Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lis 2012 12:10 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 5
Witam, mam pytanie odnośnie tego gdzie można w Bergamo, Weronie i Mediolanie zostawić bagaż po wymeldowaniu się z hotelu, tak żeby bez problemu móc pozwiedzać miasto? Czy na każdym dworcu są dostępne takie skrytki? Orientacyjnie jaki jest ich koszt?

I drugie pytanie o bilety, karnety na transport+zwiedzanie - w Bergamo i Weronie spędzę 1 dzień, w Mediolanie blisko dwa - czy opłaca się kupić wtedy jakieś bilety na transport + zwiedzanie, coś co by się opłaciło, czy wogóle te miasta oferują takie pakiety dla turystów?

dzięki ogromne za każdą informację, Ania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 11 Lis 2012 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
skrytki na bagaże na dworcach w italii są drogie.

w milano centrale płaci się chyba 4 euro za pierwsze kilka godzin i potem coś koło 0,60e za każdą następną. za ok 8 godzin 1,5 roku temu zapłaciłem 6-7 euro. i tak samo było w neapolu więc podejrzewam, że w bergamo i veronie będzie podobnie.
przechowalnie są z obsługą, nie są to po prostu szafki. być może coś się zmieniło w tej kwestii bo, jak wspomniałem, korzystałem z nich prawie 2 lata temu.

w bergamo nie wiem czy są jakieś karnety na zwiedzenie ale pamiętam, że można było zobaczyć parę miejsc za darmo. np muzeum archeologiczne.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Lis 2012 13:04 

Rejestracja: 14 Paź 2012
Posty: 3
Loty: 10
Kilometry: 9 072
W Weronie przechowalnia bagażu jest na dworcu. Koszt to 5e za pierwsze 5h (stan na sierpień 2012). Za kolejne godziny to już nie wiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lis 2012 17:38 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
namteH napisał(a):
w milano centrale płaci się chyba 4 euro


Już pięć. (stan na 4 listopada).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lis 2012 18:19 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 70
Karty miejskie:
Bergamo: http://www.turismo.bergamo.it/turismobe ... 25&lang=en
Mediolan: http://www.milanocard.it/

Jeśli zwiedzanie Bergamo kończysz przed 21 na lotnisku, naprzeciw jest Orio Center - supermarket z schowkami bagażowymi dla klientów, podobnie jak w naszych marketach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Lis 2012 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
zapomniałem o jednej rzeczy!
w bergamo bagaż zostawisz na lotnisku w budce autostradale. koszt to chyba 3-4 euro za cały dzień.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Lis 2012 20:22 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
http://www.grandistazioni.it/cms/v/inde ... 16f90aRCRD

Tutaj masz ceny przechowalni bagaży we Włoszech na dworcach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Lis 2012 23:46 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 9
Hotele i hostele często mają skrytki bagażowe. Odpłatne (ok.1 Euro). W Bergamo np. w CentralHostelBG są skrytki w dużym pokoju z kanapami. Można zwiedzić miasto po wymeldowaniu z tego hostelu, a jak zostanie jeszcze czas to odpocząć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lis 2012 09:16 

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 5
Dzięki ogromne, bardzo mi pomogliście:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lis 2012 10:23 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
a czy za tą cenę która jest podana można zostawić np. 3 małe walizki czy za każdą trzeba oddzielnie zapłacić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Lis 2012 10:47 

Rejestracja: 10 Lut 2012
Posty: 101
Nie wiem jak w tych miastach, ale w Rzymie musiałam płacić za dwa plecaki. Może gdyby były razem w coś zapakowane...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Lis 2012 15:35 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 82
ja muszę zostawić walizki we Florencji.
Jeśli rzeczywiście trzeba płacić za sztukę bagażu to wyjdzie mi dwadzieścia kilka euro...
Myślicie, że jest jakaś inna opcja, jakiś hotel ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Lis 2012 00:35 

