Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Porto
#1 PostWysłany: 23 Gru 2010 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
hej

mój post będzie pewnie tylko wstępem do tego, co wkrótce dopisze tu koleżanka Amazi, która, jak twierdzi, była tam na erazmusie, więc pewnie zna miasto nieco lepiej niż mi udało się poznać podczas dwóch wizyt [łącznie ok. 3 dni w Porto;) ]

organizacyjnie:

hał tu get der:

bezpośrednich lotów póki co nie ma i pewnie nie będzie, ja osobiście leciałem raz z Walencji a raz z Poznania via Paris-Beauvis, powrót do Wawy via Charleroi
skoro i Beauvis i Charleroi, to pewnie przy odrobinie wysiłku da się dolecieć z/do Porto z przesiadką z każdego większego lotniska w Polsce

hał tu get tu da sity:

najprostsza opcja pod słońcem - metro z lotniska, prosto do centrum
btw. system opłat w metrze w Porto to jakiś dramat, niezwykle zawikłany podział na strefy, dlatego najlepiej kupić bilet na kilka przejazdów [czy na parę dni ? nie pamiętam, szczegóły podpowie google] - nie tylko dlatego, że wyjdzie taniej, ale przede wszystkim po to, by za każdym razem nie zastanawiać się, jaki bilet kupić na następny przejazd

łer tu stej ?
w jak najdroższym hotelu, bo to zapewnia komfort i obsługę najwyższej jakości
ja jednak nie idę na łatwiznę i wybieram hostele, raz spałem tutaj:
http://www.andarilhohostel.com/
a drugi raz tutaj w Magnolia Hostel:
http://www.hostelbookers.com/index.cfm? ... ntnights=1

oba dość blisko centrum, choć Magnolia bliżej, oba dość nowe, oba dobrze wyposażone, w obu spoooore śniadania, czysto, schludnie, na + Magnolii to to, że jest bliżej Ribiery + bardzo miła obsługa, na + Anarilho mini-ogród gdzie można spokojnie popijać porto rozmawiając z podróżnikami z całego świata, oba w rozsądnych cenach

sajtsijing:
Porto jest dość oryginalne, nie za duże, nie za małe, miejscami nowoczesne [metro, lotnisko, stacja Campanha, stadion], miejscami jakby zatrzymało się parędziesiąt lat temu, prawie wszędzie zajeżdża nieco dziwnym zapachem [to zdanie to próba ubrania w ładne słowa opinii, że śmierdzi]

przed moim pierwszym przyjazdem tamże Porto było dla mnie znane głównie z porto [wino, choć to nie do końca wino] i drużyny piłkarskiej - w sumie Estadio Dragao było jednym z pierwszych miejsc do których się wybrałem, i choć nie starczyło mi czasu [albo pieniędzy ? nie pamiętam] by wejść na sam stadion czy do muzeum klubu [jeśli mnie pamięć nie myli to jest tam coś takiego], to choćby obejrzenie czegoś takiego z zewnątrz robi wrażenie, zwłaszcza na fanach piłeczki.
Co do trunku porto natomiast to tutaj siorpreza, bo najważniejsze miejsce, aby poznać samą historię trunku jak i proces jego powstawania znajduje się nie w samym Porto ale w Villa Nova de Gaia. Pewnym pocieszeniem jest natomiast fakt, że Villa Nova de Gaia znajduje się po prostu po drugiej stronie rzeki Douro, nad którą leży Porto [kilka minut z buta od centrum]. Można przejechać metrem, ale jeśli naszym celem jest poznanie historii i smaku porto, to najlepiej przejść przez rzekę mostem Louisa a następnie skręcić w prawo. Paredziesiąt metrów dalej znajdziemy osamotnioną budkę a'la kiosk ruchu, która to jest świetnym punktem startowym do wycieczki po piwnicach kompanii zajmujących się produkcją Porto - w budce tej mieści się punkt informacyjny, uzyskamy tam informacje nt poszczególnych piwnic - w jakich godzinach są otwarte, ile kosztują ewentualne bilety, ile kosztują degustacje [choć w niektórych degustacje są darmowe! ], ile wycieczki z przewodnikiem itp itd
samych piwnic/ kompanii jest tam ....hmmm, dokładnie nie pamiętam, ale będzie pewnie koło 10, ja z płatnych odwiedziłem Sandemana i szczerze polecam, choć niestety ze względu na mało odpowiednią godzinę przybycia załapałem się na wycieczkę z przewodnikiem mówiącym po portugalsku. Co do godziny do warto pamiętać że ok 12.30 bądź 13 zaczyna się -trwająca ok 2 godzin - siesta, podczas której piwnice są zamknięte bądź otwarte w bardzo ograniczonym zakresie, dlatego najlepiej wybrać się tam wcześnie rano bądź tuż po sieście, tak, aby mieć możliwość zaliczenia jak największej ilości degu..... yyy piwnic ;)

