Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 23 Kwi 2019 19:47 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 2
Cześć,
chcę wypożyczyć auto na kilka dni w Cagliari, wczytuję się w forum i warunki ubezpieczenia, ale nie do konca rozumiem kwestię wkładu własnego.
W ryanairze cena za 7 dni z ubezpieczeniem wkladu wlasnego do 12500 zł to ok 340 Euro, ale:
Wkład własny
Wkład własny na wypadek szkód w wynajętym samochodzie wynosi EUR 750.0 (Nie zawiera podatku), a wkład własny od jego kradzieży to EUR 1500.0 (Zawiera podatek). Upewnij się, że masz dostępną kwotę wkładu własnego na swojej karcie w momencie odbioru samochodu.

Depozyt
Przy odbiorze pojazdu wypożyczalnia wymagać będzie depozytu w wysokości EUR 850.0. Jest to kwota zablokowana na karcie kredytowej, która stanowi gwarancję na wypadek uszkodzenia lub kradzieży pojazdu


Czy to znaczy, że na karcie muszę mieć jakies 3300 Euro :o ?

Czy w przypadku Alamo, jak wezmę pakiet deluxe ubezpieczenia to jestem zwolniona z wkładu wlasnego? i czy dobrze rozumiem, ze w razie szkody mogą mnie obciązyć do 1800 Euro?
when purchasing "Deluxe Package" (DP), Renter eliminates completely his participation to the loss suffered by the Lessor as indicated in the previous commas. In case of total or partial theft, regularly reported to the competent authorities, Renter participates to the loss suffered by Lessor for the maximum amount indicated as "theft excess" in the Special Rental Conditions and on the frontispiece of the rental agreement; when pur chasing "Car Body Package" or "Deluxe Package" services, Renter eliminates his participation to the loss suffered by Lessor. Notwithstanding the above provisions, what indicated in the Special Rental Conditions and on the frontispiece of this rental agreement, in case of total or partial theft occurred in the regions of Campania and Puglia, regardless of the rental location where the rental has started, the theft excess is doubled; when purchasing "Car Body Package" or "Deluxe Package" services, Renter is liable to Lessor for a maximum amount equal to the amount indicated as "theft excess", and in any case for a value not less than € 1,800. Moreover, in case of total theft, Renter will compensate Lessor for the amount corresponding to the full tank of fuel. Damages are qualified and quantified according to the "Locauto Rent Damage Rate Table", available on the Lessor website www.locautorent.com and in hard copy at each Lessor rental location, whose rates and application procedures are part of this contract.

Wybaczcie, jesli dla Was to oczywiste oczywistości, ale mi się cięzko w tym rozeznać :( Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#302 PostWysłany: 23 Kwi 2019 23:20 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Polecam przeczytać wątek ogólny. Są tam wszystkie odpowiedzi .
wypozyczalnie-samochodow-temat-zbiorczy-wlochy,1407,38598?start=960
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 24 Kwi 2019 09:01 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 2
niestety nie jest to dla mnie do konca jasne ;( Znalazłam ofertę na rentalcats w dobrej cenie z ubezpieczeniem od sicily by car, ale oni mają różne opinie.. pierwszy raz wypozyczam auto i mam stresa.. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 24 Kwi 2019 10:37 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Na pierwszy raz weź samochód z pełnym ubezpieczeniem bezpośrednio z wypożyczalni na miejscu bez zabaw w pośredników. Będzie pewnie drożej, ale unikniesz problemów. Włochy są dość specyficzne pod względem wypożyczalni samochodowych. Jak ogarniesz temat to kolejnym razem będziesz się bawić w ubezpieczenia zewnętrzne i wysokie blokady na karcie kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 24 Kwi 2019 11:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Madeira Kwot, o których piszesz, nie sumujesz. Dostępny limit powinien być w wysokości minimum 1500 EUR, a blokada będzie na 850 euro.
Ale na pierwszy raz zrób jak radzi @greg1291
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 02 Maj 2019 17:42 

Rejestracja: 02 Maj 2019
Posty: 5
Witam wszystkich!

Jestem zmuszony poprosić Was o pomoc.

Planuję wyjazd do Sardynii w czerwcu (lot do Cagliari) i pierwotny plan wygląda tak, że chcemy wynająć samochód na 11 dni pobytu.

Czytam już któryś dzień komentarze, wpisy itp i czym wiecej czytam tym bardziej czuje się w tym wszystkim pogubiony.

