Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 01 Lip 2019 09:46 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
@Baldurrka
Tu czasem można coś interesującego dla mieszkańców UK
https://www.iglucruise.com/
https://www.cruisedirect.co.uk/
https://www.logitravel.co.uk/cruises/

@Zlakobieta
Mykonos... nie jest piękniejsza od Santorini. Nie jest nawet piękniejsza od Milos, Paros, Naksos,Sifnos etc.....W mojej opinii.
Ta wyspa to jedynie "stolica", czyli Mykonos Town, któremu nie można odmówić uroku. Bardzo ładne miasteczko,jednak w sezonie całkowicie "zasłonięte" przez tabuny turystów i głośne.
Poza tym parę przyzwoitych plaż i łatwy dostęp do stanowiska archeologicznego na pobliskiej wyspie Delos.
"Wewnątrz" wyspy nie ma właściwie NIC.Jest za to absolutny natłok imprezowiczów, snobów, tfu.. instagramerów, influencerów i innych słodko-pierdzących vlogerów. Są najbardziej w Grecji zblazowani Grecy,którzy tych wszystkich "...erów" kroją bez litości z kasy (i słusznie)
Tzw "greckości", którą znają i kochają wszyscy wielbiciele Grecji (do których się zdecydowanie zaliczam) ZERO.
Czyli w sam raz na taki postój promu-poszwendać się po miasteczku, objazd dookoła po plażach i ....ewakuacja:-)
Ciesz się bardziej na Kotor, jeśli nie miałaś przyjemności już zobaczyć. Odbywałem rejs podobną trasą dwa lata temu na pokładzie "Royal Princess" i gdy statek z wolna sunął Zatoką Kotorską było to jedno z najpiękniejszych doznań w czasie rejsu. Nazwa adriatycki fiord nie jest wcale na wyrost.A sam Kotor i okolice śliczne. Miłego rejsu!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#182 PostWysłany: 02 Lip 2019 18:22 

Rejestracja: 04 Cze 2019
Posty: 6
Hej. Macie może jakieś patenty na przypinki do bagażu? Nasze biuro wszystko wysyła na maila więc oznaczenie bagażu jest w formie papierowej. Jakoś mało pewne mi się to wydaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 02 Lip 2019 18:25 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Drukujesz skladasz spinasz zszywaczem

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#184 PostWysłany: 03 Lip 2019 10:46 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@samadama80 - wystarczy, że wydrukujesz to co dostaniesz razem z biletem. W porcie bagażowi zawsze mają zszywacze i pomogą Ci odpowiednio dołączyć zawieszkę do bagażu.
Zresztą nawet jak się jej nie wydrukuje to nie ma problemu. Praktycznie zawsze gotowe są ręczne zawieszki do wypełnienia ręcznie na miejscu - przed oddaniem bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 05 Lip 2019 17:26 

Rejestracja: 04 Cze 2019
Posty: 6
Dziękuję :)
Bilety drukowalam na ostatnią chwilę, niestety na bardzo cienkim papierze, stąd moje obawy o trwałość przywieszek bagażowych.
Zwiedziłam już Mediolan, zwiedzam Genuę a jutro zaczynam rejs.
Poziom ekscytacji rośnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#186 PostWysłany: 06 Lip 2019 06:59 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Anna BN napisał(a):
AIdaNova (...) Do tego nie było żadne go problemu z wnoszeniem na statek zakupionych w portach wszelakich napojów.
(...)


Witaj Anno, chciałbym dopytać o ten szczegół Twojej relacji. Płynę AIDAnova w sierpniu z rodziną i podjąłem decyzję o zakupie pakietu all incl. dla dzieciaków, ale wciąż zastanawiam się czy warto kupić mi go dla siebie i żony? Wiem, że w cenie rejsu mam softy + piwo i wino do kolacji, więc okazji do korzystania z baru będę miał sporo tylko podczas dwóch dni na pełnym morzu. W każdym porcie planuję schodzić na zwiedzanie. W takim wariancie kupiłabyś pakiet za 400 EUR dla 2 os. dorosłych?
Jak wygląda sprawdzanie plecaków przy powrocie na statek? Wyrzucają do depozytu np. lokalne wina?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 22 Lip 2019 15:52 

