Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Maj 2012 22:17 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 144
Witam. W lipcu wybieram się na Sardynię. Jestem zainteresowany wynajęciem auta, jaką wypożyczalnie najlepiej wybrać, jak jest z opłatami , paliwem itp. Jestem wdzięczny za wszelkie wskazówki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 14 Maj 2012 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 42
Hej
Na Sardynii byłem rok temu w październiku. Lądowanie w Cagliari. Mieliśmy zabookowany samochód w Hertz, jednak na miejscu na lotnisku okazało się, że nie akceptują mojej karty.
Zmuszeni byliśmy wynająć samochód w lokalnej wypożyczalni: http://www.karalisrent.it/ Karalis autonoleggio - bo jako jedna z tych które były otwarte o 21:00 oferowała wynajem na podstawie karty ELECTRON. Po tamtej sytuacji wyrobiłem sobie już zwykłą, klasyczną - wypukłą VISĘ ;) I już w tym roku w Pizie nie było problemu z wynajmem w Hertz.

Hertz często ma świetne promocje. W Pizie udało mi się wynająć samochód za 50zł/dzień.
Trzeba pamiętać jednak o wieku kierowcy, aby był minimum 25 lat (bez dopłaty), bo inaczej w Włoszech masz ograniczenie od 23 roku życia + dopłata za każdy dzień.

Wynajem na Sardynii w Karalis przebiegał bez problemów. Przy odbiorze samochodu sprawdziliśmy wszystko (uszkodzenia) i wpisaliśmy je na "protokół".
Przy oddawaniu gość tylko obszedł samochód wokół i sprawdził stan licznika. Zrobiliśmy prawie 1000 km na wyspie.
W tej wypożyczalni nie ma limitu kilometrów, oddajesz samochód z takim samym bakiem z jakim wziąłeś. Ubezpieczenie podstawowe.

Sardynia jest wspaniałą wyspą. W tym roku jadę tam znowu ;) Gdybyś miał jakieś pytania to pisz śmiało ;) Pozdr!
_________________
Mój blog: http://www.wiktor.ch
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Maj 2012 14:20 

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 11
Ile płaciliście za samochód w tej firmie? Czy poza cennikiem dostępnym na stronie doliczyli wam jakieś opłaty?
Pozdro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Maj 2012 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 42
192 EUR/7 dni - Punto Classic.
_________________
Mój blog: http://www.wiktor.ch
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lip 2012 08:26 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
50zł za dzień to faktycznie piękna cena.
Ja się zastanawiam nad wynajęciem auta w Forli/ Rimini. Jednak najtaniej udało mi się znaleźć 800zł na 4 dni. Taniej pewnie przenocuje i przejadę komunikacją. Tyle że nie podjadę gdzie będę chciał.
Ma ktoś może doświadczenie z wynajęciem auta w tamtych okolicach? może jakaś miejscowa wypożyczalnia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Gru 2012 13:07 

Rejestracja: 13 Gru 2011
Posty: 105
Loty: 121
Kilometry: 264 274
Czy zna ktoś jakąś wypożyczalnie w której nie jest wymagana karta kredytowa?
Ląduje na lotnisku w Alghero.

Ewentualnie czy orientujecie się czy da się obejść kartę kredytową kartą prepaid:
http://www.pekao.com.pl/indywidualni/prepaid/

Mam znajomą która pracuję w banku. Niestety nie mam żadnych stałych dochodów. Doradziła mi taką kartę. Powiedziała że ona też jest wypukła jak inne karty kredytowej i według tego co ona wie ze szkolenia to działa jako kredytowa tylko sam wpłacam na rachunek ilość kredytu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Gru 2012 16:42 

Rejestracja: 07 Maj 2010
Posty: 256
pierscien napisał(a):
Czy zna ktoś jakąś wypożyczalnie w której nie jest wymagana karta kredytowa?
Ląduje na lotnisku w Alghero.

Ewentualnie czy orientujecie się czy da się obejść kartę kredytową kartą prepaid:
http://www.pekao.com.pl/indywidualni/prepaid/

Mam znajomą która pracuję w banku. Niestety nie mam żadnych stałych dochodów. Doradziła mi taką kartę. Powiedziała że ona też jest wypukła jak inne karty kredytowej i według tego co ona wie ze szkolenia to działa jako kredytowa tylko sam wpłacam na rachunek ilość kredytu.

Kolego na prepaida to na pewno nikt Ci nie wypożyczy samochodu, a te karty są płaskie, nie wypukłe. Wypukłą debetówkę masz np. w Alior Sync.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Gru 2012 17:46 

Rejestracja: 13 Gru 2011
Posty: 105
Loty: 121
Kilometry: 264 274
jasek napisał(a):
pierscien napisał(a):
Czy zna ktoś jakąś wypożyczalnie w której nie jest wymagana karta kredytowa?
Ląduje na lotnisku w Alghero.

