Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wypłaty kartą MC Revolut w bankomatach Euronet często obciążane są prowizją nie do ominięcia (sieć bankomatów rozpoznaje kartę jako zagraniczną i nakłada własną prowizję). Visa Revolut na razie nie, ale warto uważać.
Ponadto należy zawsze wybrać opcję obciążenia w lokalnej walucie, by uniknąć przewalutowania po kursie Euronetu.

Zasilanie revoluta kartami kredytowymi jest obciążone prowizją w następujących bankach:
- Citi Handlowy 8%, min 10zł
- Citibank prowizja 10%
- BNP Paribias od 1/4/24 (2%)
- Ikano Bank
- Pekao Karta Kredytowa z Żubrem - 7% (pakiet standard), 5% (pakiet złoty), 3% (pakiet platynowy).


Uwaga: Zamieszczanie referali jest możliwe wyłącznie w wątkach łańcuszkowych. Możliwość zamieszczania referali mają jedynie osoby posiadające minimum niebieski status i pół roku stażu. regulamin-dzialania-watkow-lancuszkowych,82,44721

Spis banków z darmową wypłatą z Revoluta: https://www.dropbox.com/s/ajifjmncdazhz ... .xlsx?dl=0


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: revolut
#4281 PostWysłany: 08 Cze 2019 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
Na iOS instalujesz TestFlight: https://itunes.apple.com/pl/app/testfli ... ?l=pl&mt=8
Potem możesz testować różne aplikacje, np. apkę Revolut czy Portalpasazera.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: revolut
#4282 PostWysłany: 10 Cze 2019 00:50 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Od 1,5h męczą mnie z weryfikacją, musiałem już wysyłać zdjęcia kart, odpowiadać na idiotyczne pytania typu "dlaczego mam tyle kart", a teraz jeszcze pytają o dochody, a doładowałem konto na 2000zł. Konto mam już dobre 2 lata, a oni teraz taki cyrk odstawiają przy wcale nie za wysokich kwotach... Ja rozumiem obroty rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy, ale dwa?!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4283 PostWysłany: 10 Cze 2019 01:13 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Wysyłanie zdjęć kart jest niezgodnie z regulaminami banków...
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4284 PostWysłany: 10 Cze 2019 01:22 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Ale nie całych kart, odsłonięte były tylko 4 ostatnie cyfry i nazwisko. Bez przesady, zdjęć całych kart bym nie wysyłał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4285 PostWysłany: 10 Cze 2019 08:10 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Jeszcze mnie nigdy taka "przyjemność" nie spotkała, ale widzę, że są duże szanse...
Przepraszam za być może głupie pytanie, ale czy odpowiedź: "Bo tak!" skutkuje jakimiś konsekwencjami?
Naprawdę musimy się tłumaczyć z zasilenia R na jakąś normalną kwotę? A co jeśli odpowiedź będzie: "Zasilam, to zasilam, nie drąż..."? Zablokuję mi R? Na jakiej podstawie?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4286 PostWysłany: 10 Cze 2019 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1307
niebieski
marcinsss napisał(a):
Zablokuję mi R? Na jakiej podstawie?

Bo tak!!??


Wysłane z taptaka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4287 PostWysłany: 10 Cze 2019 09:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Tjw1978 napisał(a):
Wysyłanie zdjęć kart jest niezgodnie z regulaminami banków...

Dlaczego tak twierdzisz?
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4288 PostWysłany: 10 Cze 2019 09:37 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Bo mniej więcej wiem co podpisuję i akceptuję?
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4289 PostWysłany: 10 Cze 2019 09:38 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Dasz link do takiej treści w regulaminie?
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4290 PostWysłany: 10 Cze 2019 09:44 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Każdy regulamin karty ma paragraf o zasadach bezpieczeństwa. W mojej jest np. info o tym że jestem zobowiązany do nieudostepniania danych karty w innych celach niż transakcja, reklamacja albo unieważnienie karty.

To samo dotyczy bankowości internetowej.
Dlatego m.in. banki są na nie jeśli chodzi o Sofort.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4291 PostWysłany: 10 Cze 2019 09:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Poproszę o link.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4292 PostWysłany: 10 Cze 2019 10:11 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Kurczę, każdy bank ma regulamin kart które wydaje. Wystarczy znaleźć swój...
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4293 PostWysłany: 10 Cze 2019 10:14 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
tycik napisał(a):
marcinsss napisał(a):
Zablokuję mi R? Na jakiej podstawie?

Bo tak!!??


Żart doceniam, ale pytanie zadałem na poważnie. Czy jakaś poważna odpowiedź...?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4294 PostWysłany: 10 Cze 2019 10:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@Tjw1978
I właśnie o to Cię proszę - na potwierdzenie tego, co napisałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4295 PostWysłany: 10 Cze 2019 12:12 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
A ja napisałem:
Każdy bank ma regulamin karty (debetowej czy kredytowej).
W każdym banku opisane są zasady bezpieczeństwa. W moim - PKO BP, do karty MasterCard Platinum - są takie jak napisałem powyżej.

Naprawdę, jest coś takiego jak Google i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie poszukać.

