Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Malta będzie od 14.07.2021r respektowała tylko Unijny Certyfikat COVID, a także analogiczne certyfikaty wystawiane przez Wielką Brytanię.

W przypadku unijnego certyfikatu Malta robi istotne zastrzeżenie: od środy będzie espektowała tylko tę część certyfikatu, która dotyczy szczepień. Oznacza to, że na Maltę nie będą wpuszczane (bez kwarantanny ) osoby z certyfikatem potwierdzającym przechorowanie koronawirusa, które jednocześnie nie zostały zaszczepione.

Jak czytamy w depeszy agencji Reuters, jedyny wyjątek od reguły zaszczepienia będą stanowiły dzieci w wieku 5-12 lat, które jednak, aby wjechać na Maltę, będą musiały mieć negatywny wynik testu na koronawirusa i podróżować w towarzystwie w pełni zaszczepionych rodziców lub innych opiekunów.

[ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Malta - covid
#421 PostWysłany: 01 Gru 2021 02:12 
Awatar użytkownika

Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27859336,poznan-problemy-na-lotnisku-lawica-mezczyzna-nie-mogl-poleciec.html

orientujecie się może jak jest na miejscu na lotnisku na Malcie traktowane jak się ma świeżą (poniżej 14 dni) 3cią dawkę?

#422 PostWysłany: 01 Gru 2021 02:31 
Awatar użytkownika

Loty: 54
Kilometry: 85 890
srebrny
Lokalny paszport covidowy nie ma daty ważności, nie jest też w niego wpisywana trzecia dawka. Ale linie lotnicze swoje, a lokalne przepisy swoje, czyli jak w artykule. Nic mi nie wiadomo o tym by kogoś nie wpuścili na pokład bo booster miał mniej niż 2 tygodnie wcześniej, a 5akie rzeczy szybko trafiają na fb i do lokalnych mediów.
zoli uważa post za pomocny.

#423 PostWysłany: 01 Gru 2021 10:31 

niebieski
To samo ostatnio było w Helsinkach, cofneli z kilkanaście osób.
 Relacje PM off  

#424 PostWysłany: 01 Gru 2021 10:45 
Awatar użytkownika

Loty: 559
Kilometry: 659 970
HON fly4free
@zoli - weź w razie czego wydruk sprzed trzeciej dawki, gdzie indziej sprwdzałem jak się czytają certyfikaty stary i nowy - oba jako ważne
 Relacje PM off
zoli uważa post za pomocny.

#425 PostWysłany: 01 Gru 2021 15:13 
Awatar użytkownika

Loty: 4
Kilometry: 5 374
srebrny
@pabien tak planowałem

poza tym na stronie lotniska maltańskiego jest wyraźnie napisane:
"The Maltese Health Authority is also accepting recognised vaccine certificates with a booster dose of an EMA approved vaccine following a primary full schedule with a WHO approved vaccine on a recognised vaccine certificate."

https://www.maltairport.com/covid19/arrival/

#426 PostWysłany: 01 Gru 2021 20:52 

gucio25 napisał(a):
Być może ktoś miał podobną sytuację i pomoże rozwikłać zagadkę - lecimy na Maltę, ale wracamy przez Rzym - czy w związku z tym powinienem wypełnić 2x dPLF - jeden na Maltę, drugi na Włochy, czy tylko jeden na Włochy, zaznaczając że w międzyczasie będę na Malcie?

Mam podobną sytuację tzn. lot z Polski przez Włochy (tam pobyt 5 dni) i dalej na Maltę. Czy wystarczy jeden dPLF ? Formularz jest ten sam zarówno dla Włoch i Malty więc teoretycznie powinien wystarczyć jeden z wyszczególnieniem wszystkich lotów. Ktoś sprawdzał w praktyce ?
 Relacje PM off  

#427 PostWysłany: 02 Gru 2021 11:19 
Awatar użytkownika

Loty: 64
Kilometry: 234 350
niebieski
pawel5432 napisał(a):
gucio25 napisał(a):
Być może ktoś miał podobną sytuację i pomoże rozwikłać zagadkę - lecimy na Maltę, ale wracamy przez Rzym - czy w związku z tym powinienem wypełnić 2x dPLF - jeden na Maltę, drugi na Włochy, czy tylko jeden na Włochy, zaznaczając że w międzyczasie będę na Malcie?

