Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
icarhireinsurance od dłuższego czasu nie wydaje już polis dla osób z Polski

Firma Questor aka Riverside Malta również zaprzestała wydawania rocznych polis dla osób z Polski (stan bez zmian od stycznia 2022) - można natomiast wykupić polisę na pojedynczy wynajem.

Wg stanu na sierpień 2023 r. roczne polisy dostępne są na portalach worldwideinsure.com, cover4rentals.com lub defend-online.eu/pl/

Porównanie by @Kashpir

cover4rentals
- 2 rodzaje polis: Silver Cover i Gold Cover, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- opcja Silver Cover ma limit 500 EUR na "glass damage". Opisywałem wcześniej w wątku szkodę we Włoszech - pęknięcie szyby wypożyczalnia wyceniła na 700 EUR. Czyli w takim przypadku dopłacałbym 200 EUR ze swojej kieszeni. Jeśli już, to rozważać tylko pakiet Gold cover, w którym ten limit wynosi 650 EUR (Świat)/ 1000 EUR (Europa).
- uwaga również na wiek samochodu - w Europie zachodniej pewnie to nie problem, ale np. na Bałkanach pewnie da się trafić na samochód starszy niż 10 lat, a takiego polisa nie obejmuje.
- wartość samochodu to pewnie mniej istotna kwestia, ale przy galopujących cenach aut też na wszelki wypadek zaznaczę 8-) "The vehicle must not have a retail price of more than €50,000 (or currency equivalent)".
- minimalny wiek kierowcy (posiadacza polisy) to 26 lat :!:

worldwideinsure
- 2 rodzaje polis: Standard i Deluxe, dodatkowo wybór Europa albo Świat
- dla porównania z cover4rentals: minimalny wiek kierowcy - 21 lat; wartość samochodu do 50 000 GBP; wiek samochodu do 20 lat; "damage to glass" po prostu wskazane jako zawarte w ramach sumy ubezpieczenia.
- można nieco obniżyć koszt dzięki cashbackowi quidco (obecnie 7,5%). już chyba nieaktualne - obecnie pokazuje jedynie cashback za travel insurance, ale nie zaszkodzi sprawdzić.

DEFEND Car Hire XS
- jeden rodzaj polisy z wyborem Europa lub Świat - pokrycie udziału własnego w szkodzie do 35 000 zł
- minimalny wiek kierowcy - 25 lat; wartość samochodu do 350 000 PLN; wiek samochodu do 10 lat

Cover4rentals i worldwideinsure nie obejmują wynajmu w Armenii, na Dominikanie, Islandii, Jamajce oraz w Izraelu.
DEFEND Car Hire XS nie obejmuje wynajmu na terytorium Afganistanu, Kuby, Białorusi, Kongo, Iranu, Iraku, Wybrzeża Kości Słoniowej, Liberii, Korei Północnej, Myanmaru, Rosji, Sudanu, Sudanu Południowego, Syrii, Ukrainy lub Zimbabwe. Polisa Europa obejmuje kraje kontynentu europejskiego oraz Maroko, Tunezję, Turcję i Izrael, ale wyłącza terytorium Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Oprócz powyższych ubezpieczenie wkładu własnego do kwoty 1200 EUR (równowartość w zł) posiada karta kredytowa Mastercard Platinum oferowana przez bank PKO BP (szczegółowe warunki oczywiście w regulaminach/OWU na stronie banku).


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 80  Następna
Autor Wiadomość
#861 PostWysłany: 08 Cze 2019 20:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jak zadasz konkretnie pytanie, to konkretnie postaram się odpowiedzieć (o ile mam czas) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#862 PostWysłany: 08 Cze 2019 20:16 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Uważam, że Ty akurat konkretnie odpowiedziałeś.
Pozdrawiam
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#863 PostWysłany: 11 Cze 2019 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Właśnie zauważyłem, że w ubezpieczeniu podróżnym Generali można dodać opcję "Udział własny w wynajętym samochodzie".
Zrobiłem przykładową kalkulację:
- na 8 dni najtańsze ubezpieczenie 23zł, a ubezp. udziału własnego 100 zł , czyli razem 123 zł
- na 15 dni najtańsze ubezpiecznie 39 zł, a ubezp. udziału własnego 150 zł, czyli razem 189 zł

