Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 05 Sie 2018 13:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Będzie - jak znajdziesz firmę, która się na to zgodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#162 PostWysłany: 06 Sie 2018 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Osa66 napisał(a):
Mam pytanie, we wrześniu tego roku lecę na Korfu z planem wynajęcia auta. Badając temat natrafiłem na problem, gdyż jak dotychczas każda z firm oferujących wynajem auta w regulaminie ma zapis o tym, że użytkownikiem może być osoba mająca ukończone 23 lata. I tu pojawia sie moje pytanie, mam ukończone 22 lata prawo jazdy kat.B od 4 lat, czy będzie możliwość wynajęcia samochodu?

Green Motion akceptuje 21 lat. Wyszukaj przez np. Rentalscar następnie wybierz propozycje w Green Motion i zobacz warunki wynajmu.

Załączniki:
wiek.JPG
wiek.JPG [ 153.81 KiB | Obejrzany 4522 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 03 Wrz 2018 17:30 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 123
Loty: 42
Kilometry: 68 416
Cześć wszystkim. Dostałem właśnie mandat za parkowanie w Korfu town. Auto z wypożyczalni. Płacić czy sami powiadomią wypożyczalnie? A może olać? Auto za gotówkę bez blokad na karcie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 03 Wrz 2018 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Oczywiście że płacić. Najlepiej skontaktować się z wypożyczalnią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 02 Lis 2018 08:07 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Ja skorzystałem z wypożyczalni value plus - ubezpieczenie "prawie" full (z wyjątkiem lusterek i szyb - można dokupić ekstra za 4 e dziennie) wszystko gotówką, żadnych depozytów. Drugi kierowca gratis. Wszystko Super.

Na lotnisku czeka osoba z karteczką, busem przejeżdżacie do siedziby firmy (3 min) i tam dostajecie samochód - plus jest taki, że siedziba jest przy samym supermarkecie Lidl więc przy okazji można zrobić zakupy (są tylko dwa Lidle na całej wyspie więc polecam).

Dostaliśmy samochód, który zamawialiśmy. Po dwóch dniach użytkowania doszliśmy do wniosku, że chcemy wymiany bo silnik ma za słabą moc jak na nasze 5 osób w środku i pokonywanie wniesień na jedynce słabo wygląda. Jeden telefon i na następny dzień była podmianka bezproblemowa na nowszy i lepszy silnik - bez dopłaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 04 Lut 2019 10:51 

Rejestracja: 04 Lut 2019
Posty: 2
-- 04 Lut 2019 10:45 --

1 czerwca wybieram się na tydzień na Korfu (2 osoby dorosłe, 2 lata dziecko i 5 lat dziecko). Chcielibyśmy wypożyczyć auto kompaktowe 5 drzwiowe na jeden dzień np. 3 czerwca. Polecicie jakąś tanią i sprawdzoną wypożyczalnię?
Czy rezerwacji mogę dokonać przed wyjazdem? Czy wynająć auto na miejscu?

-- 04 Lut 2019 10:51 --

Zapomniałem dodać.. będę w miejscowości Acharavi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 09 Lut 2019 12:30 

Rejestracja: 02 Gru 2016
Posty: 12
Szukam samochodu na Korfu na lipiec z możliwie pełnym ubezpieczeniem. W szczegółowych warunkach corfucar-rental.com (corfu sunrise) natrafiłem na ciekawy zapis, o którym wcześniej nie słyszałem:
"Full damage waiver and any other insurance product will not waive liability in respect of:
• ‘immobilisation’ charges (for loss of revenue while the car is being repaired and cannot be rented out)"

Wypożyczalnia na mój mail odpowiedziała:
"The immobilisation charge is applied only in case of damaging the car by your fault and has to stay in garage.
This can be from 1 day till 1 month depending how serious the damage could be."

Czyli można potencjalnie zapłacić za dodatkowy miesiąc wypożyczenia.

Z drugiej strony piszą, że: "No, credit card is not needed. No deposit or open cards are taken." Zastanawiam się więc, jak będą ściągać kasę... Pójdą do sądu? Ktoś zgłębiał ten temat?

