Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#2401 PostWysłany: 07 Cze 2019 20:54 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Pabloo: wiesz co, chyba nie ma co szydzić. Fajnie że ktoś tu przyszedł po radę i potem zadziałał a nie tylko popłakał jak to się tu często zdarza... ;-)

(offtop)
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2402 PostWysłany: 10 Cze 2019 22:33 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale .
Dzisiejszy lot z NAP do WMI , z powodu wypadku awionetki w Modlinie lot przekierowany do WAW .
Lądowanie 15.40 czyli 20 min po czasie ale to jest mało istotne . Zaraz po wylądowaniu informacja że Modlin już otwarty więc lecimy .
I dalej zaczynają się schody , na zatankowanie czekaliśmy 90 min , mimo że dookoła inne samoloty tankowane od razu po wylądowaniu .
Dalej info że zaraz startujemy , ale nic z tego , z okna widać że wszystko inne startuje a my dalej siedzimy i czekamy .
Po 3 godzinach info od kapitana że jest bardzo duża kolejka do startu i trzeba czekać następne 2 godziny .
Ludzi to bardzo zdenerwowało , gdyż dookoła lotnisko puste , wszystkie duże samoloty LOT wystartowały , przy bramkach może 3 lub 4
samoloty i w końcu decyzja że do Modlina kurs autobusem .
Z mojego punktu widzenia ewidentna złośliwość PPL . Przyleciał niechciany RYANAIR niech czeka .
Moje pytanie czy gdzieś można uzyskać informację o dokładnych godzinach lądowania i startu od godz. 16.00 do 19.00 czyli tyle ile czekaliśmy w samolocie i czy naprawdę nie było jednego wolnego slotu aby wcisnąć tego RYANAIRA .Ogólnie były 4 przekierowania i z tego co widziałem
2 samoloty na pewno odleciały . Odszkodowanie z racji zamknięcia lotniska w Modlinie raczej się nie należy ale czy PPL może według swojego humoru tak długo przetrzymywać samolot .Koniec końców samolot pusty wystartował o 20.18 czyli po 4 h i 38 min .

Załączniki:
naples.jpg
naples.jpg [ 252.73 KiB | Obejrzany 1448 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2403 PostWysłany: 10 Cze 2019 23:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Rozumiem, że szukasz odpowiedzi tylko i wyłącznie w celu zaspokojenia własnej ciekawości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2404 PostWysłany: 11 Cze 2019 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
seal napisał(a):
@Pabloo: wiesz co, chyba nie ma co szydzić. Fajnie że ktoś tu przyszedł po radę i potem zadziałał a nie tylko popłakał jak to się tu często zdarza... ;-)

Po prostu nie wydaje mi się, by kategoryczny ton maila miał tu jakiekolwiek znaczenie ;)
A działania wobec przewoźników to ja jestem tutaj chyba jednym z głównych orędowników 8-)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2405 PostWysłany: 11 Cze 2019 07:33 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
@boots
Ciekawość to jedna sprawa , myślałem że może jest jakaś instytucja która jest wyżej niż PPL , gdzie można by złożyć skargę na takie działanie poru lotniczego , który nie ma już przepustowości a w rzeczywistości stoi prawie pusty .
Ciekawy jestem czy jeśli by wylądowała inna linia np. IBERIA , AIR EUROPA czy jakieś AEROMEXICO czy były by tak samo traktowane
jak wspomniany wyżej RYANAIR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2406 PostWysłany: 12 Cze 2019 08:02 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 6
Witam,
lecieliśmy z ryanair z Poznania na Korfu 02.06.2019. Samolot był opóźniony o ponad 5h z przyczyn technicznych podobno uderzył ptak w skrzydła. Złożyliśmy do Ryanair prośbę o rekompensatę ale odpisali że:

"We regret the delay of your flight FR8072 from Poznan to Corfu on the 2019-06-02, which was caused due to an unexpected technical fault resulting from a bird strike, with the aircraft due to operate your flight.

As this delay was unexpected, no compensation is due under EU261/2004 as this was caused due to circumstances beyond Ryanair's control."

