Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 684 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna
Autor Wiadomość
#621 PostWysłany: 12 Cze 2019 19:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ja bym wziął najpierw samochód, "zacumował" gdzieś na wschodzie wyspy (Puerto Pollenca/ Alcudia?) i stamtąd porobił wycieczki samochodowe wzdłuż wschodniego wybrzeża i na południe wyspy. El Arenal na koniec wyjazdu, żeby podjechać na zwiedzanie Palmy i mieć potem blisko na lotnisko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#622 PostWysłany: 20 Cze 2019 21:16 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Szybkie pytanie. Bede przy okazji innego lotu przez 2 dni w PMI. Czy w okolicach sa jakies sensowne plaze? Czy lazur i bialy piasek tylko na peryferiach? Ktos poleci jakas dobra miejscowke, w ktorej mozna takie warunki spotkac, ale z dojazdem komunikacja miejska (pociag, autobus).



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#623 PostWysłany: 20 Cze 2019 21:55 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Od Can Pastilla się zaczyna fajna plaża w stronę El Arenal. Dojazd komunikacją publiczną.
Góra
 Profil Relacje PM off
Asfalto lubi ten post.
Asfalto uważa post za pomocny.
 
      
#624 PostWysłany: 21 Cze 2019 08:28 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
@greg1291 jakies foto masz moze? Fajna u Ciebie oznacza "znosna"? Jednym slowem znajde w palmie super plaze czy bez samochodu sie nie uda?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#625 PostWysłany: 21 Cze 2019 09:32 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Moim zdaniem bardzo fajna. Oczywiście są na Majorce jeszcze lepsze, ale sporo dalej. Jeżeli mieszkasz w Palmie to w 20 min jesteś w stanie dojechać bezpośrednio autobusem.

Góra
 Profil Relacje PM off
Asfalto lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#626 PostWysłany: 21 Cze 2019 10:12 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Super, dziekuje!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#627 PostWysłany: 21 Cze 2019 10:14 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Ta plaza jest blisko lotniska? A cos blizej samego miasta znasz?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#628 PostWysłany: 21 Cze 2019 10:36 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Nie wiem czy jest coś w samym mieście być może z drugiej strony Palma De Mallorca w stronę Palma Nova. Od Palmy w stronę Can Pastilla jest piękny deptak i ścieżka rowerowa wzdłuż morza, ale nie ma tam plaży. Zaczyna się dopiero w Can Pastilla i potem ciągnie się kilometrami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#629 PostWysłany: 21 Cze 2019 15:31 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Jak uwazasz, wziac nocleg w can pastilla a do palmy dojezdzac na zwiedzanie, czy wziac nocleg w palmie i na plaze do can pastilla dojezdzac? Widze ze to 12 km? Zasugeruj prosze :) nie wiem gdzie brac nocleg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#630 PostWysłany: 22 Cze 2019 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
właśnie wróciłem :

El Arenal duża imprezownia dużo pijanych Niemców i Anglików. Mimo wszystko da się wypocząć. My z dziewczyną mieszkaliśmy w Can Pastilla dużo spokojniej. Jest to dosłownie obok El Arenal. Można dojść na piechotę. Bliżej od lotniska i na pewno spokojniej od imprez, mimo, że też nie jest to Ciechocinek. Jednak bez problemu bary i sklepy były czynne do północy, a nawet dłużej. Jednak jak szukasz imprez to zdecydowanie El Arenal, ale zawsze z Can Pastilla możesz się przejść pieszo wzdłuż plaży lub pojechać RT autobusem za 3E lub "ciuchcią" wzdłuż wybrzeża za 4,5E. Wyspy specjalnie nie zwiedzałem, ale myślę, że zła baza wypadowa to nie będzie. Blisko do lotniska (dojście pieszo, sprawdzone) można pożyczyć rower i dojechać do Palmy lub busem za 1,5E OW. @BakoDam Jeśli jednak jedziesz na dłużej pomyślał bym o zatrzymani się w kilku miejscach. Ja jako, że byłem tylko kilka dni to pasowało mi to idealnie. @Asfalto Can Pastilla na kilka dni to idealne miejsce. Jeśli nie chcesz zwiedzać całej wyspy i mieszkać stricte w mieście tylko w "kurorcie" gdzie z hotelu wychodzisz bez koszulki w klapkach. Ja uwielbiam taki klimat. Poza tym dla mnie Palma przy tak krótkim czasie pobytu to jednodniowy wypad. W Can Pastilla plaża jest fajna, piaszczysta, nie ma tłoku, jest ogromna. Zawsze znajdziesz miejsce, nawet w jakimś zacisznym kącie. Jednak nie jest to to co oferuje Majorka (klify i zatoki). Mimo wszystko naprawdę polecam. Ja mieszkałem w hotelu Helios i naprawdę polecam. Oferta śniadania i kolację obowiązkowo (to jakieś grosze dopłaty). Nie będziesz się martwił o jedzenie przez cały wypad. Nie da się tego przejeść. Na mieście nie zjadłem nic przez 4 dni. Jednak dłuższą wyprawę zaplanował bym inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#631 PostWysłany: 23 Cze 2019 12:01 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Dziekuje - teraz wiem wszystko

