Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 406  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#4341 PostWysłany: 18 Cze 2019 20:39 

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 381
niebieski
SPLDER napisał(a):
Niestety to ubezpieczenie jest praktycznie martwe - bo nie obejmuje przesiadek.


Nie wiem co masz na myśli z przesiadkami - mój lot był przesiadkowy, środkowy odcinek z bodaj 7, z ord miałem lot dalej.
Ubezpieczenie może okazać się bardzo przydatne, gdy jesteśmy poza zasięgiem eu261 lub np wina pogody - jeśli ktoś lata coś więcej niż po Europie z FR, to myślę że ubezpieczenie absolutnie martwym nie jest;)


Ostatnio edytowany przez niciej, 18 Cze 2019 23:47, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: revolut
#4342 PostWysłany: 18 Cze 2019 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Korzystałem z revo w Rumunii, działa tak jak w całej Europie, jedyna różnica to limit 100 lei bez podawania pinu, czyli wyższy niż u nas, natomiast z tym weekendem to nie wiem o co chodzi, sklepy i bankomaty pracują normalnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4343 PostWysłany: 19 Cze 2019 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@SPLDER
Gdzie znalazłeś taki punkt regulaminu?
Tak jak pisze @niciej chroniona jest cała Twoja podróż RT wraz z lotami przesiadkowymi (przy czym nie widzę rozróżnienia na RT i OJ więc to drugie też powinno obowiązywać). Ba, wydaje mi się, że mając np. 2 osobne bilety OW, które składają się na tę samą podróż (wylot i powrót) też mieszczą się w ich zakresie ubezpieczenia. Przynajmniej ja tak to interpretuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4344 PostWysłany: 19 Cze 2019 20:16 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Ktoś już był na podobnym spotkaniu? Jakie wrażenia?

Załącznik:
rev.png
rev.png [ 56.42 KiB | Obejrzany 1752 razy ]
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4345 PostWysłany: 19 Cze 2019 20:48 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
monroe napisał(a):
@SPLDER
Gdzie znalazłeś taki punkt regulaminu?


Nieprecyzyjnie się wyraziłem, obejmuje opóźnienia lotów łączonych, ale opóźnienie każdego lotu liczone jest oddzielnie. Utracona przesiadka skutkująca przebookowaniem na lot następnego dnia nie jest objęta.

Mój ostatni przypadek - godzinna burza w Orlando, lot przełożony o 3h później odwołany. Najbliższy możliwy lot (nieszczęśliwie były to święta) jest następnego dnia wieczorem, ludzie lecący w Eco dostają propozycje nawet 2-3 dni później.
Wynik - Ubezpieczenie revoluta nie obejmuje odwołanych lotów, nie było opóźnienia powyżej 4h.
Linia lotnicza nie odpowiada, bo odwołanie wskutek warunków meteo, tak że hotel na własny koszt.

Dlatego twierdzę że ubezpieczenie jest martwe, może linie krzak albo lcc mają takie duże opóźnienia, w liniach legacy zazwyczaj kończy się to odwołaniem lotu, a tego to ubezpieczenie nie obejmuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mucha lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4346 PostWysłany: 19 Cze 2019 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@SPLDER
Właśnie ciekawią mnie różne opcje w tym ubezpieczeniu więc pozwól, że podyskutujemy (ale nie chodzi mi o udowadnianie jeden drugiemu racji) ;) bo sam mam kilka wątpliwości i twierdzę, że ich regulamin jest trochę niejasny.

Wydaje mi się, że gdyby nie odwołali Ci lotu (tak, odwołania nie zaliczają się do ich ochrony) a opóźnili i nie zdążyłbyś na przesiadkę to powinni Ci wypłacić odszkodowanie. Nie do końca prawdą jest, że linie legacy odwołują loty, które mają na starcie tak duże opóźnienia. Przykłady można mnożyć ale ja nie o tym.

Inna sprawa - w "Regulaminie" ich ubezpieczenia (str. 7) jest napisane:
You must meet the definition of a trip (which means a holiday or journey which starts from when you leave your home country and which ends on your return to your home country) (...)

Czyli co? Mieszkam na stałe w Polsce a lecę z Berlina do którego jadę samochodem... Ubezpieczenie/zwrot kosztów nie obowiązuje? No bo jeśli obowiązuje (zaczęliśmy przecież podróż, nieważne, że swoim samochodem) to pojawia się kolejny "problem" poniżej.

W "Regulaminie" do ubezpieczenia (str. 18) napisane jest:

What is not covered:
Any flight that is not Your international outbound, connecting or inbound flight (...)


