Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 168 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#121 PostWysłany: 07 Maj 2019 12:48 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Coś w tym jest. :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#122 PostWysłany: 07 Maj 2019 12:52 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
wtedy nie bylo problemu, bo albo byl jeden rodzaj butow, albo trzeba bylo sobie samemu zrobic. + koszula flanelowa i idziemy...

BOOTS
Then: There were two types of high-altitude boots available to the 1953 climbing team. Tenzing Norgay wore reindeer skin boots, wrapped in a canvas overboot, like he used with the Swiss expedition the previous year. Ed Hillary and others wore boots made of kid leather with an inch of kapok fibers for insulation, a sweat-resistant liner, and a new type of microcellular rubber for the soles. It took 35 British firms to manufacture just one pair.

Now: Modern climbers wear high-altitude, mountaineering-specific boots like the Zamberlan 8000 Everest Evo RR. Sometimes climbers modify the boots with Intuition moldable insulation liners and battery-powered boot heaters.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#123 PostWysłany: 07 Maj 2019 15:35 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Pomyślcie o pomiarach oczek w siatce bo to może mieć kluczowe znaczenie dla oddychalności i przenikania mikro drobinek piasku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#124 PostWysłany: 26 Cze 2019 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
fejsbók mnie przy atakował taką reklamą ale w sumie....

https://indestructibleshoes.com/collections/ryder?fbaid=6143678840553&fbclid=IwAR01uuQuI0LjS1hOwo-N9pNJjf0sfqYezpC10V35NndxstTj-YRgjiFQJYw&utm_term=OM_6143678840553_
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#125 PostWysłany: 26 Cze 2019 14:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Na ebay'u jakieś trzydzieści kilka euro z przesyłką.
Na aliexpress nawet 15 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#126 PostWysłany: 26 Cze 2019 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ok, ale obejrzałem film i te buty wydaja się całkiem całkiem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#127 PostWysłany: 26 Cze 2019 15:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Tak, wyglądają interesująco. 15 $ bym zaryzykował, ale więcej chyba nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#128 PostWysłany: 27 Cze 2019 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3391
srebrny
This boots are made for ... boots.
Przepraszam ale musiałem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 01 Sie 2019 18:01 

Rejestracja: 01 Sie 2019
Posty: 5
Cześć. Szukam wysokich butów, których będę używał w górach niskich, średnich i wysokich od wiosny do jesieni, mogą być z membraną, ale jakąś dobrze oddychającą, bo stopy dość szybko mi się pocą. Jeśli chodzi o cenę to wstępnie myślę, że do. 400 zł.
Moglibyście polecić mi jakieś konkretne modele?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 01 Sie 2019 18:19 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
do 400zl bez promocji, to salomon albo merrell.

za 600zl z promocja dostaniesz juz salewe, lowe, scarpe, aku, la sportive,

np salewa mid trainer tu https://salewa24.pl/product-pol-10647-B ... d_size=157

albo za 540zl tu https://www.amazon.de/dp/B01HZ6CHIO?lan ... th=1&psc=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 01 Sie 2019 18:37 

Rejestracja: 01 Sie 2019
Posty: 5
ibartek napisał(a):
salomon albo merrell.

A jakieś konkretne modele tych firm?
ibartek napisał(a):
za 600zl z promocja dostaniesz juz salewe, lowe, scarpe, aku, la sportive

Te 600 zł to już cena po rabacie. Niestety to nie jest kwota na moją kieszeń. Chciałbym wydać coś ok 400 zł. Ostatecznie mógłbym zwiększyć granicę do 500 zł, ale tylko wtedy jeśli but wyróżniałby się pod względem jakości i wygody, bo jeśli miałbym dopłacić te 100 zł, a otrzymać niezauważalnie niewiele więcej, to pozostanę przy tych 400 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 01 Sie 2019 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Polecam śledzić Amazon, w takim budżecie można już coś wyrwać, np.:
https://www.amazon.de/Lowa-Herren-Trekking-Wanderstiefel-schwarz/dp/B0792SWQDR?th=1&psc=1
https://www.amazon.de/AKU-Unisex-Erwachsene-Bellamont-Trekking-Wanderstiefel/dp/B07B9RZPZK/?th=1&psc=1

