Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Cze 2019 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
A ile podatki? :)

Ogolnie z tymi milami jest tak ze sa okazje, okazje na zbieranie I okazje na wydawanie, aczkolwiek wiekszosc to syf :)

Ja sam glownie uzywam Avios, lot do PL (czyt. PRG :D ) kosztuje mnie 4500 avios I £17.5 podatkow, w roku ogolnie slabe to bo Ryana mozna wyhaczyc za grosze, ale na swieta to Ryan wskakuje na £150 z bagazem - I tu sie robi to oplacalne - bo wychodzi z 15gr za aviosa. I jeszcze mozliwosc anulacji..


Ostatnio edytowany przez LonDynia, 24 Cze 2019 20:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#22 PostWysłany: 24 Cze 2019 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Podatki, doplaty do tych lotow za mile do Australii (jako sposob na wydanie 500tys qmiles).


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Cze 2019 23:03, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 24 Cze 2019 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Za CDG-DOH-SYD RT wszystko w F (4 loty) to ok. €400, do przelkniecia. Mniej niz np. Swiss F do HKG (dwa loty w F).
Po Europie nie latam za mile, szkoda mi 8-)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 25 Cze 2019 00:40 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 26
@LonDynia

Z mBankiem zapomniałem, że tam ten limit jest. Wychodzi, że jestem laikiem ;) Ale nawet z tym w ciągu roku da się niezłą sumę uzyskać. Same loty też dają spoko mile, jak ten z OSL do AKL patrzyłem to wynik 30-50k wychodzi:
https://www.wheretocredit.com/calculato ... H-OSL-QR-R
Całkiem spoko! Chociaż znów, nie wziąłem pod uwagę dopłat :/

@p.wl
Ja niestety należę do grupy 2 i 3 ;) Nawet dłuzej w aucie wysiedzieć to dla mnie problem :(
Czyli generalnie czekasz na promocje milowe (to co styczeń jest?) i jak już nadarzy się okazja, to jeszcze wyszukujesz tanio lot w odpowiedniej klasie. Tak szerze, 1k EUR per osoba za takie kierunki w biznesie samo w sobie wygląda tanio. A do tego jeszcze mile w takich ilościach.
Tylko jak szukać takich lotów? Głównie google loty + fora "biznesowo dealowe", czy są jeszcze inne sztuczki? ;) Da się to połączyć z układem economy na krótkiej trasie + biznes na odcinku nocnym/długim?
Dzięki za pomoc!

EDIT:
Jeszcze zapomniałem dodać - teraz to chyba swoją drogą jeszcze nieco wcześnie na szukanie wyprzedaży na grudzień i kolejny rok co? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 25 Cze 2019 01:07 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Może być za wcześnie, może być już za późno.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 25 Cze 2019 06:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
LonDynia napisał(a):
business to taki duzy hostel, dzielisz pokój z kilkanastoma innymi osobami, co prawda wiecej miejsca, lepsze jedzenie itd. ale ciagle mówimy tu a 10h lotu a nie nawet calym dniu a cena.. cena o wiele wyzsza, zamiast 2tys zl placimy 10tys - i pytanie czy nie lepiej róznicy wydac na lepszy hotel na miejscu? I to lepszy o 8000zl 8-)


Loty do Australii czy NZ, to raczej 24h, nie 10h. Osobiście nie chcialabym siedzec tyle czasu w ekonomicznej. W obu przypadkach lecialam biznes w promocji, cena 6-7tys pln. Waw- Australia i Man - NZ. Oprocz wygodnego siedzenia, dobrego jedzenia, masz dostep do saloniku, gdzie mozesz odpoczac, wykapac sie, itp. Z obu tras zarobilam wystarczająco duzo punktow, żeby przedłużyć status w linii lotniczej na kolejny rok plus mile. A status w linii daje mi dostep do salonikow, okazjonalne upgrade'y czy lepsza dostepnosc za mile.

Proponuje ustawic sobie rozne wyszukiwania i alerty, śledzić promocje i moze cos wpadnie w biznes.

A koega @p.wl zapomniał wspomniec, ze dewaluacja w QR rozmyla zyski z promocji milowej, jesli ktos nie wydal tych mil wcześniej. To jest problem z programami lojalnościowymi.