Mam podobną sytuację tzn. lot z Polski przez Włochy (tam pobyt 5 dni) i dalej na Maltę. Czy wystarczy jeden dPLF ? Formularz jest ten sam zarówno dla Włoch i Malty więc teoretycznie powinien wystarczyć jeden z wyszczególnieniem wszystkich lotów. Ktoś sprawdzał w praktyce ?
Przy wyborze destynacji masz mozliwosc wybrania jednego kraju wiec pewnie osobne formularze dla Wloch i Malty, w dodatku muisz podac adres tymczasowy .. adres hotelu
 Relacje PM off  

#428 PostWysłany: 09 Gru 2021 15:45 
Awatar użytkownika

srebrny
Minister zdrowia ogłosił dziś, że maski będą znowu obowiązkowe we wszystkich miejscach publicznych, na ulicy, idąc samemu, również. Przepis wchodzi w życie w tą sobotę 11.12.2021
Więcej tu: https://timesofmalta.com/articles/view/mask-wearing-extended-to-open-public-spaces-from-saturday.920332
2 ludzi uważa post za pomocny.

#429 PostWysłany: 09 Gru 2021 15:52 

Loty: 32
Kilometry: 63 212
niebieski
Bezterminowo czy do jakiejś konkretnej daty z opcją przedłużenia? Eh, Malta, Malta...
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#430 PostWysłany: 09 Gru 2021 16:34 
Awatar użytkownika

srebrny
Póki co bezterminowo.
Zeus lubi ten post.

#431 PostWysłany: 10 Gru 2021 19:00 
Awatar użytkownika

srebrny
Więcej odnośnie powrotu masek i kar za ich nienoszenie: https://timesofmalta.com/articles/view/its-official-anyone-over-the-age-of-three-must-wear-a-mask-outdoors.920665
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#432 PostWysłany: 11 Gru 2021 10:39 

niebieski
@orchidea04 a z Twojego doświadczenia jak bardzo tego przestrzegają / pilnują / karzą? jestem tu właśnie od kilku dni i szczerze mówiąc wybrałem Maltę właśnie dlatego że nie było obowiązku maseczek na zewnątrz i biorąc pod uwagę poziom "wyszczepienia" nic nie wskazywało na taki ruch.. u mnie w Bugibba na ulicach dziś rano jakieś 90% ma maseczkę na twarzy..
sam na szczęście bywam tu głównie w miejscach odosobnionych, na kompletnym odludziu, bo biegam trailowo, szansa na spotkanie policjanta jest niewielka, i dodatkowo bieganie (aktywność o wysokiej intensywności) należy do wyjątków, maska nie jest obowiązkowa
wg. tej strony: https://lovinmalta.com/news/these-are-a ... k-mandate/
 Relacje PM off  

#433 PostWysłany: 11 Gru 2021 11:32 

Loty: 64
Kilometry: 51 274
Fajeczkę można palić, widzę :)
 Relacje PM off  

#434 PostWysłany: 12 Gru 2021 20:03 
Awatar użytkownika

srebrny
@harti przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale od wczoraj jestem na urlopie w Polsce i nie miałam czasu wcześniej (jak to w ogóle brzmi - na urlopie w Polsce :mrgreen: )

Jeśli chodzi o maski to lokalni raczej tego przestrzegają. Kary były i myślę, że będą znowu. Na początku, gdy znieśli nakaz noszenia masek dla zaszczepionych, to wielokrotnie slyszałam od ludzi mijanych na ulicy bym zalożyła maskę. Na moje, że jestem zaszczepiona odpowiadali, że i tak powinnam nosić.
Maski przy bieganiu nie musisz mieć, ale jak się zatrzymasz to już tak no bo stoisz i nie biegniesz :D więc lepiej ją ze sobą miej, nawet jeśli to jest na odludziu.
harti lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.

