Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Aktualne zestawienie kart "dla podróżników" znajduje się w regularnie aktualizowanym poście @seal:

dla-podroznika,181,1454&p=1567188#p1567188


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 183  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Maj 2011 16:37 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Moim zdaniem najlepsza karta dla Blackalla to:

http://allegro.pl/karta-walutowa-eur-z- ... 41616.html

Do tego można ewentualnie założyć bezpłatne konto walutowe, jeśli ktoś nie chce trzymać całej kasy na karcie i w razie potrzeby przelewać sobie euro na kartę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 15 Maj 2011 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
fly4me napisał(a):
Moim zdaniem najlepsza karta dla Blackalla to:

http://allegro.pl/karta-walutowa-eur-z- ... 41616.html

Do tego można ewentualnie założyć bezpłatne konto walutowe, jeśli ktoś nie chce trzymać całej kasy na karcie i w razie potrzeby przelewać sobie euro na kartę.

dzieki! Poczatkowo wygladala na prawde niezle, ale niestety oplaty za wypłaty pieniedzy zabijają jej sens. No nic, wychodzi na to ze eMAX z Visą bedzie najlepszy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Maj 2011 17:22 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Odpowiadając Luxyferowi - tak, płatność w terminalach również działa tak samo, czyli bezprowizyjnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 15 Maj 2011 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
to genialnie :) Już myślałem, że mi się nie przyda ta karta bo konto założyłem tylko do SFI.
Zawsze płacenie kartą za granicą kojarzyło mi się z byciem stratnym, ale wychodzi na to że poza nienoszeniem gotówki, nawet liczbowo to może wyjść taniej. Super!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Maj 2011 19:06 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Blackall napisał(a):
dzieki! Poczatkowo wygladala na prawde niezle, ale niestety oplaty za wypłaty pieniedzy zabijają jej sens. No nic, wychodzi na to ze eMAX z Visą bedzie najlepszy ;)

A po co wypłacać z bankomatu? Żeby ci ukradli? ;) Jeżeli nie wybierasz się do Niemiec, to karta jak znalazł :) Poza tym, zawsze można wziąć trochę gotówki z banku w PL na wszelki wypadek.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Maj 2011 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
fly4me napisał(a):
Blackall napisał(a):
dzieki! Poczatkowo wygladala na prawde niezle, ale niestety oplaty za wypłaty pieniedzy zabijają jej sens. No nic, wychodzi na to ze eMAX z Visą bedzie najlepszy ;)

A po co wypłacać z bankomatu? Żeby ci ukradli? ;) Jeżeli nie wybierasz się do Niemiec, to karta jak znalazł :) Poza tym, zawsze można wziąć trochę gotówki z banku w PL na wszelki wypadek.

powiem tak.. wole dopłacic 15zł i miec karte przypisana do konkretnego konta z darmowymi wyplatami. No i limitami transakcji takimi jak sam bede chcial ustawic. Jednak prepaid to prepaid, a 15zł to nie majątek ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 15 Maj 2011 22:19 

Rejestracja: 30 Lip 2010
Posty: 303
niebieski
A nie ma problemu z płatnością kartą prepaid w sklepach itp. ?
Ja ostatnio chciałem zapłacić za granicą kartą MasterCard prepaid z BZWBK, wbiłem pin, transakcja ok, wydruk wyszedł i sprzedawca mówi żebym pokazał dowód czy jest zgodny z danymi z karty, a że nie nazywam się KARTA PREPAID tak jak jest na niej napisane to musiałem tłumaczyć, że to karta prepaid i dane są inne, ale powiedział, że muszą się zgadzać i nie dało się mu wytłumaczyć, dobrze, że miałem kredytówkę to anulował płatność z prepaida i zapłaciłem kredytową zwykłą. Kwota 24 funty, więc bez szału, no ale koniecznie chciał dowód i koniec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Maj 2011 22:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
Cytuj:
A nie ma problemu z płatnością kartą prepaid w sklepach itp. ?
W Polsce się nie spotkałem, ale faktycznie np. w Barcelonie każdy płacił kartą i dawał ichni dowód osobisty jeszcze.