Jeśli ktoś chce robić zdjęcia karty i wysyłać komukolwiek, to jest najzwyczajniej w świecie głupi (kolega, który o tym napisał, wskazał, że zakrył numer).

Jeśli revolut by mnie o to poprosił, to kazałbym im oddać moje pieniądze i zamknął czym prędzej konto, bo jest to naruszenie jakichkolwiek zasad bezpieczeństwa.

5 lat temu okradziono moją kartę kredytową w mBanku. Od tego momentu na względy bezpieczeństwa zwracam uwagę bardziej niż ktokolwiek inny.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
xionc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4296 PostWysłany: 10 Cze 2019 12:24 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
revolut prosi o podesłanie zdjęć z widocznymi czterema ostatnimi cyframi numeru karty i imieniem i nazwiskiem posiadacza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4297 PostWysłany: 10 Cze 2019 12:31 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
@Tjw1978
Nie czytasz dokładnie regulaminów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: revolut
#4298 PostWysłany: 10 Cze 2019 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
ms993 napisał(a):
Konto mam już dobre 2 lata, a oni teraz taki cyrk odstawiają przy wcale nie za wysokich kwotach... Ja rozumiem obroty rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy, ale dwa?!


Zaraz na początku, po mniej więcej tygodniu od założenia Revolut zablokował mi konto przy próbie przelewu 20 zł do własnego męża. Powód? Podejrzana transakcja. Bawiłam się różnymi opcjami i próbowałam przesłać kasę Revolut-Revolut. 4 godziny czekałam na odblokowanie, czaty z live agentem, przesyłanie paska z wypłaty. I z tego właśnie powodu uważam, że opieranie się na Revolucie jako na karcie głównej nie jest wskazane. Może i karta ta spełnia oczekiwania budżetowo podróżujących studentów, ale jeśli ruszasz w kosztowną podróż całą rodziną, to doradzam rozdzielenie środków na różne banki czy karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4299 PostWysłany: 10 Cze 2019 12:50 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@marcinsss - jeśli ich system wykryje "podejrzane transakcje", to niezależnie od kwoty tych transakcji musisz się tłumaczyć jak z obrotów grubymi kwotami. Tam nie ma miejsca na zdrowy rozsądek, jest tylko automatyczny system oznaczający konto jako podejrzane, a potem konsultant podążający za skryptem. Patrząc na to, co napisała @elwirka, weryfikacja jest taka sama niezależnie czy chodzi o 20zł, 2000zł czy 200000zł - musisz udowadniać skąd masz pieniądze na to zasilenie i/lub że to twoje karty. Jak im na pytanie "dlaczego mam tyle kart" odpisałem, że mam tyle kart, bo chcę i mogę tyle mieć i nie zamierzam się z tego tłumaczyć, to zaczęli zadawać jeszcze więcej pytań.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: revolut
#4300 PostWysłany: 10 Cze 2019 13:03 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
-- 10 Cze 2019 12:59 --

boots napisał(a):
@Tjw1978
Nie czytasz dokładnie regulaminów.


Myślę że bardzo dokładnie...
To samo znalazłem w regulaminie Santandera, z którym nie mam nic wspólnego, a w którym jest to opisane nader dokładnie. Zakazane jest zgodnie z regulaminem skanowanie karty.

Jeśli chcesz dawać zdjęcia karty, dawaj. Poddaje pod wątpliwość działanie Revoluta. W sytuacji, w której banki wojują z tym fintechem, życzę powodzenia w rozpatrzeniu czegoś na korzyść klienta, jesli cos stalo sie z jego winy.

Jeśli zaczynasz mierzyć się z kradzieżą kasy z karty, to pierwsze pytanie które pada brzmi: czy udostępnił Pan komuś kartę albo numer karty i inne dane. Nie dzieje się to przypadkowo.

Czym innym jest podanie numeru karty do doładowania w revolut, a czym innym wysyłanie skanu karty...

-- 10 Cze 2019 13:03 --

elwirka napisał(a):
ms993 napisał(a):
Konto mam już dobre 2 lata, a oni teraz taki cyrk odstawiają przy wcale nie za wysokich kwotach... Ja rozumiem obroty rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy, ale dwa?!


Zaraz na początku, po mniej więcej tygodniu od założenia Revolut zablokował mi konto przy próbie przelewu 20 zł do własnego męża. Powód? Podejrzana transakcja. Bawiłam się różnymi opcjami i próbowałam przesłać kasę Revolut-Revolut. 4 godziny czekałam na odblokowanie, czaty z live agentem, przesyłanie paska z wypłaty. I z tego właśnie powodu uważam, że opieranie się na Revolucie jako na karcie głównej nie jest wskazane. Może i karta ta spełnia oczekiwania budżetowo podróżujących studentów, ale jeśli ruszasz w kosztowną podróż całą rodziną, to doradzam rozdzielenie środków na różne banki czy karty.


Nic dodać nic ująć. Polskie banki, widać, zauważyły w czym jest problem. Dziś już nie ma problemu w tym, że mieć kartę a la revolut w polskim banku (BNP Paribas, mBank, Pekao). A jak już pisałem w innych tematach, także kredytowe wracają (PKO MC platinum po 15.06)
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8123 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group