Tu jest OWU:
https://www.generali.pl/frontend-static ... direct.pdf

"Przedmiot i zakres ubezpieczenia
1. Przedmiotem ubezpieczenia zniesienia kosztów udziału własnego w wynajętym samochodzie są koszty poniesione przez Ubezpieczonego, do
granic udziału własnego wynikającego z umowy ubezpieczenia samochodu wynajmowanego, powstałe w związku z wypadkiem drogowym.
2. Zakresem ubezpieczenia objęty jest zwrot kosztów udziału własnego do pokrycia których Ubezpieczony jest zobowiązany na podstawie pisemnej
umowy najmu samochodu zawartej z irmą świadczącą usługę wynajmowania samochodów i w zakresie nie objętym umową ubezpieczenia
danego samochodu.
3. Ubezpieczenie dostępne jest dla umów ubezpieczenia podroży zagranicznych w streie Europa i obejmuje zdarzenia powstałe na terytorium
państw do niej należących.
§ 62
Suma ubezpieczenia
1. Suma ubezpieczenia wynosi 5 000zł na jedno i wszystkie zdarzenia występujące w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej. Każda wypłacona
kwota odszkodowania na rzecz Ubezpieczonego pomniejsza sumę ubezpieczenia do momentu jej wyczerpania.
2. Suma ubezpieczenia stanowi górną granicę odpowiedzialności Generali.
§ 63
Wyłączenia odpowiedzialności
1. Z zakresu ochrony wyłączone są następstwa zdarzeń powstałych wskutek:
1) użytkowania pojazdu niezgodnie z jego przeznaczeniem oraz spowodowane przez przewożony ładunek, w tym ładunek wszelkiego rodzaju
przyczep;
OWU „Generali, z myślą o podróży” – Generali T.U. S.A. | 41
2) używania pojazdu przez Ubezpieczonego lub uprawnionego kierowcę jako narzędzia umyślnego przestępstwa;
3) używania pojazdu w związku z obowiązkowymi świadczeniami na rzecz wojska lub innych podmiotów, a także powstałe w pojazdach
uczestniczących w akcjach protestacyjnych i blokadach dróg;
4) nie posiadania wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem, o ile istnieje związek przyczynowy pomiędzy tym faktem a szkodą,
z wyłączeniem sytuacji w których kierujący wszedł w posiadanie pojazdu wbrew woli Ubezpieczonego;
5) jazd próbnych, rajdów, wyścigów, treningów, konkursów albo użycia pojazdu jako rekwizytu;
6) użycia pojazdu do transportu towarów niebezpiecznych, takich jak: paliwa, toksyczne substancje chemiczne lub gazy;
7) awarii, wypadku drogowego lub kradzieży pojazdu używanego do zarobkowego przewozu osób lub towarów;
8) użycia pojazdu do nauki jazdy;
9) prowadzenia przez Ubezpieczonego pojazdu bez wymaganych uprawnień, prowadzenia pojazdu niedopuszczonego do ruchu drogowego,
zgodnie z obowiązującym przepisami prawa albo pozostawania pod wpływem alkoholu, pozostawania pod wpływem narkotyków,
środków odurzających, substancji psychotropowych, środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii, leków
nieprzepisanych przez lekarza lub użytych niezgodnie z zaleceniem lekarza, w czasie prowadzenia pojazdu, jeśli miało to wpływ na
zaistnienie wypadku;
10) popełnienia przestępstwa lub jego umyślnego samookaleczenia, samobójstwa lub próby popełnienia samobójstwa Ubezpieczonego.
11) prowadzenia przez Ubezpieczonego motocykla, motoroweru lub skutera"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#864 PostWysłany: 13 Cze 2019 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
BarneyGF napisał(a):
lluukk napisał(a):
BrunoJ napisał(a):
Karta kredytowa z ubezpieczeniem udziału własnego i stres z głowy.


Jakie karty kredytowe w Polsce mają takie ubezpieczenie w 100% (bez udziału np. 100 Euro mimo ubezpieczenia jak w Citi) ?
PKO BP MasterCard Platinium - ubezpieczenie do 1000 euro i dodatkowo od 15 czerwca będzie przewalutowanie po korzystnym kursie MasterCard.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


Przeczytaj warunki. Jak ktoś zarysuje Ci auto, to ubezpieczenie do tej karty nic nie da :/
Szukam właśnie ubezpieczenia na wypadki takich zarysowań, które to są najczęstsze moim zdaniem.

Ubezpieczenie Warty też nic nie pomoże:
"... jaką ubezpieczony w ramach umowy najmu pokrył we własnym zakresie w związku z wystąpieniem w nim szkody polegającej na uszkodzeniu samochodu w wyniku kolizji lub wypadku komunikacyjnego podczas podróży"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#865 PostWysłany: 13 Cze 2019 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Hehe, czyli zarysowanie drzwi o mur będzie się już łapało przy karcie PKO?

michzak napisał(a):
Przecież odpisałem, przewijajace się worldwideinsurance (chociaż wcześniej bardziej odpowiadało mi icarhireinsurance, chociaż teraz to niemożliwe) oraz bezpośrednio w wypożyczalni, w zależności czy jest to w miarę sensowne cenowo.


Czy ktoś testował już wypłatę pieniędzy z worldwideinsurance? Moim zdaniem tutaj też jest problem z rysami na karoserii :/

Znaleźliście może jakieś ubezpieczenie roczne lub jednorazowe, które obejmuje zarysowania lakieru?


Ostatnio edytowany przez Darek M., 13 Cze 2019 16:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#866 PostWysłany: 13 Cze 2019 16:30 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Tak. Będzie się łapało.

Jeśli idzie o wypłaty przez tamtą firmę to wygoogluj, ludzie narzekają.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 13 Cze 2019 16:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#867 PostWysłany: 13 Cze 2019 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
A jeśli rysa będzie na drzwiach i powiem, że to z mojej winy, bo nie zauważyłem słupka czy czegoś, to też wypłacą z ubezpieczenia do karty PKO? To już sprawa lekko wątpliwa moim zdaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#868 PostWysłany: 23 Cze 2019 21:10 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 27
Darek M. napisał(a):
Hehe, czyli zarysowanie drzwi o mur będzie się już łapało przy karcie PKO?