Tak abstrahując trochę od tematu przelewów zagranicznych oraz kart prepaid (nie opłaca się w ogóle poza paroma przypadkami jak Ryanair!), bo to trochę inna bajka, to już od dłuższego czasu korzystam z komba, o którym pisałem wcześniej, tzn. do płatności bezgotówkowych (i przez net) karta Polbank Era, która jest najlepszą chyba kredytówką na polskim rynku do płatności w innej walucie niż PLN, gdyż konwersja następuje po de facto kursie średnim (dokładnie kursie mastercarda: https://www.mastercard.com/global/curre ... index.html), czyli bez żadnego spreadu! I do tego 1% zwrotu z wydanej kwoty, ale nawet bez tego byłaby to najlepsza karta dla podróżnika. Ostatnio popatrzyłem na wyciąg i mam tam transakcje w rublach, rupiach indyjskich i dolarach, a przewalutowania są po rewelacyjnych kursach. Jej wady oprócz tego, że to kredytówka, a więc nie do wypłat z bankomatów (można, ale wiadomo - oznacza to natychmiastowy kredyt, procenty itp.), to beznadziejna obsługa polbankowa, godzinne stanie w kolejce, aby odblokować serwis internetowy i sam serwis, który przy mbankowym wygląda i działa jak maluch przy porsche. no ale można przeżyć, zalety znacznie przewyższają wady.

a z mbanku oczywiście karta debetowa, ale tylko mastercarda, wtedy nie tracimy dodatkowych 2% dla visy przy wypłatach innej waluty niż euro. tak to mamy po kursie mbanku (http://www.mbank.pl/przewodnik/kurs_walut/), a potem ew. kursie mastercarda. oczywiście wszystkie bankomaty na świecie za darmo, bo mbank zarabia na swoim kursie.

zupełnie za to nie rozumiem płacenia kartami prepaid, bo zazwyczaj wychodzi to po prostu za drogo. o ile 5% przy 10$ to nie jest jakaś oszałamiająca strata, to przy 1350$ (=2 bilety RT do bangkoku) już robi naprawdę sporą różnicę.

sprawdzałem jeszcze kartę ryanair, ale największą porażką jest prowizja przy płaceniu nią na... ryanair.com, a potem np. zamawianie biletów za wydaną kasę na mega-płatnej infolinii oraz restrykcje dotyczące biletów-nagród (nie na wakacje). zupełnie się to nie opłaca, niestety, no ale tego można było się po FR spodziewać
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 16 Maj 2011 08:46 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Ja od kilku lat korzystam z tercetu:
- Polbank ERA (bo 1% cashback, rewelacyjne kursy walut)
- mBank VE (darmowe wypłaty w bankomatach na całym świecie, znośne kursy walut)
- Moneybookers MC Prepaid (do Ryanaira oraz wszelkich bardzo podejrzanych transakcji, kursy walut również b. dobre)
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 16 Maj 2011 09:12 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Kamil napisał(a):
Blackall, to nie odpowie na twoje pytanie, ale jak najbardziej na temat wątku.

Idealny dla mnie zestaw ostatnio to

eKonto w mbanku + karta Mastercard Debit

waluta rozliczeniowa - Euro
przewalutowanie niezależnie od waluty płatności - 0% (!)

prowadzenie, wyrobienie - 0 zł
wypłata z bankomatu w PL - 0 zł największe sieciowe (Euronet, cash4you)
wypłata z bankomatu za granicą, praktycznie wszystkie bankomaty - 0 opłat

Po prostu jedno wielkie, wypoasione ZERO :)

Przed sekundą płaciłem przez net w dolarach USD.

Kurs NBP 2,73
Kurs w jednym z najlepszym kantorze w WAW (http://www.kantor-polres.pl/) 2,77 kupno, 2,79 sprzedaż (hurt)
Walutomat 2,79

Blokada na karcie po kursie 2,77
Prowadzenie (posiadanie karty) za 0 PLN w przypadku obrotu na karcie minimum 300 PLN miesięcznie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Maj 2011 09:17 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Kamil napisał(a):
Blokada na karcie po kursie 2,77

Blokadę masz zawsze po kursie organizacji płatniczej, rozliczenie po kursie banku. Więc możesz być pewny że będzie to więcej niż 2,77.

Edit: korekta cytatu
_________________
Life is short and the world is wide.


Ostatnio edytowany przez mucha, 16 Maj 2011 09:59, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 16 Maj 2011 09:20 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
@mucha
"Blokada na karcie po kursie 2,77 "
To nie barrob1 napisał tylko Kamil.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 16 Maj 2011 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Uzywam od stycznia tego roku karty kredytowej z Open Finance.
Plusy brak oplaty za wydanie oraz obslugę, brak opłaty za pobranie gotowki z bankomatu w Polsce i na świecie "dla mnie rewelacja" Kursy rozliczenia transakcji dotad placilem nia tylko w strefie euro wyzsze od kantorowych o okolo 3-4 grosze.
Wady jak dla mnie: strona internetowa siermieżna i malo czytelna zarowno historia jak i wydruki.
Na chwile obecna nie mialem zadnego problemu i sobie ja chwale.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 16 Maj 2011 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
mucha napisał(a):
Kamil napisał(a):
Blokada na karcie po kursie 2,77

Blokadę masz zawsze po kursie organizacji płatniczej, rozliczenie po kursie banku. Więc możesz być pewny że będzie to więcej niż 2,77.

