanie, czy wiesz jakie są w DB warunki przewalutowania, szukałem na stronie w tabelach opłat i prowizji niestety bezskutecznie, pzdr

Co prawda nie jestem Blackall, lecz mogę odpowiedzieć.
Kursy walut banku są łatwe do znalezienia: https://www.deutschebank.pl/waluty.html
Waluta rozliczeniowa karty to euro. Dzisiejszy kurs sprzedaży euro w DB to 4,3142 (spread 7,25%).
Dla porównania, kantor internetowy, z którego korzystam sprzedaje w tej chwili euro po 4,1810. Czyli przy wypłacie z bankomatu za granicą równowartości kwoty 100 euro w DB płacisz ukrytej prowizji 13,32 zł.
Oczywiście ta karta DB bardzo dobrze nadaje się do wyciągnięcią w ostatni dzień pobytu równowartości np. 20-50 zł jeśli akurat brakuje Ci na taksówkę na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 25 Mar 2013 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
mm0512 napisał(a):
santech napisał(a):
hey, @Blackall, (...) czyli wypłaty z bankomatów za granicą i tak idą przez przewalutowanie, i tu moje pytanie, czy wiesz jakie są w DB warunki przewalutowania, szukałem na stronie w tabelach opłat i prowizji niestety bezskutecznie, pzdr

Co prawda nie jestem Blackall, lecz mogę odpowiedzieć.
Kursy walut banku są łatwe do znalezienia: https://www.deutschebank.pl/waluty.html
Waluta rozliczeniowa karty to euro. Dzisiejszy kurs sprzedaży euro w DB to 4,3142 (spread 7,25%).
Dla porównania, kantor internetowy, z którego korzystam sprzedaje w tej chwili euro po 4,1810. Czyli przy wypłacie z bankomatu za granicą równowartości kwoty 100 euro w DB płacisz ukrytej prowizji 13,32 zł.
Oczywiście ta karta DB bardzo dobrze nadaje się do wyciągnięcią w ostatni dzień pobytu równowartości np. 20-50 zł jeśli akurat brakuje Ci na taksówkę na lotnisko.

Mniej więcej sie zgadzam, tzn. jeśli kilka razy w roku podróżujesz po EU polecam kartę walutową w euro - wtedy sam kupujesz po danym kursie i nikt cie juz nie okrada - ja kolejny rok z rzędu mam walutówke do eMaxa w mBanku - nieogarniczona ilość wypłat za free. Ostatnio mi nawet ratowała tyłek w Pekinie, bo była tańsza w wypłacie drobnych kwot niż sync/mille które za każdą wypłate chciały ok. 10 PLN.

dbNet wygląda fajnie właśnie do sytuacji awaryjnych - łatwo spełniać warunki bezpłatności (plus fajne Konto oszcz.) no i za granicą zapłacimy jedynie za spread - nie ma już prowizji za wyplate.
Dodatkowo może być niezła w przypadku podróży do innych krajów (azja, afryka, whatever) ze względu na brak opłat.

