Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lut 2011 22:45 

Rejestracja: 11 Lut 2011
Posty: 3
MEDIOLAN
SLICE CAFE

via Ascanio Sforza 9, 20136 Milan

1 drink + jedzenie z bufetu za 8 eur
w praktyce oznacza to np lampka wina + all you can eat

jedzenie z bufetu każdy nakłada sobie samodzielnie na plastikowy talerz
(wybór duży- pasta, pizza, oliwki, różne mini dania ciepłe-ciągle uzupełniane)


happy hour 18:00 – 21:30
uwaga: warto zająć miejsce już koło 17:30 bo później jest naprawdę tłoczno

jeden z linków:
http://www.spottedbylocals.com/milan/slice-cafe/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 14 Lut 2011 21:53 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Dzieki Marella za namiar na knajpe w Mediolanie. Osobiście ją przetestuje w przyszłym tygodniu. Moze ktos ma jeszcze jakies inne namiary na dobre jedzonko w stolicy mody. Pozdrawiam
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lut 2011 22:58 

Rejestracja: 22 Gru 2010
Posty: 17
Loty: 5
Kilometry: 5 221
Co do Mediolanu, to polecam Bar Brera na ulicy Via Brera 23. Tam również jest bufet typu all you can eat i masa roznych miejscowych ludków, artystów, architektów, businessmenów. Ponoć wart polecenia jest jeszcze lokal La Colubrina, Via Felice Casati 5, ale nigdy tam nie byłem więc nie daje swojej gwarancji:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Mediolan
#4 PostWysłany: 11 Kwi 2011 15:40 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
MEDIOLAN
SLICE CAFE
via Ascanio Sforza 9, 20136 Milan


Byłem i testowałem, z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce wszystkim:
Jak wygląda "procedura" jedzenia:
Knajpę otwierają punktualnie o 18. Bylem parę minut wcześniej i musiałem poczekać do równej godziny 18. Po wejściu podchodzi kelner i wskazuje 2 miejsca do siedzenia w zależności, czy do lokalu wchodzą jedna, dwie czy trzy osoby. Potem podchodzi kelnerka i daje kartę win, na której mamy do wyboru wina czerwone i białe - mamy 15 rodzajów do wyboru. Dostajemy duży kieliszek wina a Wasz opiekun stolika inkasuje 8 Euro po czym zaprasza do stołu, na którym wyłożone jest jedzonko. Obok znajduje się wielka misa z pokrojonym chlebem i sterta plastikowych talerzyków ułożonych, jak wieża Babel jeden na drugim, pozakładane na siebie tworzą coś w rodzaju talerzykowego komina. Nakładamy sobie tyle razy ile jesteśmy w stanie zjeść. Byliśmy pierwsi, wiec mogliśmy wybierać z nieruszanych półmisków, choć w trakcie trwania "Happy Hour" jedzenie było regularnie uzupełniane. Po 30 min w lokalu było już ok 40 osób. Menu: różne sery - 4 rodzaje, Gnocchi w sosie serowym, żółty ser z pomidorami, pizza (co jakiś czas donoszona), 3 sałatki: taka nasza warzywna z majonezem, z zielonym groszkiem, z kukurydzą i szynką, talerz z czerwonym paprykowym salami i talerz z jeszcze jakaś inną wędlinką zdaje się że z taką dużą mortadelą, boczek cienko krojony, jak również taca z kanapkami chlebek+boczek, a obok 2 miseczki z majonezem i ketchupem, różne makarony na ciepło: z sosem pomidorowym, muszelki z sosem serowym, taca z grillowanymi warzywami oraz duża misa zielonych oliwek.
Musze również dodać, że na tej samej ulicy, troszkę dalej jest jeszcze kilka innych barów, które działają na tej samej zasadzie, widziałem nawet taki który miał cenę bufetu za 7 Euro. Niedaleko jest też duży supermarket (wystarczy się zapytać kogoś), gdzie można kupić butelkę czerwonego wina i dokończyć tak miło rozpoczęty wieczór.
Z czystym sumieniem polecam tą knajpę. Jeżeli chcecie zjeść dobrze, spróbować włoskich specjałów po troszeczku bez kupowania np. serów na kilogramy, to jest to rewelacyjne miejsce. A po takim jedzonku Mediolan w nocnej iluminacji wyda Wam się jeszcze piękniejszy :)
Pozdrawiam dos70
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#5 PostWysłany: 11 Kwi 2011 22:36 