Nie wiedziałam, ze sa szkolenia z takich rzeczy jak szukanie tanich lotow, ale jak widac na wszystkim mozna robić pieniadze.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Mangekyo lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 25 Cze 2019 07:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
No i ta promocja QR była naprawde wyjątkowa, nie kojarzę żeby aż tak były takie promocje. Już nawet bez tych mil, podróż WAW - DOH - TYO za 2500 zł w C to okazja niesamowita, nawet gdyby było za to 0 mil. Nie zakładałbym, że ten kaliber wróci :(

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 25 Cze 2019 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
michzak napisał(a):
promocja QR była naprawde wyjątkowa
To fakt. Sporo osób, w tym forumowiczów zrobiło wtedy solidne zakupy ;) 8-)

mangekyo napisał(a):
Byłem na szkoleniu online z taniego latania [...] dobrze, że samo szkolenie było tanie bo prowadzący wybitnie marnie przekazał widzę, myląc się i zdecydowanie odbiegając od obietnic z ogłoszenia
Welcome to real world, buddy. Nikt Ci tyle nie da, co DD obieca :(

Sz@lony napisał(a):
Tanie latanie w biznesie nie istnieje, chyba że masz miliony - mil, lub w gotówce.
A z tym bym polemizował. „Dyskretne uroki” klasy biznes w niektórych przypadkach dostępne są za (relatywnie) niewielkie kwoty / niewielkie wydatki milowe+podatki. Przykładem chociażby ET i możliwości lotów w C na ciekawych odcinkach za 25k mil plus symboliczne dopłaty, rzędu kilkudziesięciu PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 25 Cze 2019 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
michzak napisał(a):
No i ta promocja QR była naprawde wyjątkowa, nie kojarzę żeby aż tak były takie promocje. Już nawet bez tych mil, podróż WAW - DOH - TYO za 2500 zł w C to okazja niesamowita, nawet gdyby było za to 0 mil. Nie zakładałbym, że ten kaliber wróci :(

Dewaluacja nie byla niczym milym, ale nie dotknela lotow liniami partnerskimi w OW, stawki sa wciaz te same, czyli mozna w teorii poleciec CX F np. LHR-HKG-YVR-JFK-YVR-HKG-MXP za 300 tys. mil QR.
A trafialo sie i 5x od tamtego czasu, ale ogolnie niezle promocje pojawiaja sie kilka razy w roku.

Powyzsza trasa do AUS/NZ w 2018 byla za 2x Qmiles.
W III 2019 lecielismy ARN-SIN // BKK-ARN za 2x Qmiles & 2x Qpoints (akurat do przedluzenia statusu).

Przykladowe promocje:

4x Qmiles
qatar-privilege-club,1573,32113?start=100#p1154316

5x Qmiles & 150,000 mil do zdobycia dodatkowo
qatar-privilege-club,1573,32113&p=1192314&hilit=+qmiles#p1192314

5x Qmiles, dopiero co zakonczona
https://www.qatarairways.com/en/Privile ... PC031.html
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 25 Cze 2019 14:22 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Jeżeli chodzi o mnie to u mnie zaczęło się od DD jednak po chwili stwierdziłem, że ten gość to zwykły oszust i sam zacząłem szukać na własną rękę :) Nie żałuje tego zdecydowanie :) Zwiedziłem już trochę dzięki temu i jeszcze mam zamiar trochę pozwiedzać :P Jednak widziałem niedawno szkolenie DD nagrane przez znajomego i on dalej przekonuje ludzi, że jak wejdzie się na Kayak i doda niemowlę to można latać za 1Euro :P
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 26 Cze 2019 00:42 

Rejestracja: 02 Gru 2012
Posty: 26
@OradeaOrbea
Najgorsze chyba, że DD ma mocno prostackie i żałosne podejście do swoich klientów ;) udowadniamy że loty eco moga być iemal w tej samej cenie co premium? eco 1k eur, premium 4k eur.. oj szybka zmiana na prezentację z komentarzem "no widać". Kurde to żałosne że takich wpadek człowiek z nagrania nie wyrzuci, tylko roztawia to w nagraniu. A były jeszcze gorsze wpadki :D

@Aga_podrozniczka @p.wl
To ustawiam powiadomienia i niczym sniper czekam żeby cos ustrzelić. Póki co znalazłem za 2,4k zł Londyn-NZ ale niestety w economy ;)

@spejson911
Najgorsze, że nie bardzo kuma że na video widać wszystkie wpadki ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 26 Cze 2019 01:38 

Rejestracja: 10 Lut 2016
Posty: 501
Loty: 115
Kilometry: 138 119
niebieski
Mangekyo napisał(a):

@spejson911
Najgorsze, że nie bardzo kuma że na video widać wszystkie wpadki ;)