Rejestracja: 04 Cze 2019
Posty: 6
Hej,
Właśnie jestem po rejsie z MSC Fantasia, to była fantastyczna przygoda, którą mam nadzieję powtórzyć.
Z racji, iż temat ten często się pojawia podpowiem, że podróżując tymi liniami notorycznie wnosiliśmy swoją wodę, przekąski ( raz alkohol;) nigdy nikt nam nie zwrócił uwagi. Nie sądzę aby fakt iż mieliśmy opcję all inclusive miało jakieś znaczenie, gdyż w czasie kontroli bagażowej nie sprawdzano nam już karty statkowej.
Jeśli chodzi o ubiór do kolacji to również nie ma co przesadzać, zdarzyło się paru panom przyjść w polówce czy krótkich szortach i nikt ich z restauracji nie wyrzucił. Strój balowy widziałam tylko u nielicznych osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 23 Lip 2019 20:26 

Rejestracja: 23 Lip 2019
Posty: 6
Z racji tego, iż jest to mój pierwszy post na tym Forum, chciałbym wszystkich serdecznie powitać !
Na Forum trafiłem trochę przypadkiem, szukając informacji na temat norweskich fiordów, które chciałem zobaczyć "od zawsze", ale jakoś się nie składało ...
Poczytałem, pomyślałem i ... jestem (a w zasadzie jesteśmy, bo byliśmy rodzinnie) po naszym pierwszym rejsie, który odbyliśmy na MSC Poesia.
Muszę przyznać, że ten sposób podróżowania przypadł nam bardzo do gustu i dlatego planujemy już kolejny rejs :)

Rozochoceni przepięknymi widokami jakie oferuje Norwegia, chcielibyśmy popłynąć odrobinę dalej, a mianowicie na Islandię.
Termin bardzo odległy, bo dopiero lipiec-sierpień przyszłego roku.
W ofercie MSC znalazłem takowy rejs na sierpień 2020 i w związku z tym mam pytanie do znacznie bardziej doświadczonych Rejsowiczów: czy lepiej rezerwować już teraz, czy może czekać do ostatniej chwili ? Oczywiście mam na myśli uzyskanie jak najlepszej ceny :)
Czy w przypadku rejsów morskich też można liczyć na jakieś last minute ? Czy może wręcz przeciwnie ?

Z góry dziękuję za wszelkie rady !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 23 Lip 2019 20:53 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@Makas - serdecznie witamy :-)

Wróciłem jakieś 2 tygodnie temu z rejsu po Islandii. Na forum - pod linkiem ucieczka-od-upalu-czyli-rundka-wokol-islandii,1512,142680 znajdziesz moją relację. Być może coś Cię zainteresuje lub przyda się w planowaniu.

Jeśli chodzi o rezerwację to u Costy na pewno bym czekał na "last minute". Jak jest w MSC trudno mi powiedzieć, nie śledzę ich cen i trudno mi napisać czy z czasem można na coś liczyć. Przygotuj się na to, że jest to kierunek drogi (kraj droższy od Norwegii) ale absolutnie warto tam pojechać. Jakbyś miał pytania, pisz śmiało.
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#190 PostWysłany: 23 Lip 2019 21:59 

Rejestracja: 23 Lip 2019
Posty: 6
@greg2014,
z całą pewnością przeczytam !
Tym bardziej, że to właśnie „przez Ciebie” zaliczyłem rejs po fiordach - po przeczytaniu relacji z Twojego rejsu nie mogłem sobie już odmówić :)
Dzięki temu zaliczyłem i Flamsbanę wraz ze spacerem na dół, szlaki w Geiranger oraz kilka innych atrakcji. Ehhh, bosko było ...
No może poza jednym - udało mi się w ciągu tygodnia przytyć 1,5 kg, bo nie potrafiłem sobie odmówić serwowanych na statku specjałów. Ot taką mam silną wolę - robi ze mną co chce :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#191 PostWysłany: 24 Lip 2019 15:37 

Rejestracja: 11 Mar 2019
Posty: 12
-- 24 Lip 2019 15:46 --

sansibear napisał(a):
Anna BN napisał(a):
AIdaNova (...) Do tego nie było żadne go problemu z wnoszeniem na statek zakupionych w portach wszelakich napojów.
(...)


