Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Lago Como
#21 PostWysłany: 28 Gru 2015 19:29 
Awatar użytkownika

Loty: 99
Kilometry: 113 185
srebrny
Sorvali napisał(a):
polecam, tak jak ktoś już kiedyś wspomniał pizzę na wynos w Varennie - od głównego placu (patrząc na kościół św. Jerzego) idziemy w lewo, później pierwszą brukowaną uliczką w dół do plaży - i na jej przecięciu skręcamy w prawo, po naszej lewej stronie jest pizzeria. Ceny - 3.5-5 EUR za pizzę przygotowywaną na naszych oczach na miejscu - najlepsza jaką jadłem we Włoszech (a próbowałem w kilkunastu miejscach)

Pizza rzeczywiście bardzo pyszna i w bardzo przyzwoitej cenie (€5-8 za całą pizzę, którą można zjeść w 2 osoby). W Varennie na pewno punkt obowiązkowy! Lokal znajdziecie łatwo kierując się od głównego placu, są nawet strzałki z napisem "take away pizza", alternatywnie adres lokalu to Via XX Settembre 7.

Zapraszam też do przeczytania relacji z Varenny: http://lecebochce.pl/varenna-i-alpejskie-jezioro-como/
aabgar uważa post za pomocny.

#22 PostWysłany: 13 Kwi 2016 20:14 
Awatar użytkownika

Zbanowany
UWAGA - odnośnie polecanej przez wszystkich take away pizza w Varennie - niestety byłem w ten weekend i obszedłem się smakiem, miejsce znalazłem ale okna zaklejone gazetami, żadnych informacji i albo zamknięte na stałe albo jeszcze przed sezonem wakacyjnym zdecydowali się na remont.

Więc byliśmy głodni i zjedliśmy przy przystani - duży napis OPEN BAR po lewej jak się zejdzie ze statku. Zjadliwa ale bez szału. 8 EUR, dośc duża, piwko 5 e, sok 3e

LECCO - wypasione Happy Hour w budynku przystani, widoczek na jeziorko, 10 EUR i pyszne jedzonko :)
tropikey lubi ten post.

#23 PostWysłany: 31 Maj 2016 12:05 

Loty: 73
Kilometry: 89 404
Będąc w Bellagio chcieliśmy coś zjeść, polecana wcześniej La grotta była zamknieta (godziny otwarcia sobie a otwarcie lokalu sobie jak widać...) więc zaczęliśmy szukać alternatywy. Padło na:

L'Antico Pozzo Restaurant (Via Salita Mella 26)

Bardzo dobra pizza, ceny troszkę większe ale w porze sjesty wszystko było pozamykane w godz 14:30-17:30.
Coperto 2.20 euro od osoby.

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... bardy.html

#24 PostWysłany: 14 Wrz 2016 12:30 
Awatar użytkownika

Loty: 99
Kilometry: 113 185
srebrny
Co do take away pizzy w Varennie niestety smutna wiadomość - lokal przestał istnieć. W jego miejscu jest sklep z winami.
Gaszpar uważa post za pomocny.

#25 PostWysłany: 13 Cze 2017 17:07 

Loty: 47
Kilometry: 55 558
niebieski
Dziękuję za polecenie La Grotta w Bellaggio. Pyszne jedzenie i ogromne porcje. Jadłyśmy rybę z jeziora grillowaną, a drugą w sosie z masłem szałwiowym. Do każdej ryby ogromna porcja frytek, chyba najlepsze frytki jakie jadłam w życiu!!! Cienkie i chrupiące. Ryby za 13 € oraz makaron też z rybą za 11 €. Porcja makaronu na 1,5 osoby [WINKING FACE]. W Varennie natomiast polecam cudowna kawiarnie Caffe Varenna. Pyszna i tania kawa i pyszne croissanty z różnymi nadzieniami. Obłędne pistacjowe. Kawiarnia nad samym jeziorem. Od przystani trzeba przejść ścieżką nad jeziorem, bodaj 3 budynek. W Lecco polecam Ristorante Pizzeria Acquario. Pyszny makaron z małżami oraz pizzę i tanie wino na karafki. Sami miejscowi. Przyszłyśmy tuż po otwarciu wieczornym i jeszcze dostałyśmy stolik, jak wychodziłyśmy była już kolejka. Na aperitivo polecam miejsce na przystani, nie wiem jak się nazywa ale za 10 € pyszne drinki i bogaty wybór dań co chwilę uzupełnianych. Lody jadłam i w Grom i w Capo Horn i tu i tu bardzo dobre, w tym 2 większy wybór smaków

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka
tropikey uważa post za pomocny.