Ja szukam dalej. Uważajcie na corfucar-rental.com (corfu sunrise).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 10 Lut 2019 01:14 

Rejestracja: 02 Gru 2016
Posty: 12
Przeglądam dalej oferty i tym razem w warunkach corfuexplorecarhire.com znalazłem (pisownia oryginalna):
"The renter is also obligate to pay the basic rate for the time lost requered for repairs with a maximum of 15 days."
Jest to znowu zapis w wersji "full insurance". 15 dni wynajmu w sezonie to min 500 EUR. Takie to "no excess"...
Czy ktoś zna jakąś wypożyczalnię bez takich niespodzianek w umowie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 11 Lut 2019 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@mrcnz
Obawiam się że tak analizując zapisy w warunkach wynajmu nie wypożyczysz auta nigdzie, pozostanie komunikacja miejska.
Nie zrozum mnie źle nie jestem złośliwy, to dobrze że czytasz i się zagłębiasz w te zapisy, niemniej nie można popadać w skrajności.
Mogę Ci jeszcze dołożyć zmartwień, spróbuj zapytać meilowo wypożyczalnie kto płaci za spalone sprzęgło podczas wynajmu, przekonasz się jak pokrętne odpowiedzi uzyskasz. To wcale nie przesada wypożyczalnia może skasować Cię za to 1300eu i okaże się że martwienie się na zapas możliwością zapłaty za dodatkowe ileś tam dni opłaty immobilizacyjnej to pikuś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 15 Lut 2019 23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
nie wszędzie, my mamy taką umowę z naszym kontrahentem, że nie ma żadnego wkładu własnego (wiadomo - poza szkodami spowodowanymi pod wypływem używek lub jeżdżeniem samochodem po drogach nieutwardzonych). Żadna kaucja, czy depozyt również nie są pobierane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 18 Lut 2019 09:11 

Rejestracja: 04 Lut 2019
Posty: 2
Może podsumujmy temat i wrzucimy tu listę firm godnych polecenia?
Czytam ten temat i nadal nie wiem skąd wypożyczyć auto na Korfu (Acharavi).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 22 Kwi 2019 19:32 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 42
Poleci ktoś wypożyczalnię, gdzie nie ma tak absurdalnie dużych depozytów, rzędu 800/1000 euro?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 22 Kwi 2019 19:38 

https://michaliscarhire.com

Zero depozytu, a nawet lepiej: zapłaciłem na lotnisku gotówką
Góra
 PM off  
      
#174 PostWysłany: 22 Kwi 2019 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
pawlo10000 napisał(a):
Poleci ktoś wypożyczalnię, gdzie nie ma tak absurdalnie dużych depozytów, rzędu 800/1000 euro?


Tutaj rezerwowałem bez depozytów volvo s40. Płatność gotówką.

https://corfucarrentals.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
pawlo10000 lubi ten post.
 
      
#175 PostWysłany: 22 Kwi 2019 21:44 

Rejestracja: 05 Cze 2015
Posty: 42
@lucas63
hyba najlepsza opcja. Ogólnie polecasz tą firme? Żadnych problemów? Karty nie musiałeś podawać? Odbiór auta prosto z terminala?

22 Kwi 2019 21:43 --

Anonymous napisał(a):
https://michaliscarhire.com
Zero depozytu, a nawet lepiej: zapłaciłem na lotnisku gotówką


fajnie, że bez depozytu, ale cena dużo wyższa - ponad 700zł

-- 22 Kwi 2019 21:44 --


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Kwi 2019 15:29, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 22 Kwi 2019 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
Polecam. Nie podawałem karty, płaciłem gotówką. Odbiór samochodu na parkingu obok terminala. Możesz też do nich napisać, żeby się upewnić czy się nic nie zmieniło, bo na Korfu byłem 3 lata temu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 25 Kwi 2019 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 86
żadnych depozytów / kaucji + płatność gotówką jest też u nas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 21 Maj 2019 21:48 