Witajcie,
wysłałem jakiś czas temu e-mail do PKO w tej sprawie. Otrzymałem następującą odpowiedź od podpisanej imieniem i nazwiskiem pracowniczki centrum obsługi i operacji PKO PB:
"W nawiązaniu do zgłoszenia dotyczącego karty kredytowej PKO MASTERCARD PLATINUM wyjaśniam, że ubezpieczenie zniesienia udziału własnego za szkody w wynajętym samochodzie dotyczy wystąpienia wypadku komunikacyjnego z udziałem wynajętego samochodu podczas podróży zagranicznej w okresie ubezpieczenia, czyli uszkodzenia związane z używaniem pojazdu bez zaistnienia wypadku nie są objęte ochroną."
... :roll:

Pozdrawiam
Mateusz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#869 PostWysłany: 23 Cze 2019 21:19 

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 10
Poczytałem dość sporo ten wątek i się zastanawiam.
Między 19 a 28 sierpnia wybieramy się na Sycylię, mam jeszcze ubezpieczenie roczne z icarinsurance które kończy się 25 sierpnia więc muszę wykupić nowe.
Pytanie czy lepiej kupić ochronę, którą oferuje renatalcars.com przy wyborze wypożyczalni czy worldwideinsure.com ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#870 PostWysłany: 23 Cze 2019 21:27 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
@matmol

No niestety musisz przywalić w słupek prowadząc auto aby objęło ubezpieczenie.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...


Ostatnio edytowany przez lluukk, 23 Cze 2019 22:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#871 PostWysłany: 23 Cze 2019 21:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Wyłudzenie ubezpieczenia to przestępstwo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#872 PostWysłany: 23 Cze 2019 21:44 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Ale zagapienie się i stuknięcie w słupek nie jest przestępstwem, dlatego napisałem, że musi stuknąć prowadząc. Inaczej ubezpieczenie nie obejmuje.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#873 PostWysłany: 23 Cze 2019 21:50 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Chłopie, namawiasz do popełnienia przestępstwa. A takie działanie również jest penalizowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#874 PostWysłany: 23 Cze 2019 21:54 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 2324
srebrny
Hmmm... Tłumaczę kiedy ubezpieczenie zadziała (prowadząc auto) i piszę, że inaczej nie zadziała. Kropka.
_________________
I klikamy "lubię to" / "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#875 PostWysłany: 23 Cze 2019 21:56 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Dobra rada: usuń te posty i nie brnij dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#876 PostWysłany: 25 Cze 2019 18:07 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 164
Miałem ostatnio okazję przetestować ubezpieczenie udziału własnego z worldwideinsure.
Szkoda w dn 7 czerwca (uderzenie w ogrodzenie podczas cofania) w Macedonii.
Wypożyczalnia skasowała z KK 102 euro za szkodę + 50 euro opłatę administracyjną.
W dn 11 czerwca zrobiłem zgłoszenie, załączając kompletne dokumenty (wszystko w 1 pliku) wraz ze zdjęciami uszkodzenia.
W dn 14-06-2019 wiadomość że brakuje dokumentów - opisałem że wszystko załączyłem i aby to zweryfikowali.
19.06 email że przekazują do ostatecznego sprawdzenia i ma iść do wypłaty
21.06 mail z informacją że wykonali przelew
24.06.2019 pieniądze na wskazanym koncie (rachunek w euro w kantorze alior banku)
Także ja ze swojej strony jak najbardziej polecam. Za polisę na 3 dni w wersji delue zapłaciłem około 10 funtów.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#877 PostWysłany: 25 Cze 2019 21:50 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
To super wiadomość Bartolko bo właśnie dziś wykupiłam ubezpieczenie w tej samej firmie na wynajem auta w Portugalii Płatność za polisę zeszła od razu z konta Minęły 4 godziny a nie mam polisy na meilu Czy to normalna procedura? Jak długo czeka się na polisę przesłana na meila? Czy wypożyczalnie respektują to ubezpieczenie zewnętrzne? Muszę pokazać im te polisę? Czy nikt z Was nie miał problemów w wypożyczalni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#878 PostWysłany: 25 Cze 2019 22:12 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 27
Bartolko napisał(a):
Miałem ostatnio okazję przetestować ubezpieczenie udziału własnego z worldwideinsure...


Dzięki za tę informację. Ona mnie ostatecznie przekonuje do zakupu rocznej polisy w tej firmie.

Pozdrawiam
Mateusz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#879 PostWysłany: 25 Cze 2019 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Aga Kowalska napisał(a):
a nie mam polisy na meilu


zobacz spam i inne foldery
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#880 PostWysłany: 26 Cze 2019 07:55 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Niestety, nigdzie ma mam Sprawdziłam dokładnie Czekać spokojnie??? Czy MEiL przychodzi od razu???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1597 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 80  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group