po drugiej stronie rzeki [czyli już w Porto], naprzeciw piwnicowego zagłębia, znajduje się dzielnica znana jako Ribeira - choć smród jest tam podobnie silny jak w innych częściach miasta, to przyznać trzeba że [zwłaszcza wieczorem] jest tam uroczo - bliskość wody, widok łodzi załadowanch beczkami z porto oraz masa kawiarni i restauracyjek sprawiają, że jest to idealne miejsce na zjedzenie posiłku czy też wypicie kolejnej lampki porto [czy też ew. piwa - porto ma swą ukrytą moc, która dla ludzi nie czytających etykiet na butelkach może być nieco zaskakująca, dlatego nie należy z nim przesadzać]

co jeszcze warto zobaczyć w Porto? mi szczególnie utkwił w pamięci Palacio de Bolsa, czyli budynek dawnej giełdy papierów wartościowych - przebogato zdobiony i z ciekawą historią, wycieczka z przewodnikiem, płatna ale z tego co pamiętam jakieś drobniaki [2? 3 euro ? cena z 2008]
warto też odwiedzić stację kolejową sao bento - ciekawa architektura + przedsionki zdobione imponującymi scenami złożonymi z azulejos - ceramicznych płytek bardzo często stosowanych w portugalii bądź andaluzjii do celow, jakby to powiedzieć..... z pogranicza sztuki budowlanej i estetyki

no i na pewno warto też wybrać się na torre de clerigos - wieża przy kościele dos Clerigos, 75 metrów wysokości daje nam widok na całe Porto

co jeszcze z rzeczy, których nie udało mi się zobaczyć ? na pewno warto byłoby się wybrać za miasto do któregoś z miasteczek czy nawet wiosek, by zobaczyć jak wyglądają tego typu miejsca w Portugalii - a wyglądają, zapewniam Was, bardzo barwnie i ciekawie [sam zwiedziałem w ten sposób okolice Coimbry] - do tego celu polecam pociągi, które są całkiem szybkie, nowoczesne i nieszczególnie drogie [aczkolwiek z komunikacyjnego punktu widzenia dużo ważniejsza niż wspominana przeze mnie stacja sao bento jest inna stacja, Campanha; autobusy też są ok, ale widoki z pociągu lepsze ;)]
i dużą atrakcją byłby też pewnie rejs łodzią w górę Douro, celem tego typu rejsów są z reguły winiarnie, gdzie, jeśli wybierzemy się o odpowiedniej porze roku, będziemy mogli zobaczyć proces wytwarzania Porto od samego początku i o wiele szerzej niż w samych piwnicach Vila Nova de Gaia - niestety, atrakcja tego typu do najtańszych nie należy

więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie szczerze żałuję i obiecuję się poprawić
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus, 14 Wrz 2015 10:28, edytowano w sumie 1 raz
Poprawa tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: PORTO
#2 PostWysłany: 20 Lut 2011 10:11 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
To ja może dorzucę jeszcze parę miejsc wartych obejrzenia

