Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi Citi Handlowy jest obciążone prowizją 8%, min 10zł!

Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

[ 4596 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 230  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#4341 PostWysłany: 14 Cze 2019 15:34 
Awatar użytkownika

Loty: 417
Kilometry: 673 109
złoty
Powinieneś widzieć coś takiego. Image

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
 Relacje PM off  

#4342 PostWysłany: 14 Cze 2019 15:55 

LonDynia napisał(a):
A to masz w polskim Revolucie?

Tak. Ale zakładkę "local" mam dla wszystkich walut, w których mam konta, więc to chyba nie powinno mieć znaczenia. Chyba ;)

#4343 PostWysłany: 14 Cze 2019 16:08 

Loty: 80
Kilometry: 160 147
platynowy
może być tak że polskie NRB jest tylko dla kont zarejestrowanych w Polsce
 Relacje PM off
ms993 lubi ten post.

#4344 PostWysłany: 14 Cze 2019 18:35 

srebrny
Dla niemieckich kont zakładka "local" występuje tylko przy euro, a i tam nie ma numeru IBAN niemieckiego, tylko ten dziwaczny numer revo.
 Relacje PM off  

#4345 PostWysłany: 14 Cze 2019 19:07 

niebieski
U mnie wcześniej tego nie było, ale, chyba po ostatniej aktualizacji się pojawiło. Sprawdziłem swój Polski numer konta i okazuje się, że jest w instytucji Danske Bank Polska
 Relacje PM off  

#4346 PostWysłany: 18 Cze 2019 09:30 
Awatar użytkownika

złoty
Zobaczyłem dziś rano na wygaszonym ekranie telefonu komunikat Revoluta, który brzmiał mniej więcej "Doładuj 2 razy konto aby uniknąć opłaty miesięcznej", ale gdy w to kliknąłem otworzyła się appka i nic. Chodzi oczywiście o opłatę planu premium. Czy ktoś z Was dostał podobny komunikat?
 Relacje PM off  

#4347 PostWysłany: 18 Cze 2019 14:14 
Awatar użytkownika

Loty: 75
Kilometry: 121 993
złoty
Czy ktos wie, czy amerykanska karta moge doladowac revoulta bez oplat? :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#4348 PostWysłany: 18 Cze 2019 14:55 
Awatar użytkownika

srebrny
Musisz sprawdzić taryfę oplat tej amerykańskiej karty.
 Relacje PM off  

#4349 PostWysłany: 18 Cze 2019 15:06 
Awatar użytkownika

Loty: 82
Kilometry: 111 048
złoty
dla kart spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego jest prowizja/oplata 1,67% wiec ameryka pewnie sie tam lapie
 Relacje PM off  

#4350 PostWysłany: 18 Cze 2019 18:15 

niebieski
Jeśli ciekawi kogoś ubezpieczenie z Revoluta w praktyce:

Miałem niedawno 9h opóźnienia na trasie DEN-ORD. Po powrocie szukam strony White Horse Ins, w nadziei na jakiś szybki, interaktywny formularz, jak np przy ubezpieczeniu samochodu w worldwide ins - brak nawet strony internetowej 8-)
Znalazłem maila, opisałem sytuację - w ciągu 2 dni odesłano mi formularz do wydrukowania, wypełnienia i zeskanowania zwrotnego. Poproszono też o potwierdzenie rezerwacji i pisemne potwierdzenie opóźnienia od linii lotniczej. Po odesłaniu pozytywna decyzja w ciągu 1 dnia, w ciągu 3 dni 320 GBP na koncie - miłe zaskoczenie, bo spodziewałem się, że to jednak trochę krzak.
Główne haczyki:
Rezerwacja musi być RT
nie obowiązuje na Domestic Flights ( przy czym jako domestic rozumie się loty w kraju zamieszkania)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#4351 PostWysłany: 18 Cze 2019 18:24 

złoty
Niestety to ubezpieczenie jest praktycznie martwe - bo nie obejmuje przesiadek ani lotów odwołanych. W praktyce bardzo rzadko zdarza się aby lot był opóźniony o więcej niż 4h , zazwyczaj kończy się to anulacją.

Co do rezerwacji - IMHO nie musi być on RT , a jedynie cała podróż musi być RT .

#4352 PostWysłany: 18 Cze 2019 18:36 

platynowy
To ubezpieczenie jest całkiem sensowne, bo obejmuje również sytuacje, w których nie należy się odszkodowanie za opóźnienie od przewoźnika.

#4353 PostWysłany: 18 Cze 2019 18:51 

Loty: 36
Kilometry: 71 736
Czy korzystaliście z karty Revolut w Rumunii? Nie było problemu z płatnościami? Czy wypłata z bankomatu w Rumunii w weekend jest bezpłatna również w weekendy? Będę wdzięczny za wskazówki.

#4354 PostWysłany: 18 Cze 2019 19:10 
Awatar użytkownika

Loty: 63
Kilometry: 126 689
srebrny
@wawerek
W zeszłym roku korzystałem (wypłaty, płatności w sklepie). Wypłata z bankomatu w Rumunii w weekend jest bezpłatna również w weekendy, o ile leje z konta w lejach wylewa się je :)

#4355 PostWysłany: 18 Cze 2019 20:39 

niebieski
SPLDER napisał(a):
Niestety to ubezpieczenie jest praktycznie martwe - bo nie obejmuje przesiadek.