Pytania mam następujące:

1. Rentalcars.com czy wypozyczalnia Ryianaira?

2. Ubezpieczenie przez brokera (jak np oferuje Ryanair- Axa za około 20 pln/dzień jako ubezpieczenie wkładu własnego) czy bezpośrednio w wypożyczalni?
a) jak wygląda zwrot od brokera wkłądu własnego w razie problemów o które jak czytam wcale nie jest trudno
b) ile wynosi oreintacyjna cena ubezpieczenia full na miejscu- dla przykładu ze strony Locauto zrozumialem ze takie ubezpieczenie wynosi 30 euro/dzień

3. Możecie podzielić się swoim doświadczeniem odnośnie którejś z wypozyczalni z lotniska Cagliari?


Bardzo proszę o pomoc, gdyż jest to mój debiut w wypożyczeniu auta za granicą (pomijajac Krete). Zależy mi na wyjasnieniu sytuacji, gdzie wg. ryanaira za wypożyczenie zapłaciłbym około 1200 pln a wg Locuato z ich wypozyczeniem 550 eur (dane ze strony Locautorent.com)
Samochod klasy mini Fiat Panda/ Fiat 500

Z góry serdecznie dziękuje!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 02 Maj 2019 23:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Po pierwsze - to twój pierwszy wpis, więc to raczej my możemy cię witać :roll:
Ad. 1 pośrednik w większości przypadków nie ma znaczenia - ja biorę u tego, który ma korzystniejszą ofertę (Ryanair akurat rzadko takie miewa)
Ad. 2 przy ubezpieczeniu od brokera musisz się liczyć z blokadą środków na karcie kredytowej w wypożyczalni (wysokość znajdziesz w warunkach wynajmu); ubezpieczenie z wypożyczalni eliminuje blokadę lub jest ona dosyć niska.
a) przedstawiasz wymaganą dokumentację potwierdzającą potrącenie z twojej karty z tytułu szkody, czekasz aż ubezpieczyciel zwróci środki na twoje konto
b) wiesz ile kosztuje w Locauto, inne wypożyczalnie sprawdzisz przeglądając warunki
Ad. 3 prawa strona u góry, " przeszukaj temat" po nazwach wypożyczalni, sam pisałem o Locauto/Alamo, i sicilybycar, więc na pewno coś znajdziesz.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 12 Cze 2019 15:25 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 2
Przed naszym wyjazdem ze 100 razy czytałam to forum, więc teraz i ja się wypowiem.
Wróciłyśmy 8.06.2019r- Cagliari. Jako, że przeczytałam komentarze na temat chyba wszystkich wypożyczalni i o każdej można było znaleźć komentarze o treści "złodzieje, nigdy więcej, stanowczo odradzam", to mimo iż 2 dni przed naszym wyjazdem pojawiła się bardzo dobra oferta z Goldcar, nie zdecydowałyśmy się na nią. Licząc na cud na miejscu wyleciałyśmy bez rezerwacji. Oczywiście po przylocie ceny wypożyczenia były z kosmosu (późna pora- 21:30, sobota). Do naszego apartamentu miałyśmy 25km, więc zasadniczo niewiele, zdecydowałyśmy się dotrzeć tam pociągiem (do centrum Cagliari- 1,20 euro) i następnie autobusem (również 1,20 euro za 90 min, polecam aplikację Moovit), dla porównania najtańsza taksówka kosztowała 55 euro.
Ceny wynajmu samochodu w Capitana również okazały się być wysokie- 50 euro/dzień bez ubezpieczenia, jednak w międzyczasie pojawiła się korzystna oferta za pośrednictwem Ryanair'a.
W poniedziałek ruszyłyśmy z powrotem autobusem i pociągiem na lotnisko. Wybrałyśmy wypożyczalnie Noleggiare z pełnym ubezpieczeniem z Ryanair'a. Przemiła pani przy okienku wszystko wytłumaczyła, zaproponowała oczywiście ich ubezpieczenie, ale przy naszej odmowie w ogóle nie protestowała. Dokupiłyśmy dodatkowego kierowcę (moja mama, na którą była karta kredytowa nie chciała prowadzić)- 4 euro/dzień i mycie końcowe- 10 euro (można zrezygnować i umyć auto samemu). Pani zaznaczyła dwie ryski w formularzu i przekazała kluczyki. Bardzo miłą niespodzianką był niski depozyt na karcie kredytowej- 600 euro. Ostatecznie zapłaciłyśmy ok. 730zł za 5 dni (wynajem, pełne ubezpieczenie od Ryanair'a, mycie samochodu i dodatkowy kierowca). Zgodnie z umową samochód był zatankowany do pełna, na liczniku 3900km, więc dostałyśmy praktycznie nową Toyotę Aygo. Na wszelki wypadek zrobiłam zdjęcia samochodu przed wyruszeniem.
Podczas oddawania, pani z okienka zapytała, czy ma pójść z nami sprawdzić auto, czy może zrobić to potem. Poprosiłyśmy, żeby poszła razem z nami, co (mimo sporej kolejki, bez robienia łaski i z uśmiechem) zrobiła. Sprawdziła dokładnie karoserię, poziom paliwa, po czym dała nam kwit, przez nią podpisany, potwierdzający, że oddałyśmy auto bez uszkodzeń. Depozyt wrócił wczoraj na kartę.
Mam nadzieję, że komuś pomogę tym wpisem, pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#309 PostWysłany: 12 Cze 2019 17:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ale że za "mycie końcowe" sobie wymyślili opłatę? :shock:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 12 Cze 2019 19:21 