Ewentualnie czy orientujecie się czy da się obejść kartę kredytową kartą prepaid:
http://www.pekao.com.pl/indywidualni/prepaid/

Mam znajomą która pracuję w banku. Niestety nie mam żadnych stałych dochodów. Doradziła mi taką kartę. Powiedziała że ona też jest wypukła jak inne karty kredytowej i według tego co ona wie ze szkolenia to działa jako kredytowa tylko sam wpłacam na rachunek ilość kredytu.

Kolego na prepaida to na pewno nikt Ci nie wypożyczy samochodu, a te karty są płaskie, nie wypukłe. Wypukłą debetówkę masz np. w Alior Sync.



Też mi się tak wydawało. Dlatego szukam dalej rozwiązania...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Gru 2012 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 369
Loty: 59
Kilometry: 74 028
niebieski
pierscien napisał(a):
Czy zna ktoś jakąś wypożyczalnie w której nie jest wymagana karta kredytowa?
Ląduje na lotnisku w Alghero.

Ewentualnie czy orientujecie się czy da się obejść kartę kredytową kartą prepaid:
http://www.pekao.com.pl/indywidualni/prepaid/

Mam znajomą która pracuję w banku. Niestety nie mam żadnych stałych dochodów. Doradziła mi taką kartę. Powiedziała że ona też jest wypukła jak inne karty kredytowej i według tego co ona wie ze szkolenia to działa jako kredytowa tylko sam wpłacam na rachunek ilość kredytu.


Nie będzie wymagana jeśli wykupisz 100% ubezpieczenie. Czasem to prostsze rozwiązanie niż kombinowanie z wyrabianiem kart kredytowych, tym bardziej że ewentualni pasażerowie za kartę Ci nie zapłacą, a za ubezpieczenie już powinni :)
_________________
Image

Wish to be on the road again ... next step is ...
don't know yet :)
________________________________________________________

Wybierasz się do Warszawy i potrzebujesz pomocy? Wal śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Sty 2013 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Dziś zastrzegli mi kartę wizz - ktoś dokonał kradzieży danych i próby dokonania transakcji (odbiorca to the tooth fairy childr calgary sic!). niestety wylatuję za 3 dni na Sardynię i musiałem wycofać rezerwację na economycarrentals.com. czy ktoś orientuje się, czy mogę dokonać rezerwacji w jakiejkolwiek wypożyczalni kartą debetową PKOBP Visa Electron?? Ktoś zna jeszcze jakieś szczegóły odnośnie tej wypożyczalni Karalis? czy to standard że przyjmuję płaską visę? nie chciałbym się niemiło zaskoczyć na miejscu :/
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez adriano84 14 Sty 2013 21:26, edytowano w sumie 4 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Sty 2013 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Dziś zastrzegli mi kartę wizz - ktoś dokonał kradzieży danych i próby dokonania transakcji (odbiorca to the tooth fairy childr calgary sic!). niestety wylatuję za 3 dni na Sardynię i musiałem wycofać rezerwację na economycarrentals.com. czy ktoś orientuje się, czy mogę dokonać rezerwacji w jakiejkolwiek wypożyczalni kartą debetową PKOBP Visa Electron?? Ktoś zna jeszcze jakieś szczegóły odnośnie tej wypożyczalni Karalis? czy to standard że przyjmuję płaską visę? nie chciałbym się niemiło zaskoczyć na miejscu :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Sty 2013 22:04 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 115
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Tam dość dobre ceny ma firma http://www.autoeuropa.it/newae/index_new.aspx -znane jako Sicily by Car, Dolar lub Budget - nie mylić z autoeurope.

Wg. moich porównań ceny były najbardziej konkurencyjne.

Co do kredytówki to nie spotkałem chyba firmy, która by nie wypożyczyła na kartę debetową.
Niestety wówczas - a) wymagają pełnego ubezpieczenia, b) wpłaty dodatkowego zabezpieczenia w gotówce

Grade Punto wychodzi na tydzień 126 euro bez ubezpieczenia Full.
Full dodatkowo 90 euro na tydzień.

Myślę, że na miejscu na lotnisku znajdziesz spokojnie dobrą ofertę, bez wymogów karty kredytowej - ale w takim razie przygotuj sobie trochę gotówki.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Sty 2013 22:10 

Rejestracja: 15 Gru 2011
Posty: 115
Loty: 38
Kilometry: 79 867
Aha i uważaj tam na paliwo - nagminnie próbują oszukać na stanie baku. Mi się zdarzyło 2 razy - w dokumentacji wpisane Full a na liczniku 1/2 - wiesz czasem człowiek zmęczony po locie - myśli tylko jak się do hotelu dostać i nie zwraca uwagi (akurat miałem Vito - więc bak ogromny - 1/2 to różnica o prawie 70-80 euro) Poza tym wszystkie rysy opisz na formularzu - nawet na zderzaku. Szczególnie jeśli np. planujesz oddać samochód w innym punkcie.