#435 PostWysłany: 13 Gru 2021 18:45 

Wróciłem w sobotę z Malty i muszę przyznać, że pozytywne jest ich zdyscyplinowanie - np. nikogo w autobusie nie trzeba pilnować by miał maskę przez cały czas itp. O nakazie noszenia maseczek na zewnątrz szczegółowo się nie wypowiadam (zgadzam się, że to przesada)

Przylot na Maltę to drobiazgowe skanowanie PLFów i certyfikatów szczepienia (w przeciwieństwie do Wrocławia, gdzie Pan na lotnisku zeskanował kod QR swoją gałką oczną;)
 Relacje PM off
orchidea04 lubi ten post.

#436 PostWysłany: 16 Gru 2021 14:53 

niebieski
Dzień dobry.
Mam pytanie , bo jakoś nie potrafię znaleźć informacji na ten temat. Czy informacje na temat restrykcji wjazdowych są podawane na bieżąco( cokolwiek to znaczy i jakkolwiek potrafi to uprzykrzyć podróżowanie;-)) czy cyklicznie, czyli co tydzień, 10 dni itp.?
Z góry dziękuje za pomoc- wylot mam w poniedziałek 8-)
Pozdrawiam słonecznie
Justyna
 Relacje PM off  

#437 PostWysłany: 22 Gru 2021 21:00 

Witajcie,

Jestem świeżo po powrocie z Malty, poniżej kilka spostrzeżeń.

Na WMI sprawdzano tylko paszport covidowy na oko. W MLA przy wejściu sprawdzanie temperatury (przynajmniej na to wygląda, są kamery termowizyjne??), pod koniec podchodzi się do miejsca, gdzie postawiono kilkanaście "budek". Wnikliwie sprawdzane są paszport covidowy, PLF i nasz dokument tożsamości.

Przy wylocie też chyba sprawdzano temperaturę. Należy podejść do checkinu (powrót W6) i pokazać paszport covidowy i nasz polski PLF, dostajemy kartkę i dopiero z nią możemy udać się do security.

W hotelu nikt mi nic nie sprawdzał (noclegi w Sliemie), o knajpach się nie wypowiem, bo stołowałem się tylko w McDonaldzie i pastizzeriach :) . Z ciekawostek - w markecie Welbee's była mierzona temperatura przy wejściu, ale ja się na to nie załapałem. Na miejscu sporo Polaków.

Co do maseczek na zewnątrz - noszą je praktycznie wszyscy (przynajmniej w Valletcie i Sliemie), natomiast im bardziej oddalamy się od głównych ośrodków, tym bardziej ludzie mają na to wywalone. O dziwo lokalsom też zdarzało się nosić na brodzie, czy na nosacza. Co do ewentualnych kar - policję widziałem przez kilka dni zaledwie kilka razy. Raz nawet koło mnie przejechali i w ogóle na mnie nie zwrócili uwagi (ale szedłem bardzo szybko, bo podobno wysiłek o dużej intensywności jest jednym z wyłączeń). Na totalnych odludziach pewnie też można spokojnie nie nosić.
 Relacje PM off
przem44 lubi ten post.

#438 PostWysłany: 24 Gru 2021 00:20 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Po pierwszych przypadkach zakażenia Omicronem rząd maltański ograniczył imprezy publiczne. Od poniedziałku restauracje, kina i studia fitness będą musiały zostać zamknięte o 1 w nocy, powiedział minister zdrowia Chris Fearne. Widzowie nie mogą już uczestniczyć w wydarzeniach sportowych, a imprezy stojące są zabronione. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są śluby i pogrzeby.

Od 17 stycznia 2022 roku tylko zaszczepione osoby będą miały dostęp do barów, restauracji, studiów fitness, kin i wydarzeń sportowych. W najmniejszym kraju UE 93 % populacji jest podwójnie zaszczepionych, a 41 % dorosłych otrzymało już trzecią szczepionkę.

https://www.nau.ch/news/europa/nach-omi ... n-66073412

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off  

#439 PostWysłany: 30 Gru 2021 17:40 

niebieski
Orientujecie się jak długo ważny jest paszport szczepionkowy na Malcie ? Czy też skrócili jego ważność ?
 Relacje PM off  

#440 PostWysłany: 30 Gru 2021 19:00 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
@eroberto1

Polukaj:

https://europa.eu/youreurope/citizens/t ... dex_pl.htm

Pozdrawiam.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off
eroberto1 lubi ten post.
eroberto1 uważa post za pomocny.

[ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości