Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 21 Lut 2022 00:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Pokażesz tą ofertę za 40 TRY?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 21 Lut 2022 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
@Desinto
W kolejnym już poście złorzeczysz na tą biedną Turcję, że to jest nie tak czy tamto.
Akurat ostatnio miałem okazję spędzić na południu tydzień i wbrew temu co wcześniej napisałeś internet na lotnisku w Antalyi działa w terminalu i można sparować kartę miejską z HES'em, w zeszłym rolu w IST procedura była tak samo upierdliwa.
Korzystałem z wi-fi w kilku hotelach i wszystko działało, vpn'a nie włączałem.
To, że "olali" Cię w jakimś punkcie nie znaczy, że cały kraj taki jest. Siostra kupiła wino w małym sklepiku, po kilku minutach na ulicy znalazł nas sprzedawca z tego sklepu i na migi wytłumaczył, że zapłaciła więcej niż powinna wskazując naklejke z mniejszą ceną z drugiej strony butelki i zwrócił... 30 lir.
Takich przykładów można mnożyć, może jednak problem nie leży w Turcji per se ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 21 Lut 2022 19:44 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 35
W Antalyi n ;) a lotnisku dziala Internet nic nie pisałem że nie działa, przez 30 minut można korzystać za free. W hotelach też działa, zazwyczaj w lobby jest free w pokoju płatny 1 dolar. Zależy od hotelu.

W Turcji jest reżim i nie ma demokracji jak by się mogło wydawać a wiele stron jest blokowanych. Dopiero VPN pomaga ;) choć też nie zawsze. Erdogan lubi mieć kontrolę nad obywatelami. Ale nie złorzeczę, jest w miarę tanio i ciepło, czego więcej potrzeba.

PS. Ciekawostka, Skype założony na turecki numer działał aż jedną rozmowę, potem zablokowane konto ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 21 Lut 2022 20:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
@Desinto
Ponawiam prośbę o pokazanie tej ofertę za 40 TRY.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 22 Kwi 2022 15:30 

Rejestracja: 21 Mar 2016
Posty: 49
Loty: 22
Kilometry: 45 170
Kupiłem LifeCell UA i bez problemu zainstalowała się na telefonie. Jednak mogę sprawdzić tylko stan konta i takie inne krótkimi kodami, na ten numer nie mogę się dodzwonić. Trzeba jeszcze coś aktywować czy jakiś pakiet roamingu wykupić, gdyż jestem w Polsce.
Stan konta mam 0,00
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Kwi 2022 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2015
Posty: 4
Jako że jesteśmy na świeżo po wycieczce do Turcji, garść informacji odnośnie kart SIM – kwiecień 2022.

Koszt zakupu tzw. turist sim w Turk Telekom - 224 TL (przy obecnym kursie ok 68 zł). W pakiecie 20 GB i bodajże 1000 minut, 750 SMSów. Karta kupiona w firmowym biurze Turk Telekom w Alanyi (placówka za PTT).

Nie widzę tego pakietu na stronie Turk Telekom, ale skoro nawet nie mają strony dla klientów po angielsku to nie dziwię się, że pakietów dla turystów łatwo tam nie da się znaleźć.

Z tego co się orientowaliśmy, to cena w Voodafone była podobna. Ale w Alanyum (centrum handlowe), zblazowana młodzież była bardziej zainteresowana filmikami na tik-sroku niż obsługą klientów. Podobnie w Turk Cell.

Karty Sim dostępne też w prywatnych „sklepikach”. Ceny za Holiday Sim Card 20 GB ok. 25 USD / 22 EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off
friderikos uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 25 Kwi 2022 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Na Ebay UK mozna kupic karte Vodafone, aktywowana, nielimitowane rozmowy/sms i 7GB internetu, placilem 7 funtow, dziala w Turcji. Jednak to jest pakiet na 30 dni, aktywowany w dniu wysylki, realnie starczy na okolo 3 tygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Kwi 2022 14:11 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
W Stambule można się zarejestrować i później logować do miejskiego wifi (IBB) - za darmo. Często rozwala połączenie, ale w razie potrzeby da radę się połączyć. Mają prawie tysiąc punktów dostępowych (np. stacje metra, główne place, parki, dworce, przystanie promowe). Ponadto hotelowe wifi. Dlatego na 5 dni nie opłacało nam się kupować dodatkowej karty sim.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 17 Cze 2022 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2022
Posty: 195
Loty: 93
Kilometry: 221 183
złoty
Szanse pewnie nikłe, ale gdyby ktoś się wybierał do Amsterdamu przed podróżą do Turcji to oddam za darmo kartę turkcell na której pozostało ponad 10GB. Pakiet ważny do 6 lipca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 21 Lip 2022 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Gdyby ktoś miał na zbyciu turecką kartę SIM z aktywnym pakietem kilku GB, to chętnie odkupię.
Karta musi być ważna do 10 sierpnia. Oczywiście pokrywam koszty wysyłki
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Sie 2022 14:04 

