Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1041 PostWysłany: 09 Cze 2019 00:11 

Rejestracja: 27 Lip 2016
Posty: 5
-- 09 Cze 2019 00:01 --

bo nie ma żadnej różnicy, jeżeli ty ją widzisz to najwyższy czas udać się do okulisty.
To forum zawszę było w tyle, kółeczko wzajemnych adoratorów, na innych forach mniej jadu a mimo to to jest chyba najpopularniejsze i dlatego tu napisałem.

Co do tematu jak by ktoś szukał to o to wnioski. Nie warto wypożyczać samochodu bezpośrednio na stronie wypożyczalni jeżeli bierzemy tylko samochód bez ubezpieczenia i innych dopłat. Wtedy, jeśli będzie jakiś problem, będzie bardzo trudno o jakiś dowód przewinienia. Z komentarzy nt. firefly np. wyczytałem, że zlewają wszystkie maile jak i telefony od byłych wynajmujących. Czyli przy oddzielnym ubezpieczeniu trudno będzie odzyskać kasę. Jednak gdy rezerwujemy przez pośrednika (jeszcze zalezy jakiego oczywiście), to w sytuacji jakiś niejasności. wyjaśnieniem zajmuję się pośrednik. Konsultant twierdzi, że mają kary umowne i jak najbardziej można a nawet trzeba brać najtańsze opcje z porównywarek z tym, że warto zrobić nawet sto zdjęć i koniecznie zaznaczyć w formularzu każde uszkodzenie samochodu którego tam nie ma. Co do stanu paliwa to warto zatankować przed zwrotem do pełna, płacić kartą, i zachować rachunek. Oczywiście zdjęcie rachunku obowiązkowo. Co do wynajmu i ubezpieczenia bezpośrednio w wypożyczalni to na trustpilot są też komentarze , że mimo to po x miesiącach pobrali jakąs kwotę za uszkodzenie pojazdu. Warto pamiętać, że nawet najdroższa opcja nie obejmuje uszkodzeń wewnątrz samochodu w firefly.

-- 09 Cze 2019 00:11 --

Co do karty kredytowej to można ją najszybciej uzyskać w city banku w oddziałach w galeriach handlowych, nie warto nawet wypełniać wniosku przez internet bo nie zadzwonią albo zrobią to raz i oleją.
Jeśli mimo wszystko po kilku miesiącach pobrali jakąs kwotę z karty to może być problem z chargeback. Najlepiej mówić że nie podawaliście danych karty wypożyczali a wszystko odbyło się przez internet/terminal. Jeżeli wprost powiecie, że wypożyczaliście samochód we włoszech to chargebacku nie będzie. Troche to dziwne, a podobne do tego jak by ktoś skopiował dane karty w sklepie. Info z banku , tłumaczą to tym, że zostały podane dobrowolnie podane wszystkie dane potrzebne do wykonania transakcji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#1042 PostWysłany: 09 Cze 2019 00:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11310
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Który raz w życiu wypożyczasz samochód? I to nie jest złośliwe pytanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1043 PostWysłany: 09 Cze 2019 07:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ashtar napisał(a):
To forum zawszę było w tyle, kółeczko wzajemnych adoratorów, na innych forach mniej jadu a mimo to to jest chyba najpopularniejsze i dlatego tu napisałem.


Taka sugestia:
Image
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawfazi lubi ten post.
 
      
#1044 PostWysłany: 12 Cze 2019 09:11 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 12
Nigdy więcej AVIS !!!
Uwaga na AVIS-Neapol-Lotnisko, zostały mi naliczone dodatkowe ubezpieczenia, zapłaciłem dodatkowo prawie 400 euro. Pan przy stanowisku był bardzo uprzejmy, żartował, dawał dobre rady, oczywiście wszystko było w porządku, do zapłacenia jest tylko kaucja. Wszystko odbywa się bardzo szybko, bez wydruku umowy, człowiek po podróży jest zmęczony, czeka mnóstwo klientów, pośpiech - umowa zostaje wyświetlona na monitorze z szybkim komentarzem i prośbą o podpis, potem wysłana mailem. Już kilka razy brałem samochód w AVIS , ale to co stało się w Neapolu na lotnisku jest przestrogą dla wszystkich. NIGDY WIĘCEJ AVIS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1045 PostWysłany: 12 Cze 2019 09:13 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Uwaga na @zidane!
Nie czyta tego, co podpisuje, a potem za własne błędy obwinia innych!
;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1046 PostWysłany: 12 Cze 2019 09:17 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 12
Po to jest to forum, żeby udzielać dobrych rad i przestrzegać przed oszustami, wypożyczałem samochód już kilkanaście razy w różnych stronach świata i nigdy nie miałem żadnych problemów, wydaje mi się że to na ciebie powinno zwrócić uwagę i na twoją złośliwość
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1047 PostWysłany: 12 Cze 2019 09:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Nikt Cie nie oszukał - zapłaciłeś za to, co zaakceptowałeś w umowie.
A dobra rada brzmi: czytaj to, co podpisujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1048 PostWysłany: 12 Cze 2019 09:29 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 12
Widzę, że may do czynienia z agentem AVISA-gratuluję. Dobra rada była z mojej strony tzn. zawsze prosić o formę papierową umowy, niegdy się nie dać ponieść emocjom i tzw dobrym radom, dać sobie odpowiednio dużo czasu na przeczytanie ponownie umowy, wiem że dobrze się piszę, jest zmęczenie, ale tutaj też chodzi o miejsce i ludzi, gdzie takie rzeczy mają miejsce, to jest moja dobra rada przestroga dla innych i tylko tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#1049 PostWysłany: 12 Cze 2019 09:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Dopiero teraz dałeś rozsądną, właściwą i dobrą radę. Wcześniej pisałeś: NIGDY WIĘCEJ AVIS!, a to przecież nie o to chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#1050 PostWysłany: 12 Cze 2019 09:41 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 12
Tak, właśnie o to chodzi, bo stało się to przy stanowisku firmy AVIS,a nie gdzie indziej i jeszcze raz UWAŻAJCIE !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1051 PostWysłany: 12 Cze 2019 09:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11310
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@zidane płaciłeś chyba kartą - nie sprawdzasz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1052 PostWysłany: 12 Cze 2019 10:24 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 12
-- 12 Cze 2019 10:01 --

Na karcie kredytowej była tylko blokada depozytu ze strony AVIS, samochód wypożyczałem i opłaciłem wcześniej w check24 gdzie miałem pełne ubezpieczenie

-- 12 Cze 2019 10:24 --

Jak później się okazało, ten depozyt był dodatkowymi kosztami ubezpieczeń, które wpisano do umowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1053 PostWysłany: 12 Cze 2019 11:05 

Ja bym wszczął procedurę Chargeback w banku wystawcy karty

Oczywiście o ile w opisie transakcji faktycznie tytuł blokady to DEPOZYT, a podczas wypożyczenia czy przy zdawaniu nie odnotowano żadnej szkody

Depozyt to dość jasno prawnie specyzowana operacja

Co, by tu forumowi znawcy nie napisali koszt dodatkowych ubezpieczeń w wysokości 400 euro bez wręczenia stosownej umowy nie jest normalną procedurą w UE i wymaga co najmniej zgłoszenia do odpowiedniej instytucji zajmującej się ochroną praw konsumentów na terenie UE
Góra
 PM off  
      
#1054 PostWysłany: 12 Cze 2019 11:07 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 26
Witam. Wczoraj wylądowałem we Brindisi. Przyjechałem późnym wieczorem do Nardo. Rano auto ma wgnieciony zderzak i klapę. Auto z Europcaru ubezpieczenie Axa z Ryanair Car Hire. Blokada depozytu 500E. Co teraz ? Mam to gdzieś zgłaszać ? Jakie są kroki ?

Ps. Miałem zarezerwowany fiat panda - na miejscu okazało się że miał sporo rys ( nie chcieli wpisywać ale wymoglem) jednak po przejechaniu kawałka okazało się że kierownica jest krzywo i pojechalem zwrócić. Dostałem nowa Lancie. Tutaj trochę pech bo panda w tym miejscu ma nakładki bez lakieru i nie byłoby widać. Na Lancii widać :(

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1055 PostWysłany: 12 Cze 2019 11:16 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3560
złoty
Jeżeli pojazd jest sprawy to korzystasz do końca wynajmu, a przy oddawaniu wypożyczalnia stwierdzi uszkodzenia i pobierze depozyt. Musisz mieć kopię protokołu z opisem uszkodzeń, ewentualne podanie kwoty obciążenia za naprawę jeżeli mają jakąś tabelę. Z tym idziesz do AXA i ubiegasz się o zwrot pobranej kwoty za naprawę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1056 PostWysłany: 18 Cze 2019 19:03 

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 7
Jestem świeżo po czterodniowym wynajmie samochodu w Bergamo od Centauro - osobiście jestem zachwycony ale wiadomo to tyko moje odczucia i nie sądzę by każda kolejna osoba miała taki "experience" związany z tą wypożyczalnią.

