Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Mar 2012 12:57 

Rejestracja: 15 Wrz 2010
Posty: 136
Wybieram się na Kos na przełomie kwietnia i maja. Chciałbym uzyskać wszelakie przydatne informacje. Planujemy zatrzymać się w Kardamenie ze względu na bliskie położenie od lotniska, tanie noclegi i fajną plaże. Będzie to baza wypadowa, gdyż planujemy wypożyczyć rowery i zwiedzić trochę wyspę. Google troche zaspokoiło moją wiedzę, ale może użytkownicy forum podzielą się swoimi doświadczeniami. Moje pytanie właśnie odnosi się głównie miejsc które polecacie do zwiedzania oraz cen wypożyczenia rowerów, samochodu, ale także o komunikację autobusową(ceny) czy tanie sklepy( znalazłem że jest Lidl), restauracje. Wszelkie inne spostrzeżenia i wskazówki także mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 15 Mar 2012 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Ja zatrzymałem się w Lambi, przedmieścia miasta Kos, na północno-wschodnim cyplu:)
Samej wyspy nie zwiedziłem, byłem na początku kwietnia - wszyscy chodzili w grubych bluzach lub kurtkach, gdyż dla nich to była "zima" :-) (a my na krótki rękaw).

Zakupy robiłem w marketach lokalnych (żadne sieciówki, ale jest carrefour lub lidl z tego co pamiętam - ode mnie był kilka km więc nie jechałem). Jeżeli chodzi o plaże w okolicy samego miasta Kos to nie polecam, piasek szary, generalnie było dosyć brudno. Cenowo - sklepy - podobnie jak u naszych zachodnich sąsiadów, więc w miarę normalne.

Jeśli wynajmujesz samochód, to o paliwo się nie martw, przez pół godziny jazdy z lotniska do miasta widziałem około 20 stacji benzynowych ;) Autobusy nie są drogie - z lotniska zapłaciłem 2 lub 3 euro, gdzie taksówką 10 razy drożej. Ludzie raczej byli pomocni, jak pytałem to chętnie rozmawiali i odpowiadali.

Restauracje w samym Kos - musieliśmy długo szukać, żeby znaleźć swoją ulubioną (na uboczu). Przy porcie małe porcje, ceny odpowiednio "portowe". W naszej ulubionej knajpie (musiałbym poszukać nazwy) za 10 euro wielki talerz wszystkich rodzajów mięs z frytkami i surówką (można spokojnie się najeść, nawet jakbyś zjadł pół takiej porcji).

Samej okolicy Kardamenu nie znam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Mar 2012 22:55 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Polecam wycieczkę na sąsiednią wyspę Nissyros, niezwykłe wrażenia wizualne i zapachowe :lol: przy zejściu do karteru, nie za dużo turystów, fajny klimat małej greckiej mieściny. Stateczki na Nissyros odpływają m. in. z Kardameny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Mar 2012 14:34 

Rejestracja: 03 Lut 2010
Posty: 82
Również mocno polecam Nissyros. Zarówno ze względu na wulkan, jak i na klimatyczne miasteczko. Można również wyskoczyć do Bodrum w Turcji:)

W zatoce, w której jest miasto Kos, raczej nie znajdziecie ładnych plaż. Tych można szukać na przykład w okolicach Tigaki czy Marmari. Choć trzeba się liczyć, że tam jest bardzo dużo turystów. Najlepsze (i często puste!) plaże znajdowaliśmy jeżdżąc rowerami.

Za dwa rowery na 3 dni płaciliśmy 15 euro. Bardzo dużo wypożyczalni, również ze skuterami, quadami, itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Mar 2012 14:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Jeśli chodzi o mój pobyt to rowery miałem w cenie wynajmu - Mare Blue Apartments Lambi, Kos - w kwietniu były to ceny 20 euro za dwie osoby ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Kwi 2012 23:44 

Rejestracja: 18 Kwi 2012
Posty: 45
pawi, pamiętasz nawę tej restauracji? :) W ogóle gdzie warto jeszcze zjeść na Kosie, żeby nie zbankrutować? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Kwi 2012 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
niekasia napisał(a):
pawi, pamiętasz nawę tej restauracji? :) W ogóle gdzie warto jeszcze zjeść na Kosie, żeby nie zbankrutować? :)


Image

Image

ten po prawo na dole zestaw był za 10 euro ten po lewo tańszy:)

Było pycha. Warto zjeść ichszejszych specjałów, bez dwóch zdań, nie mówię, że każdego dnia, ale warto:) (my niestety mimo obietnic o ekonomii, jedliśmy każdego dnia, bo tak nam zasmakowało)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Maj 2012 14:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Autobus z lotniska do miasta Kos 3,2 eu. Generalnie sugeruję od razu w autobusie pobrać mapę wyspy i miasta oraz rozkład jazdy. Te autobusy nie jeżdzą zbyt często.... Np ostatni autobus z Kardameny wyjeżdzał o 17,15, przejeżdzal przez lotnisko ok. 17.30 i finał, później do miasta Kos z lotniska to już raczej nie komunikacją publiczną.