Tak i wtedy myśli, że jest bogiem :) Nie powiem wciągneło mnie to na tyle, aby szukać tego wszystkiego, jednak jak widzę na filmach, że jutro z tajnego węgierskiego forum leci na 20 godzin na Sri Lankę po przyprawy za 10e i zaprasza na szkolenie aby pokazać jak tak robić to kosmos :P tak samo jak pokazywał jak latać w C za grosze :) Wystarczy miec Dinersa z jego linku przez 10 lat wydawac na nim 2k na miesiac i mamy bilet do Australii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 26 Cze 2019 04:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Powiedzmy sobie szczerze w Polsce mozliwosc zarobienia sobie punktow w programach lojalnosciowych to jest popierdolka.
A nastawianie sie na "znajde supr okazje albo blad to sobie kupie bilet" to juz w ogole sprawi, ze mozesz nigdzie nie poleciec. Po pierwsze takie bledy zdarzaja sie bardzo rzadko, a ponad to linie sobie coraz czesciej nic z nich nie robia poza anulacja zakupionych biletow. Wiec opieranie swoich podrozy na tym systemie jest naprawde slabe. Do tego dochodzi jeszcze stres, pospiech, mozliwosc popelnienia jakiegos glupiego bledu, to juz ciulanie tych mil wszelkimi mozliwymi sposobami jest o wiele lepsze.

Dla porownania powiem Wam jak to dziala w Australii w ktorej mieszkam.
Tutaj srednio 2-3 razy do roku kazdy bank daje promocje na wziecie karty kredytowej, dzieki ktorej po wydaniu okreslonej kwoty w ciagu kilku miesiecy (najczesciej to 3k AUD) dostaje sie np. 100.000 punktow w Qantasie. Za takie 100k mozesz poleciec w jedna strone na trasie Australia - Europa w economy plus male doplaty. Otwierasz rachunek, wydajesz kase, dostajesz punkty, zamykasz rachunek, otwierasz w kolejnym banku.

Swojego czasu bylem wielkim fanem American Express gdzie za otworzenie konta dostalem 100k punktow plus oczywiscie kazdy wydany dolar dzieki karcie to byl 1 punkt. Malo tego karta pozwalala na 2 wejscia w roku do salonikow Amexa w Sydney i Melbourne. Karta kosztowala na rok 400 AUD, ale byl w niej takze "bon" na wydanie na podroze 400 AUD, wiec karta wynosila w sumie zero. Takie 100k punktow po przetransferowaniu do Asia Miles (gdzie wychodzi najkorzystniej) pozwolilo mi na zakup lotow Tokyo - HK - Vancouver z doplata ok 600 zl.

Nie pisze tego zeby sie chwalic, tylko zeby pokazac jak to jest w innych krajach i ze takie promocje jak sa w Polsce to jest smiech na sali.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 26 Cze 2019 07:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
fortuna napisał(a):
Dla porownania powiem Wam jak to dziala w Australii w ktorej mieszkam.
Tutaj srednio 2-3 razy do roku kazdy bank daje promocje na wziecie karty kredytowej, dzieki ktorej po wydaniu okreslonej kwoty w ciagu kilku miesiecy (najczesciej to 3k AUD) dostaje sie np. 100.000 punktow w Qantasie. Za takie 100k mozesz poleciec w jedna strone na trasie Australia - Europa w economy plus male doplaty. Otwierasz rachunek, wydajesz kase, dostajesz punkty, zamykasz rachunek, otwierasz w kolejnym banku.


Ile za taką kartę sobie życzą (koszt wydania i użytkowania karty podczas robienia tego obrotu)?

fortuna napisał(a):
Swojego czasu bylem wielkim fanem American Express gdzie za otworzenie konta dostalem 100k punktow plus oczywiscie kazdy wydany dolar dzieki karcie to byl 1 punkt. Malo tego karta pozwalala na 2 wejscia w roku do salonikow Amexa w Sydney i Melbourne. Karta kosztowala na rok 400 AUD, ale byl w niej takze "bon" na wydanie na podroze 400 AUD, wiec karta wynosila w sumie zero.


Zapłaciłeś 400 AUD za kartę i lot bezpłatny, czym to się różni od przypadku, gdzie wydałbyś 400 AUD na te loty bez bonu z karty? W sensie, chodzi mi o przypadek, że nie płacisz za kartę i wydajesz 400 AUD na lot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 26 Cze 2019 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
@michzak
Koszt karty to albo zero, a oplata dopiero po roku.
Ewentualnie byly i takie ze kosztowaly odrazu ok 170AUD na rok i platnosc odrazu.

Oczywiscie jesli karta np. jest platna dopiero po pierwszym roku, a obrot robisz wczesniej i z niej rezygnujesz to oplata za karte NIE zostanie pobrana.

Wiec rozne scenariusze.

Przy Amexie nie ma takiej opcji ze nie placiles za karte, najpierw placisz za karte a potem musisz kliknac w guzik "chce travel credit", pewnie licza na to, ze nie kazdy kliknie i ludzie nie beda o tym pamietac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group