Rejestracja: 18 Sty 2017
Posty: 6
Kupię wykorzystaną ale aktywną kartę sim z Turcji, z aktywnymi SMS-ami, Internet może być zużyty.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 21 Sie 2022 19:36, edytowano w sumie 1 raz
T
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Sie 2022 10:16 

Rejestracja: 08 Gru 2017
Posty: 12
Właśnie wróciłem z Turcji i mam do sprzedania aktywna kartę sim Turk Telekom aktywną do listopada. Na Karcie pozostało 40 GB danych, 20 GB WhatsApp i kilkaset minut i sms.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 21 Sie 2022 17:34 

Rejestracja: 21 Sie 2022
Posty: 2
@andy5
Jeżeli oferta jeszcze aktualna - chętnie odkupię. Jestem nowy na forum i nie wiem jak się skontaktować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Wrz 2022 10:58 

Rejestracja: 22 Mar 2018
Posty: 25
Loty: 130
Kilometry: 209 927
Czy jak posiadam kare Turkcell z maja tego roku to jest szansza na dokupienie do niej pakietów internetowych? Karta nie była używana od tego czasu, a trafił mi się ponowny wyjazd do Turcji. Czy plastik idzie do kosza i zostaje tylko kupienie nowej karty sim?
_________________
Image
Polarsteps
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 10 Paź 2022 14:27 

Rejestracja: 17 Sie 2014
Posty: 19
konie napisał(a):
Jako że jesteśmy na świeżo po wycieczce do Turcji, garść informacji odnośnie kart SIM – kwiecień 2022.

Koszt zakupu tzw. turist sim w Turk Telekom - 224 TL (przy obecnym kursie ok 68 zł). W pakiecie 20 GB i bodajże 1000 minut, 750 SMSów. Karta kupiona w firmowym biurze Turk Telekom w Alanyi (placówka za PTT).

Nie widzę tego pakietu na stronie Turk Telekom, ale skoro nawet nie mają strony dla klientów po angielsku to nie dziwię się, że pakietów dla turystów łatwo tam nie da się znaleźć.

Z tego co się orientowaliśmy, to cena w Voodafone była podobna. Ale w Alanyum (centrum handlowe), zblazowana młodzież była bardziej zainteresowana filmikami na tik-sroku niż obsługą klientów. Podobnie w Turk Cell.

Karty Sim dostępne też w prywatnych „sklepikach”. Ceny za Holiday Sim Card 20 GB ok. 25 USD / 22 EUR.





no to bardzo slaba oferta internetu....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Sty 2024 05:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1699
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Taka cena karty SIM na lotnisku Ankara (ESB) przy wyjściu z lotniska xD
Przy aktualnym kursie 1 TRY - 0,13zl stan na 11.01.2024
Ceny kształtują się następująco;
20GB - 252zł
35GB - 305zł
50GB - 332zł
W żadnym kraju nie wiedziałem takich cen za kartę SIM z internetem…
Od siebie polecam Airalo na eSIM jak ktoś posiada. Działa bardzo dobrze 40Mb/s pobierania i 15Mb/s wysyłania a najwyższy pakiet 20GB kosztuje 26$ (promocja za 13$ aktualnie) na 30dni.
10GB za 18$ (promocja 9$)
I są mniejsze.
Image
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Sty 2024 12:34 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 928
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Moim zdaniem, jeśli ktoś jest na krótko w Turcji, to opłaca się wziąć w Polsce Plus na kartę + pakiet euroatlantycki
https://bok.plus.pl/article/372/1034

  • Euroatlantycki 100 MB - 9 zł z VAT, okres ważności pakietu to 7 dni
  • Euroatlantycki 400 MB - 19 zł z VAT, okres ważności pakietu to 14 dni
  • Euroatlantycki 1 GB - 39 zł z VAT, okres ważności pakietu to 30 dni

400 MB lub 1 GB powinno wystarczyć na podstawy typu sprawdzanie drogi w google maps (o ile google maps nie są blokowane w Turcji ;)), sprawdzanie maila, pewnie nawet komunikację przez WhatsApp itp. Filmy można oglądać na WiFi w hotelu czy na lotnisku ;) No i nie trzeba tracić czasu na zakup karty za granicą.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
Antek12 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group