Witaj Anno, chciałbym dopytać o ten szczegół Twojej relacji. Płynę AIDAnova w sierpniu z rodziną i podjąłem decyzję o zakupie pakietu all incl. dla dzieciaków, ale wciąż zastanawiam się czy warto kupić mi go dla siebie i żony? Wiem, że w cenie rejsu mam softy + piwo i wino do kolacji, więc okazji do korzystania z baru będę miał sporo tylko podczas dwóch dni na pełnym morzu. W każdym porcie planuję schodzić na zwiedzanie. W takim wariancie kupiłabyś pakiet za 400 EUR dla 2 os. dorosłych?
Jak wygląda sprawdzanie plecaków przy powrocie na statek? Wyrzucają do depozytu np. lokalne wina?


Witam. Absolutnie nic nie chcę sugerować, ale wg mnie na statkach Aida pakiet ALL jest niepotrzebny. Praktycznie połowę dnia są otwarte 2 restauracje bufetowe w których są dostępne napoje typu woda, cola, soki itp. Podczas kolacji dodatkowo ( piwo , wino itp.) a także podczas bufetu obiadowego ( chyba w godz. 13-15 w restauracji Fuego) jest dostępne piwo. My byliśmy z 11 letnim dzieckiem, które co chwila szukało czegoś do picia i nie było z tym większego problemu. Dodatkowo na statek wnosiliśmy wszystko- pierwszego dnia delikatnie ukryliśmy 2 puszki z piwem i colę- po czym przed nami obywatel niemiecki wnosił bez skrępowania całą zgrzewkę ledwie w reklamówce. Kolejnego dnia zauważaliśmy obywateli innych państw popijających swobodnie wniesiony alkohol przy basenie. Dodatkowo na statkach Aida są bardzo smaczne restauracje w których posiłek jest w cenie ale wymagają zamówienia do niego napoju ( np.; burgerowia, brauhaus itp.) Ceny są tam bardzo przystępne - jeżeli dobrze pamiętam ok 4 Euro za dobre piwo- a wg mnie warto z nich korzystać. Chyba ze jesteście smakoszami dobrych drinków lub mocnego alkoholu i nastawiacie się na nieskromną konsumpcję- to wtedy tak. Właśnie klika dni temu wróciłam z kolejnego rejsu tym razem linią MSC - i w przypadku korzystania z tej linii pakiet ALL jest jak najbardziej wskazany. Dodatkowo z tego co wiem pakiet ALL może być zakupiony tylko w zestawie dla wszystkich osób z kabiny, nie da się go zakupić dla 2 osób jeżeli w kabinie mieszka 4.
Bardzo zazdroszczę zakupu wycieczki z AIDANova- to zdecydowanie mój stek nr 1 :)

-- 24 Lip 2019 16:00 --

sansibear napisał(a):
W sierpniu udaję się w rejs AIDAnova, gdzie kupiłem pakiet: kabina + przeloty + transfer na statek. Mam pytanie do tych, którzy latali już z Niemiec na AIDĘ: czy transfer odbywa się z pilotem, który czeka na lotnisku i zbiera grupę, czy należy się tam (PMI) zgłosić do jakiegoś pośrednika, który wozi pasażerów do terminala portowego?


Jak w sierpniu to zapewne wylot z Barcelony ?. Ja kupiłam taki rejs( też Aidą) ale w zimie i wylot był z Berlina na Teneryfę. W Berlinie musieliśmy sami dotrzeć na lotnisko i wsiedliśmy do samolotu. Na lotnisku na Teneryfie czekali na nas ludzie z napisem AIDA i kierowali nas o autokarów. Dawali voucher na wejście do autokaru na transfer na statek i na drogę powrotną. W autokarze nie było nikogo, oprócz kierowcy. Po przyjeździe na parking pokierowano nas o terminala a obsługa statku zabrała walizki. W drodze powrotnej wystawiliśmy walizki w nocy, rano zeszliśmy o terminalu, odebraliśmy bagaż i wyszliśmy na parking. Stało kilka autokarów z napisem Berlin- Tegel i po okazaniu vouchera wsiedliśmy i pojechaliśmy na lotnisko- również tylko z samym kierowcom. Potem standardowa procedura odprawy na lotnisko. Bardzo polecam taki wariant, a rezydenci w autokarze wg mnie nie są do niczego potrzebni a organizacja transferu jest idealnie dopracowana.