Rozumiem loty RT czy OJ z przesiadką lub bez, ok. Tak jak pisałem, wydaje mi się, że jeśli ktoś całą podróż skleci np. na 2 biletach OW (tam i z powrotem) to teoretycznie ta sytuacja również podlega pod ich ubezpieczenie. Natomiast co jeśli moja podróż trwa te maksymalne 40 dni a w tym czasie mam 15 lotów w ramach powiedzmy RTW i opóźnienie przedostatniego lotu powoduje, że nie zdążyłem na ten ostatni i nie wróciłem do domu na czas? Prostsza sytuacja - mam bilet OJ, do tego dokupiłem na osobnej rezerwacji lot z punktu przylotu do punktu wylotu do domu łącząc całość no ale pogoda spowodowała, że również nie zdążyłem na ostatni lot. Czy wtedy ich ubezpieczenie również działa skoro definiują podróż tak jak napisałem na początku? Te wszystkie loty podlegają pod definicję "connecting flights"? ;)

Mam chyba zbyt niskie IQ, żeby to ogarnąć ;)

Może np. @boots albo @h3rlitz pomogą? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4347 PostWysłany: 19 Cze 2019 22:50 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
monroe napisał(a):
@SPLDER

Wydaje mi się, że gdyby nie odwołali Ci lotu (tak, odwołania nie zaliczają się do ich ochrony) a opóźnili i nie zdążyłbyś na przesiadkę to powinni Ci wypłacić odszkodowanie. Nie do końca prawdą jest, że linie legacy odwołują loty, które mają na starcie tak duże opóźnienia. Przykłady można mnożyć ale ja nie o tym.


Miałem lot AA do PHX, później BA do Europy.
Lot najpierw był opóźniony o 3h, po około 30 min status zmienił się na CANCELED.
Udało mi się przebookować na LH jakieś 30h później - w zasadzie to sam znalazłem ten lot, bo obsługa twierdziła że nic nie ma na następny dzień. Oryginalny lot AA MCO-PHX się nie odbył.

W policy jest niby zapis, że ubezpieczenie nie obejmuje:
"Any claim for a cancelled flight, if this flight is cancelled before its departure time as per Your travel itinerary"
w moim przypadku lot został odwołany już po rozkładowym czasie odlotu.
Niemniej polisa obejmuje wyłącznie opóźnienia wylotu (tylko opóźnienie jest wymienione w sekcji co ubezpieczenie obejmuje), a nie ich odwołanie.
Nie wiem co mieli na myśli dodając ten zapis - być może chodzi o loty które najpierw zostały opóźnione o ponad 4 h , a dopiero później odwołane, a być może nie ma on żadnego sensu.

Co do opóźnienia skutkującego nie zdążeniem na lot przesiadkowy - to jeśli opóźnienie oryginalnego lotu nie przekroczyło 4h IMHO nic się nie należy:
"If the departure of the Public Transport on which you are booked to travel, according to Your travel itinerary, is delayed by at least 4 hours due to..."

Gdy jest większe to można się spierać czy należy liczyć wyłącznie czas opóźnienia pierwszego lotu, czy całej podróży (zapis "you are delayed" jest nieprecyzyjny) ale intencją było nie objęcie przypadków opóźnienia < 4h skutkującego utratą przesiadki.:
"We will pay You:
- an initial compensation amount of £80 if You are delayed for more than 4 hours;
- an additional compensation amount of £80 for each complete hour You are delayed after the initial 4 hour period, up to a maximum payment of £320 per Trip."

Ogólnie na pierwszy rzut oka ubezpieczenie wygląda atrakcyjnie, ale jak się wczytać to typowe sytuacje w jakich znalazłem się w ciągu ostatnich lat są w wyłączone. Przy dużych opóźnieniach u mnie zawsze wchodziło w grę albo odwołanie lotu, albo utrata przesiadki wskutek opóźnienia pierwszego samolotu. Owszem może się zdarzyć przeniesienie lotu na następny dzień przy lotach transkontynentalnych i usterce która zostanie usunięta przez noc - ale zdarza się to bardzo rzadko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4348 PostWysłany: 24 Cze 2019 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
Może ktoś będzie wiedział bo nie jestem pewien.

Czy przelew w USD z Revoluta na konto oszczędnościowe USD w Getin będzie za darmo? Przelewy na T-Mobile idą za friko więc wydaje mi się, że tu również nie powinno być opłat, ale wolę się upewnić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4349 PostWysłany: 24 Cze 2019 11:53 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Do Getinu przelewam co tydzień USD w niewielkiej kwocie i idzie za darmo, ale uwaga bo raz mi bank pośredniczący pobrał 20$ z 200$, które przelewałem, więc nigdy nie wiadomo ostatecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4350 PostWysłany: 24 Cze 2019 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
Uoo panie, 10%?!

