Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Maj 2012 02:13 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
dzisiaj wracamy do Polski z Jakarty. Podróż bardzo udana, jeżeli ktoś potrzebuje porady zapraszam do kontaktu. Nasza trasa: http://g.co/maps/sjt3w
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 16 Sie 2012 12:13 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
Niestety na większość Twoich pytań nie jestem w stanie odpowiedzieć, ponieważ nie byliśmy ani w Laosie ani w Kambodży. Jeżeli planujesz zobaczyć północ Tajlandii to polecam rejony Chang Mai i Chang Rai(choć tutaj osobiście nie byliśmy, ale słyszeliśmy wiele dobrego). Wschodniej Tajlandii również nie mieliśmy okazji zobaczyć.

6. Okres wizowy liczy się od nowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Sie 2012 13:30 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 281
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
Witam,
1. Jak pojedziesz przez Kambodże to w ok. Siem Reap zobaczysz Angkor Wat, stamtąd tylko kawałek na zachód do Bangkoku. Jak pojedziesz przez Laos który jest rewelacyjny, a piwo tańsze od wody, to zjeżdżasz na południe do Chiang Mai i Chiang Rai w Tajlandii. Byłem tam w zeszłym roku, potwierdzam-rewelacja. Na północ od Chiang Rai jest zloty trójkąt, zjeździlismy ten teren motorami, jest tam też słynne na cały świat muzeum: hall of opium-rewelacja, najlepsze w jakim w życiu byliśmy.

2. Weź do reki LP i poczytaj,

3. Zalezy czego szukasz, Ko Chang jest zdrowo przereklamowane, ale co kto lubii. Jeżeli szukasz rajskich plazy to nie ten wybór, lepiej nadłożyć drogi i uciec na południe na jakieś wyspy(broń Boże Phuket!), takie jak Phi Phi i inne maloludne. Na Ko Chang będziesz się czuł jak na wakacjach w Egipcie czy Turcji, pełno turystów i facilities pod turystów.

4. Tajlandie zwiedziliśmy całą ale przez 4tyg., więc raczej krótko jesteś jak na tyle miejsc i krajów, podam Ci tylko nazwy miejscowości które warto zobaczyć a ty sobie wygoogluj czy warto, wg. mnie tak. : Bangkok, Ajuthaja, Lop Buri(koniecznie, a wiele osób to pomija w drodze na północ), Sukhothai(wymagana przesiadka z pociagu na autobus w Phitsanulok), Chiang Mai, Chiang Rai i rejon złotego trójkąta(stamtad mieliśmy lot na Phuket za ok. 150pln), na południu Krabi ze względu na lasy namorzynowe warte uwagi, wyspa Phi Phi. Phuket jeżeli tam będziesz potraktuj jako zło konieczne z lotniskiem i nie spędzaj(marnuj) tam ani pół dnia, chyba że przejedziesz w nocy i musisz wziąźć nocleg. Z miasta Phuket masz promy na Phi Phi, wrócić możesz z Phi Phi do Krabi. Ale wracać nie będziesz chciał...


5. Nie

6. Nie wiem, nie chce wprowadzić w błąd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Sie 2012 10:06 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 281
Loty: 2
Kilometry: 9 598
niebieski
Jeżeli wybierzesz się na południe to pewnie na 90% trafisz na Patong Beach, bo tam są przesiadki. Jeżeli będziesz musiał się tam zatrzymać to polecam hotel Athome (soina-nai 8), cena za najlepszy nocleg jaki mieliśmy w Tajlandii, same luksusy w nowo odnowionym po tsunami hotelu to zaledwie 340 bahtów za 2 doby za dwójke. Ceny na miejscu mieli droższe ale powiedzieliśmy że na agoda.com mogliśmy zarezerwowac u nich za tyle i było git. W ogóle jak się gdzieś tam będziesz planował zatrzymać to sprawdź wczesniej dostepne promocje na ww stronie, bo maja czasami 50% zniżki o których Ci nie powiedza przy recepcji.

Z nieszczęsnego Patongu dojechaliśmy busem/ciężarówką-przerobioną na busa do miasta Patong(ok.40km). Odjeżdża ona z ulicy dochodzacej prostopadle do morza najbardziej wysuniętej na lewo(chyba pokrecone ale zrozumiałe :) ). Z miasta Phuket kursują promy na Phi Phi za 600 thb/os. Nie da sie taniej bo z tego co wiem to kontroluje je mafia i ceny mają sztywne. Z Phi Phi wróciliśmy na Krabi już za 250thb a droga taka sama. A na samym Phi Phi wodna taksówka z "centrum" na plaże Long Beach(najlepsza i jedyna słuszna więc jak będziecie to polecam).