Rejestracja: 22 Gru 2010
Posty: 17
Loty: 5
Kilometry: 5 221
W Mediolanie polecam Bar Brera na ulicy Via Brera 23. Tam również jest bufet typu all you can eat ( za cenę chyba 7 Euro) i masa roznych miejscowych ludków, artystów, architektów, businessmenów. Byłem we wrześniu i było dosyć tłoczno, bo przyszedłem koło godziny 19, gdy już jakiś czas trawały happy hours. Ponoć wart polecenia jest jeszcze lokal La Colubrina, Via Felice Casati 5, ale nigdy tam nie byłem więc nie daje swojej gwarancji:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#6 PostWysłany: 15 Kwi 2011 20:12 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Jak ktoś chce coś zjeść low-costowo we Włoszech (a przynajmniej w Mediolanie), to można kupić w marketach (np. tu http://www.puntosmafpmarket.it/) rogaliki croissant typu 7Days za 1€ za opakowanie 6 sztuk. Kupujemy 2 opakowania i mamy prowiant na cały dzień za 2 euro :D
(autor: fly4me)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#7 PostWysłany: 15 Kwi 2011 20:16 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
MEDIOLAN:

- Da Maruzzella
(Piazza Oberdan, 3, przy stacji czerwonej linii metra Porta Venezia, u poczatku popularnej, zakupowej ulicy Corso Buenos Aires)
- trattoria popularna zarowno wsrod miejscowych jak i turystow, niedroga (pizze 5-10 EUR, makarony, risotta podobnie, drugie dania ok. 15 EUR). Wieczorem przed wejsciem ustawia sie dluga kolejka oczekujacych na stolik (ale dzieki sprawnej obsludze, nie czeka sie zwykle dluzej niz 10-15 minut). Mam troche klopot z ocena tego miejsca. Podczas pierwszego pobytu w Mediolanie bylem tam dwa razy. Za kazdym razem jedzenie bylo bardzo dobre - makaron ugotowany al dente, pyszna pizza (pizzaiolo wyglada na Wlocha z poludnia kraju, obficie sypie bazylia, ciasto na pizze jest dosyc slone, ale pyszne). Kiedy poszedlem tam pol roku pozniej, w czasie drugiego pobytu w Mediolanie, pizza nadal byla taka jak za pierwszym razem, ale makarony byly fatalne - rozgotowane i przecietne. Do tego poza pizzaiolo i kelnerami, pozostali pracownicy kuchni, to zazwyczaj Hindusi lub Azjaci (ale to niestety urok wielu knajp w Mediolanie).

- Antica Hostaria della Lanterna
(Via Giuseppe Mercalli 3)
Typowa lokalna knajpka, nieco na uboczu. W srodku sami Wlosi. Dostac sie do stolika bez rezerwacji - mission impossible. Pomiedzy goscmi uwija sie starsza pani (chyba wlascicielka), w kuchni o dwie dekady mlodsza (moze corka?) Tablica z oferta dnia stoi w kacie przy wejsciu, ale nikt jej nie czyta - starsza pani kazdemu zwiezle mowi, co jest dostepne (niestety tylko po wlosku) - a zazwyczaj sa 2 rodzaje makaronu, 2 rodzaje drugiego dania, 2 desery. Niewiarygodnie tanie jak na Mediolan (makarony cos ok. 5 EUR, drugie bodajze ok. 10). Nie zjecie moze tu nic odkrywczego, ale za to poczujecie sie jak na obiedzie u babci.

