Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 301 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Sty 2013 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
Ktoś w wątku o podwyżce za rezerwację biletu przez citiwizz mastercard pisał o "tricku na żabkę". Czy chodzi tu o wpłatę gotówki kartą kredytową na "konto wizz"?
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 13 Sty 2013 13:28 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
Tu masz szczegolowe informacje. Chodzi o mozliwosc wplaty na dowolne konto za pomoca KK.
http://livesmarter.pl/jak-za-darmo-wypl ... abce-test/
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Sty 2013 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
tutaj trochę starszy wpis ale może też Ci się przyda
http://livesmarter.pl/jak-za-darmowypla ... -ii-bonus/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Sty 2013 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
Już wszystko wiem, myślałem że tym trickiem idzie zasilić konto wizz ... ale myk ciekawy, bo przy transakcji np na 4000 kartą citiwizz ma się "na czysto" jakieś 65 zł miesięcznie na loty (po odjęciu prowizji żabki), co w skali roku da już sensowną sumkę.

Dzięki Wam za info :)
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Sty 2013 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Z tego co było w innym wątku może się uda zasilić konto wizza i dodatkowo zgarnąć CB. Ponoć konsultant podaje konto bankowe, co sprawia, że pomoc na forum dla zwykłego usera dalej będzie opłacalna (np z CB)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Sty 2013 17:21 

Rejestracja: 09 Kwi 2012
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 175 290
donmateo napisał(a):
co sprawia, że pomoc na forum dla zwykłego usera dalej będzie opłacalna (np z CB)


Opłacalna pomoc he he

Zwróć uwagę że "pomoc będzie opłacalna" tylko dla biletów o niewielkiej wartości co znacznie ograniczy opłacalność Twojej pomocy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Sty 2013 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
donmateo napisał(a):
Z tego co było w innym wątku może się uda zasilić konto wizza i dodatkowo zgarnąć CB. Ponoć konsultant podaje konto bankowe, co sprawia, że pomoc na forum dla zwykłego usera dalej będzie opłacalna (np z CB)

Jeśli faktycznie podawany jest numer konta (nie czytalem tamtego tematu) to nic tylko lecieć do żaby i ładować :-) Nie dość, że za wydane $ będą punkty wizza, to jeszcze taniej rezerwujemy loty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Sty 2013 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
foer napisał(a):
donmateo napisał(a):
co sprawia, że pomoc na forum dla zwykłego usera dalej będzie opłacalna (np z CB)


Opłacalna pomoc he he

Zwróć uwagę że "pomoc będzie opłacalna" tylko dla biletów o niewielkiej wartości co znacznie ograniczy opłacalność Twojej pomocy.


Nie rozumiesz. Im większa wartość biletu tym bardziej mi się to opłaca, im więcej rezerwacji tym bardziej mi się to opłaca. Chodzi o to, że bez sensu trzymać 300EUR na nieoprocentowanym koncie wizza. Tylko i tylko o to mi chodziło : ) A przy doładowaniu konta u płaza, taki depozyt na koncie wizza działa jak niezła lokata. Powiedzmy, że 5000PLN na luzie można wydać miesięcznie pomagając forumowiczom, z tego 2% CB to 100PLN. Jakbyś sobie taką samą kasę zamroził na jakiejś lokacie to max 30PLN po miesiącu byś dostał.
Odliczając koszty infolinii dalej jest ok, więc pomagając nie jesteś stratny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 13 Sty 2013 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Tylko że teraz pomocy będą szukać tylko ci którzy będą kupować najtańsze bilety, bo trzeba kupić też jeden dla właściciela konta. Przy droższych biletach taki manewr się nie będzie opłacał. Wcześniej pomagający na pewno nie raz robili rezerwacje na kwoty po kilkaset złotych, teraz będą robić dużo niższe, i obrót CB też będzie niższy.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Sty 2013 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
jeśli cena za jedną osobę RT przewyższy 17*liczbaOsób*2 to już lepiej zapłacić przelewem. Więc gdy leci dużo osób rezerwujący dalej zaoszczędzą.
Tak jak wspomniał zbychu, albo cena → 0 albo liczbaOsób → 5.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sty 2013 18:06 

Rejestracja: 09 Kwi 2012
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 175 290
donmateo napisał(a):

Nie rozumiesz. Im większa wartość biletu tym bardziej mi się to opłaca


Rozumiem doskonale
Tobie może się i opłaca ale kupującemu już nie za bardzo.
Dla obu stron będzie to opłacalne przy niskich cenach biletów lub rezerwacji dla wielu osób.
Zakładając że ta druga opcja występuje raczej rzadko to policz ile rezerwacji musisz zrobić aby zarobić swoje 100zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Sty 2013 18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Cytując i komentując tylko wybrane fragmenty działasz jak jakiś brukowiec, wybacz za porównanie, nic osobistego, tak mi się jakoś skojarzyło : )

