Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#4361 PostWysłany: 26 Cze 2019 20:20 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
smalecwks napisał(a):
lendziro napisał(a):
Wczoraj pr,yszly chfy do bnp bez prowizji

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Też wysłałem CHF, przyszło dzisiaj do BPH bez prowizji.


Wygląda na to, że będę pierwszym, który przynosi złe wieści.
24 czerwca wysłałem z Revoluta przelew na kredyt hipoteczny 551,56 CHF
25 czerwca na rachunek w BPH wpłynęło 526,56 CHF, czyli dokładnie o 25 CHF mniej niż wysłałem
Do tej pory co miesiąc wpływało tyle samo ile wysłałem
Jak dla mnie 25 CHF opłaty za przelew to grubo za dużo :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: revolut
#4362 PostWysłany: 26 Cze 2019 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
W Ameryce południowej nie ma problemu z płatnościami kartą, czasami mc nie działa zbliżeniowo i trzeba włożyć do czytnika, nie piszę oczywiście o górach czy dżungli tylko normalnej cywilizacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4363 PostWysłany: 26 Cze 2019 22:20 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
kendi napisał(a):
smalecwks napisał(a):
lendziro napisał(a):
Wczoraj pr,yszly chfy do bnp bez prowizji

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Też wysłałem CHF, przyszło dzisiaj do BPH bez prowizji.


Wygląda na to, że będę pierwszym, który przynosi złe wieści.
24 czerwca wysłałem z Revoluta przelew na kredyt hipoteczny 551,56 CHF
25 czerwca na rachunek w BPH wpłynęło 526,56 CHF, czyli dokładnie o 25 CHF mniej niż wysłałem
Do tej pory co miesiąc wpływało tyle samo ile wysłałem
Jak dla mnie 25 CHF opłaty za przelew to grubo za dużo :(


Dziś przyszło do Millenium bez prowizji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4364 PostWysłany: 27 Cze 2019 08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 783
złoty
Revolut wprowadza specjalną kartę w związku ze świętem LGBT+ :twisted:
https://www.cashless.pl/6027-Revolut-no ... LGBT-Pride
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4365 PostWysłany: 27 Cze 2019 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
Anonymous napisał(a):
Problemem może być posiadanie w telefonie aktywnej karty SIM operatora lokalnego w tym przypadku ukraińskiego, bo mieliśmy dwie karty Revolut i kolega normalnie mógł zrobić doładowanie, ale w telefonie nie miał ukraińskiej karty SIM, tylko dwie polskie.


Przed wyjazdem wyłączyłem roaming - mam dodatkową karte ukraińską, ale w drugim telefonie. Czyli, odrzucało mi możliwość doładowania w PL simkarcie, ale z wyłączonym roamingiem- w hotelowej wifi - może tutaj jest rozwiązanie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4366 PostWysłany: 28 Cze 2019 07:43 

Rejestracja: 04 Maj 2019
Posty: 5
Zauważyłem, że potencjalnie dużo problemów może sprawiać użytkownikom karty Revolut tzw. DCC. Wynika to z faktu, że karta jest wydana w Anglii czyli w walucie GBP, a jej użytkownicy, pochodzący z różnych krajów, często woleliby płacić w walutach lokalnych, aby uniknąć kosztów dodatkowego przewalutowania. Dlaczego więc Revolut nie wprowadzi do swojej aplikacji możliwości "zablokowania DCC karty"? Czy to jest taki duży problem "techniczny"? W opcji "bezpieczeństwa" aplikacji jest już przecież możliwość ustawienia wielu blokad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4367 PostWysłany: 28 Cze 2019 08:08 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
To opcja terminala płatniczego, więc na karcie nie da się tego zablokować. O kantach na DCC było ostatnio w dziale "karta dla podróżnika".
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4368 PostWysłany: 28 Cze 2019 08:44 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Dokładnie, bank czy Revolut nie widzi czy DCC miało miejsce. Dostają po prostu obciążenie w danej kwocie i walucie i następuje autoryzacja.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
lluukk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4369 PostWysłany: 28 Cze 2019 09:23 

Rejestracja: 04 Maj 2019
Posty: 5
lluukk napisał(a):
To opcja terminala płatniczego, więc na karcie nie da się tego zablokować. O kantach na DCC było ostatnio w dziale "karta dla podróżnika".