Edit: korekta cytatu

właśnie, Kamil powiedz po jakims kursie Ci zaksięgowali
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Maj 2011 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Ostatnio kupowałem bilety z promocji "Azja za 1350". Płaciłem Mbank Mastercard.
Kwota 901,73 GBP
Blokada była na 4050 zł (super kurs, pomyślałem), zaksięgowali 4170.
Jeszcze gorzej było przy płatności w Airasia - tam wybrane było Euro (ale pewnie przeliczali z MYR), blokada na 1046, zaksięgowane 1100.
Więc też szukam "lepszej" karty ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Maj 2011 19:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Przepraszam forumowiczów, nie chciało mi się zajrzeć, ile faktycznie zaksięgowali (wydawało mi się, że pamiętam):

905,19 GBP księgowanie 09.05 4135,55 zł, blokada 06.05 na około 4049 zł
1147 MYR - przeliczone przez Airasia na 265,51 Euro (księgowanie 1069,56 10.05, blokada 08.05 na 1046,11)

Dla porównania zakupy dokonane kartą BZWBK Prepaid:

Tu nie było korekt - blokada=księgowana kwota

269.97 MYR Airasia - 255,41 zł (blokada 10.05, księgowanie 11.05)
103.77 MYR jakiś tam hotel - 98,64 zł (blokada 12.05, księgowanie 13.05)
39.56 EUR (Agoda) - 159,02 zł (blokada 11.05, księgowanie 13.05)
8.20 GBP - 37,99 zł (blokada 12.05, księgowanie 13.05)

kurs MBANK MYR-PLN 1147 MYR - 1069,56 PLN = 0,9325
kurs BZWBK MYR-PLN 269,97 MYR - 255,41 PLN = 0,9461
kurs MBANK GBP-PLN 905,19 GBP - 4135,55 PLN = 4,5688
kurs BZWBK GBP-PLN 8,2-37,99 PLN - 4,6329

Wniosek - prepaid droższy od MBANK Mastercard.
Z niejaką zazdrością spoglądam na komentarze dot. "Azja za 1350" np. ten:
"Razem za trasę LHR-KUL-LHR zapłaciłem 301,73 funty. Po przeliczeniu przez mój bank wyszło 1335,15 zł za osobę"

Pewnie to karta Polbank/Era czyni takie cuda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 17 Maj 2011 16:49 

Rejestracja: 09 Maj 2011
Posty: 26
Karta ktora uprawnia to bezharaczowej platnosci w Ryanair, to MasterCard Prepaid prawda?
Czy mozna ja dostac podobnie jak Visa'e, do ktorej link został podany w tym temacie:
http://allegro.pl/karta-walutowa-eur-z- ... 41616.html
na zasadzie niezaleznej prepaidowej karty bez koniecznosci zakladania konta w BZWBK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 17 Maj 2011 16:58 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Mój optymizm był przedwczesny. Transakcja została zaksięgowana po kursie 2,84, więc 7 groszy więcej. Karciany Graal dalej poszukiwany :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 17 Maj 2011 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Kamil napisał(a):
Mój optymizm był przedwczesny. Transakcja została zaksięgowana po kursie 2,84, więc 7 groszy więcej. Karciany Graal dalej poszukiwany :)



dalej sie bede upieral, ze ciezko o cos lepszego niz masterCard z aliorBanku, moze pare zlotych wiecej na rok sie ale prostota olbrzymia i brak kombinacji i luz w portfelu

a ze Was lubie to nawet linka Wam podam:

viewtopic.php?f=23&t=937&start=9

aha, nie wiem jak to jest na innych kontach w innych bankach, ale na to w aliorze mozna przelewac z zagranicy przelew np w euro i w locie kasa zostanie skonwertowana na zlotowki
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 17 Maj 2011 17:58 

Rejestracja: 09 Maj 2011
Posty: 26
rw30 napisał(a):
aha, nie wiem jak to jest na innych kontach w innych bankach, ale na to w aliorze mozna przelewac z zagranicy przelew np w euro i w locie kasa zostanie skonwertowana na zlotowki


Domyslna waluta rozliczeniowa MasterCard jest EUR? Czy to moze masz konto w EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3647 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 183  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group