Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 17 Maj 2011 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
kamillotop napisał(a):
rw30 napisał(a):
aha, nie wiem jak to jest na innych kontach w innych bankach, ale na to w aliorze mozna przelewac z zagranicy przelew np w euro i w locie kasa zostanie skonwertowana na zlotowki


Domyslna waluta rozliczeniowa MasterCard jest EUR? Czy to moze masz konto w EUR?



to konto jest w zlotowkach, jakby bylo w euro to bym nie pisal ze to jakis bajer ze mozna na nie wplacac kase w euro ;)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 17 Maj 2011 21:30 

Rejestracja: 09 Maj 2011
Posty: 26
Pytanie z innej beczki.. ktora karta Visa, MasterCard, Maestro (debetowka) jest korzystniejsza w posiadaniu (rzadsze awarie, problemy z platnosciami)? Jakie macie doświadczenia?

Ja cale zycie korzystalem dotychczas z Visa'y i zdarzylo sie dwa razy w historii ze terminal odmowil realizacji platnosci.
Raz zdarzylo mi sie to w GB i raz w PL.
Poza tym mialem okazje placic nia w BG, RO, HU, SK i wtedy podobne problemy nie wystapily.

Teraz chcialbym sprobowac z MasterCard'em, ale pytanie czy warto sie przesiadac? Czy jest czesciej honorowany? Mniej problemowy?

Trzymanie dwoch kart srednio mi sie widzi, bo nawet low-costowy mBank, pobiera oplate za posiadanie drugiej karty do rachunku.. Wiec nie wiem czy jest sens.. chociaz dla bezpieczenstwa...?

Co do Maestro (nalezy do systemu MasterCard).. mi osobiscie wydaje dosc egzotyczna (malo popularna).. ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 21 Maj 2011 19:23 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Moim zdaniem warto mieć zarówno jakąś Visę , jak i MasterCard : z doswiadczenia: poprostu zwykle jest tak, że jesli jedna gdzieś nie działa, to działa druga :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 21 Maj 2011 21:01 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Jeżeli mBank pobiera opłatę, to załóż konto w innym banku z darmową Mastercard.

Ja przy sobie nosze Visę Electron i Visę Classic z dwóch różnych banków.

Trzeba uważać na mBankowego delfinka, bo lubią wyłączać autoryzację kart w nocy podczas weekendów. Kiedyś jechałem w nocy na lotnisko do Berlina, zatankowałem paliwo na stacji i okazało się, że karta nie działa, bo mBank robił jakąś konserwację systemu. Na szczęście mogłem zapłacić drugą kartą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 30 Maj 2011 23:36 

Rejestracja: 30 Maj 2011
Posty: 1
Zobacz też tą ofertę > karty kredytowe. Sam jeszcze nie korzystalem, ale mam konto w deutsche banku i przesłali mi propozycję na kartę kredytową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 30 Maj 2011 23:45 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
jeremi napisał(a):
Sam jeszcze nie korzystalem
przesłali mi propozycję
na kartę kredytową.
A czemu piszesz o tej propozycji tak w ogóle ?
:roll:
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 10 Cze 2011 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
Wiele osób twierdzi, że bardziej opłacalne jest płacenie kartą niż wymiana gotówki w kantorze.
Teraz kurs sprzedaży funta w kantorach jest ~4.47, podczas gdy kursy walut na stronie mbanku, bzwbk są 4.57. Jak to się ma do tego, że kartą się bardziej opłaca? Czy banki nie księgują po kwocie sprzedaży walut zgodnie ze swoim kursem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 10 Cze 2011 09:07 

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 118
karta bardziej się opłaca gdy walutą kraju nie jest euro, dolar, czy funt.
Popatrz się na kurs np liry tureckiej w kantorze :)
Oczywiście zawsze można zabrać dolary i na miejscu wymienić je walutę lokalną.
Płacąc kartą czy też wybierając kasę w bankomacie, zużywasz tyle pieniędzy ile faktycznie potrzebujesz. Odpada problem, co zrobić z mniej popularną waluta po powrocie z wakacji.

PS
kilka dni temu odkryłam, że mam w domu korony słowackie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Cze 2011 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
czyli tak stricte kwotowo, funty lepiej wymienic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 10 Cze 2011 10:56 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
luxyfer napisał(a):
czyli tak stricte kwotowo, funty lepiej wymienic?