Czytam, że ostatnio DCC to plaga. Bywa, ze klient nie ma żadnego wpływu na to jak będzie rozliczona jego transakcja, a DCC bywa wymuszone przez obsługę terminala. Wtedy pozostaje reklamacja.
Wyjściem byłoby zakładanie rachunku "bazowego" w walucie lokalnej (dla mnie w PLN).
Ciekawe czy Revolut kiedyś do tego dojdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4370 PostWysłany: 28 Cze 2019 11:03 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@MacRoS tu nie chodzi o rachunek bazowy (nie wiem co masz na myśli) tylko o to że nr BIN karty jest zarejestrowany w UK a więc terminal myśli że to karta w GBP i na taką walutę chce przewalutować transakcję. W przypadku gdyby karta była zarejestrowana w PL to wtedy będzie proponować PLN (a więc podwójne przewalutowanie). Nie ma na to lekarstwa. Terminal np. na Fiji nie zaproponuje DCC tylko jeśli odczyta kartę wydaną na Fiji...
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4371 PostWysłany: 28 Cze 2019 12:14 

Rejestracja: 04 Maj 2019
Posty: 5
mucha napisał(a):
@MacRoS tu nie chodzi o rachunek bazowy (nie wiem co masz na myśli) tylko o to że nr BIN karty jest zarejestrowany w UK a więc terminal myśli że to karta w GBP i na taką walutę chce przewalutować transakcję. W przypadku gdyby karta była zarejestrowana w PL to wtedy będzie proponować PLN (a więc podwójne przewalutowanie). Nie ma na to lekarstwa. Terminal np. na Fiji nie zaproponuje DCC tylko jeśli odczyta kartę wydaną na Fiji...


W sumie ten mechanizm nie jest dla mnie jasny. Myślałem, że problem bierze się z tego, że rachunek powiązany z kartą jest prowadzony w angielskim banku, karta domyślnie w GBP i jakakolwiek transakcja z DCC powoduje przeliczenie z waluty lokalnej na GBP, a ponieważ ich tam nie mam, bo zasilam kartę w PLN to następuje przeliczenie z GBP na PLN, aby doszło do zapłaty. I stąd te dwa przewalutowania. Gdyby konto było prowadzone w PLN i BIN karty zarejestrowany w PLN to wprost przeliczyłoby z lokalnej waluty na PLN. Czy jestem w błędzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4372 PostWysłany: 28 Cze 2019 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
nie ma problemu, takie rzeczy przeszkadzają jakiemuś promilowi użytkowników
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4373 PostWysłany: 28 Cze 2019 12:51 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@MacRoS - jest tak, jak zostało to wyżej napisane - nie ma znaczenia w jakim kraju jest rachunek czy w jakiej walucie on jest, tylko instytucja z jakiego kraju jest przypisana do kodu BIN karty (pierwsze 6 cyfr). W przypadku Revoluta karta jest wydana przez instytucję z Wielkiej Brytanii, więc terminal proponuje GBP
Mając kartę z polskiego banku do konta w EUR czy USD zagraniczne terminale będą proponowały przeliczenie na PLN, bo one rozpoznają tylko kraj i proponują jego walutę.
Wpisz sobie pierwsze 6 cyfr różnych kart na https://www.bincodes.com/bin-checker/ i sam zobacz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4374 PostWysłany: 28 Cze 2019 13:31 

Rejestracja: 04 Maj 2019
Posty: 5
-- 28 Cze 2019 13:17 --

becek napisał(a):
nie ma problemu, takie rzeczy przeszkadzają jakiemuś promilowi użytkowników


Nie jestem tego taki pewien.
A co gdy po każdych wakacjach będziesz miał plik kwitków płatności do reklamowania.
Ja wolałbym nie.
No chyba, że nie ma dla Ciebie znaczenia ile płacisz.
Tylko po co wtedy Revolut?