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#632 PostWysłany: 14 Lip 2019 11:42 

Rejestracja: 14 Lip 2019
Posty: 5
Jedziemy w sierpniu pierwsze raz na Majorkę. Nastawiamy się głównie na odpoczynek na plaży (plażach). Na zwiedzanie planujemy tu wrócić po sezonie ;-) Pobyt 7 dnia a na 5 dni wynajmujemy samochód i każdego dnia chcemy pojechać na inną plażę.
1.Jakie lokalizacje polecacie na te 5 dni?
2. Dodatkowo chcemy popłynąć łodzią, zobaczyć delfiny i popływać z maską w fajnym miejscu. Mamy hotel w Paguera (na lewo od Palma de Mallorca) i najlepiej coś w tej lokalizacji. Pływał ktoś może taką łodzią w rozsądnej cenie? Czy rzeczywiście podczas takiego rejsu zawsze sią spotka delfiny? Córka mi żyć nie daje z tymi delfinami ;-)
3, W niedzielę chcemy iść na mszę do katedry w Palma i przy okazji ją zwiedzić. Nie mogę doczytać o której są msze w niedzielę. Wie ktoś może?
Pomożecie ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#633 PostWysłany: 14 Lip 2019 12:20 

Rejestracja: 18 Paź 2014
Posty: 258
Loty: 4
Kilometry: 13 255
Zbanowany
Na lewo od palmy? Gdzie to?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#634 PostWysłany: 14 Lip 2019 12:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Dariusz Rudkiewicz
Ad. 1 wpisz w google plaże Majorki/ beaches of Mallorca i wybierz te, które wydają ci się interesujące. Pierwszy z brzegu artykuł
https://www.heartmybackpack.com/spain/b ... -mallorca/
Ad. 3 niedziela to Domingo
https://www.catedraldemallorca.org/inde ... rios/misas
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Dariusz Rudkiewicz lubi ten post.
 
      
#635 PostWysłany: 14 Lip 2019 13:51 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Najfajniejsze plaże w Cala Mesquida i Cala Agulla. Niestety to druga strona wyspy jakieś 1.30 jazdy autem, ale warto wybrać się na cały dzień. W samej Peguera też plaże są całkiem przyzwoite. Co do rejsów, to w samej Paguera jest dużo ofert na deptaku, ale de facto wszystko to 2,3 firmy z które oferują rejsy. Jest rejs z Peguera z oglądaniem delfinów, jak też do Malgret Islands 2,5 godziny i 4 godziny. Byłem na tej ostatniej i było fajnie. Delfinów jednak nie było. Być może na dedykowanej wycieczce większe szanse. Warto patrzeć na kody z Expiedia na atrakcje, gdyż można wtedy uzyskać niezły rabat względem cen na miejscu. Te nie różnią się od ofert na expedia bez rabatu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dariusz Rudkiewicz lubi ten post.
 
      
#636 PostWysłany: 14 Lip 2019 17:12 

Rejestracja: 14 Lip 2019
Posty: 5
Asfalto napisał(a):
Na lewo od palmy? Gdzie to?

Jak to gdzie? Gdzieś w cieniu tej palmy ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#637 PostWysłany: 21 Lip 2019 17:30 

Rejestracja: 14 Lip 2019
Posty: 5
-- 21 Lip 2019 18:22 --

OK plaże ogarnięte. jak wrócę to napiszę co z tego jest warte polecenia. Chyba, że już teraz macie jakieś uwagi co do tych plaż.
Odległości są podane od naszego hotelu w Paguera.
Playa Santa Ponsa, Via Puig de Galatzo, 1, 07180 Santa Ponça, 8km blisko naszego Hotelu
Cala Fornells - 1km blisko Hotelu kamienista plaża
Carretera de Cala Fornells, 68, 07160 - pieszo 1,6km (brak parkingu) mała ale ładna zatoczka
Palma NOVA Beach, Passeig Mar, 18, 07181 - 11km uwaga na plaży złodzieje

