Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Gorąca prośba, aby dokładniejsze opisy saloników lotniskowych - w szczególności takie ze zdjęciami - zamieszczać w dedykowanym do tego wątku tzn. Opisz swój pobyt w saloniku:
opisz-swoj-pobyt-w-saloniku,15,117643

Pytania/ informacje związane z kartą Priority Pass prosimy umieszczać tutaj: priority-pass-pytania-informacje,15,41799
Pytania/ informacje związane z kartą Dragonpass: dragonpass-pytania-informacje,15,102463
Pytania/ informacje związane z ofertą wstępu do saloników w usłudze Vacaydelay: vacaydelay-saloniki-lotniskowe-za-29-rok,15,172986


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 212  Następna
Autor Wiadomość
#1461 PostWysłany: 11 Cze 2019 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
AMM - Petra Lounge
Załącznik:
9.JPG
9.JPG [ 50.89 KiB | Obejrzany 1770 razy ]

Załącznik:
9a.JPG
9a.JPG [ 32.32 KiB | Obejrzany 1770 razy ]

Załącznik:
8.JPG
8.JPG [ 76.96 KiB | Obejrzany 1770 razy ]

Załącznik:
7.JPG
7.JPG [ 82.72 KiB | Obejrzany 1770 razy ]

Załącznik:
6.JPG
6.JPG [ 65.91 KiB | Obejrzany 1770 razy ]

Załącznik:
5.JPG
5.JPG [ 50.6 KiB | Obejrzany 1770 razy ]

Załącznik:
4.JPG
4.JPG [ 66.9 KiB | Obejrzany 1770 razy ]

Załącznik:
3.JPG
3.JPG [ 52.31 KiB | Obejrzany 1770 razy ]

Załącznik:
2.JPG
2.JPG [ 73.94 KiB | Obejrzany 1770 razy ]

Załącznik:
1.JPG
1.JPG [ 74.63 KiB | Obejrzany 1770 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#1462 PostWysłany: 11 Cze 2019 20:42 

Rejestracja: 05 Lut 2012
Posty: 231
niebieski
mateusz323 napisał(a):
Gadekk napisał(a):
@krzychfra nie ma możliwości skorzystania z saloniku w SXF po przylocie.

Jest gdzieś jakaś lista saloników z których można skorzystać po przylocie ?


Wszedzie na lotniskach z transferem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1463 PostWysłany: 12 Cze 2019 08:31 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 146
Nie wszędzie - np. w Amsterdamie ASPIRE wymaga okazania karty pokładowej na wylot - nie wpuszczają po przylocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1464 PostWysłany: 12 Cze 2019 11:38 

Rejestracja: 16 Gru 2010
Posty: 413
Loty: 144
Kilometry: 297 591
niebieski
Na Charleoi też nie. Transfer jest, ale kod do saloniku w strefie przed security.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1465 PostWysłany: 13 Cze 2019 16:30 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 464
Dziś w Marakeszu o 5:20 do jedzenia nic ( chyba, że policzyć dwa kiwi i dwie kiście winogrona) Tylko wody butelkowane, jakieś fanty itp. Z piwa Heineken 0,33 i jakieś niemieckie 0,25. Stała jakaś butelka z winem, wódką i chyba rumem. O 5:30 pani stwierdziła, że sorry, breakfast about five. Pojawił się wraz z gościem o 6:10, jak musiałem wychodzić. Lipa jednym słowem.

Tapatalkowane


Ostatnio edytowany przez krzychfra, 14 Cze 2019 15:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1466 PostWysłany: 13 Cze 2019 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 62
Loty: 319
Kilometry: 485 100
Ostatnio w Marakeszu jak bylem o 11 to też asortyment tylko jakieś kanapki, ale przed moim wyjściem o 12 wjechał bardzo dobry obiad na ciepło oczywiście, więc w zależności od pory dnia widać...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
goldziak. uważa post za pomocny.
 
      
#1467 PostWysłany: 24 Cze 2019 13:49 

Rejestracja: 23 Paź 2017
Posty: 10
Jaka jest najtańsza opcja na skorzystanie z saloniku na lotnisku, chodzi mi o Bydgoszcz oraz Kijów. Latam sporadycznie 3-4 razy w roku więc nie opłaca mi się wykupować jakiejś karty lojalnościowej. Może są jakieś promocje gdzie jest np pierwsze wejście za darmo albo w obniżonej cenie? Będę wdzięczny za informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1468 PostWysłany: 24 Cze 2019 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
-- 24 Cze 2019 14:17 --

ferges napisał(a):
Na Charleoi też nie. Transfer jest, ale kod do saloniku w strefie przed security.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka


CRL - dzisiaj byłem w tym saloniku.
Przeszedłem przez security i dopiero przy drzwiach do saloniku przypomniałem, że trzeba uzyskać PIN do drzwi w informacji (a ta jest jeszcze przed security) - chciałem się wrócić i jeden pan od security powiedział, że nie ma sprawy i że mam się normalnie wrócić przez kontrolę ale drugi stwierdził, że jest "short time" - odlot był 0 6:55, zamknięcie bramki o 6:25 a rozmowa się toczyła o 5:21

Sprawdziłem czy da się zrobić kółko i się udało - poszedłem na dół, przeszedłem do wyjścia, odebrałem kod w informacji (razem z fast trackiem) i ponownie przeszedłem przez security.

Oczywiście kto był w tym saloniku to wie, że jego standard jest bliski zera - 2 rodzaje croissantów, zimne napoje i wino w małych butelkach, ekspres do kawy nie działał z powodu braku wody, ogólnie syf (salonik nie był rano sprzątnięty - na wózku stały śmieci z poprzedniego dnia).
Gdyby ktokolwiek zapłacił za ten salonik (poza nielimitowanymi wejściami) to są to absolutnie wyrzucone pieniądze.

-- 24 Cze 2019 14:41 --

TXL - salonik C-lounge w terminalu C (oddalonym od głównego budynku).
Wszedłem na kartę przylotową i pod koniec dnia na wylotową.
Na ciepło zarówno rano jak i wieczorem tylko strogonoff. Oprócz tego bardzo śladowy wybór jedzenia i przekąsek.
Zaledwie kilka butelek piwa normalnego, cała reszta bezalkoholowa.
Jak przyszło kilka osób to wino się skończyło i nikt nie donosił - innych alkoholi brak.
Na wejście nielimitowane może być, na płatne - szkoda kasy.

ORY - salonik Icare Lounge w Terminalu South / Sud.
Wejście tylko na wylocie - na powrocie nie ma połączenia.
Z jedzenia na ciepło tylko naleśniki robione w automatycznej maszynie.
Oprócz tego jogurty, bułeczki i raczej drobiazgi.
Alkohole w standardzie - bez cudów.
Na wejście nielimitowane spoko, na płatne - tylko jeżeli uderzamy w alko.
Na terminalu jest Carrefour Express więc czasami kupienie tam czegoś do jedzenia może wyjść taniej niż płacenie za salonik.

BGI - lotnisko na Barbadosie wielkie nie jest, ale salonik całkiem spory choć bez cudów.
Byłem rano i z ciepłych rzeczy była tylko jakaś zupa w stylu kremu warzywnego.
Jak wychodziłem ok. 14 to ustawiali bemara więc pewnie jakieś drugie danie by było.
Oprócz tego mikrokanapeczki z chleba tostowego w 2 smakach (ser, tuńczyk), jakieś chipsy luzem.
Spory wybór lokalnych alkoholi,oprócz tego międzynarodowe.
Na wejście nielimitowane może być, na płatne - szkoda kasy.

PTP - w saloniku na lotnisku Pointe e Pitre był taki tłum, że poinformowano mnie, że mogę wejść ale bez siadania.
Pierwszy raz od początku lat 90-tych widziałem w użyciu "żelazko" do wypukłych kart - kto by pomyślał, że jeszcze gdzieś to funkcjonuje choć pracownik średnio sobie z tym radził - widać, że używane mega rzadko. Wchodziłem na PP i w aplikacji jest informacja, że karty w telefonie działają a pan koniecznie chciał plastik.
Do jedzenia - no cóż, wstyd to mało powiedziane - 2 mikroskopijne uschnięte zimne szaszłyczki ze zwiniętego plastra mięsa w plastikowym pudełku. W drugim pudełeczku 2 kawałki kurczaka mniejsze niż McNuggets z Maca.
Z alkoholi też marny wybór.
Jeżeli taki stan saloniku jest permanentny to absolutnie odradzam płatne wejście.
Z ciekawostek - z prysznica można skorzystać nie wchodząc do saloniku bo jest w korytarzu ale jeszcze przed wejściem do płatnej strefy.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1469 PostWysłany: 24 Cze 2019 16:31 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
MichałG1990 napisał(a):
Jaka jest najtańsza opcja na skorzystanie z saloniku na lotnisku, chodzi mi o Bydgoszcz oraz Kijów. Latam sporadycznie 3-4 razy w roku więc nie opłaca mi się wykupować jakiejś karty lojalnościowej. Może są jakieś promocje gdzie jest np pierwsze wejście za darmo albo w obniżonej cenie? Będę wdzięczny za informacje


W Bydgoszczy najtaniej bezpośrednio w saloniku:
Kartę VIP Portu Lotniczego Bydgoszcz uprawniającą do skorzystania z salonu mogą Państwo nabyć bezpośrednio na lotnisku w punkcie informacji w cenie 65 zł brutto.
Być może w Kijowie też się da - poszukaj na stronie lotniska.

Ewentualnie możesz wziąć PP limitowany:

standard: 89$ + 28$ za wstęp
lub
standard plus: 259$ za 10 wejść + 28$ za kolejne
ale przy 4 lotach (czyli 8 wejściach) lepiej wziąć standard.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1470 PostWysłany: 24 Cze 2019 16:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Są jeszcze karty typu Diners Club, za 350 zł jest ubezpieczenie + 5 wejść do saloników.
Pamiętaj tylko, że w Kijowie z terminala Ryanaira z saloniku zbytnio nie skorzystasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1471 PostWysłany: 27 Cze 2019 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
Ze względu na przebudowę Terminala B w KTW salonik będzie czasowo zamknięty ;(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1472 PostWysłany: 27 Cze 2019 19:45 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Od kiedy?

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1473 PostWysłany: 27 Cze 2019 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Od 1.07 do 11.08 zamknięte będą saloniki BRA lounge w Malmo MMX, Goteborg GOT i Sztokholmie BMA

Edit:
Odnośnie saloniku w KTW, to prawdopodobnie będzie można korzystać z saloniku w terminalu A, ale na razie to tylko moje przypuszczenia
Remont potrwa przecież wiele miesięcy :)

Po oddaniu do użytku przebudowanego terminala B, salonik w nim ma mieć większą powierzchnię.


Ostatnio edytowany przez skrzat, 27 Cze 2019 20:06, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1474 PostWysłany: 27 Cze 2019 20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 1062
Loty: 44
Kilometry: 57 793
niebieski
brzemia napisał(a):
Od kiedy?

Terminy poszczególnych wyłączeń/przenosin mają podać ~po wakacjach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1475 PostWysłany: 04 Lip 2019 23:24 

Rejestracja: 14 Sty 2014
Posty: 762
Loty: 139
Kilometry: 288 511
srebrny
Rockriderr napisał(a):
Ateny (ATH) - Melina Merkouri Lounge

Ogólnie nie polecam, tylko zimne przekąski i to w niewielkiej ilości, z alkoholu pół butelki wina.
Z gniazdkami też słabo, naszukałem się chwilę żeby podładować telefon.

Sytuacja uległa poprawie.
Dziś serwowano zupkę, sos z kurczakiem i pieczarkami, mięsko siekane w sosie paprykowym, ryż, fasolkę szparagową, kanapki z szynką i serem oraz drugie z łososiem, wrapy z kilkoma rodzajami farszu, kawa, herbata, napoje zimne w pełnym asortymencie, podobnie jak napoje alkoholowe, ciastka, orzeszki, itp.
Nieco tłoczno. Od 12.30 - do 15.15 niemal brakowało miejsc siedzących. Oceniam pobyt pozytywnie.
_________________
Relacje: Bali oczami początkujących turystów (2022).
Emeryci w podróży - Singapur i Malezja (2023), Algarve (2023)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1476 PostWysłany: 06 Lip 2019 20:58 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Nie Wiem o co a chodzi z tym salonikiem w Bergamo, tej na airside ma świeże przekąski, piwko - dwa rodzaje, winko, butelkowane napoje, czipsy i przekąski, trochę mały ale bardzo w porządku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1477 PostWysłany: 07 Lip 2019 00:00 

Rejestracja: 20 Cze 2016
Posty: 129
Byłem w nim 3 czy 4 razy, ale tylko z racji nielimitowanej PP.
Przekąski - jakaś taka puchata pizzo-ciabatta, smaczna, ale nic poza nią do wyboru (jakieś chipsy i orzeszki, nie wliczam).
Wino donoszone po 1 butelce (dobre - przyznaję!) co jakiś czas, od razu znikało w kilku kieliszkach. :D
Poza tym dość mały, co nie jest wadą, ale fatalnie zaplanowany - siedziska w kółku jak na spotkaniu terapeutycznym.
Z dwudziestu kilku saloników jakie odwiedziłem - ten był zdecydowanie najgorszy (no i drugi w Bergamo jest jeszcze gorszy, ale tam nikt chyba nie siedzi, wszyscy są tylko przechodnio żeby uniknąć kolejki na security :mrgreen: ).


Ostatnio edytowany przez marcino123, 07 Lip 2019 11:29, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
#1478 PostWysłany: 15 Lip 2019 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
W Dubaju powstał salonik dla dzieci:
https://pointsofarabia.com/dubai-airpor ... -children/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1479 PostWysłany: 15 Lip 2019 22:43 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
BusinessClass napisał(a):
Z ciekawostek, przetestowałem jedyny salonik w Ponta Delgada. Cicho i pusto, całkiem wygodnie można się napić ale zjeść proponuję wcześniej - były tylko zafoliowane herbatniki...


Przez te kilka lat najwyraźniej niewiele się zmieniło, co najwyżej na gorsze. Wejście na PP, TAP nie ma swojego saloniku na tym lotnisku.
Do jedzenia orzeszki i ciasteczka. Do picia woda, cola itp., z alkoholi jakieś Martini i 2 butelki lokalnych likierów.
Można kupić jedzenie w barze obok i zjeść na spokojnie w środku - to chyba jedyna korzyść tego przybytku, bo na lotnisku dość ciasnawo.
Toalety też na zewnątrz, dedykowana sieć wifi nie działała, na szczęście była bezpłatna lotniskowa.
Obsługa niczym niezainteresowana - jak coś się skończyło, to widocznie tak miało być. Więc niedługo zabrakło zarówno orzeszków, jak i likierów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#1480 PostWysłany: 15 Lip 2019 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Będę na Okęciu za kilka dni i ponieważ w jedną stronę będę miał imieniny, a w drodze powrotnej kolega urodziny chcemy wstąpić do saloniku, który wybrać Schengen czy non Schengen?, pobyt tam rano, powrót wieczorem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4240 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77 ... 212  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot], Woy oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group