Sam nie do końca jestem przekonany do debetówek polbanku - patrzyłem na szybko i faktycznie MasterCardy mają przewalutowanie bez spreadu, ale utrzymać te karty za darmo to spora sztuka. Trzeba sie niezle gimnastykowac cały rok, aby karte miec za free i realnie zarobic na wypadach. Chyba, ze sie myle i o czyms nie wiem/patrze w złego TOiPa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 25 Mar 2013 21:37 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
dziękuję za jasne wytłumaczenia, jak dla mnie temat do zamknięcia mimo, że nie ja go zakładałem, pewnie się odrodzi, bo karty rozwijają się dynamicznie, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 25 Mar 2013 22:48 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Blackall napisał(a):
dbNet wygląda fajnie właśnie do sytuacji awaryjnych
całkowicie się zgadzam
Blackall napisał(a):
Dodatkowo może być niezła w przypadku podróży do innych krajów (azja, afryka, whatever) ze względu na brak opłat.
Do drobnych wypłat jest bardzo dobra, do wypłat większych kwot średnio się nadaje ze względu na spread banku. Do wypłat walut "egzotycznych" od ok. 200 zł wzwyż to karty dolarowe aliora są najtańsze.
Blackall napisał(a):
Sam nie do końca jestem przekonany do debetówek polbanku - patrzyłem na szybko i faktycznie MasterCardy mają przewalutowanie bez spreadu, ale utrzymać te karty za darmo to spora sztuka. Trzeba sie niezle gimnastykowac cały rok, aby karte miec za free i realnie zarobic na wypadach. Chyba, ze sie myle i o czyms nie wiem/patrze w złego TOiPa?
Ja na szczęście mam od dawna kartę debetową w Polbanku podłączoną do rachunku oszczędnościowego, który ma sporo zalet (rachunek zawsze za darmo, oprocentowany i z dowolną ilością wypłat w miesiącu za darmo), ale ten rachunek już jest wycofany z oferty. Obecnie (dla nowych klientów) trzeba mieć średnie saldo >1000 zł aby mieć rachunek bezpłatny oraz 5 transakcji kartą debetową w miesiącu aby karta była bezpłatna. Zgadzam się, że to uciążliwe i mi pewnie też by się nie chciało w to bawić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 25 Mar 2013 23:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
Hmm ta cała dyskusja mnie trochę zastanowiła. Będę potrzebował karty na HK, Singapur, Tajlandię. Byłem przekonany o tym Polbanku (spełnienie warunków darmowego konta nie jest problemem). Pytanie jak z wypłatami.

Lepiej wyjdę na karcie USD Kantoru Aliora, czy jednak na tym Polbanku?
Obie przeliczają chyba waluty bezpośrednio, więc wydaje mi się, że ten Polbank lepiej wypada
Cytuj:
Do wypłat walut "egzotycznych" od ok. 200 zł wzwyż to karty dolarowe aliora są najtańsze.

ale to mnie zastanowiło.

Z gory dzieki.

// edit:

nie wiem czy dobrze to liczę, ale dla przykładu:
wypłacam 1000 HKD dzisiaj kupując rano walutę w Aliorze:
kurs za 1 dolara amerykańskiego to 3,2544 na kantor.alior.pl
wg tej listy:
https://www.mastercard.com/global/curre ... index.html
1 USD to 7.760900, a 7.760900^(-1) = 0,1288510
1 HKD to USD 0,1288510 (patrzę na USD bo moja karta jest w tym rozliczana)
wiec jeżeli chce 1000 HKD to potrzebuję 128,85 USD, kupuję więc tyle na kantorze po wcześniej podanym kursie.
Jest to 419,30zł + 9zł za wypłatę z bankomatu (przy czym pierwsza w msc jest za darmo, więc jakbym wypłacił wiecej to może bym ograniczył używanie bankomatów)
428,3zł kosztowało mnie 1000 HKD.

Teraz w Polbanku wypłacam tę samą sumę 1000 HKD:
http://raiffeisenpolbank.com/kursy-walut
430,6zł za 1000 HKD + wypłata z bankomatu 10zł.

Więc zdecydowanie wygrywa Alior Kantor. Pytanie czy nie pomyliłem się przy tym kursie MasterCard?
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 26 Mar 2013 01:50 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
miki3475 napisał(a):
Teraz w Polbanku wypłacam tę samą sumę 1000 HKD:http://raiffeisenpolbank.com/kursy-walut
I tu jest błąd, bo w Polbanku przeliczenie z waluty transakcji na PLN jest robione przez Visa/Mastercard. Nie jest używana tabela kursów banku. Na tym polega korzyść z tej karty.
Edit: kontynuując Twój przykład z Mastercard i 1000 HKD. Na stronie MC wybierasz walutę rozliczeniową PLN, dla 25.03 pojawił się kurs HKD 2.397708. 1000 / 2,397708 = 417,06 zł + 10 zł za wypłatę.


Ostatnio edytowany przez mm0512, 26 Mar 2013 02:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 26 Mar 2013 02:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
mm0512 napisał(a):
miki3475 napisał(a):
Teraz w Polbanku wypłacam tę samą sumę 1000 HKD:http://raiffeisenpolbank.com/kursy-walut
I tu jest błąd, bo w Polbanku przeliczenie z waluty transakcji na PLN jest robione przez Visa/Mastercard. Nie jest używana tabela kursów banku. Na tym polega korzyść z tej karty.

