Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Cze 2011 10:44 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
.
Czytałem gdzieś, że z Porto do Lizbony można dostać się albo pociągiem albo busem :)
Koszt ok. 20 euro. Czy ktoś zna szczegóły? Może jeśli istnieje jakiś system wcześniejszej rezerwacji przez internet i np. zamawiając dziś można oszczędzić ??
Druga sprawa to kwestia organizacyjna czy lepiej bus czy pociąg (np. ze względu na trasę - widoki) oraz odjazdy /skąd odjeżdżają dokładnie ? Oczywiście google nie boli i można wyszukać to na necie, ale jest tutaj tylu podróżników, którzy mam nadzieje przekażą rzetelne i fachowe porady Co, Jak, Gdzie, Kiedy :) Pozdrawiam!
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Kwi 2019 15:28, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 16 Cze 2011 11:08 

Rejestracja: 23 Lut 2011
Posty: 192
Pytasz o szczegóły dotyczące miejsc odjazdu autobusów/pociągów z Porto, a także walorów widokowych trasy. Na te pytania nie odpowiem, ponieważ trasę Lizbona<->Porto pokonywałem samochodem, ale będąc za pierwszym razem w Portugalii, korzystałem z tamtejszej komunikacji autobusowej (całkiem dobrze rozwiniętej) po to, żeby dostać się do Algarve.
Bilety kupowałem na dworcu autobusowym w Lizbonie (Praça Marechal Humberto Delgado, TERMINAL RODOVIARIO DE SETE RIOS, 1500-423 LISBOA). Obecnie bilet zarówno autobusowy jak i kolejowy możesz kupić przez internet.
Tutaj masz adresy stron (również w wersji angielskiej):
http://www.rede-expressos.pt/
http://www.cp.pt/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Cze 2011 11:16 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
Dzięki za zainteresowanie i strony :) przejrzę je sobie, a tymczasem jak ktoś ma jeszcze jakieś wskazówki, porady, informację to będzie bardzo wdzięczny :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Cze 2011 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
te dwie strony ktore Ci podal kolega w zasadzie wyczerpuja temat
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Cze 2011 11:29 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
W sumie tak,
Busy wiem jak śmigają ' o której i jaka cena (18 euro). Co do pociągów nie ma jeszcze rozkładu na wrzesień, chyba że źle patrzę. Jeszcze tylko muszę odszukać miejsca odjazdów i sprawdzić na google maps.
:)
Z Porto odjeżdza chyba z tego miejsca:
ROD. BEIRA LITORAL-GARAGEM ATLANTICO
RUA ALEXANDRE HERCULANO Nº366
4000 PORTO

póki co szukam gdzie to jest :)

Ps. Znalazłem ten malutki dworzec autobusowy w Porto :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Kwi 2019 15:30, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Cze 2011 12:58 

Rejestracja: 02 Cze 2011
Posty: 186
niebieski
Jesli interesuje Cie zwiedzanie po drodze to proponuje przystanek w Fatimie, autobusy tam sie zatrzymuja. Jedyny problem to taki, ze musisz przeplacic kilka euro za bilet, ktory musisz kupic z Porto/Lizbony do Fatimy i z Fatimy do Porto/Lizbony. Z ich kupnem nie ma zadnego problemu. Zarowno w Fatimie jak i w kazdym innym miescie, ceny sa takie same jak przez internet=) odnosnie autobusow, komfort jest dosc wysoki, choc zroznicowany. Mozna trafic na busa z wifi i skorzanymi fotelami lub kilkuletniego 'tylko' klimatyzowanego Mana. Podsumowujac polecam ten rodzaj rodzaj lokomocji, ze wzgledow podrozniczych oraz cenowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Paź 2012 15:20 

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 15
TOM(E)CZEK możesz powiedzieć co nieco o podróży z Porto do Lizbony? Autobusy naprawdę odjeżdżają z tego niby "dworca"? Przecież to wygląda jak przystanek, a nie dworzec :roll: Trudno jest tam dostać się? Jak kupowałeś bilety - na dworcu, czy przez internet?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Paź 2012 15:29 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
autobusy do Lizbony odjeżdżają z Garagem Atlantico - jest to boczna ulica od Praca Batalha.
w innym wątku zostało już opisane jak tam trafić ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Paź 2012 13:31 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
Cena 19€ za Rede Expressos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 25 Lis 2012 23:24 