Rejestracja: 12 Cze 2019
Posty: 2
Z dwojga złego już wolę, żeby naliczali za mycie niż za zarysowania, których się nie zrobiło ;) z resztą mogłyśmy same umyć auto, ale wiadomo wakacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 14 Cze 2019 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
€34/dzień za Aygo to drogo. A im drożej, tym większa szansa, iż będzie miło, bezstresowo i z uśmiechem.
Z obowiązkowa opłata/wymogiem mycia samochodu nie spotkałem się nigdy (na 150+ wynajmów).

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 14 Cze 2019 19:31 

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 1
Polecam wypożyczalnię Sardinya Autonoleggio - wszystko bezproblemowo, kaucja zwrócona równo po 2 tygodniach. Samochód - Zafira 7-osobowa - bardzo świeży, miał około 20 tys. przejechane. Przy małym samochodzie kaucja wynosi 300 Euro, przy 7-osobowym 500 Euro.
Zaliczkę wpłacałem przelewem na konto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 20 Cze 2019 12:09 

Rejestracja: 02 Maj 2019
Posty: 5
Dzień dobry,

Wynająłem samochód z Locauto w terminie 5-15 czerwca z Cagliari za pośrednictwem Rental Cars z ich ubezpieczeniem, gdyż było najtańsze. Pani przy okienku zauważyła że mamy ubezpieczenie z Rental Cars także zaproponowała mi jedynie holodwanie gdyby coś sie stało- nie wiem czy słusznie to kupiłem ale kosztowało tylko 30 euro..
Dostaliśmy nową Pande z przebiegiem 400 km.
Przy zwrocie wszystko bezproblemowo. Sami umyliśmy samochód także Pani przeszła dookoła powiedziała że wszystko ok. Następnego dnia (w niedziele) już miałem odblokowane środki na karcie kredytowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 20 Cze 2019 12:12 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Kazali wam umyć auto czy zrobiliście to z nadgorliwości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 08 Sie 2019 13:08 

Rejestracja: 18 Cze 2012
Posty: 33
Loty: 5
Kilometry: 8 331
Witam,

czy możecie polecić wypożyczalnie, która nie bierze aż tak dużo za zwrot w innym miejscu niż wypożyczenie?

Planuję być od 08.09 w Alghero do 12.09 w Cagliari.

Dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 08 Sie 2019 13:51 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Niestety chyba stawki u wszystkich są wysokie. Z drugiej strony przejazd między tymi miastami to też minimum 15-17 euro osoba transportem publicznym, a czas przejazdu też dość długi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 08 Sie 2019 14:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Zgadza się - 3 lata temu robiłem odwrotną trasę wypożyczonym samochodem i niestety nie dało się znaleźć wypożyczalni z niską opłatą za One way rental.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 08 Sie 2019 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
W autonoleggio płaciłem jakoś 40EUR za zwrot w Cagliari (a brałem w Alghero)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 08 Sie 2019 15:48 

Rejestracja: 18 Cze 2012
Posty: 33
Loty: 5
Kilometry: 8 331
Dzięki!
http://www.autonoleggiosardinya.com/ - to macie na myśli, tak?
Wychodzi 160 EUR.

NA DoYouItaly znalazłem za ok. 130 EUR (mówię o cenie bez ubezpieczeń).

Wypożyczenie i oddanie w Alghero = 50 EUR
podróż autobusem = 2x15 EUR, to sporo taniej, tylko znów komfort mniejszy.

Poszukam jeszcze dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 18 Sie 2019 22:49 

Rejestracja: 18 Sie 2019
Posty: 3
Witam Wszystkich,

to moj pierwszy post na forum :)

w dniach 14.09 - 25.09 bedziemy przebywać na Sardyni. Ladujemy w Alghero, wylot w Cagliari.

Zatem potrzebne jest auto. Do tej pory tylko raz wypozyczalem auto zagranica, wiec nie mam doswiadczenia.

Przeszukujac to forum trafilem na pozytywne opinie o : http://www.autonoleggiosardinya.com

Aby miec spokoj ducha dolozylem ich ubezpieczenie:

Fiat Panda na 10 dni + Supertheft + Supercasco + zwrot w inny miejscu = 400 EUR

Co sądzicie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 409 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: miki_fly oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group