-- 24 Lip 2019 16:37 --

Właśnie wróciłam z MSC Meraviglia - trasa (Kilonia. Kopenhaga, Helsinki, Petersburg, Tallin). Statek oceniam wysoko, jest nowy, ma piękny wystrój ( schody i sufit LED dostarczają wrażeń). Park wodny dla dzieci na najwyższym poziome, dodatkowe atrakcje i wieczorna rozrywka również. Wykupiliśmy pakiet ALL (napoje i drinki do 6 Euro w cenie) jak na moje potrzeby w zupełności wystraczający. W przypadku linii MSC bardzo zachęcam Was do wykupienia pakietu- ponieważ w podstawie nie ma w cenie żadnych napojów a ceny podstawowych zaczynają się od 5 Euro, wiec warto nabyć pakiet od razu. Jedzenie na statku jest na dość dobrym poziomie ale nie zaskakuje jakoś szczególnie - w restauracjach bufetowych nie ma dużego ścisku, chwalą się ze mają najlepszą pizzę na morzu - i to prawda :). Dla przekory poszliśmy raz na śniadanie do restauracji dedykowanej, gdzie jest ono serwowane do stolika- jak dla mnie strata czasu i w zupełności wystarczała poranna restauracja bufetowa. Na kolację chodziliśmy do restauracji ala carte - atmosfera miła, przyjemna , doskonała obsługa kelnerska, ale dania średniej jakości, natomiast desery - rewelacja. Porównując MSC z Costą to zdecydowanie wygrywa pod każdym względem, porównując z Aidą - wygrywa tylko rozrywką wieczorną - poza tym statek Aidy pozostaje jak dla mnie dalej nr 1.
Porty- Kopenhaga- zacumowaliśmy najdalej jak się da ( czyli tuż przy budynku UNICEF-u) do centrum spory kawałek drogi. W porcie miłe zaskoczenie- dostępne są rowery elektryczne- trzeba pobrać aplikację ,, Bycyklen"- jest bardzo prosta w obsłudze, podpiąć kartę kredytową i można korzystać ( cały dzień korzystania kosztował nas ok 10 Euro za rower) dzięki temu zwiedziliśmy miasto szybko, dużo zobaczyliśmy i nie byliśmy mocno zmęczeni.
Port- Helsinki- i powitanie 14 stopni ciepła :) - po zejściu ze statku zaraz za terminalem jest autobus miejski, jedzie do centrum , bilet dostępny jest u kierowcy, koszt ok 6 Euro - w centrum byliśmy po 15 minutach. W drodze powrotnej, zaskoczenie- kierowca nie chciał od nas pieniędzy za bilet :) Całe centrum oczywiście zwiedzamy na pieszo , wszystko co ciekawe i można zobaczyć w jeden dzień jest w zasięgu.
Port Petersburg- tu musieliśmy wykupić wycieczkę zorganizowaną z racji ruchu wizowego w tym kraju. Dzięki temu przemieściliśmy się szybko do centrum miasta już z przewodnikiem i udało nam się miło spędzić dzień, niestety albo stety zgonie z harmonogramem owej wycieczki. Nie było możliwości oddalenia się od grupy i zwiedzania na własną rękę . Koszt wycieczki 400 Euro za 3 osoby.
Port Tallin- najmilsze zaskoczenie wyjazdu. Wspaniałe miasto, wspaniała, starówka - niewątpliwe warte odwiedzenia. Statek cumuje w porcie z którego po 10 minutach marszu jesteśmy w centrum Starego Miasta. Idealne miasto do zwiedzania spacerowego przez cały dzień.
Do tego 2 wspaniałe dni na morzu bo pogoda w te dni akurat mocno dopisała, wspaniałe widoki nie tylko podczas wypływania z portów, ponieważ statek często płynął dość blisko nabrzeża i dodatkowo ,, białe noce" które robią wrażenie - aż szkoda było spać.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#192 PostWysłany: 25 Lip 2019 11:37 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Dziękuję Anno za wyczerpującą odpowiedź. W zasadzie rozwiałaś wszystkie moje wątpliwości, za co serdeczne dzięki. Dodam jeszcze, że planuję wykupić dla dzieci pakiet all inclusive, który zawiera soki i soft drinki, aby mogły zawsze i wszędzie na statku wziąć z baru sobie picie (dla rodziców pewnie też przy okazji :lol: ) Można to kupić dla dzieci, bez konieczności zakupu pakietów dla dorosłych (w MSC nie przeszłoby). Kosztuje to 90 EUR na tydzień, ale odżałuję ;)