Statek na Nissyros z Kos (miasto) odpływa tylko we wtorki, w cenie transfer do wulkanu.

Ceny rejsów po okolicznych wyspach:

Samo Nissyros widziałem rejs z Kos (troche daleko) za 25 eu.
Rejsy z Kos po okolicznych wyspach - 30 eu. W cenie lunch na pokładzie.
Rejs do Bodrum (Turcja) w dwie strony - 25 eu. Wypłynięcie rano 9, powrót wieczorem 16. Jednak bez wizy i paszportu pewnie się nie obędzie.

Rejsy z Kardameny na Nisyros w cenie 8-10eu. Jednak jeśli ktoś nie mieszka w Kardamenie, musi wiedzieć, że statek wypływa o 9 rano. Później da się znaleźć rejsy, ale trzeba pytać w porcie. Widziałem np taki o 13 do Nisyros i o 16 powrotny z Nisyros.

Wejście na zamek Kos, 3eu.

Piwo i kawa w knajpach 1,5-2 eu. Multum małych sklepów rodzinnych z całym wyżywieniem z pieczywem włącznie. Niedrogo. Knajpy co krok, trzeba nieco asertywności, aby odmówić zapraszającym.

Noclegi na dziko - 20 eu za osobę. Żadna rewelacja to jednak, można złapać dużo lepsze promocje. Ja płaciłem pod koniec maja 12 eu za dobę w hotelu ** z śniadaniem. Za pokój.

Wypożyczalnie rowerów skuterów quadów i samochodów wszędzie. Ceny za skuter od 15 eu za dobę. Wymagana jednak licencja (prawko) nawet na najmniejsze <50, które u nas są bez prawka.

Koło lotniska (jest darmowe Wi-Fi na lotnisku - przed zresztą też) jest Carrefour. B. blisko, jakieś 300-500 metrów. Nie widać go, ale wystarczy wyjść przed lotnisko i przejść sie jezdnią kierując się pomiędzy restaurację a UnityCars (chyba tak szła ta nazwa) i zaraz po lewo wyłoni się Carrefour. Dość spory i otwarty o ile pamietam w godz. 8.oo - 21.3o.

Plaże w okolicach Kos i Kardameny mocno kamieniste. W Kardamenie widać ze piasek przywoża, może za jakiś czas będzie tam pięknie i piaskowo :) Na razie można nogi pokaleczyć.

Czy warto? Jak dla mnie bomba! Wspaniałe miejsce na wakacje.
Góra
 Profil Relacje PM off
Monty uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 11 Wrz 2012 11:00 

Rejestracja: 11 Wrz 2012
Posty: 2
Witam,

Mam takie pytanie do osób, które odwiedziły wyspę Kos. Udało nam się wcisnąć do lotu czarterowego, w którym niestety przylot jest dość późny, bo około 23 czasu miejscowego. Macie jakieś ciekawe propozycje noclegu na/w obrębie lotniska? Z tego co mi wiadomo autobusy nie kursują o tak późnej porze, pozostała pewnie tylko TAXI, ale pewnie o tej porze będzie kosztować fortunę.

Proszę o odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Wrz 2012 00:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Z mojej strony mogę powiedzieć, że jeśli zamkną lotnisko (brak danych, chociaż z tej strony wynikałoby że nie zamykają http://www.sleepinginairports.net/europe/kos.htm), to przed nim są seksowne foteliki. Nawet chyba bez podłokietników. A z lotniska udajecie się do... ? Kardamena jest blisko. Kos daleko. To raczej ma wpływ na cenę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lut 2013 15:23 

