Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Wrz 2012 12:53 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 41
Kilometry: 92 000
Nie wiem dlaczego jest tyle negatywnych opinii o Phuket. Wiadomo, że nie jest to miejscówka na dwa tygodnie, wiadomo, że Patong Beach i Bangla Road to specyficzne miejsca(które jak najbardziej polecam;)) ale jest tyle innych ciekawych plaż, Kata, Karon, czy zupełnie innych "tubylczych" spokojnych miejscówek, że grzechem byłoby ich nie zobaczyć. Bierzcie skuter i zwiedzajcie całą wyspę!


Ostatnio edytowany przez boogiePMPSD, 29 Wrz 2012 12:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 29 Wrz 2012 12:56 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Tworzę plan podróży tylko w oparciu o Wasze opinie i o to, co wyczytam w Internecie.

Wprowadźcie proszę poprawki, uwagi. Z góry dziękuję.

Dzień 1: Przylot do Phuket i wylot do Chiang Mai (czy wziąć po przylocie 1 lub 2 dni odpoczynku np. w Khao Lak ?)
Dzień 2: Chiang Mai
Dzień 3: Chiang Mai
Dzień 4: Chiang Mai
Dzień 5: Pociąg do Bangoku
Dzień 6: Bangok
Dzień 7: Bangok
Dzień 8: Pociąg do Krabi (co lepsze Krabi czy Railay ?)
Dzień 9: Krabi (co lepsze Krabi czy Railay ?)
Dzień 10: Krabi (co lepsze Krabi czy Railay ?)
Dzień 11: Krabi (co lepsze Krabi czy Railay ?)
Dzień 12: Phi Phi (zostać na 1 nocleg czy nie warto ?)
Dzień 13: Racha Yai (odpoczynek przed odlotem)
Dzień 14: Racha Yai (odpoczynek przed odlotem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 29 Wrz 2012 12:59 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
garry2012 napisał(a):
Dzień 9: Krabi (co lepsze Krabi czy Railay ?)

Krabi to miasto portowe oraz nazwa prowincji. Railey to nazwa plaży w prowincji Krabi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 29 Wrz 2012 15:12 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 281
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
Twój ostatni plan z zaczęciem od Chiang Mai jest wg. mnie lepszy. Weźcie sobie tam skutery i zjedźcie Zloty Trójkąt. Nad Mekongiem w jego północnej części jest muzeum Hall of Opium, najfajniejsze muzem w jakim byliśmy na świecie.
Jadąc w dół kierując się w stronę Bangkoku zjedźcie chociaż do Ajuthai, Sukothai to jak mielibyście więcej czasu. Kilka stacji przed Ajuthają jadąc w kierunku południowym jest miasto Lop Buri, polecam jak ktoś lubi takie klimaty, cześć miasta całkowicie opanowana na małpy, siedzą wszędzie jak gołębie w Krakowie, na kablach, drodze, nasz hotel przy samej świątyni był cały okratowany żeby nie wchodziły do środka i robiły burd.

Po przylocie leć od razu do Chiang Mai, mogę Ci podać fajne adresy sprawdzonych hoteli i GH w Chiang Mai, Chiang Rai, Ajuthai, Lop Buri i na Phi Phi.
W Chiang Mai prócz standardowych światyń polecam nocny bazar, chyba najsłynniejszy w całej Tajlandii, Tiger Kingdom, gdzie można wejśc do klatek z tygrysami i małymi tygrysiątkami, wizyta w plemieniu Karenów ale to już zrobiła się mega komercja i jakiś fajny treking po dżungli.