Es Calo des Moro Beach (Calo del Muro) (83km + pieszo 1,5km koniecznie w butach!) piękna zatoczka, jest parking darmowy
najpiękniejsza ale mała. Najlepiej po południu.
Cala Llombards (koło Cala del Moro, też jest parking Cala Llombards Parking (07690)
Playa de S'Amarador - (90km) duża plaża 10min spacerem od parkingu, bardzo dobre oceny super!
Alcudia - (79km) na wysokości jeziora (na północny wschód)
El Arenal - (41km) deptak i plaża na wschód
Sant Elm (14km) plaża blisko nas na zachód
Cala Llombards - piękna mini zatoczka z małą plażą (86km) południowy-zachód
Cala Mesquida - (110km) ładna, spora plaża, zachód, blisko parking, promenada
Sa Calobra - (07160) 80km w górach 1,5h serpentyny dojazd, wąska plaża między górami,
parking płatny i drogi (dojście tunel wykuty w skale)
Cala Pi Beach BAR, Carrer Torre, 4A, 07639 - 72km mała plaża między skałami. 100 schodów,
czysta i ciepła woda
Diseminado d'es Moli, 11, 07191 Banyalbufar, 32km-50min trudna droga przez góry. mała skalista
plaża. Bardzo ładna.

-- 21 Lip 2019 18:26 --

greg1291 napisał(a):
Co do rejsów, to w samej Paguera jest dużo ofert na deptaku, ale de facto wszystko to 2,3 firmy z które oferują rejsy. Jest rejs z Peguera z oglądaniem delfinów, jak też do Malgret Islands 2,5 godziny i 4 godziny. Byłem na tej ostatniej i było fajnie. Delfinów jednak nie było. Być może na dedykowanej wycieczce większe szanse. Warto patrzeć na kody z Expiedia na atrakcje, gdyż można wtedy uzyskać niezły rabat względem cen na miejscu. Te nie różnią się od ofert na expedia bez rabatu.

Skoro przy deptaku sa takie oferty to myślę, że dam radę.
Czy ta Twojej wycieczce też był czas na pływanie z maską i rurką w jakimś fajnym miejscu czy tylko sam rejs?
Co to jest Expedia i gdzie ten rabat można uzyskać?
Pamiętasz ceny tych rejsów? (bez i z rabatem?)
Jedziemy w 3 osoby to ma to znaczenie ;)

-- 21 Lip 2019 18:30 --

Ostatnia prośba.
Może ktoś poleci parking w Palma de Majorka. W niedzielę chcemy iść na mszę i przy okazji zwiedzić katedrę oraz coś w mieście (jeszcze nie wiem co ;) ) Może być płatny ale w jakiejś rozsądnej cenie. Na pewno będzie to niedziela to nie wiem czy to ma wpływ na ceny parkingów i miejsc postojowych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#638 PostWysłany: 21 Lip 2019 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Co do parkingu: jak się wjeżdża do Palmy od strony Can Pastilla to zaraz jak się zaczyna Marina skręca się w długą ulicę idącą w stronę morza, wzdłuż ulicy są bezpłatne miejsca parkingowe:
https://www.google.com/maps/@39.5646503,2.6387308,16z
Raczej nie powinno być problemu ze znalezieniem miejsca a okolica fajna.

Atrakcje Expedia m.in. tu: expedia-kod-30-na-atrakcje,1500,136002&p=1231579&hilit=atrakcje+expedia#p1231579
Wycieczka stateczkiem po Marinie sprzedawana przez Expedię ma swoją przystań zaraz bliziutko w/w parkingu (Marco Polo).
Góra
 Profil Relacje PM off
Dariusz Rudkiewicz lubi ten post.
Dariusz Rudkiewicz uważa post za pomocny.
 
      
#639 PostWysłany: 29 Lip 2019 09:51 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 53
Szybkie pytanie, jaki przewodnik na majorkę polecacie? Ten Pascala z pierwszych stron tego wątku ma już 4.5 roku, obawiam się że informacje o restauracjach/cenach za wejście mogą być nieaktualne, jest coś nowszego i równie dobrego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#640 PostWysłany: 29 Lip 2019 10:16 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ja korzystałem na Majorce z przewodnika z serii Travelbook - bardzo polecam pod kątem opisów i samego układu przewodnika. Do cen nie przywiązywałbym większego znaczenia, bo i tak mogą być nieaktualne pół roku po wydaniu przewodnika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 684 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group