Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Reklamację składać należy poprzez ogólny formularz zamieszczony na stronie https://contactform.ryanair.com/
Należy wybrać: CONTACT REASON -> COMPLAINT -> OTHER.
Numer rezerwacji znajduje się na karcie pokładowej w polu „PNR ". Numer ten składa się z ciągu 6 znaków, którymi mogą być cyfry lub litery. Jeśli na karcie pokładowej nie znajduje się numer PNR warto sprawdzić czy na zawieszkach bagażowych nie został on nadrukowany.
Jeśli pasażer nie może odnaleźć numeru PNR, może wpisać nr rezerwacji Biura Podróży spisany z umowy.
W polu RESERVATION NUMER można wpisać tylko 6 znaków, jednak po ponownym kliknięciu w to pole można wpisać dodatkowy 1 znak, powtarzając tą czynność można dodać kolejny znak. Razem 8 znaków.
W komentarzu należy podać wszystkie dane dotyczące lotu (data, lotnisko wylotu/przylotu, nr rezerwacji biura podróży, nr konta bankowego oraz imię i nazwisko właściciela konta). Należy dołączyć skan/zdjęcie karty pokładowej oraz inne dowody, które mogą pomóc w sprawnym udzieleniu odpowiedzi na składaną reklamację.

Reklamacje można również kierować drogą pisemną wraz z dokumentacją wymienioną powyżej na adres:
Ryanair Sun S.A
Ul. Cybernetyki 21
02-677 Warszawa.

Dodatkowo Ryanair Sun uruchomił adres mailowy: zapytaniaklientow@ryanair.com


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 375 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 07 Cze 2019 09:54 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 4
Hej,mam pytanie. Złożyłem ponowny wniosek o odszkodowanie. Pierwszy został odrzucony,teraz dodałem zdjęcia i jest dokładniej opisany. Na wniosku widnieje informacja,że ktoś skontaktuje się ze mną w ciągu 10 dni. Mija czas (2tyg) a ja nie mam odpowiedzi ani nadanego nr sprawy. Ryanair milczy. Mogę coś zrobić? Czy tak jak w przypadku innych reklamacji milczenie linii lotniczych po 30 dniach oznacza automatycznie pozytywne rozpatrzenie reklamacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#282 PostWysłany: 07 Cze 2019 10:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Akurat to milczenie niczego nie oznacza. ;) FR rzadko zmienia zdanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#283 PostWysłany: 07 Cze 2019 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Tak oznacza, po nowelizacji ustawy prawo lotnicze jest to już jednoznacznie wskazane.
Tylko to i tak raczej nie sprawi, że nie trzeba pójść do sądu, jeśli ryanair powie, że nie wypłaci.
Ale odpowiedź pewnie dostaniesz.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 07 Cze 2019 16:08 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Jeśli lot miał być wykonywany Ryanair Sun, a odsysacze wykonywał Ryanair to kto jest obsługującym przewoźnikiem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 07 Cze 2019 17:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
ansbach1 napisał(a):
odsysacze wykonywał Ryanair

To jakąś dodatkową produkcję uruchomili i będą jeszcze z nas więcej wysysać? ;) A tak na poważnie to obstawiałabym,że jednak Ryanair ,choć trzeba by zajrzeć do umowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 11 Cze 2019 21:17 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 4
-- 11 Cze 2019 20:59 --

Hej,w mojej sprawie coś sie ruszyło,jednak nie nastawiam sie pozytywnie. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Reklamacja została wysłana do RyanairSun a odpowiedź z prośbą o podanie dokładnych danych z umowy dostałem od Ryanair. Ktoś tak miał?

-- 11 Cze 2019 21:17 --

Dodam,że wcześniej każda odpowiedź była od RS. Stąd moje zdziwienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 11 Cze 2019 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Hehe, jak ryanair zaczął większą część swojej działalności opierać na ryanair sun, zmieniając adres polskiego oddziału(a spółka ryanair sun była wpisana w krs na adres ryanaira - ulica Cybernetyki), to wszystkie pisma adresowane do ryanaira(bez sun) na cybernetyki pozostawały nieodebrane. „Brak adresata".

A skąd wiesz, że od ryanaira, bez „sun"? Rozumiem, że leciałeś „sun"? Danych z umowy, to znaczy?

Raczej nie ma co cudować, choć w przypadku odmowy wypłaty ktoś kreatywny mógłby po 30 dniach próbować udowadniać, że nie otrzymał żadnej odpowiedzi, a po ostatniej nowelizacji prawa lotniczego oznacza to domniemanie uznania reklamacji.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 12 Cze 2019 10:08 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 4
Tak jak napisałem wyżej leciałem RS i tam też został wysłany wniosek. Wcześniej odrazu odmówili i cała korespodencja byla od RS. Po odwołaniu nr sprawy nadał również RS,ale po chwili odpisał sam Ryanair prosząc o wszystkie zdjęcia i dane. Po poprzednich postach wnioskowałem,że jedne linie nie wchodzą w kompetencje drugich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 12 Cze 2019 18:11 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Pabloo napisał(a):
Hehe, jak ryanair zaczął większą część swojej działalności opierać na ryanair sun, zmieniając adres polskiego oddziału(a spółka ryanair sun była wpisana w krs na adres ryanaira - ulica Cybernetyki), to wszystkie pisma adresowane do ryanaira(bez sun) na cybernetyki pozostawały nieodebrane. „Brak adresata".