-- 28 Cze 2019 13:31 --

ms993 napisał(a):
@MacRoS - jest tak, jak zostało to wyżej napisane - nie ma znaczenia w jakim kraju jest rachunek czy w jakiej walucie on jest, tylko instytucja z jakiego kraju jest przypisana do kodu BIN karty (pierwsze 6 cyfr). W przypadku Revoluta karta jest wydana przez instytucję z Wielkiej Brytanii, więc terminal proponuje GBP
Mając kartę z polskiego banku do konta w EUR czy USD zagraniczne terminale będą proponowały przeliczenie na PLN, bo one rozpoznają tylko kraj i proponują jego walutę.
Wpisz sobie pierwsze 6 cyfr różnych kart na https://www.bincodes.com/bin-checker/ i sam zobacz.


Jak to mówią "dziad swoje, a...". :) Koniec końców, gdyby kartę Revolut dla Polaka wydawała instytucja w Polsce, a dla Anglika w Wielkiej Brytanii (oczywiście domyślnie, z możliwością zmiany), problemu podwójnego przewalutowania przy DCC by nie było?. Oczywiście byłaby pewnie jakaś (drobna?) różnica kursowa pomiędzy transakcją "z DCC" i "bez".
A tak jest trochę jak z kultowym kredytem we frankach, "najlepszy jest dla tego, kto we frankach zarabia". Wierzę Wam na słowo, że nie ma na to rady i temat uważam za wyczerpany. Dobrze, że zwróciliście mi uwagę na konieczność bacznego obserwowania procesu płatności i za to dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4375 PostWysłany: 28 Cze 2019 13:38 

Rejestracja: 26 Sie 2015
Posty: 99
Gdybyś miał kartę wydaną w Polsce to z tą kartą tylko w Polsce nie będzie problemu z dcc. Czyli żaden zysk bo jak mniemam revoluta używa się głównie za granicą.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4376 PostWysłany: 28 Cze 2019 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Dostałem info o nowym promo w Revo - można dostać 20 PLN za polecenie. Polecona osoba, która musi potwierdzić tożsamość i zamówić kartę, również dostaje 20 PLN przy pierwszej transakcji.

Image

Sorry, jeśli już było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4377 PostWysłany: 28 Cze 2019 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
@shadowofacloud U mnie to samo, zaproszenia wysłane :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
shadowofacloud lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4378 PostWysłany: 29 Cze 2019 15:15 

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 84
Loty: 39
Kilometry: 83 532
wawerek napisał(a):
Czy korzystaliście z karty Revolut w Rumunii? Nie było problemu z płatnościami? Czy wypłata z bankomatu w Rumunii w weekend jest bezpłatna również w weekendy? Będę wdzięczny za wskazówki.



Odpowiem sobie sam: Przy wypłacie 800 lei,bankomat pobrał 18 lei prowizji.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4379 PostWysłany: 29 Cze 2019 15:33 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Ogólnie wypłaty z bankomatów w Rumunii są niekorzystne. Jeśli chce się wypłacać euro z bankomatów oznaczonych taką walutą, to już skrajnie źle wychodzi. Myślę, że z Revolut i tak wyszło korzystniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4380 PostWysłany: 01 Lip 2019 16:55 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
O ile w Prisztinie bankomaty na które się natknąłem w celu wybrania kasy informowały o prowizji o tyle na lotnisku we Wnukowie maszyna New Moskov Bank pobrała 300 rubli (przy 1000 rublach wziętych) prowizji nic nie pytając.


Ostatnio edytowany przez e-prezes, 01 Lip 2019 18:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group