Wygląda na to że zaoszczędziłbyś ok 2%,
ale pozostaje kwestia jak duża jest kwota i -jesli znacząca- ryzyko wożenia gotówki
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 11 Cze 2011 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-stracony czas na pojscie do kantoru
-noszenie gotowki przy sobie po takiej wymianie
-problem 'co z tym zrobic' jak nam zostanie po powrocie (zawsze jest opcja wydania wszystkiego na sile na bezsensowne rzeczy na bezclowym badz na ostatnim przejsciu przed granica)

i to wszystko dla calych 2% ----- nieee, nie ide na to
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 20 Mar 2012 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Mateusz napisał(a):
Planuję w tym roku wybrać się do Stanów i chciałbym tam wypożyczyć samochód. Z uwagi, że mam <25 lat wymagana jest zawsze płatność kartą kredytową oraz dodatkowa opłata dla takich osób. W związku z tym chciałbym się Was poradzić, gdzie obecnie najkorzystniej wyrobić kredytówkę? Dodam, że jestem studentem i nie mam stałego dochodu.

mbank. Przelewasz sobie co miesiac pare tys (pozycz od kogos ;)) i po pare miesiacach (4-5) zaproponuja ci KK z calkiem niezlym limitem, u mnie mniej wiecej 2x wiekszym niz sobie przelewalem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 20 Mar 2012 13:34 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
Podepnę się. Za dwa tygodnie ruszam w podróż i będę w Australii, Malezji, Tajlandii i Korei. I głowię się, jak to ugryźć jeśli chodzi o płatności/karty/gotówkę.

Mam konto w Aliorze i wypukłą kartę Mastercard do subkonta dolarowego. Dzwoniłem przed chwilą do banku, żeby uzyskać informacje na temat przewalutowań i dowiedziałem się dość ciekawych rzeczy. Mianowicie jeśli płaci się tą kartą w złotych, to przewalutowanie jest jedno - po kursie USD/PLN banku (z dużym spreadem, wiadomo). Jeśli płatność jest w euro albo w funtach, to przewalutowanie jest podwójne - najpierw z euro/funta na złote, a potem ze złotych na dolary. Natomiast - i to jest właśnie ciekawe - jeśli płatność jest w innej walucie, to jedyne przewalutowanie następuje przy przeliczaniu lokalnej waluty na dolary i, uwaga, jest ono liczone po kursie Mastercard, a więc znacznie korzystniejszym niż bankowy.

Wniosek byłby taki, że generalnie nie warto ani wymieniać złotych na lokalne wakacyjne waluty w kantorze, ani szukać kantoru na miejscu. Wszystko to abstrahując od bezpieczeństwa transakcji kartami w miejscach takich jak Tajlandia, w moim przypadku. W każdym razie na pewno bardziej opłaci mi się płacić kartą/wypłacać pieniądze w Australii, niż kupić dolary australijskie w Polsce.

Takie są moje przemyślenia i teraz dwie prośby. Po pierwsze, byc może są jakieś luki w moim rozumowaniu, jeśli tak, to będę wdzięczny za potwierdzenie. A dwa, może ktoś również ma konto w aliorze i byłby w stanie potwierdzić, że to, co powiedziała mi pani z infolinii, jest prawdą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 20 Mar 2012 14:21 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
Znalazłem odpowiednie zapisy w regulaminie:

8.4. Operacje w innej walucie niż PLN dokonywane przy użyciu Kart ze znakiem MasterCard:

1) wykonane w walucie EUR są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku inna niż EUR) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,

2) wykonane w walucie USD są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku inna niż USD) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,

3) wykonane w walucie GBP są przeliczane w Banku na PLN (jeżeli waluta rachunku inna niż GBP) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji,

4) w pozostałych walutach przeliczane są na USD według kursu MasterCard i zasad stosowanych przez tę organizację, a następnie przeliczane przez Bank na PLN (jeżeli waluta rachunku inna niż USD) a następnie na walutę rachunku po kursie kupna/sprzedaży dewiz obowiązującym w Banku w dniu rozliczenia Operacji przez Bank


Tak więc rzeczywiście, w przypadku karty rozliczanej w dolarach kalkulacja jest bardzo korzystna, kurs Mastercard i tyle. Natomiast nienajlepszym pomysłem jest w takim przypadku korzystanie z karty w euro lub funtach, bo skończy się to potrójnym przewalutowaniem (lokalna->USD->PLN->euro/funt).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 24 Mar 2013 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2012
Posty: 302
WItam, zawsze w podróży korzystałem z karty mBanku. Oferowali oni najlepsze przewalutowanie, brak opłat za korzystanie w bankomatu. No właśnie, oferowali. Od 11 marca zmieniono opłaty:
http://www.mbank.pl/porozmawiajmy/blog/ ... tml?lang=P
Teraz za wypłatę z bankomatu za granicą zapłacimy 7-10zł. Zastanawia mnie to, bo mBank miał dobry kurs przewalutowania.