Tak jak pisałem wcześniej, średnio ludzie którym rezerwuję kupują więcej niż jeden bilet. Dla 3 biletów (bardzo często zdarza się taka rezerwacja) bilet RT musi być tańszy niż około 100PLN - a to wg mnie normalna cena biletu RT po europie. IMO bilet tańszy o każdą złotówkę to złotóweczka więcej na browarka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Sty 2013 18:28 

Rejestracja: 09 Kwi 2012
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 175 290
donmateo napisał(a):
Cytując i komentując tylko wybrane fragmenty działasz jak jakiś brukowiec, wybacz za porównanie, nic osobistego, tak mi się jakoś skojarzyło : )

Tak jak pisałem wcześniej, średnio ludzie którym rezerwuję kupują więcej niż jeden bilet. Dla 3 biletów (bardzo często zdarza się taka rezerwacja) bilet RT musi być tańszy niż około 100PLN - a to wg mnie normalna cena biletu RT po europie. IMO bilet tańszy o każdą złotówkę to złotóweczka więcej na browarka.


Może nie do końca rozumiem mechanizmu rezerwacji dla osób trzecich.
Byłem pewien że osoba kupująca bilet płaci cenę biletów + cena dodatkowego biletu dla Ciebie
Kupujący zyskuje tańszy bilet a Ty cashback.
Wytłumacz mi skąd się bierze dodatkowy przychód jeśli bilet jest tańszy od ceny która jest granicą opłacalności.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Sty 2013 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Dobrze myślisz, musi kupić dodatkowy bilet.
Jeszcze raz. Powiedzmy, że ktoś kupuje 3 bilety RT za 100PLN
300PLN + 6*17PLN (102PLN)
teraz jak ktoś z kontem mu pomoże:
300PLN + 100PLN

Czyli rezerwujący zyskuje cenne 2PLN : )
Pozdro!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Sty 2013 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
to nie takie proste placic punktami z wizz konta
by obie strony byly zadowolone przy zmianach po 23 stycznia

bez excella sie nie obejdzie by skalkulowac cene i jej rozne warianty
plus tlumaczenie forumowiczom skad zmiana

wyjdzie w praniu :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Sty 2013 18:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Jak już po 23 będzie coś konkretnego wiadomo to napisze jakiś program do tego : )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Sty 2013 18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
Wracając do tematu wątku, to zrobiłem w Żabce testową płatność. Przy pierwszym razie konieczne jest wyrobienie specjalnej karty żabkowej. Poszło sprawnie - podałem tylko swoje dane adresowe + PESEL + NIP. Następnie opłaciłem kartą czynsz 1000 zł. Pobrana przez Żabkę prowizja 4zł, naliczone punkty wizz 200 pkt = 20zł. Tak więc wszystko pięknie zadziałało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Sty 2013 19:09 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 77
maczala1 napisał(a):
Następnie opłaciłem kartą czynsz 1000 zł. Pobrana przez Żabkę prowizja 4zł, naliczone punkty wizz 200 pkt = 20zł. Tak więc wszystko pięknie zadziałało.


No to przepłaciłeś całe 4zł. Płacenie rachunków typu czynsz, prąd, telefon, kablówka itp z karty Citi Wizz jest bezpłatne.
W sposobie z Żabką chodzi chyba o wpłaty na dowolne konto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Sty 2013 19:16 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1864
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
pr0f, owszem, placenie rachunkow za pomoca przelewu z karty jest bezplatne ale taki przelew jest natychmiastowo oprocentowany i nie sa naliczane za niego punkty Wizz. Czyli kolega zarobil 16zl a nie przeplacil 4 :)
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Sty 2013 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
pr0f napisał(a):
No to przepłaciłeś całe 4zł. Płacenie rachunków typu czynsz, prąd, telefon, kablówka itp z karty Citi Wizz jest bezpłatne.

Kolega nie do końca zrozumiał idę tego działania. Mogę spokojnie zapłacić czynsz bez żadnej prowizji i to na kilka sposobów. Zgadza się, że płacąc "normalnie" rachunki kartą Wizz nie płacę prowizji (trzeba wcześniej zdefiniować jako opłaty domowe) ale niestety nie ma wtedy żadnych bonusowych punktów. A tu przecież chodzi o transfer środków na konto wizz, żeby kupować bilety bez nowej opłaty 27zł za bilet. Mówiąc krótko jestem 20-4 = 16zł do przodu na koncie wizz. Płacąc tak czynsz przez cały rok trochę się uzbiera na tanie loty. Jak bedę już miał za dużo na koncie to oczywiście zrobię sobie przerwę :)

pr0f napisał(a):
W sposobie z Żabką chodzi chyba o wpłaty na dowolne konto.

Wpłacając Żabką na dowolne konto (np. swoje) zapłacisz taką samą prowizję jak przy rachunkach, więc sposób jest dokładnie taki sam. Różnica jest tylko taka, że wpłacając na konto osoby fizycznej (np. swoje) łamiesz regulamin Żabki, a płacąc rachunki działasz zupełnie legalnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 301 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group