Bangkok 2 dni wystarcza przy waszym czasie, choć podobno jak śpiewa Mike Tyson wystarczy jedna noc "one night in Bangkok makes a hard man humble" :D

Tak jak mówią wyżej, na koniec na południu wybierz sobie max 2 plaże do wypoczywania a nie skacz codziennie w nowe miejsca bo więcej czasu spędzisz na użerce i w środkach transportu; odpocznijcie sobie na sam koniec bez stresu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 29 Wrz 2012 16:41 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Krótkie pytania:

1) Czy warto po przylocie do Phuket wziąć 1 lub 2 dni odpoczynku po podróży czy od razu lecieć do Chiang Mai ?
2) Jeżeli odpocząć, to jaką miejscowość wybrać na odpoczynek ?
3) Ile zapłacę za lot z Phuket do Chiang Mai za 2 osoby ? Jaka różnica w cenie jest między lotem, pociągiem a autobusem ? Kiedy taki lot kupić ?
4) Czy pod koniec wyprawy warto zostawać w Krabi/Railay na kilka dni ? Czy to najlepsze miejsce na odpoczynek z południowych wysp ?
5) Co myślicie o Koh Lipe, Khao Sok, Khao Lak ? Warto zahaczyć o któreś z tych miejsc ? Będą po drodze? jest sens ?
6) Czy ktoś z Was był na Racha Yai ?
7) Czy warto zostawać na Phi Phi na nocleg ?
8) Czy znacie jakiś dobry poradnik oprócz Lonely Planet? Z obrazkami i po polsku ?
9) Czy Wyspa Bonda jest tak samo jak Phi Phi wycieczką całodniową ? Czy można je kupić w jakimś pakiecie ? Ile czasu przeznaczyć na takie wycieczki ?
10) Czy warto kupić w Polsce porządną maskę, rurkę i płetwy czy lepiej kupić/wypożyczyć na miejscu ?
11) Skoro wylatujemy w szczycie sezonu to jaką część noclegów zarezerwować z Agody teraz ? Czy w grudniu nie będzie problemu na miejscu z noclegami ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 29 Wrz 2012 17:54 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Cytuj:
Zrobcie sobie wyprawe 5dni+5dni+3dni wylot w dwoch miejscach.


Mógłbyś wyjaśnić to zdanie ?

Rozpisuję sobie plan z wiadomości znalezionych w necie, nie wiem jak tam jest na miejscu, jakie odległości, ile czasu wszystko zajmuje, dlatego założyłem ten temat i liczę na rady ;)


PS. Angielski biegły. Odnośnie poradnika to chodziło mi bardziej o obrazki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 30 Wrz 2012 10:38 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Cytuj:
Jak masz angielski biegly o po cholere byly biura podrozy ;), stwierdzenie dotyczylo nie 'obrazkow' tylko na anglojezycznych forach czy blogach mozna znalesc duzo wiecej informacji ktore Cie interesuja.


Byliśmy do tej pory w m.in. w Tunezji, Egipcie z biur oraz na wyjazdach studenckich z biurami studenckimi na Krymie, Chorwacji itp. Nigdzie dalej, nigdzie na własną rękę...

Znam angielski, ale czytam raczej artykuły naukowe w tym języku, odnośnie wyjazdu wolę pisać/rozmawiać z Polakami (bardziej chodzi o zaufanie, mentalność i budżet- dla Anglika czy Amerykanina 100 dolarów ma inną wartość niż dla nas, nawet ci budżetowi mają inne wymagania i odwiedzają moim zdaniem inne hotele czy miejsca...

Cytuj:
przylot 1.5 dnia wyrownac roznice czasowe, przespac sie
w jednym miejscu/zakwaterowaniu 5dni
w drugim miejscu/zakwaterowanie 5dni
wylot 1.5 dnia margines na ew. opoznienie zdarzenie losowe,


Mógłbyś rozpisać ten plan ? Jak powinien wyglądać ? Chodzi mi o miejscowości...

Cytuj:
Przeciez nie chodzi chyba o to by zaliczyc jak najwiecej miejsc z wywieszonym jezykiem ale chyba chodzi o wakacje tak mi sie wydaje.