- Chatulle
(Via Piero della Francesca, 68)
http://www.chatulle.it/
Elegancka restauracja, znajdujaca sie w sasiedztwie modnej okolicy wzdluz Corso Sempione. Znakomite jedzenie, mniej znakomite ceny (choc nie astronomiczne) - kolacja dla 2 osob (z przystawka, daniem glownym, deserem i winem) kosztowala, o ile dobrze pamietam, ok. 80 EUR. Minus - baaardzo dlugi czas oczekiwania i przecietna obsluga (niestety nie wiem, czy to wyjatek, czy regula, bo bylem tam tylko raz).

(autor: Jon)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#8 PostWysłany: 15 Kwi 2011 20:24 

Rejestracja: 28 Lut 2010
Posty: 423
Loty: 7
Kilometry: 5 251
niebieski
Co do Mediolanu, to polecam Bar Brera na ulicy Via Brera 23. Tam również jest bufet typu all you can eat i masa roznych miejscowych ludków, artystów, architektów, businessmenów. Ponoć wart polecenia jest jeszcze lokal La Colubrina, Via Felice Casati 5, ale nigdy tam nie byłem więc nie daje swojej gwarancji:)

(autor: elgoros)
_________________
Zapraszam na swojego bloga o podróżach i nie tylko...
http://zajebistepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#9 PostWysłany: 18 Cze 2011 08:58 

Rejestracja: 18 Cze 2011
Posty: 6
Polecam wspominany tu Bar Berra, ponadto w okolicy tam jest kilka knajp z takim bufetem. Widzalam tez na Viale Vittorio Veneto, okolica sacji metra P.ta Venezia tez taki bufet za 7 euro, ale nie korzystalam, knajpka wyglada bardzo ladnie i wrecz zaluje ze nie skorzystalam z bufetu tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#10 PostWysłany: 18 Sty 2012 13:59 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 9
18:00-21:00 Happy Hours
Generalnie na Via Brera są trzy restaracje, które funkcjonują z tą pormocją:
- Bar Brera - Via Brera 23 (klimat, dobre drinki - sporo alkoholu, dobry poczęstunek, chyba najlepszy z barów w tej części miasta)
- O'Connell Irish Bar - Via Brera 3 (mocno piłkarski, ale niewiele miejsca w nim jest, klimat bardzo na plus)
- Frau - Cafe Restorante - Via Brera ( Za Barem Brera) po lewej stronie.
- Viale Vittorio Veneto Venezia (nie daleko obok jest Da Maruzzella Piazza Oberdan 3 ale tam jest dopiero popołudniu czynne, ale nie ma happy hours)
- POLECAM - Pizzerie SALERNITANO - wypas pizza 7,5 euro, makraony od 7,5-12,00 euro. 0,5 l wina za 6 euro, każdorazowe podejście do stolika gdzie jest wszsytko (owoce morza, szynki, sery, sałatki, makarony) kosztuje 10 euro. Obsługa miła ale sobie nalicza 4 euro za obsługę, lecz generalnie bardzo warto.
- dzielnicy NAVIGLIO (Stacja Geneva) sporo barów (drinki po 8-10 euro) i happy hours do 01:00 w nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#11 PostWysłany: 18 Sty 2012 14:32 

Rejestracja: 16 Lip 2011
Posty: 63
dzieki Nazim - za tydzień odwiedzam Mediolan, więc info jak najbardziej na czasie. Jakby ktoś, coś jeszcze miał to ładować na forum ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#12 PostWysłany: 30 Cze 2012 19:58 

