Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tromso - Nordkapp
#1 PostWysłany: 26 Cze 2019 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Na przyszły rok mam w planach wybrać się na Północ Norwegii z rowerem. Będzie on głównym środkiem transportu, jednak czasem będę chciał też skorzystać z pociągów / autobusów do przewiezienia roweru. O ile to pierwsze mam opanowane to zastanawiam się, jak to jest z przewozem roweru w tamtejszych autobusach. Dotyczy to szczególnie miejsc, gdzie pociągi już nie dojeżdżają. Jest taka możliwość? Ktoś korzystał lub widział kogoś, kto tak przewozi rower?

Na stronie https://177nordland.no/ lub tromskortet.no widziałem kilka połączeń z Tromso do Honningswag przez Altę, ale nigdzie nie znalazłem informacji o przewozie rowerów ani o cenie za to połączenie. Było tylko info, że za dodatkową opłatą można rower wziąć, ale to dotyczyło połączeń w Tromso, a nie dalekobieżnych.

A może są jakieś połączenia promowe z Tromso na Nordkapp (lub chociaż okolice Nordkapp)? Tam z pewnością o wiele łatwiej rower zabrać. Gdzie ewentualnie można szukać połączeń? Bo na pierwszy rzut oka nic nie znalazłem. Słyszałem jedynie o statku wycieczkowym, który z Bergen opływa Norwegię wzdłuż wybrzeża.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Tromso - Nordkapp
#2 PostWysłany: 26 Cze 2019 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Z Tromso to Honningsvag masz samolot, na rower wypadałoby mieć umyślny futerał i nadajesz normalnie jako niewymiarowy bagaż. Tylko wtedy już nie wiele to jechania zostaje ;-)

Znalazłem na szybko coś takiego - prom to Alta, dalej autobus. Z rowerem nie wiem.
https://www.rome2rio.com/map/Troms%C3%B ... -ferry-bus

I inne kombinacje, ale już tylko bus i samolot, ceny sa podane, ale najprawdopodobniej w opcji "już od"
https://www.rome2rio.com/map/Troms%C3%B ... ape-Norway
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tromso - Nordkapp
#3 PostWysłany: 27 Cze 2019 00:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
NikodemFM napisał(a):
A może są jakieś połączenia promowe z Tromso na Nordkapp (lub chociaż okolice Nordkapp)?
Tak, są. Optymalną opcją jest skorzystanie z czegoś, o czym gdzieś ogólnie wspomniałeś bez wymieniania nazw („słyszałem jedynie o statku wycieczkowym”), czyli Hurtigruten. Ciekawostką – być może przydatną – jest fakt, że nie musisz robić całej trasy wzdłuż wybrzeża, ale w swojej ofercie Hurtigruten ma także rejs bezpośrednio z Tromso do Kirkenes. 3 dni, cena jak na Norwegię bardzo zjadliwa ;)

Szczegóły złapiesz → tutaj
Załącznik:
Hurtigruten.jpg
Hurtigruten.jpg [ 29.83 KiB | Obejrzany 4845 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
NikodemFM uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tromso - Nordkapp
#4 PostWysłany: 27 Cze 2019 02:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Dzięki @BrunoJ i @OradeaOrbea za wszelkie wskazówki ;) przydadzą się do zaplanowania podróży. A o tym statku, co płynie wokół Norwegii to nawet nie wiedziałem, że można wysiadać i wsiadać gdzie się chce (myślałem, że to wycieczkowiec, który tylko zahacza o miejscowości i koniec). Więc cenne info, bo i wtedy raczej rower można w razie czego zabrać ;)

Sprawdziłem i np z Tromso do Honningsvag płynie się za 920 NOK (bez kabiny i posiłków), więc zdecydowanie do przełknięcia ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group