Chcemy odpocząć, ale jednocześnie zwiedzić najciekawsze miejsca, bo niewiadomo czy wrócimy kiedyś do Tajlandii, jest tyle innych miejsc do zobaczenia, a życie krótkie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 30 Wrz 2012 10:40 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
PS. Wylatujemy z Warszawy o 16.00, 14 grudnia a przylatujemy do Warszawy 29 grudnia o 20.50, więc wychodzi 15 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 30 Wrz 2012 21:25 

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 23
garry2012
Jak chcesz to podaj mi Ty na priv. maila lub tel. Ja czytam priv. od ciebie ale jakoś nie moge odpowiedzi wysłać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 30 Wrz 2012 23:50 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Dzięki Waszej pomocy- głównie Blantomat i Haltern- dzięki Panowie !!!, mam rozpisany plan:

1) 15 grudnia- przylot do Phuket
2) od razu wylot do Chiang Mai
3) 4 dni w Chiangi Mai + Złoty Trójkąt + okolice (1 hotel)
5) 3 dni w Bangoku (1 hotel)
6) Nocny pociąg do Krabi...

i tu problem... Po przyjeździe do Krabi- gdzie zatrzymać się na kilka noclegów, skąd mielibyśmy dostęp do tanich wycieczek: m.in. na wyspę Bonda, Phi Phi i będzie blisko, aby odlecieć z Phuket ???

O Krabi/Railay znalazłem raczej złe opinie- woda średnia, raczej raj dla wspinaczkowców. Na Phi Phi za to tłumy i drogo, żeby zatrzymywać się dłużej nic na 1 dzień z noclegiem. Do Koh Lipe za daleko... Phuket brudne i syfiaste... Jest jakaś wyspa, z BUNGALOWEM NA PLAŻY, z przezroczystą wodą, snurkowaniem, białym piaskiem i spokojem, aby nacieszyć się wyspami- południem Tajlandii przed wylotem ? Co spełni nasze oczekiwania ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 01 Paź 2012 10:00 

Rejestracja: 17 Wrz 2012
Posty: 5
Loty: 3
Kilometry: 2 988
hej
zgadzam sie z przedmowcami, zastanow sie nad odwroceniem i zacznij od zwiedzania polnocy gdzie sa najpiekniejsze rejony a potem zjedz na odpoczynek na wybrzezu.Ja niestety nie jestem typem plazowicza wiec ciezko mi cos polecic, ale mysle ze najlepsze bedzie miejsce na odludziu. Phuket to masakra turystyczna.
pozdr, e-rka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 01 Paź 2012 10:20 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Tak, plan jest odwrócony i zaczynam od Chaing Mai:

1) 15 grudnia- przylot do Phuket
2) od razu wylot do Chiang Mai
3) 4 dni w Chiangi Mai + Złoty Trójkąt + okolice (1 hotel)
5) 3 dni w Bangoku (1 hotel)
6) Nocny pociąg do Krabi...

i tu problem... Po przyjeździe do Krabi- gdzie zatrzymać się na kilka noclegów, skąd mielibyśmy dostęp do tanich wycieczek: m.in. na wyspę Bonda, Phi Phi i będzie blisko, aby odlecieć z Phuket ???

O Krabi/Railay znalazłem raczej złe opinie- woda średnia, raczej raj dla wspinaczkowców. Na Phi Phi za to tłumy i drogo, żeby zatrzymywać się dłużej nic na 1 dzień z noclegiem. Do Koh Lipe za daleko... Phuket brudne i syfiaste... Jest jakaś wyspa, z BUNGALOWEM NA PLAŻY, z przezroczystą wodą, snurkowaniem, białym piaskiem i spokojem, aby nacieszyć się wyspami- południem Tajlandii przed wylotem ? Co spełni nasze oczekiwania ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Paź 2012 09:48 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Gdzie możemy zatrzymać się na kilka dni po przyjeździe pociągiem z Bangoku na Krabi ?
Jaka miejscowość zapewni nam tani i szybki dostęp do wycieczek typu Wyspa Bonda czy Phi Phi ?
Chcielibyśmy się w takim miejscu zatrzymać aż praktycznie do wylotu z Phuket, czyli na ok 5-6 dni...

Interesuje nas najbardziej bungalow na plaży.

Problem w tym, że Phi Phi jest droga (noclegi, wyżywienie, wycieczki), Krabi brzydkie, o Koh Lanta są złe opinie na forach, a Railay ma takie sobie plaże i morze i wspinaczka, które nas nie interesuje...