1. Livraria Lello na Rua das Carmelitas - księgarnia, niesamowite schody.
2. Cafe Majestic na Rua de Santa Catrina - najbardziej znana kawiarnia w Porto. Ma niesamowity wystrój i atmosferę - trzeba zobaczyć, napić się kawy i porto oraz zjeść jakieś dobre ciacho.
3. Katedra - w stylu romańskim, obok pałac biskupi. Przed katedrą plac z pręgierzem. Z placu piękny widok na Riberę
4. Kościół Igreja de Santa Clara - niesamowicie bogate wnętrze.
5. Tramwaje 1, 18, 22. W Lizbonie podobne, ale te chyba jeszcze starsze. Polecam trasę tramwajem nr 1 nad Douro. Można wstąpić też do muzeum tramwajów.
6. W piwnicach można zwiedzać (muzeum), degustować lub jedno i drugie. Odwiedzone piwnice to
- Calem (przy degustacji pan przedstawia krótką historię i charakterystykę danego gatunku)
- Ferreira (troszkę dalej niż inne piwnice - nie ma tłumów)
- Graham (jeszcze dalej niż Ferreira. Z jego okolic piękny widok na Porto i most Ponte Luis I)
7. Warto wybrać się na pół dnia Vila do Conde w którym to znajduje się klasztor, akwedukty, muzeum koronkarstwa, muzeum sakralne, muzeum szkutnictwa (przy nabrzeżu stoi galera). W Vila do Conde są bardzo ładne plaże.
8. I najważniejsza rzecz to zwykłe fajne uliczki i ludzie niesamowicie uprzejmi i przyjaźni

Na nocleg polecam Hotel Mira D ´Aire. Cena 42 Euro za pokój dwuosobowy ze śniadaniem. Jest tam bardzo czysto (codzienne sprzątany pokój z wymianą ręczników). Pełne wyposażenie pokoi: suszarka, czajnik, telewizja, klimatyzacja. Hotel prowadzi małżeństwo (władają portugalskim ;) , angielskim, francuskim, hiszpańskim). Ocena na booking.com mówi sama za siebie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#3 PostWysłany: 22 Mar 2011 09:28 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Na groupon-ie dla Porto jest kupon na "rejs" po Douro za 9 Euro dla 2 osób (http://www.groupon.pt/deals/porto/para-2-pessoas-cruzeiro-das-seis-pontes-no-rio-douro-com-a-douro-azul-por-apenas-9-euros-em-vez-de-20/299617?nlp=&CID=PT_CRM_217_0_0_0&utm_source=Deal_general_newsletter&utm_medium=All_Cities&utm_content=Initial_Version&utm_campaign=Varies)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#4 PostWysłany: 22 Mar 2011 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
o super, dzieki, se to machne wieczorem :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#5 PostWysłany: 22 Mar 2011 12:02 

Rejestracja: 03 Maj 2010
Posty: 17
barrob1 napisał(a):


Świetna opcja:) wybieram sie do Porto 12 maja, więc sie jak najbardziej przyda :) Dzięki barrob1 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#6 PostWysłany: 03 Kwi 2011 15:36 

Rejestracja: 22 Lis 2010
Posty: 158
Ja także odwiedziłem Porto. Super miasto! Polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#7 PostWysłany: 03 Kwi 2011 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
csc napisał(a):
Ja także odwiedziłem Porto. Super miasto! Polecam!



to pewnie chetnie napiszesz pare zdan o tym co w porto warto, co nie warto albo chociaz odniesiesz sie do uwag userow, ktorzy wczesniej popelnili posty odnosnie Porto !
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#8 PostWysłany: 06 Wrz 2011 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
a ja chętnie poczytam :)
Lecę do Porto pod koniec października. Za wszelkie info dot. tanich noclegów, jak również inne informacje praktyczne będę bardzo wdzięczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#9 PostWysłany: 06 Wrz 2011 17:40 

Rejestracja: 04 Lut 2010
Posty: 157
luxyfer napisał(a):
a ja chętnie poczytam :)
Lecę do Porto pod koniec października. Za wszelkie info dot. tanich noclegów, jak również inne informacje praktyczne będę bardzo wdzięczny


Jeśli lecisz w kilka osób to polecam serwis http://www.homelidays.co.uk/, wynajem apartamentów prosto od właścicieli, bez pośredników. Sam będę korzystał podczas pobytu po koniec września. Możliwość negocjacji ceny w zależności od terminów i ilości osób.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Wrz 2011 07:56 

Rejestracja: 11 Lis 2010
Posty: 121
Poszukuję informacji o dobrych i niedrogich miejscach gdzie mozna pysznie zjeść i napić się dobrego wina w Porto najlepiej w centrum.
Ponadto jaką winiarnię proponujecie odwiedzić ( zwiedzanie + degustacja)?