Rejestracja: 25 Maj 2012
Posty: 10
Witam, właśnie wróciliśmy z Mediolanu i mogę zdecydowanie odradzić lokale w okolicy via Brera polecane skądinąd na tym forum z promocjami typu płać 7 euro i bierz ile chcesz. Szwedzki stół jest naprawdę marniutki, wręcz biedny, jak za tę cenę. Z kolei zamówienie pizzy w w tej okolicy również nie jest dobrym pomysłem. Wychodzi drogo tj. od 8 euro za jednoosobową pizzę i niestety nie jest smacznie. Są to lokale najwyraźniej nastawione na turystów dla których nie mam sensu się starać bo i tak nie wrócą... Nie polecam.
Z kolei pyszna była pizza którą zamówiliśmy w okolicy via varanini (niestety nie mam już ulotki) w maleńkim lokaliku z 1 plastikowym stolikiem, nastawionym na pizzę na wynos dla miejscowych. Tam pizza była przepyszna , a łącznie napojami ( dostalismy nawet na koniec cole gratis:) zapłaciliśmy na osobę 3,75 euro. Pizza biła na głowę tamtą zamówioną w eleganckim lokalu. Po raz kolejny sprawdziła się stara zasada by jeść tam gdzie tubylcy a nie przy turystycznych szlakach. Daliśmy się niepotrzebnie zasugerować informacjami z tego forum... Na szczęście pizza z marnej pizzerii gdzie miejscowi chłopcy podjeżdżają na skuterach naprawiła złe wrażenie ediolańskiej kuchni wyniesione z teoretycznie lepszych lokali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#13 PostWysłany: 30 Cze 2012 20:51 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 24
Paulinaku czy pamiętasz może nazwę tej pizzeri? Orientujecie się może, czy akcje typu płać x euro i jedz ile chcesz są również w innych miastach włoskich?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#14 PostWysłany: 30 Cze 2012 21:43 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
lotnik22 napisał(a):
Paulinaku czy pamiętasz może nazwę tej pizzeri? Orientujecie się może, czy akcje typu płać x euro i jedz ile chcesz są również w innych miastach włoskich?



W Bolonii byłem na takich happy hours 6E za piwko plus szwedzki stół bez ograniczeń :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#15 PostWysłany: 30 Cze 2012 21:52 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 24
Lukasz_Panda napisał(a):
lotnik22 napisał(a):
Paulinaku czy pamiętasz może nazwę tej pizzeri? Orientujecie się może, czy akcje typu płać x euro i jedz ile chcesz są również w innych miastach włoskich?



W Bolonii byłem na takich happy hours 6E za piwko plus szwedzki stół bez ograniczeń :)



A pamiętasz gdzie? Kolega ląduje w Mediolanie a wylatuje z Forli :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#16 PostWysłany: 30 Cze 2012 23:00 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
lotnik22 napisał(a):
Lukasz_Panda napisał(a):
lotnik22 napisał(a):
Paulinaku czy pamiętasz może nazwę tej pizzeri? Orientujecie się może, czy akcje typu płać x euro i jedz ile chcesz są również w innych miastach włoskich?



W Bolonii byłem na takich happy hours 6E za piwko plus szwedzki stół bez ograniczeń :)



A pamiętasz gdzie? Kolega ląduje w Mediolanie a wylatuje z Forli :)



Robiłem dokładnie tak samo :) 11-14 Kwietnia tego roku tak leciałem :)
A gdzie dokładnie to nie pamiętam, ale czy mógłbym polecić to z czystym sumieniem? Nie wiem czy to nagminne bo tylko raz tak jadłem ale jedzenie było straaasznie słone, pewnie po to by zamawiać kolejne napoje tak sądze, no i cudów też nie było jakiś tam makaron z warzywami, grzanki (były genialne) paskudna pizza jakieś tam ryże itp itd. ale jak na to, że byliśmy padnięci i bardzo głodni to i tak było cudnie ;) Jak chcesz coś wiecej wiedzieć o tripie Bergamo-Forli to podzielę się z chęcią doświadczeniem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#17 PostWysłany: 30 Cze 2012 23:19 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 24
to się podziel :), w szczególności jaką trasę zrobiłeś we Włoszech, gdzie spałeś, co jadłeś, co jest wartego uwagi a co odradzasz i co ile kosztowało. Kolega będzie od 14.10 rano do 18.10 wieczorem i się zastanawia którą trasę wybrać przez weronę i wenecję czy może genua, pisa, florencji. Chce na kazde miasto (tylko nie wie na które) poświęcić 1 dzień ponadto chce się przejechać frecciarosa (to są chyba najszybsze pociągi?) Bilety mozna znalexc nawet po 9 euro, czy oprocz tego trzeba kupic jakąś miejscówkę? i jak jest z tym kasowaniem biletów kuppionych przez neta :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#18 PostWysłany: 30 Cze 2012 23:42 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 370
niebieski
Cytuj:
Bilety mozna znalexc nawet po 9 euro, czy oprocz tego trzeba kupic jakąś miejscówkę? i jak jest z tym kasowaniem biletów kuppionych przez neta :)