Udanej podróży.
_________________
Pozdrawiam
Darek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Sty 2013 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
<ulga>

Siedar, dzięki serdecznie. Autoeuropa.it to pośrednik. Czy rezerwować wcześniej u nich?
Napisałem do kilku wypożyczalni zapytanie odnośnie karty debetowej - zobaczę jakie będzie stanowisko w tej sprawie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Sty 2013 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2012
Posty: 708
Loty: 99
Kilometry: 160 637
niebieski
Otóż w większości wypożyczalni rzeczywiście nie ma problemu z wynajęciem auta z kartą debetową, przykładowo potwierdziły to: Ruvioli, cicloexpress.com, Aiguarentacar.it i najtańsza którą wybrałem ja: Autonoleggio Sardinya.

Potwierdzam więc że jest możliwość zapłaty gotówką bądź karta debetową + konieczność zapłaty pełnego ubezpieczenia + depozyt w gotówce ok 300-500 E.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Sty 2013 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 42
W karalis autonoleggio nie było problemu z kartą Visa Electron (płaska).
Na karcie zablokowali jeśli dobrze pamiętam 300 EUR. Potem ściągnęli równowartość wynajmu. Nie było konieczności wykupowania ubezpieczenia.

W tym roku znajomy również tam wypożyczał i bez problemu wszystko było. Na miejscu porównywaliśmy ceny i wychodziło tam najtaniej (oprócz Hertza z promocją).
_________________
Mój blog: http://www.wiktor.ch
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 20 Sty 2013 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2012
Posty: 484
niebieski
Ja wynająłem mini class (panda style:) w Locauto Olbia za 7dni zapłaciłem 339 PLN + 173 dodatkowe ubezpieczenie. Pieniądze ściągnęli od razu (mam 14 dni na rezygnację).
Pozdrawiam
Kubutek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 26 Sty 2013 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2012
Posty: 484
niebieski
kubutek napisał(a):
Ja wynająłem mini class (panda style:) w Locauto Olbia za 7dni zapłaciłem 339 PLN + 173 dodatkowe ubezpieczenie. Pieniądze ściągnęli od razu (mam 14 dni na rezygnację).


Poczytałem trochę w Internecie o Locauto. Opinie są bardzo złe
http://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g187849-i143-k1942307-Car_Rental_Locauto-Milan_Lombardy.html.
Więc szybko złożyłem rezygnację. Pieniądze zwrócono mi w 3 dni.

Zdecydowałem się na Europcar rezerwowany przez stronę Accor Le Club (dostajesz dodatkowo 250 Accor punktów) - najtaniej w klasie mini w Europacar.
Kategoria samochodu: FIAT 500 1.2 lub podobny - Mini, 2/4-Drzwiowy, Manualna, Klimatyzacja, Pojazd ekologiczny (MCMR)
cena całkowita : 118.27 EUR
UWAGA: płatne na miejscu (rezerwacji dokonano na debetowego Alior Sync z zerową kwotą na koncie)
wymagany depozyt na karcie kredytowej 460 EUR (w tym jest kwota zapłaty za wynajem) - rozmowa telefoniczna z lokalnym agentem
samodzielnie też wykupuję 7-dniowe ubezpieczenie udziału własnego w Questor Insurance Services Limited za £17.84
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 04 Lut 2013 18:23 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 840
niebieski
Witam

Mam pytanie odnośnie wypożyczenia auta po północy na lotnisku w Cagliari. Czy jakakolwiek z wypożyczalni jest czynna całą dobę?? Szperałem w sieci i wszędzie pisze że do północy czynne. Samolot ląduje o 23.55 czyli albo nocka na lotnisku albo nocleg gdzieś w pobliskim hotelu.

proszę o wszelkie porady

pozdrawiam
_________________
Image

https://www.youtube.com/watch?v=cNfBn4Fn1Hw
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Lut 2013 13:59 

Rejestracja: 24 Cze 2011
Posty: 12
Witam, za półtora tygodnia wybieram się na Sardynię, lądowanie mam w Olbii i też tam chciałbym wypożyczyć auto.

Porblem mam następujący ponieważ posiadam studencką kartę kredytową w BZ WBK z limitem do 1500 zł[nie da się zwiększyć], nie mogę znaleść firmy która blokuje na karcie kwotę w tym przedziale... więkoszość około 900€. mogę dysponować dodatkową kwotą w gotówce o równowartości około 500€.

Pieszecie, iż możliwe jest wypożyczenie na kartę debetową plus pełne ubezpieczenie, problem w tym iż ja nie moge tego znaleść, nie wiem gdzie jest taka opcja w większości serwisów.

Proszę o pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group