Można z tym powalczyć czy sprawa przegrana?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2407 PostWysłany: 12 Cze 2019 08:44 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@mariuszxxxx Poczytaj wszystko od #2380 w tym temacie a będziesz wiedział,że bez szans na cokolwiek zwłaszcza,że zdarzenie miało miejsce na twoim locie .Ludzie ,którzy mieli wracać tym samolotem z Korfu też dostają odmowę.
Góra
 Profil Relacje PM off
mariuszxxxx uważa post za pomocny.
 
      
#2408 PostWysłany: 12 Cze 2019 09:43 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 6
-- 12 Cze 2019 09:37 --

szkoda, że temat przegrany trudno ale że aż 5h musiało to trwać, utracone korzyści, plany w łeb itp. i za to voucher 5 euro tylko... :D

koleżanka jest stewardessa i konsultowała z 2 kapitanami temat jeden powiedział że się nie należy a drugi że należy ;p

chyba jeszcze pomailuję z nimi a później złoże przez firmę żeby wyczerpać możliwości bo jednak koczować 5h lotnisku to za długo powinni samolot zastępczy szybciej zorganizować...

-- 12 Cze 2019 09:41 --

A osoby które wracały z Korfu to już bankowo powinni dostać rekompensatę bo zdarzenie nie dotyczy ich lotu, tylko poprzedniego więc linie miały sporo czasu aby zadziałać.

-- 12 Cze 2019 09:43 --

Coś mam pecha ostatnio do tych lotów,
w zeszłym roku mieliśmy lot czarterem small planet w majówkę na Ibizę tutaj przyznali nam 250 euro ale że firma upadła kasy nie wypłacili i cisza :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2409 PostWysłany: 12 Cze 2019 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Zgodnie z przewidywaniami, które miałem kilka postów wcześniej Ryanair odrzucił moje żadanie odszkodowania. Czyli co teraz ULC w Grecji czy jakaś inne ścieżka? A może po prostu trzeba coś sensownego im odpisać? Ktoś ma jakieś rady?

We refer to your recent correspondence dated 06/06/2019.

We regret the delay of your flight FR8071 from Corfu to Poznan on the 02/06/2019, which was caused due to earlier flight disruption as a result of unexpected technical fault (dent to flap) with the aircraft due to operate your flight.

As this delay was unexpected, no compensation is due under EU261/2004 as this was caused due to circumstances beyond Ryanair's control.

Following a review of your receipted expenses, our accounts department will forward you a bank transfer to the value of 93.55 PLN, in full and final settlement of your claim. Please allow 10 working days to receive this payment.

We hope the above clarifies the situation.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2410 PostWysłany: 12 Cze 2019 14:34 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 1
@dziabulek nam dziś ryanair odpisał, że przyczyną opoznienia lotu z korfu do pzn były kwestie bezpieczeństwa, nic o uszkodzeniach czy o ptaku nie wspomniał. Ściema jak nic:)

Czyli zostaje teraz grecki ULC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2411 PostWysłany: 12 Cze 2019 14:52 

Rejestracja: 28 Paź 2014
Posty: 5
spikloje napisał(a):
Chciałam się pochwalić, że chyba mi się udało ? napisałam wczoraj maila do Ryanair tak jak radziliście, zapytałam czy mam iść do sądu czy płacą po dobroci, załączyłam zdjęcia decyzji. Dzisiaj przyszła odpowiedź, że w ciągu 10 dni roboczych przyjdzie moje odszkodowanie? dziękuję wszystkim za rady, pozdrawiam


Mogłabyś napisać na jaki adres mailowy wysłałaś tą wiadomość? I jaka była jego treść? Bo ja z nimi cały czas próbuje walczyć, ale jak na razie nie odpisują....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2412 PostWysłany: 12 Cze 2019 14:57 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 6
dziabulek napisał(a):
Zgodnie z przewidywaniami, które miałem kilka postów wcześniej Ryanair odrzucił moje żadanie odszkodowania. Czyli co teraz ULC w Grecji czy jakaś inne ścieżka? A może po prostu trzeba coś sensownego im odpisać? Ktoś ma jakieś rady?

We refer to your recent correspondence dated 06/06/2019.

We regret the delay of your flight FR8071 from Corfu to Poznan on the 02/06/2019, which was caused due to earlier flight disruption as a result of unexpected technical fault (dent to flap) with the aircraft due to operate your flight.

As this delay was unexpected, no compensation is due under EU261/2004 as this was caused due to circumstances beyond Ryanair's control.