Rejestracja: 25 Lis 2012
Posty: 14
Witam Was serdecznie :)

mam pytanie: ląduję w Porto o 23:55. Czy o tej godzinie mogę się dostać jakoś do Lizbony? Zależy mi żeby dostać się jak najszybciej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Gru 2012 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
timo napisał(a):
Witam Was serdecznie :)

mam pytanie: ląduję w Porto o 23:55. Czy o tej godzinie mogę się dostać jakoś do Lizbony? Zależy mi żeby dostać się jak najszybciej.

0:45 jest codziennie autokar do Lizbony, na miejscu ok. 4:30. Kosztuje 18,10 EUR. Bilety można kupić tu http://www.rede-expressos.pt/default.aspx
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Sty 2013 20:43 

Rejestracja: 25 Lis 2012
Posty: 14
A jak sądzicie, zdążę dostać się z lotniska do Garagem Atlantico? Mam tylko bagaż podręczny. Poszukuję jeszcze informacji, gdzie dojeżdża się w Lizbonie, czyli lokalizacji dworca Rede Expressos.

Nieaktualne - sprawdziłem, nie da się zdążyć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Sty 2013 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Ale jak nie zdazyles? Mozesz podac szczegoly? My ladujemy w Porto 23:45 i odjazd mamy 0:45 do Lizbony, bierzemy taxi spod terminala...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Sty 2013 17:24 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 11
vasco napisał(a):
Pytasz o szczegóły dotyczące miejsc odjazdu autobusów/pociągów z Porto, a także walorów widokowych trasy. Na te pytania nie odpowiem, ponieważ trasę Lizbona<->Porto pokonywałem samochodem, ale będąc za pierwszym razem w Portugalii, korzystałem z tamtejszej komunikacji autobusowej (całkiem dobrze rozwiniętej) po to, żeby dostać się do Algarve.
Bilety kupowałem na dworcu autobusowym w Lizbonie (Praça Marechal Humberto Delgado, TERMINAL RODOVIARIO DE SETE RIOS, 1500-423 LISBOA). Obecnie bilet zarówno autobusowy jak i kolejowy możesz kupić przez internet.
Tutaj masz adresy stron (również w wersji angielskiej):
http://www.rede-expressos.pt/
http://www.cp.pt/


Jakieś wskazówki jak dojechać z lotniska na ten dworzec? Ląduje w Lizbonie o 18.30 i chciałbym jechać dalej do Coimbry :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Sty 2013 19:00 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
z tego co widzę to jest zakończona budowa linii metra do lotniska i można wsiąść w linię czerwoną i na stacji Sao Sebastiao przesiąść się w linię niebieską która dowiezie Cie bezpośrednio do dworca Sete Rios. Jeśli jednak metro nie jest jeszcze gotowe (ktoś może to potwierdzić?) to autobusem do stacji Roma-Arreiro i stamtąd linią niebieską metrem do Sete Rios.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Sty 2013 13:59 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 11
Sorvali napisał(a):
z tego co widzę to jest zakończona budowa linii metra do lotniska i można wsiąść w linię czerwoną i na stacji Sao Sebastiao przesiąść się w linię niebieską która dowiezie Cie bezpośrednio do dworca Sete Rios. Jeśli jednak metro nie jest jeszcze gotowe (ktoś może to potwierdzić?) to autobusem do stacji Roma-Arreiro i stamtąd linią niebieską metrem do Sete Rios.


linia na lotnisko jest już ukończona
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Lut 2013 10:54 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 11
Dzieki za info :) a orientujecie sie moze ile kosztuje bilet na Rede bus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Lut 2013 16:22 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Wg ich strony (jest też wersja angielska) 14,50E.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Lut 2013 16:12 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Od drugiej strony: jak najtaniej można dostać się z Lizbony do Porto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Lut 2013 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
ciacho_majonez napisał(a):
Od drugiej strony: jak najtaniej można dostać się z Lizbony do Porto?

Wykonujac przedstawione kroki w odwrotnej kolejnosci? :)

2 lata temu jechalem pociagiem na tej trasie za ok. 15 eur.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group