Rejestracja: 27 Sty 2015
Posty: 28
Jeśli ktoś będzie chciał wypożyczyć skuter w Rodzie lub okolicach to polecam Sunriders Roda.
Bezproblemowe wypożyczenie i zdanie skutera,miła obsługa.
Cena za 4 dni 75 euro.Kymco Agility 125,przebieg 8000km.
W cenie dowóz z/do hotelu(mieszkałem w Acharavi.
W Acharavi ceny w dwóch wypożyczalniach praktycznie te same,wybrałem sunriders ze względu na dobre opinie.
Góra
 Profil Relacje PM off
boczkizz lubi ten post.
 
      
#179 PostWysłany: 05 Cze 2019 12:16 

Rejestracja: 29 Mar 2012
Posty: 67
Korzystałem ze wskazówek użytkowników, więc już po powrocie mogę podzielić się spostrzeżeniami. Auto brałem w http://www.corfucars4hire.com/ w okresie 26.05 - 2.06, grupa C (Clio, Fiesta, Corsa). Za tygodniowy wynajem wyszło 106E, w tym przymusowy haracz 15E za podstawienie auta i zwrot na lotnisku (biorąc auto w Acharavi tej dopłaty nie będzie).

Rezerwacja ledwie z kilkudniowym wyprzedzeniem przez internet, szybki kontakt mailowy z potwierdzeniem i wskazówkami odbioru (UWAGA - w mailu jest link do potwierdzenia rezerwacji, w który trzeba kliknąć!). Według nich po przylocie ktoś powinien czekać w terminalu, ale zgodnie z tym co pisali poprzednicy, swoje na podstawienie auta trzeba było odczekać. 15 minut po umówionym czasie telefon do wypożyczalni i klasyczne 5 minut. Ostatecznie pół godziny po umówionej godzinie obioru miałem kluczyki w ręku. W tym czasie ze 2 razy swoich klientów odbierał busik od https://corfucarrentals.com/ (Value Plus). Na miejscu minimum formalności: prawo jazdy, nazwa hotelu, pytanie o dodatkowe ubezpieczenie (gość nie był nachalny), trzy słowa na temat zwrotu, płatność gotówką (za płatność kartą doliczają prowizję i trzeba to zgłosić wcześniej) i w drogę. Żadnych kart kredytowych, zabezpieczeń itp.

Auto - Peugeot 208, nowe, niski przebieg ledwie 8500km. Spokojnie dawał radę na 4 osoby. Stan techniczny zgodnie ze wskazaniami licznika, wizualnie tak z 200tyś km więcej :) Przetarty właściwie z każdej strony, w środku fotele brudne, poplamione z zaciekami. Aż żal patrzeć na nowe auto w takim stanie. Brak dwóch kołpaków i półki bagażnika... Osobiście nie przeszkadzają mi tego typu rzeczy (chociaż brak półki wkurzał, poplamione fotele mogły zostać wyczyszczone przed kolejnym klientem). Nie lubię igieł z wypożyczalni i wolę jak auto nie jest pierwszej świeżości, ale należy mieć świadomość że tak może być, a innego auta w 5 minut nie podstawią. W zeszłym roku na Zakinthos dostałem Skodę prosto z taśmy (500km przebiegu) i przy zwrocie zaglądali nawet pod samochód. Tym bardziej wolę auta z drobnymi defektami karoserii.

Jeżdżąc po Korfu najczęściej widzi się flotę z ValuePlus. Na lotnisku też bardziej operatywni i widać, że poważniej podchodzą do klienta. Samochody w dużo lepszym stanie wizualnym. Byli jednak o 16 Euro drożsi, stąd wybór padł na CorfuCars4hire, a zaoszczędzone Euro poszło na paliwo, które tanie nie jest. Obecnie należy liczyć się z wydatkiem ok 1.65 - 1.71 Euro / litr 95.