Following a review of your receipted expenses, our accounts department will forward you a bank transfer to the value of 93.55 PLN, in full and final settlement of your claim. Please allow 10 working days to receive this payment.

We hope the above clarifies the situation.



puść to przez firmę wyciągną 250 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2413 PostWysłany: 12 Cze 2019 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@mariuszxxxx próbowałem. Firmy jak słyszą ptak, a taka była wersja przedstawiona w samolocie mówią, ze nie wezmą tego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2414 PostWysłany: 12 Cze 2019 18:02 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Ilu was leciało z Korfu do Poznania? Złóżcie jeden pozew najwyżej zapłacicie koszty 270 zł, a jak wygracie to złożycie kolejne, a jak nie to przetrzecie szlaki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2415 PostWysłany: 13 Cze 2019 09:21 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 6
dziabulek napisał(a):
@mariuszxxxx próbowałem. Firmy jak słyszą ptak, a taka była wersja przedstawiona w samolocie mówią, ze nie wezmą tego.


przez AirHelp próbowałeś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2416 PostWysłany: 13 Cze 2019 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@mariuszxxxx rozmawiałem z nimi na czacie, zapytali jaka przyczyna napisałem, ze przewoźnik podał "ptaka" . Odpowiedzieli, że się nie zajmują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2417 PostWysłany: 13 Cze 2019 15:09 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Diabeł tkwi w szczegółach, gdy mówisz ptak i nic więcej to nie oczekuj, że ktoś zaryzykuję kilkaset złotych. Dokładnie opisz przyczyny, kiedy nastąpiły nadzwyczajne okoliczności etc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
#2418 PostWysłany: 14 Cze 2019 11:12 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 6
dziabulek napisał(a):
@mariuszxxxx rozmawiałem z nimi na czacie, zapytali jaka przyczyna napisałem, ze przewoźnik podał "ptaka" . Odpowiedzieli, że się nie zajmują.


składać formalny wniosek do firmy a nie jakieś czaty wg mnie jesteś w b. korzystnej syt. niż ja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2419 PostWysłany: 17 Cze 2019 12:15 

Rejestracja: 12 Wrz 2018
Posty: 3
W sobotę 8 czerwca miałem lot z Rzymu Fiumicino do Wiednia opóźniony 3,5 godziny (już przylot samolotu z Wiednia do Rzymu był opóźniony cztery godziny), przewoźnik Lauda Motion, przyczyny nie podali, gdy dochodziło do trzech godzin wysłali smsa, żeby czytać tablice na lotnisku.
W piątek o 22 wypełniłem formularz na stronie Ryanaira, o dziwo już w sobotę rano przyszła odpowiedź:
"Dear Mr xxx
we refer to your claim dated 14/06/2019.
We sincerely regret the delay on your flight OE 1309 from Rome Fiumicino - FCO to Vienna - VIE on the 08/06/2019.
We wish to confirm that a transfer for the sum of 1065.27 PLN has been authorised by Laudamotion in full and final settlement of your claim under EU261.
Please allow 10 working days for this amount to reach your account.
Yours sincerely"
O dziwo poszło gładko, konsultowałem się wcześniej ze znajomą prawniczką, która pracuje dla zwrotzalot.pl i powiedziała, że może odpowiedzą, może nie, mają 30 dni, żeby po tej dacie podjąć kroki prawne, a nie było żadnych problemów, widocznie przyczyna opóźnienia była oczywista :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#2420 PostWysłany: 19 Cze 2019 17:30 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 4
Witam,przepraszam jeśli wątek już istnieje i go przegapiłem. Na pierwszy wniosek o odszkodowanie od Ryanair Sun dostałem odmowe. Postanowiłem się odwołać,podać więcej szczegółów i zdjęcia. I tu moje zdziwienie ponieważ dostałem maila (równo po 10dniach od przyznania nr sprawy) od Ryanaira bez Sun z prośbą o odpowiedź zwrotna na tą wiadomość. Chcieli,żebym opisał dokładnie sytuacje,podał wszystkie potrzebne dane. Tak też zrobiłem. Po kolejnych 9dniach mail,że proszą o odpowiedź na poprzednią wiadomość na którą przecież odpisałem. Myślicie,że to tylko ich przeoczenie czy celowe działanie? Ktoś miał podobną sytuacje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: czlapka oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group