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 01 Sie 2019 19:06 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
maksa napisał(a):
Te 600 zł to już cena po rabacie. Niestety to nie jest kwota na moją kieszeń. Chciałbym wydać coś ok 400 zł. Ostatecznie mógłbym zwiększyć granicę do 500 zł, ale tylko wtedy jeśli but wyróżniałby się pod względem jakości i wygody, bo jeśli miałbym dopłacić te 100 zł, a otrzymać niezauważalnie niewiele więcej, to pozostanę przy tych 400 zł.


wrzucilem salewe za 540zl, dobre buty. lepiej dolozyc.

salomona chwala za dobra podeszwe, a merrella za trwalosc i wygode, natomiast nie mam, nie znam, dla mnie za bardzo wygladaja na chinszczyzne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 01 Sie 2019 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2068
srebrny
Ehh, Ci te salewy uciekły: https://www.pepper.pl/promocje/salewa-a ... kie-174487

maksa napisał(a):
będę używał w górach niskich, średnich i wysokich od wiosny do jesieni


najczęściej jest tak: jak do niskich to nie do wysokich, inne podłoże inna podeszwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 01 Sie 2019 22:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2016
Posty: 605
Loty: 98
Kilometry: 213 250
Masz też Hanwagi z newsletterem za 450 zł (jeśli rozmiar podpasuje):
https://addnature.pl/hanwag-tajos-gtx-buty-mczyni-szary-niebieski-725633.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 01 Sie 2019 22:58 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 665
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
szukałem ostatnio i takie ciekawostki znalazłem

https://alpinepro-sklep.pl/pl/p/Buty-me ... -Grey/2116

https://www.decathlon.pl/buty-turystycz ... 48584.html

https://www.go-sport.pl/buty-trekkingow ... p-c1394428
w go sport codziennie jest jakaś promocja co kilka dni jest -30% tak-że można te buty za fajne pieniądze kupić

a takie mam na olx wystawione rozm 42
https://www.eobuwie.com.pl/trekkingi-ak ... lsrc=aw.ds
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 01 Sie 2019 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
Jak na razie najbardziej uniwersalne i w podanej przez Ciebie cenie wydają mi się te: https://www.skalnik.pl/buty-fox-brownbe ... lan-598107 (cenę można jeszcze obniżyć jeszcze o dychę zapisując się do newslettera czy czegoś tam - okienko samo wyskakuje na stronie).
Porządna podeszwa (Vibram) - jest, membrana GoreTex - jest, czego chcieć więcej? Generalnie Zamberlan to buty na lata.
Z praktycznych rzeczy zasugerowałabym jeszcze - o ile masz taką możliwość - zmierzenie ich bez pośpiechu (mi np. Zamberlan nie podchodzi bo ma za twardą podeszwę a z kolei mój kolega świata poza "Zambusiami" nie widzi), weź też pod uwagę że lepiej wziąć buta o pół numeru większego niż normalnie bo jak założysz grubsze skarpeciory to już masz mniej miejsca w bucie, dodatkowo dochodzi zmęczenie stóp po całodziennym trekkingu i robi się nieciekawie...
Na koniec mała uwaga: na góry niskie i średnie buty trekkingowe wysokie jak najbardziej, na góry wysokie - niestety nie ta półka cenowa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 02 Sie 2019 00:57 

Rejestracja: 01 Sie 2019
Posty: 5
Dzięki ludziska za podpowiedzi. Zbierając wasze komentarze do kupy:
1.
horacy19 napisał(a):
najczęściej jest tak: jak do niskich to nie do wysokich, inne podłoże inna podeszwa.