Co do naszej trasy, lecimy z TXL na PMI i tam mamy początek i koniec rejsu (7 dni). Lecimy na Majorkę Eurowingsem, a wracamy EasyJetem. Oferta była tak atrakcyjna, że aż wydawała mi się podejrzana - mamy w cenie kajutę 4-os. wewnętrzną z wyżywieniem, przeloty i transfery. Tydzień wcześniej termin kosztuje tyle samo, ale bez przelotów i transferów.
Już pobrałem dokumenty ze strony MyAIDA i widzę, że są w nich kupony na transfery dla każdej osoby. Wygląda na to, że będzie trzeba je dać kierowcy w autobusie...

Cieszy mnie Twoja opinia o AIDAnova, bo w maju płynąłem MSC Seaside i myślałem, że to już jest najwyższa liga. Może teraz przekonam się, że jednak nie. Już się nie możemy doczekać naszego rejsu AIDĄ!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#193 PostWysłany: 25 Lip 2019 14:14 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Prosze o info o jezyku na statku?
Wszedzie pisza ze jezykiem urzedowym jest niemiecki i nie ma specjalnych programow dla angielskojezycznych.
Czy gazetki pokladowe? Menu w restauracjach faktycznie jest tylko po niemiecku?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
 
      
#194 PostWysłany: 29 Lip 2019 11:17 

Rejestracja: 11 Mar 2019
Posty: 12
brzemia napisał(a):
Prosze o info o jezyku na statku?
Wszedzie pisza ze jezykiem urzedowym jest niemiecki i nie ma specjalnych programow dla angielskojezycznych.
Czy gazetki pokladowe? Menu w restauracjach faktycznie jest tylko po niemiecku?

Tapniete z telefonu


Na Statku Aidia- My nie zgłosiliśmy zmiany języka wiec ostawaliśmy gazetkę po niemiecku, ale ponoć jak się zgłosi dostaniesz po angielsku.
Menu w restauracjach jest w kliku językach, największymi literami po niemiecku, ale linijka niżej już po angielsku.
Obsługa w większości mówi lepiej po angielsku niż po niemiecku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 29 Lip 2019 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Pytanie do rejsowych wyjadaczy, czy w dzień check-in dostępne jest jedzenie/napoje, statek wypływa dopiero o 23?
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 29 Lip 2019 13:54 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Zdecydowanie tak. Zaraz po wejściu na statek czekał będzie bufet. Wieczorem kolacja, a wcześniej i później na pewno z głodu też nie umrzesz :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
#197 PostWysłany: 29 Lip 2019 14:25 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ja bym sie bał w 2 strone. Po powrocie strach na wage wejsc

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
#198 PostWysłany: 29 Lip 2019 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
@greg2014, @brzemia dzieki za odpowiedzi, myślę o dzieciakach co by z głodu nie poumierały :) Z ta wagą też troszkę się boję, ale zawsze mogę biegać po schodach i nie korzystać z windy :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 29 Lip 2019 14:36 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Aaa wlasnie wspominajac windy to jest najgorszy punkt na calym statku. Zazwyczaj zawsze sa kolejki wiec warto wybierac kajuty max 3 pietra ponizej restauracji. 80% drogi to bedziecie robic poklad rozrywkowy z bufetem - pokoj

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 29 Lip 2019 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Kabina niby jest na pokładzie drugim, ale ogarniamy zmianę żeby wystartować z Martyniki, a nie z Gwadelupy co wiąże się ze zmianą kabiny:(
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group