Z samego południa nie ma problemu się dostać do Bangkoku, w agencji turystycznej kupiliśmy bilety na nocny autokar za 400thb, wysadzają blisko Khao San więc nie trzeba dymac z drugiego konca miasta z jakiegos Bus Standu.

A jak będziesz w Chiang Mai to polecamulice Moon Muang Soi 9, jest tam dużo hotelików i GH za grosze. My spaliśmy w Mango GH prowadzonym przez brytyjczyków którzy maja luźne podejscie, dostaliśmy klucze do całego budynku bo rzadko tam bywali po 16, albow Kham Kaew House który jest troszke wczesniej. Aha i w okolicahc tego miasta jest cos co poleciłbym każdemu: Tiger Kingdom. zobacz na stronie tigerkingdom.com Moge Ci podesłać zdjęcia jak chcesz, warto.

Aha, no i głównie w Kambodży (ale w Laosie też), możesz sobie postrzelać z Kałasznikowa jak Cię to bawi za 10-15 USD :) Głównie pod większymi miastami albo w mniejszych miejscowościach; wynika to z tego że nadal po wojnie maja tam magazyny pekające w szwach od amunicji i wpadli na taki nietypowy sposób zarabiania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 20 Sie 2012 15:19 

Rejestracja: 27 Cze 2012
Posty: 6
"Teraz do Azji już jeżdżę z prawie dorosłymi dziećmi i wracam tam co roku :D[/quote]"
jak Ty to robisz?!?!?!?!
skąd bierzesz bilety- znaczy w jakich cenach je kupujesz??!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Wrz 2012 12:24 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Cześć, mam pytanie. Sporo czytałem i słyszałem o tym jak tanio można latać po Azji na pokładzie AirAsia. I tak z ciekawości wszedłem na stronę i próbowałem różnych kombinacji i wszystkie najtańsze ceny wychodzą w granicach 45-90euro OW (Tajlandia, Kambodża, Indonezja Laos, Filipiny, Malezja, Hong Kong, Wietnam). Z jednej strony nie jest to jakoś bardzo dużo, ale jednak po Europie można latać sporo taniej na pokładach Ryana i Wizza (i to z 10kg podręcznym). Czy może da się obniżyć koszty płacąc jakąś specjalną kartą? Czy zdarzają się jakieś regularne promocje na tych trasach (coś jak u wizza, gdzie pierwsze kilka biletów można kupić za grosze)? Interesują mnie głównie Indonezja, Tajlandia, Filipiny i Malezja. Dzięki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Wrz 2012 13:47 

Rejestracja: 03 Kwi 2010
Posty: 334
niebieski
Theo, Airasia najlepsze ceny ma z dużym wyprzedzeniem. Dodatkowo dobre ceny w Airasia nie pojawiają się tak regularnie jak w Ryanair czy Wizz a zazwyczaj podczas promocji, które odbywają się 2-3 razy w ciągu roku i obejmują terminy na pół roku-rok do przodu.
Jeśli chodzi o Filipiny to sprawdzaj ceny w Cebu Pacific Air i Tiger Airlines
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 29 Cze 2014 15:20 

Rejestracja: 23 Gru 2011
Posty: 9
Jaki przewodnik polecacie na Azję południowo-wschodnią? Słyszałem, że dobry jest Lonely Planet Southeast Asia on a Shoestring, czy ktoś może to potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 29 Cze 2014 15:52 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 181
Loty: 57
Kilometry: 99 151
qulka89 napisał(a):
Jaki przewodnik polecacie na Azję południowo-wschodnią? Słyszałem, że dobry jest Lonely Planet Southeast Asia on a Shoestring, czy ktoś może to potwierdzić?


Pytanie gdzie chcesz jechać. Potwierdzam, że przewodnik jest spoko. Zawiera skrócone informacje z pełnych przewodników o danym kraju. Jeżeli masz zamiar pojechać do wielu państw w Azji Płd-Wsch. to polecam. Minusem jest to, że czasem potrzebujesz dokładniejszych informacji, których w tym przewodniku nie znajdziesz.

Możesz też rozważyć opcję kupna jednego przewodnika o swojej pierwszej destynacji i później wymieniać z mała dopłatą do używanych przewodników LP. W każdym w państwie tego regionu widzieliśmy księgarnie typu second-hand.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group