Teraz troszkę zgłupiałem więc proszę o poprawę jeśli teraz źle przedstawiam obliczenia (i przepraszam):

Czyli jeśli w Polbanku wezmę sobie MasterCard, to na tej stronie wybieram: Base Currency : PLN:
i przy HKD liczę jako, że 1000 - wychodzi: 417,06+10zł za wypłatę = 428,06zł
Czyli właściwie to samo, i nie ma sensu się bawić w Polbank, utrzymywanie konta, karty itd. co więcej w tym kantorze mamy 1 wypłatę za free/msc.

Nie pomyliłem się, jeśli tak to przepraszam.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 03 Kwi 2013 19:56 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 285
Loty: 225
Kilometry: 327 480
niebieski
Pytanie. Gdybym chciał wypłacić kartą Deutsche Banku wypłacić powiedzmy HKD, to gdzie znajdę kurs? Czy opiera się on na podwójnym przewalutowaniu, najpierw na USD i dopiero na następną walutę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 03 Kwi 2013 20:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 418
@ Gooorcz,
Czy masz na myśli kartę Visa Electron do konta DBNet?
Jeśli tak, to transakcja będzie rozliczona w następujący sposób:
1) najpierw z HKD na EUR po kursie organizacji Visa:
http://www.visaeurope.com/en/cardholders/exchange_rates.aspx
2) później z EUR na PLN po kursie sprzedaży dewiz w Deutsche Bank:
https://www.deutschebank.pl/waluty.html
_________________
Ja chcę jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 07 Kwi 2013 16:04 

Rejestracja: 31 Maj 2012
Posty: 31
Nastąpiło w ostatnich dniach trochę zmian w TOiP ...

Sync wprowadził darmowe wypłaty z bankomatów za granicą ale okupione to będzie wysokim kosztem zakupu waluty po Aliorowskim kursie sprzedaży.

Co jest walutą rozliczeniową dla karty Alior Sync w USD ? Mam wątpliwość czy transakcje w np japońskicj jenach czy brazyljskich realach są przeliczane bezpośrednio na USD czy też nie ma tam po drodze euro...? Czy karta w USD do Alior Kantor rozliczna jest na takich samych zasadach jak ta w Alior Sync ?

Mbank wprowadza opłatę za wypłaty za granicą 3% min 9 zł oraz dodatkowo zwiększa koszt przewalutowania z 2 do 3% dla walut inncy niż euro. To już nie będzie w żaden sposób atrakcyjna oferta.

darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 08 Kwi 2013 14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 18
Planuję spędzić trochę czasu na Bałkanach i zastanawiam się, jaką kartę wziąć ze sobą.
Jak na razie miałem mBankowego MasterCarda, ale po ostatniej zmianie wspomnianej w poście powyżej raczej nie biorę go już pod uwagę.

Czy karta MC do konta osobistego (nie walutowego) byłaby dobrym wyborem, uwzglęniając brak opłaty za pojedynczą wypłatę oraz wspomniany powyżej wysoki koszt zakupu waluty? Czy jest on dużo wyższy, niż w innych bankach?

Konto to traktowałbym pewnie jako swoje główne, dlatego nie skłaniam się chyba ku kontu walutowemu ze względu na to, że wypłaty w bankomatach krajowych innych niż Euronet nie są bezpłatne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 08 Kwi 2013 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 418
dmj napisał(a):
Co jest walutą rozliczeniową dla karty Alior Sync w USD ? Mam wątpliwość czy transakcje w np japońskicj jenach czy brazyljskich realach są przeliczane bezpośrednio na USD czy też nie ma tam po drodze euro...? Czy karta w USD do Alior Kantor rozliczna jest na takich samych zasadach jak ta w Alior Sync ?