Proszę o wszelkie praktyczne informacje. Śpię w centrum.
Dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 15 Wrz 2011 09:07 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
Tu http://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=21&t=1581 znajdziesz trochę informacji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#12 PostWysłany: 15 Wrz 2011 09:52 

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 132
ja już zwiedzicie winnice, a pogoda dopisze, to polecam spacer w kierunku oceanu, dochodzi się to ładnej mieściny, z pralnią miejską, oraz suszarnią zrobioną z kijków opartych o siebie jak "indiańskie" namioty, i panie noszące różne rzeczy na głowach,
zobaczcie sami

Załączniki:
DSC01309.jpg
DSC01309.jpg [ 201.06 KiB | Obejrzany 19185 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#13 PostWysłany: 06 Lis 2011 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
bardzo dobra mapka Porto, robiona przez mieszkańców. Polecam - żałuję że dopiero ostatniego dnia pobytu ją dostałem :P
http://www.use-it-porto.com.pt/use-it-p ... llsize.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#14 PostWysłany: 11 Lis 2011 00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Właśnie wróciłem z podróży, więc postanowiłem podzielić się kilkoma radami.

Zacznę od wina ;)

W informacji turystycznej po przejściu mostu Eiffle'a czyli już w Vila Nova De Gaia możemy zaopatrzyć się w mapkę.

Wracając do tematu, bezpłatne zwiedzanie wraz z degustacją oferują na tą chwilę trzy firmy: Croft, Taylor's i Wiese & Krohn.
Ja szczególnie polecam tą ostatnią. Przewodnik w tej rodzinnej wciąż firmie był zdecydowanie najlepiej przygotowany do swojej roli i z przyjemnością odpowiadał na wszystkie nasze pytania. Dodatkowo przekazał nam zdecydowanie najwięcej informacji na temat całego procesu produkcji wina, łącznie z tym jak powstają wina 10 letnie, różnice pomiędzy różnymi rodzajami Porto.

To be continued...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#15 PostWysłany: 05 Gru 2011 15:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
barrob1 napisał(a):
To ja może dorzucę jeszcze parę miejsc wartych obejrzenia

1. Livraria Lello na Rua das Carmelitas - księgarnia, niesamowite schody.
2. Cafe Majestic na Rua de Santa Catrina - najbardziej znana kawiarnia w Porto. Ma niesamowity wystrój i atmosferę - trzeba zobaczyć, napić się kawy i porto oraz zjeść jakieś dobre ciacho.



OBOWIAZKOWO te dwa miejsca nalezy odwiedzic bedac w Porto !!!

w kawiarni kapitalny klimat
ksiegarnia przepiekna
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#16 PostWysłany: 20 Sty 2012 03:46 

Rejestracja: 13 Cze 2010
Posty: 107
Poza tymi wszystkimi świetnymi miejscami wymienionymi przez innych użytkowników polecam w Porto (choć będzie to pewnie dotyczyło również innych miast Portugalii) wybrać się na... jakiś cmentarz :) Cmentarze są niesamowite, nie ma tam tradycyjnych nagrobków tylko piękne krypty, w większości stylizowane na gotyckie wieżyczki, otoczone piękną i zadbaną zielenią. Na takim cmentarzu mogłabym zamieszkać jeszcze za życia ;)
_________________
You could fly to the moon, you can try to escape
but don't you know that happiness is here?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#17 PostWysłany: 15 Gru 2012 23:27 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
Informacje, które tutaj znalazłam przydały mi się podczas wyjazdu do Porto. Moje wrażenia (wraz ze zdjęciami) opisałam na blogu:

http://wkrainiewina.blogspot.fr/2012/12/o-porto-i-sprzecznych-wrazeniach-cz-1.html
http://wkrainiewina.blogspot.fr/2012/12/o-porto-i-sprzecznych-wrazeniach-cz-2.html
http://wkrainiewina.blogspot.fr/2012/12/o-porto-i-sprzecznych-wrazeniach-cz-3.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#18 PostWysłany: 20 Sty 2013 00:27 

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 3
Kilka przemyśleń z mojej STYCZNIOWEJ wyprawy do Porto. Krótko zwięźle i na temat
1) Pogoda - około 12 stopni jednak cały czas padało lub sprawiało wrażenie, że będzie padać
2) Metro nie takie straszne jak go malują generalnie po pierwszym przejeździe wszystko powinniście ogarnąć
3) Jeśli masz problemy z kolanami lub generalnie z nogami odradzam chodzenie na piechotę.
4) Odległości są bardzo zdradliwe niby wszystko blisko koło siebie, a jak wraca się na nocleg to ruszyć się nie można :D
5) Można ściągnąć tysiące map i aplikacji na androida, ale i tak najlepsza jest tradycyjna mapa
6) Darmowe Wi-Fi pod które można się podpiąć jest rzadkością i nie ma go w McDonaldzie
7) Domyślną kawą jaką wam zaproponują w kawiarni jest espresso więc nie potakujcie jak obsługa o coś was dopyta
8) W rejonie oceanu przy lini metra "A" można zjeść fajne grillowane rybki
9) Wycieczki po stadionie Estadio do Dragao są tylko w czwartki, piątki, soboty i niedziele. Warto wcześniej sprawdzić godziny by być na czas
10) Do degustacji porto polecam winnice Calem. Sama wycieczka 3 albo 4 euro z degustacją 7. Pani przewodniczka bardzo dobrze przygotowana i odpowiedziała na wszystkie moje pytania.
To by było na tyle jak coś mi jeszcze przyjedzie do głowy do dopiszę
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek19940806 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: PORTO
#19 PostWysłany: 25 Sty 2013 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
No to w takim razie kilka moich przemyśleń z pobytu w terminie 19-22.01.2013 w PORTO:

1. Pogoda, padało dużo, kropiło, ale było też dużo momentów pięknego słońca. I piękny zachód słońca. Warto mieć parasol składany, bo niestety nie sprzedają tam porządnych ;)
2. Metro jest dziwne, bo to tak naprawdę tramwaje podziemne ;) które więcej jadą po powierzchni niż pod ziemią. Spis stref obok automatu, więc jest ściąga co mamy kupić.
3. Degustację polecamy w Crofcie. 3 EUR i zwiedzamy jakieś 20-25 minut i degustujemy 10 letnie, 20 letnie Tawny i na koniec 5-6 letnie Ruby.
4. W niedziele praktycznie wszystko zamknięte oprócz gigantycznego CH w Giaii. Jest tam ogromny supermarket, w którym zaopatrzycie się we wszystko co chcecie, łącznie z krabami, krewetkami żywymi jak i szynką Serrano i serami do Porto. Do winka polecamy świeże oliwki, sery pleśniowe (ogromny wybór). Sam wybór Porto nie taki wielki jak myślałem. Ale Offleya można kupić już za 4,49 EUR.
5. Z lotniska bardzo szybko i tanio (1,80 EUR) można się dostać autobusem 3M, oczywiście w godzinach nocnych, za dnia chyba lepiej metrem, ale nie korzystaliśmy więc nie wiemy ;)
6. Palacio Cristal absolutnie nie godny tracenia czasu, wygląda to tak samo jak rozpadająca się hala widowiskowo-sportowa w Opolu, zwana okrąglakiem :) Napiliśmy się jedynie Porto w ogrodach, są ładne, ale tylko ładne.
7. Warto wejść na najwyższą wieżę Torre dos Clerigos, widać z tamtąd całe Porto, Giaie i Ocean :) wejście tylko 2 EUR.
8. Cafe Majestic jest ładna, obsługa na najwyższym poziomie, ale dziwiły mnie lustra, które były po prostu uwalone czymś. Trochę to nie pasuje do ładnego wnętrza ;)
9. Księgarnia Livraria Lello przepiękna, schody cudowne :)

Jeśli coś mi się jeszcze przypomni to dopiszę :) miłego zwiedzania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: PORTO
#20 PostWysłany: 31 Sty 2013 01:02 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3877
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Za ile można kupić znośne Porto w markecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 225 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group