Podsumowując. Mimo drobnych niedociągnięć mogę polecić tę wypożyczalnię. Jeśli ktoś jednak szuka nieco lepszej jakości, lub cenowo będzie podobnie, sugerowałbym skorzystać z ValuePlus. Tak na pierwszy rzut oka robią dużo lepsze wrażenie. Siedzibę mają 5 minut spacerkiem od lotniska i całkiem niezłe fury na parkingu.

Plusy:
- nowe, choć podniszczone autko
- brak zabezpieczeń na karcie, brak wkładu własnego.
- brak opłat za bilet parkingowy (samochód podstawili pod terminal, a nie na parking)
- bezproblemowy zwrot - auto na parking, bilet na siedzenie, a kluczyki pod wycieraczkę (z tego względu nie ma konieczności brania dodatkowego ubezpieczenia).
- paliwo - oddajesz z takim stanem jak brałeś
- absolutne minimum formalności przy podpisywaniu umowy na masce samochodu

Minusy
- Pół godziny opóźnienia w stosunku do planowenej godziny odbioru
- Wizualnie nienajlepszy stan samochodu
- Dopłata 15E do odbioru z lotniska (choć i tak było taniej niż w innych wypożyczalniach).

Na zakończenie drobna dygresja. Nie dajcie się zniechęcić do wypożyczenia auta ze względu na stan dróg na Korfu. Ludzie mają to do siebie, że gloryfikują swoje wyczyny i znacznie koloryzują w tej kwestii, robiąc z siebie super kierowców. Jeśli ktoś nie wybiera się słynną drogą 25 na Pantokator, to nawet z niewielkim doświadczeniem za kółkiem poradzi sobie z Korfu przy zachowaniu zdrowego rozsądku i odpowiedniej ostrożności. Jeśli ktoś wspinał się na szczyty Majorki, czy Wysp Kanaryjskich, to już połowa strachu za nim (oczywiście jakościowo to inna klasa dróg). Jeśli jednak objechał już Zakintos, to już w ogóle nie ma czego się bać. Na wyspie nie ma skomplikowanych skrzyżowań czy innych udziwnień wymagających obycia w dużym ruchu ulicznym. Jest ciasno, czasami kręto (często jedno i drugie:)), a największą bolączką jest słaby stan nawierzchni oraz źle wyprofilowane zakręty, przed którymi obowiązkowo należy zwolnić. Niemniej jednak należy ocenić swoje umiejętności jeszcze na miejscu; przede wszystkim te czy będę w stanie bezkolizyjnie zmieśnić się z innym autem na bardzo wąskiej drodze, czy wykonać ewentualny manewr cofnięcia auta w ciasnym miejscu. Jeśli ktoś bardzo mało lub wcale nie jeździ po kraju i nie jeździł wcześniej po wyspach, sugeruję dwukrotnie przemyśleć poruszanie się autem po Korfu. Cała reszta - przy zachowaniu odpowiedniej ostrożności - nie ma się czego bać.

ps. Niemal we wszystkich wypożyczalniach on-line podają jako sztandarowe auto w tej klasie Forda Focusa. W rzeczywistości nie widziałem żadnego (poza starymi modelami) i raptem kilka Fiest, więc na taki samochód nie ma co liczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#180 PostWysłany: 16 Cze 2019 20:11 

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 113
Loty: 76
Kilometry: 78 662
Wypożyczenie z michaliscarhire.com, 50 euro gotówką za 2 dni, bez depozytu. Na 50 euro składa się opłata za dwóch kierowców (tylko od jednego wziął pan dane) i ubezpieczenie full. Nie dostaliśmy żadnego dowodu rejestracyjnego :D Przy spisywaniu danych pan spisał tylko kraj z którego jesteśmy :) dostaliśmy auto na około 130 km (3 kreski na wyświetlaczu), na tyle mniej więcej mieliśmy też oddać. Samochód fiat panda, silnik 1.2 chyba, 17k przebiegu, niemalże nówka. Paliwo 95 w cenie 1,61-1,68 eur.

W sumie to tyle. Jakby coś ktoś pytał to się odniosę jeszcze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 258 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group