Dla kart walutowych USD w Alior Sync i Alior Kantorze transakcje we wszystkich walutach (poza EUR, GBP i PLN) są przeliczane bezpośrednio na USD po kursie organizacji Mastercard.
_________________
Ja chcę jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 08 Kwi 2013 17:23 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
http://www.aliorbank.pl/resources/res/repozytorium_dokumentow/klienci_indywidualni/regulaminy/regulamin_kart_platniczych.pdf

Punkt 8.4.4.

Tak więc na egzotyczne wypady (waluta inna niż euro lub funt) ta karta walutowa w USD to najlepsze rozwiązanie. W samym Aliorze albo w Kantorze, w zależności od częstotliwości wypłat. Osobiście używam tej kantorowej, bo staram się płacić kartą, a nie gotówką, a jak gotówka potrzebna, to pierwsza wypłata w miesiącu 0zł, kolejne 9zł. W Aliorze 5zł miesięcznie za utrzymanie karty i 5zł za każdą wypłatę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 08 Kwi 2013 20:53 

Rejestracja: 31 Maj 2012
Posty: 31
svalbald napisał(a):
dmj napisał(a):
Co jest walutą rozliczeniową dla karty Alior Sync w USD ? Mam wątpliwość czy transakcje w np japońskicj jenach czy brazyljskich realach są przeliczane bezpośrednio na USD czy też nie ma tam po drodze euro...? Czy karta w USD do Alior Kantor rozliczna jest na takich samych zasadach jak ta w Alior Sync ?

Dla kart walutowych USD w Alior Sync i Alior Kantorze transakcje we wszystkich walutach (poza EUR, GBP i PLN) są przeliczane bezpośrednio na USD po kursie organizacji Mastercard.


Dziękuję bardzo. Wygląda to więc dobrze, w przypadku Sync'a pozostaje tylko stała prowiza 5 zł za wypłatę z bankomatu, sądziłem, że ostatnia zmiana w TOiP wprowadza bezpłatne bankomaty również do kart wydanych do kont walutowowych ale właśnie infolinia sprowadziła mnie na ziemię....tylko do kart podpiętych do rachunku w PLN a tutaj Aliorowe spready z nawiązką rekompensują bankowi znisienie prowizji stałej ...

darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 11 Kwi 2013 01:02 

Rejestracja: 23 Paź 2012
Posty: 200
Loty: 83
Kilometry: 153 899
niebieski
Czy przy wypłacie dużej sumy koron islandzkich na Islandii z karty USD Alior Kantoru, bank może robić jakieś kłopoty?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 11 Kwi 2013 17:25 

Rejestracja: 16 Lut 2013
Posty: 6
zwróciliście uwagę że mbank likwiduje darmowe wypłaty z debetówek za granicą? w tej sytuacji pozostaje jeszcze inteligo albo jak koledzy powyżej alior sync, alior kantor
...

mam pytanie jak wygląda sytuacja z płatnoscią powiedzmy w foritach kartą w USD alior kantor? przewalutowanie od razu na USD po kursie Mastercard? czy też zahacza to o kursy banku? jakieś dodatkowe prowizje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 28 Kwi 2013 01:40 

Rejestracja: 07 Maj 2011
Posty: 145
Czyli podsumowując, najlepsze karty do płatności w walutach egzotycznych to:

1. Alior kantor USD: wpłaty na konto po kursie alior kantor, koszt karty 0zł, płatności po kursie Mastercard, wypłaty z bankomatu 9zł (pierwsza w miesiącu darmowa)
2. Alior - płaska do konta USD: wpłaty na konto bezpośrednio dolarów w oddziale, koszt karty 5zł/mc, płatności po kursie Mastercard, wypłaty z bankomatów 5zł
3. mBank - do konta eMax EUR: wpłaty na konto bezpośrednio euro w oddziale MultiBanku (za darmo w 'pakiecie do konta' do końca kwietnia), koszt karty 0zł (pierwszy rok), płatności po kursie Mastercard +2% (jeśli dobrze rozumiem regulamin*) , wypłaty z bankomatów 0zł (ale po gorszym kursie)

*http://www.mbank.pl/download/regulaminy/Regulamin_kart_kredytowych_mBanku.pdf
paragraf 43
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group