Czy jest obecnie lepszy sposób na wypłatę z bankomatów za granicą? (nie mówię o EUR, gdzie łatwo wyrobić kartę i wrzucić kasę z kantoru), ale bardziej o całym świecie.

Z góry dzięki.
_________________
Image Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 24 Mar 2013 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
miki3475 napisał(a):
WItam, zawsze w podróży korzystałem z karty mBanku. Oferowali oni najlepsze przewalutowanie, brak opłat za korzystanie w bankomatu. No właśnie, oferowali. Od 11 marca zmieniono opłaty:
http://www.mbank.pl/porozmawiajmy/blog/ ... tml?lang=P
Teraz za wypłatę z bankomatu za granicą zapłacimy 7-10zł. Zastanawia mnie to, bo mBank miał dobry kurs przewalutowania.

Czy jest obecnie lepszy sposób na wypłatę z bankomatów za granicą? (nie mówię o EUR, gdzie łatwo wyrobić kartę i wrzucić kasę z kantoru), ale bardziej o całym świecie.

Z góry dzięki.

1. Zrób sobie pakiet (Classic?) - nie ma opłat bodajże przy wpływach 5tys. miesięcznie (może być od siebie). Zalezy jak bardzo chce ci sie kombinowac, sam o pakiecie sie nie wypowiem bo nie mam
2. eMax w euro - w EU jest wszystko free, poza EU wypłaty są free ale prowizja 2% za przewalutowanie. Od biedy ujdzie
3. Ostatnio przez przypadek znalazłem cos takiego: http://livesmarter.pl/deutsche-bank-6-p ... iet-dbnet/ Prawdopodobnie wykorzystam przy najblizszej wycieczce poza EU.
4. Popularny jest jeszcze Citi i subkonta walutowe ale nie przegladalem sie poki co.

Wiem ze dawne karty Allianza były rewelacyjne do wypłat - kurs MC/Visa, ale po przejęciu przez getin juz ich nie dostaniesz :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 24 Mar 2013 20:11 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 329
Po pierwsze, temat już był opisywany na forum.
Po drugie, jeśli za granicą wyciągasz z bankomatu codziennie niewielkie kwoty (równowartość 20-50 zł) to istotna jest opłata za wyjęcie z bankomatu. Jeśli za granicą wyciągasz z bankomatu normalne kwoty potrzebne na wyjeździe (200-500 zł lub więcej) to najważniejsze aby przy przeliczaniu walut nie było żadnych prowizji i opłat liczonych jako procent od kwoty transakcji ani też aby nie być zmuszonym przeliczać walut przy użyciu tabeli kursów banków (zawsze z dużym spreadem procentowym). Dlatego karty mbanku są takie kiepskie w transakcjach w walutach "egzotycznych" (innych niż EUR, GBP), bo nie dość, że doliczą Ci 2% za przewalutowanie to jeszcze zapłacisz kilka procent ekstra po kolejnym przeliczeniu przez tabelę kursów banku.
Ja do wyciągania gotówki poza strefą euro i UK używam albo karty Alior Kantor USD albo karty debetowej Polbanku. Obie te karty przy kwotach typu 500 zł są o wiele tańsze w użyciu niż zdecydowana większość kart polskich banków, w tym mbankowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 24 Mar 2013 20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
niby "najtaniej" w Polbanku, bo jest bezpośrednie przewalutowanie PLN ->każda waluta, choć za wypłatę 10zł to przy dużych kwotach i tak się opłaca.
Ale bankowość elektroniczna i cały ten pseudobank jest tak tragiczny, że nie polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 24 Mar 2013 20:34 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 375
niebieski
Raiffeisen przejal Polbank i jest coraz lepiej, jakos ta strona konta internetowego zaczyna wygladac.

Bardziej nalezy podkreslic fakt,ze nie zawsze karta polbanku dziala w bankomatach, terminalach czy nawet przy platnosci online (z dzisiejszego dnia doyouspain.com odrzucal platnosc karta polbanku, aliorsync przeszedl od razu). Wiec trzeba miec na uwadze to i miec zawsze zapasowa karte innego banku ze soba.
_________________
http://kliperjk.geoblog.pl/podroze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 24 Mar 2013 21:15 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
@Blackall, ad. 3, masz już tą w DBNET, masz na myśli kartę do konta https://www.deutschebank.pl/klienci-ind ... -visa.html a nie kredytową?? pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group