Rejestracja: 29 Paź 2012
Posty: 3
" Jeśli zwiedzanie Bergamo kończysz przed 21 na lotnisku, naprzeciw jest Orio Center - supermarket z schowkami bagażowymi dla klientów, podobnie jak w naszych marketach "
W Orio Center jest mozliwość przechowania bagażu for free? 100%? :) Bardzo by mi to ułatwiło życie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Cze 2016 22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Czytam, że skrytki są. Ale czy po 4 latach nadal aktualne? :D stacja werona porta nova, czy są skrytki na bagaże i za ile są?:)
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Cze 2016 08:58 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
@smarzyk
http://www.grandistazioni.it/cms/v/inde ... 16f90aRCRD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Cze 2016 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Dzięki, ale juz po fakcie. Kilka godzin chodzilem z bagażem podrecznym po miescie! Gorąco ODRADZAM korzystania ze "skrytek" na stacji kolejowej w weronie. Po pierwsze to nie są skrytki tylko 2 cwanych Włochów, którzy za każdy bagaż nie wazne jakich rozmiarow liczą sobie 6€ za pierwsze 5h!!! Co oznaczalo dla mnie (nas) oplate rzędu 34,5€ za 5 małych bagaży podrecznych na 6h!!! (kolejne godziny 0,9€). Dla mnie to groteska. W bergamo za skrytke placi sie 4€ za 24h i chowa sie do niej ile wejdzie! A co gorsza jak dowiedziałem sie w informacji turystycznej to jedyny w miescie punkt przechowalni bagażu... Także na taki monopol nie ma mocnych. Za 35€ to mozna spokojnie pokój w hostelu wynająć. Nie polecam Werony
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Cze 2016 23:39 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 411
W Bergamo w Orio Centro
skrytki nadal darmowe. Jest też przechowalnia bagażu obok lotniska, przy automatach do płacenia za parking, 4 euro za sztukę.


Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Cze 2016 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
smarzyk napisał(a):
Także na taki monopol nie ma mocnych.


A może takie sprytne rozwiązanie, zostawienie bagażu w jakimś supermarkecie :), często nie pozwalają wejść na "sama" z bagażem i każą w informacji zostawić :D ... raczej nie okradną swojego klienta
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Cze 2016 22:57 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 109
Spacerując po Bergamo wydawało mi się, że widziałam przechowalnię bagażu na starym mieście, niestety nie zrobiłam foty.
Poszperałam w necie i może komuś się przyda (za visitbergamo.net):

Left luggage

Bergamo downtown:
Right in front of the train station, in the Urban Center building, there is a left luggage service. There you can leave your luggage from 7 am to 7 pm and claim it 24h.
Further details: www.depositobagagli.it

Bergamo oldtown:
Inside the Adalberto tower.
Opening time:
During summer 8:30 - 19:00
During winter 9:00 - 17:00

In Airport (Bergamo - Orio al Serio):
The left luggage is run by Autostradale it is close to the parking cash at the Terminal parking entrance. It works every day from 6 am to midnight.
Further details: www.orioaeroporto.it
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Cze 2016 10:12 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 500
[quoete="smarzyk"]Dzięki, ale juz po fakcie. Kilka godzin chodzilem z bagażem podrecznym po miescie! Gorąco ODRADZAM korzystania ze "skrytek" na stacji kolejowej w weronie. Po pierwsze to nie są skrytki tylko 2 cwanych Włochów, którzy za każdy bagaż nie wazne jakich rozmiarow liczą sobie 6€ za pierwsze 5h!!! Co oznaczalo dla mnie (nas) oplate rzędu 34,5€ za 5 małych bagaży podrecznych na 6h!!! (kolejne godziny 0,9€). Dla mnie to groteska. W bergamo za skrytke placi sie 4€ za 24h i chowa sie do niej ile wejdzie! A co gorsza jak dowiedziałem sie w informacji turystycznej to jedyny w miescie punkt przechowalni bagażu... Także na taki monopol nie ma mocnych. Za 35€ to mozna spokojnie pokój w hostelu wynająć. Nie polecam Werony[/quote]
[...] Dzięki temu ze jest obsługa nie martwisz si ze ktos bedzie kombinował z szafką... a €5to duzo? Ceny sa w euro wiec przeliczaj to jak 5zl bo tu ludzie zarabiaja w euro i w nich wydaja. 2dni temu korzystalem z tej skrytki €12 za 2 bagaże nie jest majątkiem żeby w taki upał chodzić po mieście z bagażami [...]


Ostatnio edytowany przez Roku, 26 Cze 2016 20:31, edytowano w sumie 1 raz
trochę może zbyt agresywnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group