Ja mam do przelania ok. 1100$ więc słabo by było taką prowizję płacić. Najgorzej, że już cześć kasy na Revoluta przelałem. :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4351 PostWysłany: 24 Cze 2019 14:47 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Prowizja jest stała 20$. Wszystko na stronie Revoluta jest napisane. Mi pobrali dopiero za 4 razem. To zależy chyba przez jaki bank pośredniczący idzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4352 PostWysłany: 24 Cze 2019 16:04 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Mi dzisiaj zablokowali konto za 4 niezweryfikowane party podczepione (po weryfikacji wszystko ok)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4353 PostWysłany: 25 Cze 2019 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Wrz 2016
Posty: 174
Loty: 38
Kilometry: 35 491
Anonymous napisał(a):
Mam pytanie czy ktoś miał problem z doładowaniem karty Visa Revolut poprzez Google Pay (z Nest Banku) w ostatni weekend? W czasie pobytu na Ukrainie chciałem kilkukrotnie doładować kartę Revolut poprzez Google Pay, ale za każdym razem po chwili przetwarzania wyskakiwało powiadomienie o braku możliwości dokonania transakcji i odrzuceniu. Było to na Ukrainie, ale najdziwniejsze jest to, że po powrocie w poniedziałek do Polski doładowanie udało się zrealizować normalnie. Miał ktoś taki problem gdziekolwiek?
Miałem identyczny problem - Santander - - w tym samym terminie we Lwowie -z tym, że miałem wifi i wyłączony roaming - być może problem był z komunikacją SIM-Revolut
Góra
 Profil Relacje PM off
_Grzegorz lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4354 PostWysłany: 25 Cze 2019 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Pytanie, czy revolut działa w Czarnogórze, tzn nie ma problemu z wypłatą z bankomatu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4355 PostWysłany: 25 Cze 2019 22:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
Wypłacałam bez problemu w Barze.
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4356 PostWysłany: 26 Cze 2019 09:22 

Rejestracja: 06 Lip 2015
Posty: 113
makesiu napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Mam pytanie czy ktoś miał problem z doładowaniem karty Visa Revolut poprzez Google Pay (z Nest Banku) w ostatni weekend? W czasie pobytu na Ukrainie chciałem kilkukrotnie doładować kartę Revolut poprzez Google Pay, ale za każdym razem po chwili przetwarzania wyskakiwało powiadomienie o braku możliwości dokonania transakcji i odrzuceniu. Było to na Ukrainie, ale najdziwniejsze jest to, że po powrocie w poniedziałek do Polski doładowanie udało się zrealizować normalnie. Miał ktoś taki problem gdziekolwiek?
Miałem identyczny problem - Santander - - w tym samym terminie we Lwowie -z tym, że miałem wifi i wyłączony roaming - być może problem był z komunikacją SIM-Revolut



Wydaje się, że bedąc na Ukrainie są problemy z doładowaniem konta. Ciekawe, czy komuś się udało. Będąć w Kijowie na początku maja, przez cały czas pobytu moje doładowania były odrzucane. Używam Visa Revoult wydanej na adres słowacki oraz karty mBanku (oddział słowacki) podpiętej do Google Pay do doładowań. Problem zarówno na wifi jak i ukraińskiej sim karcie. Czyżby jakaś blokada lokalizacji? Revolout po kontakcie z nimi zaprzeczył, żeby coś takiego miało miejsce i właściwie nie potrafił pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4357 PostWysłany: 26 Cze 2019 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 638
niebieski
No i pobrano mi 20$ za przelew do Getinu, nie polecam.

Revolut się wypina z reklamacją, zobaczymy co powie Getin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4358 PostWysłany: 26 Cze 2019 10:55 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Krupier napisał(a):
No i pobrano mi 20$ za przelew do Getinu, nie polecam.

Revolut się wypina z reklamacją, zobaczymy co powie Getin.

Dlatego ja sobie wysyłam często ale w małych paczkach poniżej 20$ i jak na razie przychodzi całość :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4359 PostWysłany: 26 Cze 2019 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Anonymous napisał(a):
Problemem może być posiadanie w telefonie aktywnej karty SIM operatora lokalnego w tym przypadku ukraińskiego, bo mieliśmy dwie karty Revolut i kolega normalnie mógł zrobić doładowanie, ale w telefonie nie miał ukraińskiej karty SIM, tylko dwie polskie.

W zeszły weekend w Kijowie bez problemu doładowałem Revolut (MC) korzystając z dostępu do Internetu przez lokalną kartę SIM (z tym, że doładowanie było kartą kredytową).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4360 PostWysłany: 26 Cze 2019 20:05 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 84
Loty: 110
Kilometry: 234 400
sorry za pytanie jeśli już było, ale nie mogę znaleźć. założyłam konto i chce zamówić kartę Visa a w opcjach mam tylko MasterCard, w pomocy odpisują że obie na całym świecie są tak samo popularne.... z czym nie do końca się zgodzę bo np w Azji większość sklepów i hosteli akceptowała Visę.. we wrześniu lecę do Peru i też czytałam że głównie Visa... też mieliście problem ze do wyboru była tylko MasterCard? czym jest to spowodowane? z góry dzięki za odp
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 406  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: dmirstek oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group