Generalnie to mam zamiar kupić sobie dwie pary butów. Niskie, przewiewne, bez membrany na ciepłe i suche dni w góry raczej niskie i średnie oraz buty wysokie, które będę ubierał wtedy gdy się ochłodzi, gdy będzie wilgotno, gdy teren będzie bardziej wymagający - czyli tam gdzie nie wezmę ze sobą tych niskich. Póki co skupiam się na wysokich, a o niskich będę myślał najwcześniej w przyszłym roku. Nie jestem co prawda specjalistą w temacie górskich wędrówek, nie mam też dużego doświadczenia, ale wydaje mi się, że robię rozsądnie. :D Jak coś to posłucham waszych zdań na ten temat.
2. Co do tych Salew. Muszę przyznać, że wizualnie te buty są piękne. Zastanawiam się tylko, czy ten rodzaj buta, (a sądząc po bieżniku na podeszwie i po sznurowadłach sięgających praktycznie do palców, są to buty raczej podejściowe) nie będzie mniej komfortowy od "zwykłych" (niepodejściowych) butów w innych warunkach niż wspinaczka, czyli np. chociażby podczas zwykłego spaceru po lesie albo podczas chodzenia po śliskich, czy nierównych skalistych ścieżkach?
3.
blak napisał(a):
Masz też Hanwagi z newsletterem za 450 zł (jeśli rozmiar podpasuje):

Możliwe, że akurat rozmiar 44,5 by mi przypasował. Musiałbym je jednak najpierw przymierzyć, najlepiej stacjonarnie w Toruniu, ewentualnie w Bydgoszczy albo Poznaniu. Nie wiesz czy znajdę je w którymś z tych miast?
4. @Amcio te Clamry z AlpinePro z pierwszego linku wyglądają na całkiem przyzwoite, ale nic nie wiem o tej firmie. Dobra buty robią?
5. @Clementiaa te Zamberlany wyglądają bardzo obiecująco - tak na pierwszy rzut oka obok Salew chyba najciekawsze buty w tym wątku. Postaram się je przymierzyć. Zastanawiam się tylko czy tak mało siateczkowej wstawki nie odbije się na kiepskiej oddychalności i zapoconych stopach po 20-minutowym marszu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 02 Sie 2019 05:42 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 665
Loty: 1
Kilometry: 3 789
niebieski
@maksa
Ogólnie szukałem ostatnio butów niskich z podeszwą vibram, dla mnie najlepsza -lubię Salomony ale ich podeszwy są miękkie i w deszczu śliskie (moje doświadczenia). Co do tych butów o które pytasz - przymierzałem te niższe, wydawały się solidne -nie użytkowałem w terenie. Co do producenta to Czesi/ Słowacy, a z tego co wiem znają się na tym.
Z niskich wybrałem takie sobie - dla tego bo jak nogę włożyłem to byłem w tzw "domu". Chodziłem w nich ostatnio w Karkonoszach min wejście na Śnieżkę i buty spełniły moje wymagania.
https://allegro.pl/oferta/alpina-tropez ... 6988260014
Co do rozmiaru ja mam 8 i 27cm noga i te które podałem propozycje to numeracja zgadzała się z wyjątkiem tych z Decatlonu ( przymierzałem buta z półki 41 i był ok ale nie zwróciłem uwagi jaki nr jest w rzeczywistości - mógł być inny na półce) i też był dobry. W sumie to fajne buty i myślę o nich jako tych wysokich.
Miałem tez te Zambrlany - dla mnie bardziej na zimę buty i mają wdg mnie za wysoką podeszwę.
Salomony z kolei numeracja to zamiast 42 kupowałem 42 2/3 i wtedy wkładka 27cm.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 02 Sie 2019 08:08 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
Jack Wolfskin model Vojo Hike Mid Texapore.

Obecnie ponizej 400zl a w oficjalnym sklepie Jack wolfskin jeszcze masz kod na -10% od przecen. Warto :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 168 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group