#26 PostWysłany: 05 Cze 2018 18:43 
Awatar użytkownika

srebrny
Host z Lecco polecił jako najlepszą pizzerię w mieście - La Capri w centralnej części nad jeziorem. Trochę pizzy w życiu zjadłem ale ich prosciutto kwalifikuje sie w ścisłej czołówce. Ciasto idealne, szyneczka palce lizać, dobry sos pomidorowy i mozzarella. Restauracja niezbyt wykwintna, raczej ze średniej półki ale przez to ceny znośne (prosciutto za 6€ + coperto 1,5€). Mają stoliki na zewnątrz i w środku. Podstawowy problem to czekanie na stolik, pełno lokalsów i turystów. Raz byliśmy dokładnie w czasie otwarcia o godz.19 i praktycznie po 30 minutach wszystko było zajęte.
https://www.google.com/maps/place/Pizze ... 4d9.389423
 Profil Relacje PM off
zulu lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#27 PostWysłany: 12 Lip 2018 16:38 
Awatar użytkownika

Loty: 48
Kilometry: 185 927
niebieski
w Bellagio polecam La Punta http://ristorantelapunta.it/food-and-wine/?lang=en

Wysmienite jedzenie i super lokalizacja.
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.

#28 PostWysłany: 12 Lip 2018 16:55 
Awatar użytkownika

Loty: 12
Kilometry: 8 834
srebrny
maczala1 napisał(a):
Host z Lecco polecił jako najlepszą pizzerię w mieście - La Capri w centralnej części nad jeziorem. Trochę pizzy w życiu zjadłem ale ich prosciutto kwalifikuje sie w ścisłej czołówce. Ciasto idealne, szyneczka palce lizać, dobry sos pomidorowy i mozzarella. Restauracja niezbyt wykwintna, raczej ze średniej półki ale przez to ceny znośne (prosciutto za 6€ + coperto 1,5€). Mają stoliki na zewnątrz i w środku. Podstawowy problem to czekanie na stolik, pełno lokalsów i turystów. Raz byliśmy dokładnie w czasie otwarcia o godz.19 i praktycznie po 30 minutach wszystko było zajęte.
https://www.google.com/maps/place/Pizze ... 4d9.389423
No i namówiłeś mnie. Trzeba szukać biletów. :D
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.

#29 PostWysłany: 04 Cze 2019 11:29 

platynowy
Pytanie , czy macie jakieś nowe namiary na pizzerie na trasie Bergamo -> Como i okolice. Mój syn w prezencie urodzinowym zażyczył sobie wyjazd na pizzę do Włoch, no i motywem przewodnim najbliższego weekendu ma być pizza. Nocleg zarezerwowałem w Valbronie, więc miejscówki w okolicy najbardziej mi pasują. La Capri już zapisałem, ale może znacie coś jeszcze ...
 Profil Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 04 Cze 2019 20:21 

Loty: 79
Kilometry: 114 133
złoty
Ja w Bellagio polecam pizze na wynos, zaraz przy schodach :)
https://www.google.com/maps/place/Bella ... d9.2624066
2 ludzi uważa post za pomocny.

#31 PostWysłany: 12 Cze 2019 09:49 
Awatar użytkownika

HON fly4free
jasiub napisał(a):
Pytanie , czy macie jakieś nowe namiary na pizzerie na trasie Bergamo -> Como i okolice. Mój syn w prezencie urodzinowym zażyczył sobie wyjazd na pizzę do Włoch, no i motywem przewodnim najbliższego weekendu ma być pizza. Nocleg zarezerwowałem w Valbronie, więc miejscówki w okolicy najbardziej mi pasują. La Capri już zapisałem, ale może znacie coś jeszcze ...
Jak już wrócicie z synem, daj znać, gdzie Wam przypasowało. Lecę z córką w tę rejony w 2. połowie lipca i chętnie poznam świeże rekomendacje :)

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 Profil Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 12 Cze 2019 10:01 

platynowy
Więc tak... pizza w Belagio na kawałki (zapewne inna niz polecana post wyżej) , bo przy promenadzie - po prostu niesmaczna, grube twarde ciasto. La Capri - byłem w sobotę wieczorem , lista kolejkowa na stolik (15 min. czekania) + 40 min. czekania na pizzę.. Warto. Pizza 6-11Euro,coperto 1,5. Naprawdę dobra pizza (żona była zachwycona Calamari , bo na cieście były całe krążki odpowiednio wysmażone, a nie jakieś nędzne skrawki). Dookoła dużo konkurencji, bez kolejek i czekania. Ciekaw jestem czy faktycznie jest gorzej.

Przy okazji dodatkowo polecam w Bergamo lokal Pozzo Bianco, do którego weszliśmy przypadkiem. Jest to bardziej kraftowa piwiarnia niż typowa restauracja. A okazało się, że mają naprawdę dobrą pizzę (remis w głosach rodziny - ja i córka uważaliśmy, że La Capri lepsza, żona i syn, że Pozzo). Dodatkowo przyzwoite ceny, coperto tylko 1 euro (1 dają jakiś starter), 200m. dalej, przy głównej ulicy liczą sobie 3-4 euro.
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość