Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W. Kanaryjskie :arrow: covid-19-wyspy-kanaryjskie,1480,152183
Baleary :arrow: baleary-covid,1480,158070
Kody QR, formularz, app - hiszpania-passenger-location-card,1480,153074

Aktualizacja 25 grudnia 2021 r.
Wjazd do Hiszpanii odbywa się na podstawie potwierdzenia szczepienia lub negatywnego wyniku testu.
za stroną spth.gob.es (tam zawsze będą najbardziej aktualne informacje)
" From 7 June 2021, all those passengers from a country/area that has a SARS-CoV-2 coronavirus risk, must present, a certificate or document certifying vaccination against COVID-19 or a negative certificate of a Diagnostic Test of Active Infection or a certificate of Recovery after having passed this disease in order to enter Spain. This can be a EU Digital COVID Certificate, or a supporting document of those indicated above, whether the traveller arrives from an EU member state or from a third country.

Children under 12 years of age are not required to present these certificates or supporting documents.
."

Obecnie uznawane są wyniki testów typu:
- antygenowe (należy wykonać w ciągu 48h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)
- PCR, TMA, LAMP, NEAR, itp (należy wykonać w ciągu 72h przed planowanym wjazdem do Hiszpanii)

https://www.vueling.com/en/help-to-trav ... strictions


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 65  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 16 Lip 2020 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Jac napisał(a):
Czy mając wykupiony wywczas w opcji HB czy można się spodziewać bufetów w hotelu?

Moge podzielic sie doswiadczeniami z poprzedniego weekendu, z hotelu na poludnie od Tarragony. Mielismy tylko sniadania, ale zakladam ze bufet rano i wieczorem beda funkcjonowac podobnie.

Mimo, ze na oko hotel byl w polowie pusty, bylo sporo ograniczen. Oczywiscie wszedzie obowiazek noszenia maseczek, basen dostepny tylko po zapisaniu sie na konkretna godzine. Podobnie sniadanie - trzeba bylo zadeklarowac sie, o ktorej godzinie chce sie jesc, sloty co godzine, wyznaczony stolik i faktycznie pilnowali tego. Jedzenie na zimno, salatki, pieczywo, napoje itd dostepne w samoobsludze, ale jakiekolwiek cieple jedzenie mozna bylo tylko zamowic u obslugi i bylo przynoszone prosto do stolu. Jesli tak samo mialaby wygladac kolacja, to jednak jest to troche uciazliwe.

Tak na marginesie, efektem ubocznym tych wszystkich regulacji jest niesamowite zuzycie plastiku... Owoce, czesc pieczywa, sztucce, nawet klucze do pokoju wydawane na recepcji - wszystko pakowane w male, jednorazowe foliowe opakowania.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#102 PostWysłany: 16 Lip 2020 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Dzisiaj Hiszpania notuje najwyższy dzienny przyrost nowych zakażonych (testy PCR) od 10 maja - 580 osób (zdecydowana większość w Aragonii i Katalonii). Jutro lecę na Kanary ;) O ile nie boję się zakażenia etc. o tyle zastanawiam się czy inne kraje Europy (w tym Polska) mogą w pewnym momencie spanikować i zakazać lotów do Hiszpanii (albo wprowadzić 14-dniową kwarantannę na powrocie z niej), bez względu na region... :?
@namteH @Abcn
Jak u Was sytuacja? Śledząc na bieżąco informacje na RTVE.es wydaje się, że Hiszpanie są w stanie wojny (zwłaszcza w ostatnich dniach) chociaż w przeliczeniu na 1 mln dane wyglądają podobnie do np. Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off
BB108 lubi ten post.
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
#103 PostWysłany: 16 Lip 2020 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
jest ryzyko jest zabawa :idea:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 16 Lip 2020 18:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
monroe napisał(a):
....
Jak u Was sytuacja? Śledząc na bieżąco informacje na RTVE.es wydaje się, że Hiszpanie są w stanie wojny (zwłaszcza w ostatnich dniach) chociaż w przeliczeniu na 1 mln dane wyglądają podobnie do np. Polski.

Odpowiem Ci wymijająco :)
Akurat podczas pierwszej tury ostatnich wyborów byłem na wyjeździe więc miałem okazję pogapić się w ekran TV. Typowy przekaz na temat wyborów w dalekim kraju. Z tym, że akurat "podało" na zakonnicę wrzucającą głos do urny. Następnego dnia w prasie przeciwnej opcji był ksiądz :mrgreen:
Oglądaj dalej TV i mów jak jest, bo się nie odważę... ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 16 Lip 2020 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@namteH
Ja akurat czytam stronę RTVE a nie oglądam bo inaczej nic bym z tego nie zrozumiał... ;) No i celowo pytam kogoś kto w Hiszpanii mieszka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 16 Lip 2020 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 424
HON fly4free
monroe napisał(a):
Dzisiaj Hiszpania notuje najwyższy dzienny przyrost nowych zakażonych (testy PCR) od 10 maja - 580 osób (zdecydowana większość w Aragonii i Katalonii). Jutro lecę na Kanary ;) O ile nie boję się zakażenia etc. o tyle zastanawiam się czy inne kraje Europy (w tym Polska) mogą w pewnym momencie spanikować i zakazać lotów do Hiszpanii (albo wprowadzić 14-dniową kwarantannę na powrocie z niej), bez względu na region... :?


Która wyspa? Ja w następnym tygodniu lecę na Teneryfę i w sumie główne zagrożenie widziałem w noszeniu tych maseczek w przestrzeni publicznej, o kwarantannie nie pomyślałem, o zakazie lotów również :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 16 Lip 2020 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Też Tene ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 16 Lip 2020 21:27 

Rejestracja: 30 Cze 2020
Posty: 5
monroe napisał(a):
Dzisiaj Hiszpania notuje najwyższy dzienny przyrost nowych zakażonych (testy PCR) od 10 maja - 580 osób (zdecydowana większość w Aragonii i Katalonii). Jutro lecę na Kanary ;) O ile nie boję się zakażenia etc. o tyle zastanawiam się czy inne kraje Europy (w tym Polska) mogą w pewnym momencie spanikować i zakazać lotów do Hiszpanii (albo wprowadzić 14-dniową kwarantannę na powrocie z niej), bez względu na region... :?


Też lecę - ale na Ibizę - za tydzień. Wydaje mi się, że wprowadzenie 14-dniowej kwarantanny to nie taka prosta sprawa. UE naciskała na kraje członkowskie, aby znosiły te obostrzenia wewnątrz Unii. Chyba jakiś kataklizm wróciłby nas na linii Hiszpania->Polska do tego, co było przez poprzednie miesiące (chodzi mi głównie o 14-dniową kwarantannę).

580 przypadków jednego dnia, to nie tak duży skok. Bardziej skupiałbym się na liczbie regionalnych outbreaków, czyli pojedynczych miejsc w Hiszpanii, gdzie słupki zachorowalności wystrzeliły w górę (casus Lleidy obok Barcelony zamkniętej na jakiś czas). Chyba gdzieś przeczytałem, że takich miejsc w Hiszpanii jest już 100. Ktoś ma aktualne dane odnośnie liczby takich miejsc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 16 Lip 2020 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@Zaki86
Podawali mniej więcej 120 ognisk epidemicznych. Wiem, że 580 to nie jest dużo (ponad 1300 z testami serologicznymi) tylko codziennie te liczby się podwajają, co jest dosyć niepokojące. Z drugiej strony np. Hiszpanie zbadali 91 osób z kontaktów nowego ogniska na Kanarach i wykryli tylko jedną osobę zakażoną więc w niektórych regionach nie jest tak źle.

Cóż, pozostaje mieć nadzieję na normalny powrót ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 16 Lip 2020 22:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Magiczne kula podpowiada mi że nie będzie wprowadzonej żadnej kwarantanny na powrocie do PL, przynajmniej do ostatniego dnia akcji LOT - "Janusz na Wakacjach"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#111 PostWysłany: 16 Lip 2020 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@Antek12
Coś w tym jest :lol:
@BB108
Po dzisiejszym posiedzeniu rządu Wysp Kanaryjskich zdecydowano, że przepisy dotyczące używania maseczek na "Kanarach" nie zostaną na razie zmienione (czyli aktualnie: obowiązkowe w przestrzeniach publicznych zamkniętych oraz w otwartych ale w tych drugich tylko jeśli nie można zachować dystansu min. 1,5 m). Zostaną jednak zaostrzone - kontrola ich stosowania oraz sankcje (jeśli dobrze to przetłumaczył Google ;) ).
http://www.rtvc.es/noticias/canarias-in ... xDAJ54zaUk
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 16 Lip 2020 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@monroe
Dobrze przetłumaczył.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#113 PostWysłany: 17 Lip 2020 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 78
Podobno Hiszpania to najpopularniejszy kierunek LOT obecnie, więc liczę na to, że jednak nie usuną lotów tak jak do Portugalii...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 17 Lip 2020 00:34 

Rejestracja: 03 Lip 2020
Posty: 9
Dzisiaj przylot do Barcelony, na lotnisku sprawnie szybko ale już dalej źle - pociąg R2N całkowicie nie działa (przynajmniej z tego co mi mówili kierowcy) terminal T2 tak samo. Glupota, bo przez to tłok spory (w pewnym sensie nie zgadza się to z ich planami). W samej Barcelonie spoko, większość Hiszpanów w Sant Andreu siedzi w knajpach i dzięki temu ma odpoczynek od masek (biorą nawet tylko jedno piwo byle siedzieć przy stoliku). W metrze połowa osób miała maski na brodzie/opuszczone pod nosem, wszedł nawet taki no "pijaczyna" bez maski i nikt mu nie robił problemów włącznie ze strażą metra.

Czy ktoś wie jak sytuacja z barcelońskimi plażami, czy można się kąpać, czy są rezerwacje i czy jest tłum ludzi (tzn. czy wydzielone strefy, o ile są to są zapchane?) I jeśli ktoś by jakimś cudem wiedział jak Park del Guinardo - czy można wejść na górę zobaczyć panoramę miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 17 Lip 2020 09:03 

Rejestracja: 17 Lip 2020
Posty: 1
31/07 jadę z mężem i dzieckiem (które kończy w sierpniu 6 lat) na Minorkę. Powiedzcie mi, czy noszenie maseczek na plaży będzie obowiązkowe, czy nie? Mam same sprzeczne informacje :evil: Dodatkowo moja Młoda, jeśli tych 6 lat jeszcze nie skończyła to w ogóle nie musi nosić maseczki?
Mamy wykupiony pobyt All, czytam o podawaniu posiłków, rezerwacji miejsc na basenie, w restauracji, żeby zjeść. Biuro podróży poinformowało mnie (dokładnie wczoraj), że nic takiego w danym hotelu nie ma miejsca. Nie wiem teraz jak do tego podchodzić. Zależy to od hotelu, czy od odgórnie narzuconych zasad?
Z góry dzięki za odpowiedzi :D Mam wykupione najwyższe ubezpieczenie, więc jak okaże się, że zasady są bardziej niż "do d" to udam chorą i nie polecimy teraz :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 17 Lip 2020 09:15 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Emir napisał(a):

Czy ktoś wie jak sytuacja z barcelońskimi plażami, czy można się kąpać, czy są rezerwacje i czy jest tłum ludzi (tzn. czy wydzielone strefy, o ile są to są zapchane?)


Zdjęcie z wczoraj ok 16.
Barceloneta troche bardziej oblegana lecz bez tlumów.
Stref wydzielonych nie ma.Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 17 Lip 2020 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Karolina320 napisał(a):
31/07 jadę z mężem i dzieckiem (które kończy w sierpniu 6 lat) na Minorkę. Powiedzcie mi, czy noszenie maseczek na plaży będzie obowiązkowe, czy nie? Mam same sprzeczne informacje :evil: Dodatkowo moja Młoda, jeśli tych 6 lat jeszcze nie skończyła to w ogóle nie musi nosić maseczki?
Mamy wykupiony pobyt All, czytam o podawaniu posiłków, rezerwacji miejsc na basenie, w restauracji, żeby zjeść. Biuro podróży poinformowało mnie (dokładnie wczoraj), że nic takiego w danym hotelu nie ma miejsca. Nie wiem teraz jak do tego podchodzić. Zależy to od hotelu, czy od odgórnie narzuconych zasad?
Z góry dzięki za odpowiedzi :D Mam wykupione najwyższe ubezpieczenie, więc jak okaże się, że zasady są bardziej niż "do d" to udam chorą i nie polecimy teraz :D


Powiedzcie mi, czy noszenie maseczek na plaży będzie obowiązkowe, czy nie? - na chwilę obecną - NIE
Jeśli tych 6 lat jeszcze nie skończyła to w ogóle nie musi nosić maseczki? - TAK - dzieci do ukończenia 5 lat nie noszą

Masz grafikę kilka postów powyżej - na razie plaże , promenady bez maseczek.

:arrow: https://www.fly4free.pl/forum/baleary-covid,1480,158070
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 17 Lip 2020 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 17 Lip 2020 09:56 --

marek.lysy napisał(a):
Zdjęcie z wczoraj ok 16.


wow, grubo

-- 17 Lip 2020 10:01 --

Emir napisał(a):
Dzisiaj przylot do Barcelony, na lotnisku sprawnie szybko ale już dalej źle - pociąg R2N całkowicie nie działa (przynajmniej z tego co mi mówili kierowcy) terminal T2 tak samo. Glupota, bo przez to tłok spory (w pewnym sensie nie zgadza się to z ich planami).


nic dziwnego skoro T2 jest zamknięty - pewnie mało kto podjeżdżałby do niego z T1, a autobus 46 robi robotę
a dojazd na T2 bus lanzadera* / przesiadka na pociąg i dojazd do centrum zajmowałyby więcej czasu niż wzięcie 46 z T1
* (a bus wahadłowy nie jeździ...tylko Metro T1-T2 , ceny-wiadomo)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 17 Lip 2020 15:38 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... =BoxOpLink

A w sierpniu do Barcelony :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 18 Lip 2020 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Emir napisał(a):
Dzisiaj przylot do Barcelony, na lotnisku sprawnie szybko ...


Mój przylot wczoraj odbył się zdecydowanie niesprawnie. Jako że wylądowaliśmy 45 min przed czasem rozkładowym zaskoczyliśmy tym faktem handling (Swissport) (mimo że przyloty grubo przed czasem na trasie WAW-BCN to ostatnio nic dziwnego), o ile bagażowi pojawili się dość szybko to na schody czekaliśmy prawie 30 minut. Jedziemy dalej. Mimo że na T1 stanęliśmy na stanowisku przy rękawie to debording odbywał się za pomocą autobusu (sąsiedni Norwegian tak samo) co też powodowało ,że wszystko się przedłużało- oczekiwanie na autobusy, później w kolejce autobusów pod drzwiami terminala. W środku przed taśmami odbioru bagażu stoi kilka "posterunków", na których obsługa pilnuje aby nikt nie przeszedł bez wypełnionego formularza przylotowego. Jeżeli masz go na telefonie to z daleka patrzyli tylko czy ma się QR code. Ludzi bez QR wysyłali na bok aby wypełnili papierowe formularze. Po tym ostatni punkt jeszcze przed taśmami bagażowym i to indywidualny punkt pomiaru temperatury. Ale tam szło to już dość sprawnie. Podsumowując cała procedura od wylądowania do wyjścia przed terminal zajęła ok 50min. Pewnie gdyby nie wtopa ze schodami , trzeba na to liczyć ok 20-30 minut.

O ile w Warszawie lotnisko wygląda w miarę normalnie- spory ruch pasazerów, otwarte sklepy itd. to El Prat wygląda trochę jak lotnisko widmo. Większość sklepów i restauracji zamknięta a otwarte nieliczne. Terminal duży, ludzi mało- gdy zwykle panuje tam tłok. Robi to wrażenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 65  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group