Nie wiem co masz na myśli z przesiadkami - mój lot był przesiadkowy, środkowy odcinek z bodaj 7, z ord miałem lot dalej.
Ubezpieczenie może okazać się bardzo przydatne, gdy jesteśmy poza zasięgiem eu261 lub np wina pogody - jeśli ktoś lata coś więcej niż po Europie z FR, to myślę że ubezpieczenie absolutnie martwym nie jest;)

Ostatnio edytowany przez niciej, 18 Cze 2019 23:47, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#4356 PostWysłany: 18 Cze 2019 22:32 

złoty
Korzystałem z revo w Rumunii, działa tak jak w całej Europie, jedyna różnica to limit 100 lei bez podawania pinu, czyli wyższy niż u nas, natomiast z tym weekendem to nie wiem o co chodzi, sklepy i bankomaty pracują normalnie
 Relacje PM off  

#4357 PostWysłany: 19 Cze 2019 19:51 
Awatar użytkownika

Loty: 110
Kilometry: 310 756
złoty
@SPLDER
Gdzie znalazłeś taki punkt regulaminu?
Tak jak pisze @niciej chroniona jest cała Twoja podróż RT wraz z lotami przesiadkowymi (przy czym nie widzę rozróżnienia na RT i OJ więc to drugie też powinno obowiązywać). Ba, wydaje mi się, że mając np. 2 osobne bilety OW, które składają się na tę samą podróż (wylot i powrót) też mieszczą się w ich zakresie ubezpieczenia. Przynajmniej ja tak to interpretuję.
 Relacje PM off  

#4358 PostWysłany: 19 Cze 2019 20:16 

srebrny
Ktoś już był na podobnym spotkaniu? Jakie wrażenia?

Załącznik:
rev.png

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#4359 PostWysłany: 19 Cze 2019 20:48 

złoty
monroe napisał(a):
@SPLDER
Gdzie znalazłeś taki punkt regulaminu?

Nieprecyzyjnie się wyraziłem, obejmuje opóźnienia lotów łączonych, ale opóźnienie każdego lotu liczone jest oddzielnie. Utracona przesiadka skutkująca przebookowaniem na lot następnego dnia nie jest objęta.

Mój ostatni przypadek - godzinna burza w Orlando, lot przełożony o 3h później odwołany. Najbliższy możliwy lot (nieszczęśliwie były to święta) jest następnego dnia wieczorem, ludzie lecący w Eco dostają propozycje nawet 2-3 dni później.
Wynik - Ubezpieczenie revoluta nie obejmuje odwołanych lotów, nie było opóźnienia powyżej 4h.
Linia lotnicza nie odpowiada, bo odwołanie wskutek warunków meteo, tak że hotel na własny koszt.

Dlatego twierdzę że ubezpieczenie jest martwe, może linie krzak albo lcc mają takie duże opóźnienia, w liniach legacy zazwyczaj kończy się to odwołaniem lotu, a tego to ubezpieczenie nie obejmuje.
mucha lubi ten post.
Raphael uważa post za pomocny.

#4360 PostWysłany: 19 Cze 2019 21:50 
Awatar użytkownika

Loty: 110
Kilometry: 310 756
złoty
@SPLDER
Właśnie ciekawią mnie różne opcje w tym ubezpieczeniu więc pozwól, że podyskutujemy (ale nie chodzi mi o udowadnianie jeden drugiemu racji) ;) bo sam mam kilka wątpliwości i twierdzę, że ich regulamin jest trochę niejasny.

Wydaje mi się, że gdyby nie odwołali Ci lotu (tak, odwołania nie zaliczają się do ich ochrony) a opóźnili i nie zdążyłbyś na przesiadkę to powinni Ci wypłacić odszkodowanie. Nie do końca prawdą jest, że linie legacy odwołują loty, które mają na starcie tak duże opóźnienia. Przykłady można mnożyć ale ja nie o tym.

Inna sprawa - w "Regulaminie" ich ubezpieczenia (str. 7) jest napisane:
You must meet the definition of a trip (which means a holiday or journey which starts from when you leave your home country and which ends on your return to your home country) (...)

Czyli co? Mieszkam na stałe w Polsce a lecę z Berlina do którego jadę samochodem... Ubezpieczenie/zwrot kosztów nie obowiązuje? No bo jeśli obowiązuje (zaczęliśmy przecież podróż, nieważne, że swoim samochodem) to pojawia się kolejny "problem" poniżej.

W "Regulaminie" do ubezpieczenia (str. 18) napisane jest:

What is not covered:
Any flight that is not Your international outbound, connecting or inbound flight (...)

Rozumiem loty RT czy OJ z przesiadką lub bez, ok. Tak jak pisałem, wydaje mi się, że jeśli ktoś całą podróż skleci np. na 2 biletach OW (tam i z powrotem) to teoretycznie ta sytuacja również podlega pod ich ubezpieczenie. Natomiast co jeśli moja podróż trwa te maksymalne 40 dni a w tym czasie mam 15 lotów w ramach powiedzmy RTW i opóźnienie przedostatniego lotu powoduje, że nie zdążyłem na ten ostatni i nie wróciłem do domu na czas? Prostsza sytuacja - mam bilet OJ, do tego dokupiłem na osobnej rezerwacji lot z punktu przylotu do punktu wylotu do domu łącząc całość no ale pogoda spowodowała, że również nie zdążyłem na ostatni lot. Czy wtedy ich ubezpieczenie również działa skoro definiują podróż tak jak napisałem na początku? Te wszystkie loty podlegają pod definicję "connecting flights"? ;)

Mam chyba zbyt niskie IQ, żeby to ogarnąć ;)

Może np. @boots albo @h3rlitz pomogą? :)
 Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.

[ 4596 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221 ... 230  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: maciasowy oraz 10 gości