Tydzień przed wylotem zarezerwowałem bezpośrednio u nich na 4 dni (14 - 18 czerwca) Fiata 500 w środkowej opcji wypożyczenia - Comfort. Do tego doszedł dodatek za młodego kierowcę i całość wyszła mnie 746 zł - sporo ale nie chciałem się bawić w depozyty, karty kredytowe etc... dodatkowo byłem przygotowany na zakup ubezpieczenia Smart (od wszystkiego) za 25 euro za dobę.

Po przybyciu na lotnisko łatwo znalazłem bus'a z centauro i dojechałem do nich na miejsce, kolejka oczekujących na miejscu troche mnie przeraziła ale relatywnie szybko poszło. Gdy nastała moja kolej naprawdę miła pogawędka z Panem mnie obsługującym, sprawdzanie czy wcześniej przy bookingu podałem wszystkie dane i pierwsza niespodzianka - upgrade do Nissan'a Qashqai z 9kkm w gnoju. Demon szybkości to nie był natomiast wygoda i ekonomiczność z 500 nie do porównania. Po podziękowaniu i wymianie kilku kolejnych miłych zdań pytam czy z racji na upgrade ubezpieczenie Smart będzie droższe - dla klasy a (Fiat 500) jest to 25 ojro, dla wyższych z tego co dobrze pamiętałem więcej, tutaj niespodzianka numer dwa - Pan mówi żebym się nie przejmował i pełne ubezpieczenie dodaje mi za darmo i nawet jeśli chcę to zanim wsiądę do samochodu mogę go przerysować bez żadnych konsekwencji. Później tylko autografy i zwrotna kaucja 75 euro na poczet paliwa.

Zwrot samochodu również bez problemu, na pytanie czy gdzieś w okolicy jest jakaś myjnia bo jest mi go zwyczajnie głupio oddawać w tak typowym dla Włoch ciężkim kurzowym kamuflażu dostałem odpowiedź żebym się nie wygłupiał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1057 PostWysłany: 20 Cze 2019 13:12 

Rejestracja: 10 Gru 2010
Posty: 30
janeczek napisał(a):
Co myślicie o skorzystaniu z oferty Rentalcover. com i ubezpieczeniu wkładu własnego tydzień Włochy za 50 euro. W połączeniu z wypożyczeniem auta w Fox rent a a car wreszcie znalazłem super cenę tydzień w Lamezii Terme w czerwcu za 100 euro.

Napisz czy tak zrobiłes mi cena wychodzi atrakcyjnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1058 PostWysłany: 26 Cze 2019 14:35 

Rejestracja: 26 Cze 2019
Posty: 1
Dopisuję się do listy zadowolonych z Centauro w Bergamo.

Zamówiona jakaś Lancia (klasa B). Na miejscu dostałem pachnącego nowością Nissana Qashqai z nalotem 7kkm. Mają tego całą halę.

Ubezpieczenie Comfort wyłączyło depozyt za auto. Pozostał depozyt 70 euro za 3/4 baku paliwa. Kluczyki w dłoń i jazda.

Jedyny istotny szczegół - nie uznają kart prepaid więc Revolut nie przejdzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1059 PostWysłany: 26 Cze 2019 14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@Kenny_McCormick

7kkm? Toż to staruszek :lol:
W większości wypożyczalni na początku wysokiego sezonu jak ładnie się uśmiechniesz, to ściągasz fabryczną folię z siedzeń 8-)

PS. Nie ma klas A b czy C, są kody SIPP/ACRISS


https://car-hire-centre.co.uk/sipp-code-list.html

https://www.acriss.org/car-codes/
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1060 PostWysłany: 26 Cze 2019 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@nick
7kkm to jest bardzo dobry przebieg. Smród plastiku już zszedł (przy włoskich temperaturach to nawet bardzo istotny szczegół) a jeszcze biegi wskakują jak trzeba.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
nick uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group