Co wybrać ? :ugeek:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 02 Paź 2012 20:25 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
To zamówić z Polski np. 4 noclegi na Phi Phi ?

Czy z Phi Phi wycieczki jednodniowe na inne wyspy, snurkowanie, Bonda są droższe niż z Krabi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 05 Paź 2012 10:02 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 41
Kilometry: 92 000
Phi Phi zobacz koniecznie ale wystarczy jednodniowa wycieczka którą kupisz w jednym z setek biur. Zostań na Krabi, Phuket bądź na innej wyspie i poczilluj trochę. Wykup sobie wycieczke Khao Lak + Phi Phi + jeszcze coś tam i masz cały dzien z głowy(jedzenie, picie na pokładzie w cenie wycieczki). Rurki, płetwy też dostaniesz więc spoko opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 11 Lut 2013 22:35 

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 11
Lecę do BKK w tym roku na 15 dni w listopadzie. Planuję od razu przemieścić się z lotniska międzynarodowego na lotnisko krajowe i dalej na Ko Lanta, lub Krabi-Ao Nang. Posiedzieć z 8-9 dni pozwiedzać wysepki i wrócić do Bangkoku na kilka dni przed powrotem i pozwiedzać.Rozważam jeszcze wyskok z Bangkoku do Kanchanaburi. Jest to moja pierwsza wyprawa do Tajlandii, więc mam kilka pytań.
1. Jak najlepiej przemieścić się między lotniskami w Bangkoku?
2. Może lepiej pociąg lub autobus do Krabi z BKK zamiast samolotu?
3. Zakwaterować się lepiej w okolicy Krabi na Ao Nang, czy na Ko Lanta.
4. Hotel rezerwować przez net, czy lepiej na miejscu?
5. Czy warto skrócić wysepki i skoczyć do Kanchanaburi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 11 Lut 2013 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 60
Loty: 213
Kilometry: 494 205
1. taksówką, tanie są, proś by włączali taksometr, albo ugadaj się na konkretną sumę
2. samolotem, będziesz się męczył cały dzień czas tracił, a samolot Cię zabierze w godzine, np Air Asia, weź od razu z transferem na wyspę, opłaca się i nic nie musisz już szukać, nic Cię nie obchodzi, cenowo wychodzi podobnie jak organizując transport samemu
3. Ao Nang i Koh Lanta wszystko trzeba zobaczyć, oba miejsca b. ładne, na Koh Lancie dużo atrakcji jest, fajna na początek, ja bym wybrała wyspę Koh Lanta
4. Ja bym brała przez net, na miejscu już będzie mniejsza dostępność i będziesz tracił urlop na szukanie, a tak to nawet może już Cię przetransferują w cenie z przystani do hotelu, bo takie mają zwyczaje. Porównywałam cenę jaką płaciłam rezerwując przez net a na miejscu, to przez net było taniej.
5. Z tym nie doradzę, bo nie byliśmy.

Pozdrawiam!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 12 Lut 2013 07:53 

Rejestracja: 21 Sty 2013
Posty: 85
Loty: 2
Kilometry: 3 964
biochemik napisał(a):
1. taksówką, tanie są, proś by włączali taksometr, albo ugadaj się na konkretną sumę


Zawsze proś o włączenie taksometru - oszczędzi Ci to potencjalnie wiele kłopotów. I nie przejmuj się jeśli pierwsze kilka taksówek się nie zgodzi, jest ich tam tyle, że nie będziesz szukać transportu dłużej niż 5 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 12 Lut 2013 09:14 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 1
Ja odpowiem Ci na piąte pytanie - Warto zobacz na mojego bloga, jest tam wzmianka na temat Kanczanaburii
http://www.marekw.home.pl/index.php/cat ... ia/page/2/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 16 Lut 2013 13:58 

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 11
Dzięki za podpowiedzi.
Biochemik, na pewno chcę skoczyć na Koh Lantę, zastanawiam sie tylko czy jako baza wypadowa nie lepsze będzie Ao Nang blisko Krabi skąd odchodzi więcej łodzi. Może podzielę więc na kilka dni tu i kilka tu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group