Rejestracja: 04 Kwi 2012
Posty: 14
Mam pytanie odnośnie transportu z lotniska do Marmari. Lądować na Kos będę około godziny 3 - 4 nad ranem. Czy w tym czasie jest dostępny jakiś transport inny niż taxi? Może jakiś bus? Jakiego rzędu są opłaty za transport? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Lut 2013 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Jeżeli jest to jakiś Ryanair to zawsze był podstawiany autobus za 2 czy 3 euro do Kos przez Marmari. Nie wiem tylko jak w tym przypadku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Lut 2013 15:39 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 613
Loty: 41
Kilometry: 48 991
niebieski
Ja polecam wynajęcie quadów , spokojnie można całą wyspę w 1-2 dni zjeździć. ( wzdłuż i wszerz)
Niestety nie pamiętam cen bo to było ponad 3 lata temu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Lut 2013 16:56 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 34
Byliśmy w sierpniu 2012 (z biurem podróży) - wyspa przeurocza, niewielka, w sierpniu było barrrdzo ciepło ale wbrew pozorom do zniesienia :)
Jeśli chodzi o plaże z czystym sumieniem polecam Tigaki - piękna, szeroka, jasny drobny piasek. (podobny do bałtyckiego).
W Marmari (gdzie mieszkaliśmy) też jest przyzwoita, ale węższa. Marmari jednak jest bardzo malutkie i nie ma jakiegoś specjalnego klimatu.
Nie polecam plażowania w mieście Kos i w bardzo bliskich okolicach - plaże wąskie, nieziemsko zatłoczone i nie najczystsze (choć wystarczyło przejść kilometr-półtora i znajdujemy cudne, puste plaże).
W sierpniu tłumy turystów było widać tylko w Kos i Kartagenie - Grecy mówili, że czują kryzys, i o ile obcokrajowcy w miarę dopisali - to Grecy przyoszczędzili na wakacjach. I to było widać. W malutkich miejscowościach (np. Marmari) o 22-23.00 ruch w knajpach zamierał. A i w porze obiadowej jakichś tłumów nie było. Duże tawerny obliczone na całe rodziny i grupy przyjaciół - a zajęte ze 4 stoły...
A więc w maju na pewno tłumów nie będzie :)
Jeśli chodzi o miejsca warte zobaczenia - c.d.n.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Lut 2013 23:03 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 60
Loty: 35
Kilometry: 85 625
Planuję właśnie tygodniowy pobyt na wyspie Kos w kwietniu. Z dwójka maluchów (1,5-roku i 3-lata). Na chwilę obecną skonstruowałam sobie poniższy plan, może ktoś kto był mógłby zweryfikować go z rzeczywistością.

Na początek 3-4 dni w Kardamenie.
Chcielibyśmy pożyczyć rowery (podobno bez problemów można pożyczyć przyczepki - można? w kwietniu?) i z 2 dni pojeździć po okolicy.
Na jeden dzień chcielibyśmy wyskoczyć na Nissiros. I tu pytanie, czy promy będą w kwietniu też pływać? W jaki sposób dostać się gdzieś w okolice krateru wulkanu? Jakaś ścieżka? Autobus?

Następnie chcielibyśmy pożyczyć samochód i przejechać nim do Kos, po drodze zwiedzając jakieś miasteczka (jakie - możecie coś polecić?). I w Kos zrobić bazę na kolejne 3-4 dni.
I tutaj podobnie 2 dni po okolicy na rowerkach. Pozostałe dni poświęcić na zwiedzanie okolicznych miasteczka - najchętniej komunikacją publiczną, jeśli sie nie da, to pożyczymy samochód.

Generalnie co myślicie o moim planie? Czy warto zatrzymać się w Kardamenie, czy może wybrać inna miejscowość)? Może Kefalos? Może coś na północy wyspy?
Z tego co widać nie zależy nam na plażowaniu (choć jakieś plaże, żeby sobie dzieci w piasku pogrzebały też by się przydały), ale raczej na aktywnym spędzeniu czasu.

Mam jeszcze parę pytań dodatkowych:
Jak z komunikacją publiczną? Jakie są autobusy - niskopodłogowe, z bagażnikami, przyjazne dzieciom i wózkom? Jak często jeżdżą, można na nich polegać?
Czy wypożyczalnie rowerów są faktycznie na każdym rogu? I czy zauważyliście przyczepki/foteliki?
Czy spotkaliście się z czymś takim jak wypożyczalnia sprzętu turystycznego? Konkretnie chodzi o nosidła dla dzieci (jakby były to można by trochę górki obejrzeć).
Jak z kupnem dzieciowych rzeczy, w stylu słoiczki pampersy? Rozumiem, że w Kos pewnie bez problemu, ale co w mniejszych miejscowościach w stylu Kardamena?