Jak kupowałem bilety na FrecciaBianca to od razu miejsca miałem wyznaczone (klasa 2). Biletów kupionych przez neta nie kasujesz - po prostu przy kontroli pokazujesz kartkę a konduktor sprawdza kod (sprawdzone).

Cytuj:
weronę i wenecję

Werona w 1 dzień to spokojnie wystarczy, Wenecja w 1 dzień to duzy hardcore i ciut mało. Z dwojga złego odpuściłbym Weronę (lub spędził tam 0,5 dnia - Arena + Julia + przechadzka) i więcej poświęcił na Wenecje (noclegi w Mestre są tańsze niż na "starym" mieście)

Cytuj:
genua, pisa, florencji

Genua i Piza po 1 dniu spokojnie da radę. Florencja to jak z Wenecją ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#19 PostWysłany: 30 Cze 2012 23:48 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 24
Jeszcze nie ma szczegółowego planu podróży. Chodzi o miasta które są ładne, zabytkowe, ale które można zwiedzić nie wydając za dużo za bilety wstępu. Więc jeśli szczególnie polecacie jakieś miasta na w północnych Włoszech to piszcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mediolan
#20 PostWysłany: 01 Lip 2012 01:33 

Rejestracja: 11 Mar 2012
Posty: 230
Loty: 122
Kilometry: 175 418
niebieski
Ja przyleciałem wieczorem, pochodziliśmy trochę po mieście, kupiliśmy winko i do rana przekoczowaliśmy na dworcu który niestety był zamknięty i zmarzliśmy strasznie :/ rano poszliśmy się posiedzieć w parku który jest bardzo ładny i wygrzać po południu poszliśmy pod Duomo pochodziliśmy tam chwilke i poszliśmy do akademika mojej koleżanki która tam studiuje, kimnęliśmy się kilka godzin i wieczorem poszliśmy na imprezę, powrót rano z imprezy, zregenerować siły w akademiku i koło południa pojechaliśmy na dworzec po męczarniach z automatami biletowymi ( te automaty najbliżej peronów przyjmują tylko karty ) automaty w podziemiach przyjmują gotówkę, do Bolonii dotarliśmy po ok. 3 godzinach przeszliśmy się główną alejką odbijając gdzieś w bok na wspomniane wcześniej happy hours, najedzeni poszliśmy do centrum Bolonii, fotka przy fontannie i spadamy na pociąg w stronę Rimini, po godzince byliśmy w Forli, deszcz masakryczny i zimno jak cholera.. no i pocinaliśmy z buta przez około 1.5 godziny, po drodze nic ciekawego nie było poza sklepem gdzie można było kupić w miarę tanio wodę nawet o tak późnej porze, na lotnisko w Forli dotarliśmy ok 23:59 kiedy lotnisko zamykali o 24:00 ;) i po rozmowie z ochroną i policjantami pozwolili nam zostać na noc w terminalu ( na lotnisku nie było nikogo poza nami, ochrony, nikogo dosłownie, wiec w sumie fajnie nam się udało, nie musieliśmy koczować gdzieś w deszczu, mogliśmy się umyć no i wyspać dlatego darze pewnym sentymentem lotnisko w Forli... No i rano mielismy samolot do Polski
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 99 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group