A skąd wiesz, że od ryanaira, bez „sun"? Rozumiem, że leciałeś „sun"? Danych z umowy, to znaczy?

Raczej nie ma co cudować, choć w przypadku odmowy wypłaty ktoś kreatywny mógłby po 30 dniach próbować udowadniać, że nie otrzymał żadnej odpowiedzi, a po ostatniej nowelizacji prawa lotniczego oznacza to domniemanie uznania reklamacji.


Niech tylko nakazów zapłaty nie odbierają to będzie miodzio ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#290 PostWysłany: 01 Lip 2019 19:55 

Rejestracja: 01 Lip 2019
Posty: 3
Witam!
Mam pytanie odnośnie odszkodowania za opóźniony wylot, dokładnie z Heraklion na Katowice, sprawa jest trochę zagmatwana zważywszy na to że lot był opóźniony prawdopodobnie 3 godziny(raczej napewno) RR3014 13.06.2019, kwestią jest że samolot nie lądował w Katowicach tylko we Wrocławiu(powód podany przez stewarda ponoć pas zamknięty co było nieprawdą bo lotnisko pracowało normalnie), fakt faktem autobusy z lotniska we Wrocławiu dowiózły nas na lotnisko w Katowicach( 3 godziny jazdy+1 godzina oczekiwania) dokładnie w tym przypadku nie wiemy czy należy nam się takowe odszkodowanie czy też nie, może ktoś posiada wiedzę na ten temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 01 Lip 2019 20:14 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Opóźnienie liczy się w dotarciu do celu czyli KTW, więc doliczając dojazd z WRO z pewnością się czasowo łapiesz.Liczy się też do odszkodowania przyczyna ,ale ogólnie lotnisko KTW w tym dniu działało bo sama miałam tego dnia wylot do Kutaisi.Nie wiem czy jakiś pas był nieczynny.Wniosek oficjalny o odszkodowanie złóż i zobacz co odpowiedzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 01 Lip 2019 20:31 

Rejestracja: 01 Lip 2019
Posty: 3
Dzięki za odpowiedź, z pewnością złoże niestety nie posiadam na bilecie numer rezerwacji lotu mam tylko Rr3014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 01 Lip 2019 21:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Kontaktuj się w tej sprawie z BP , jeśli to był wyjazd zorganizowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#294 PostWysłany: 04 Lip 2019 10:40 

Rejestracja: 01 Lip 2019
Posty: 3
Ryanair niestety nie wypłaci odszkodowania twierdzą że pas startowy w tym czasie był nieczynny taką samą informację otrzymałem od lotnisko w Katowicach z tym że po prostu spóźnili się na przedział czasowy, samolot miał być o 1:10 a pas jest nieczynny od 1:50 do 4:50, z a lądował 3:50 we Wrocławiu z tym że przewoźnik wiedział już o biuletynie na ponad rok wcześniej, nie wiem czy próbować coś ugrać w firmie odszkodowawczej czy lepiej odpuścić ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 04 Lip 2019 10:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
To co piszesz nie jest okolicznością zwalniającą przewoźnika z odpowiedzialności ,a co za tym idzie wypłaty odszkodowania.Czy sam powalczysz ,czy przez firmę to już twoja decyzja. W przypadku Ryanair Sun sprawy rozpatruje polski sąd.Skorzystaj z informacji zawartych w wikipoście .
Góra
 Profil Relacje PM off
Dawid Gurdak lubi ten post.
Dawid Gurdak uważa post za pomocny.
 
      
#296 PostWysłany: 05 Lip 2019 08:01 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Sprawę rozpatruje sąd polski de facto zawsze, gdy spółka ma oddział w Polsce. Nie próbuj wysyłać pozwu zgodnie z siedzibą czyli Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa, bo rok poczekasz na nakaz. Skieruj sprawę do Tarnowskich Gór. Na szczęście odległość jest mniejsza niz 1500 km dlatego w przypadku przegranej zapłacisz 270 zł kosztów. Gra warta świeczki, a czegoś się nauczysz. Na marginesie wysyłajcie reklamację na adres z KRS większa szansa, że nie odpowiedzą w miesiąc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 05 Lip 2019 10:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
wysyłajcie reklamację na adres z KRS większa szansa, że nie odpowiedzą w miesiąc.

I co to konkretnie da?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#298 PostWysłany: 05 Lip 2019 15:21 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Po pierwsze, że moga nie zdążyć z odpowiedzią w ciągu miesiąca. Po drugie, że piszesz po polsku i przy złożeniu pozwu nie musisz tłumaczyć korespondencji i ponosic kosztów tłumacza przysięgłego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 05 Lip 2019 17:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Po pierwsze, że moga nie zdążyć z odpowiedzią w ciągu miesiąca.

I co to da, jeśli nie zdążą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 05 Lip 2019 17:18 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Doczytaj w przepisach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 375 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group