z góry dzięki za wszelkie uwagi :-)
_________________
http://picasaweb.google.com/rodzina.nawrockich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Mar 2013 23:00 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 34
Kurczę, szkoda, że nie potrafię więcej pomóc. Wyspa w szczycie sezonu wygląda zupełnie inaczej niż w kwietniu...
Kilka uroczych miejsc, które udało nam się zobaczyć:
- miasteczko Kos (oczywiście :) )
- Pyli/Pili - urocza, malutka mieścinka w górach - polecam wycieczkę po okolicznych górach i lasach!
- Kefalos i szeroko rozumiane okolice, piękne widoki.
- Plaża Kochylari/Kohilari- mekka kitesurferów na północy od Kampos, piękna, biała, piaszczysta, płytkie, w lecie lazurowe morze (prócz tego nic :) ) - współrzędne +/- z google maps: 36.771755,26.994934
- malutkie plaże ukryte między klifami na wschód od Kampos na południowym wybrzeżu (ten najwęższy przesmyk wyspy)
- Jeśli plaża do grzebania w piachu to Tigaki - szeroka, jasna, piaszczysta (dobry kompromis między miejskim Kos a "dziurowatym" Marmari)
- drogi między Marmari a Kos idealnie nadają się na niemęczące wycieczki rowerem (płasko i ładnie);
- Wyspa Nissiros jak najbardziej! W sezonie wszędzie można kupić jednodniowe wycieczki za niewygórowaną cenę.
Poza sezonem - pewnie prom z Kardameny kursuje, Grecy muszą dostać się na wyspę, ale sprawa polega nie tyle na promie, co na dostaniu się na wulkan. W linii prostej z Mandraki wulkan jest niedaleko, ale droga biegnie wokół wulkanu, a to już łącznie kilkanaście kilometrów. (i tu już pomysłu i wiedzy mi brak...)

Autobusy na Kos wygodne, tłumów nie będzie, więc luk bagażowy niepotrzebny. Z tego co pamiętam rozkłady, to poza sezonem rzadko kursują.
Północny wschód wyspy (od Marmari do Kos) i okolice można spokojnie zrobić na rowerze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 02 Maj 2013 17:01 

Rejestracja: 26 Maj 2012
Posty: 28
Loty: 62
Kilometry: 125 254
bwr19 napisał(a):
Mam pytanie odnośnie transportu z lotniska do Marmari. Lądować na Kos będę około godziny 3 - 4 nad ranem. Czy w tym czasie jest dostępny jakiś transport inny niż taxi? Może jakiś bus? Jakiego rzędu są opłaty za transport? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

polecam strone a2b transfers; sprawdźcie sobie ile kosztuje transfer do Waszej miejscowości; ogólnie to ceny są OK; np do Kefalos 5,16 euro;chyba lepiej niż wegetowac na lotnisku,zwłaszcza ze nie wiadomo o której będzie pierwszy autobus.....:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Maj 2013 10:05 

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 241
Loty: 55
Kilometry: 95 625
niebieski
disco_ibiza napisał(a):
bwr19 napisał(a):
Mam pytanie odnośnie transportu z lotniska do Marmari. Lądować na Kos będę około godziny 3 - 4 nad ranem. Czy w tym czasie jest dostępny jakiś transport inny niż taxi? Może jakiś bus? Jakiego rzędu są opłaty za transport? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

polecam strone a2b transfers; sprawdźcie sobie ile kosztuje transfer do Waszej miejscowości; ogólnie to ceny są OK; np do Kefalos 5,16 euro;chyba lepiej niż wegetowac na lotnisku,zwłaszcza ze nie wiadomo o której będzie pierwszy autobus.....:-)


Możesz też sprawdzić transfer na travelrepublic i resorthoppa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 20 Maj 2013 16:03 

Rejestracja: 13 Maj 2013
Posty: 11
wybieram się w lipcu do Kardameny - czy mógłby ktoś napisać jakie są orientacyjne ceny za wypożyczenie roweru na jeden i więcej dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 20 Maj 2013 17:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
pankrzysiek napisał(a):
wybieram się w lipcu do Kardameny - czy mógłby ktoś napisać jakie są orientacyjne ceny za wypożyczenie roweru na jeden i więcej dni?


Z tamtego roku pamiętam tandem za 15e/doba. Pojedynczych nie pamiętam. Skutery niewiele więcej, chyba z 20 czy jakoś tak, ale prawo jazdy na taki rodzaj pojazdów wymagane. Ta cena to z Kos. Kawał drogi od Kardameny. Ale chyba różnic wielkich nie powinno być (Kardamena sporo mniejsza i mniej wypożyczalni pewnie, więc konkurencja mniejsza).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 434 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group