Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 19 Maj 2019 13:00 

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 54
@greg2014 bardzo dziękuje za podanie szczegółowych informacji :)
Sprawdziłem zapisy w MSC i wynika z nich, że odprawa kończy się na 2h przed wypłynięciem, więc spokojnie powinienem zdążyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#142 PostWysłany: 22 Maj 2019 22:04 

Rejestracja: 22 Maj 2019
Posty: 4
Dobry wieczór :) Zaintrygowana opowieściami o rejsach postanowiłam się zarejestrować na tym forum. Uwielbiam podróżować, w kilku miejscach na świecie już byłam , generalnie wyjazdy organizujemy sobie (razem z partnerem) sami (loty + hotele). Jednak zaczęłam szukać alternatywnych sposobów podróżowania. I trafiłam tu :) I powiem tak: chcę popłynąć :) (jakkolwiek to brzmi ;) ) To byłby mój pierwszy rejs, trochę tu poczytałam na co zwracać uwagę szukając rejsu (cenne wskazówki) ale na razie muszę spokojnie wszystko przeanalizować (jaki statek, jaka kabina, pakiet klubowy, opłaty portowe itd.) . Pierwszy rejs zaplanowałam na Bahamy (to takie moje marzenie). Mogę wypłynąć z USA (wizy mamy), ale jestem ciekawa czy płynie coś z Europy na Bahamy. Czy ktoś wie o takim rejsie? A jeśli z USA to co polecacie: jaki statek, na jak długo? Pozdrawiam wszystkich rejsowiczów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 22 Maj 2019 22:09 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Z Europy to musisz mieć sporo czasu, takie rejsy to ok 20 dni, z czego 15 na pełnym morzu. Wyzsza liga spokoju i cierpliwosci. ;)
Szukaj rejsów z Florydy. Zazwyczaj mają 7 lub 14 dni.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 22 Maj 2019 22:26 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Transatlantyk na pierwszy rejs odradzałbym . To są długie rejsy (min. 2, z reguły 3 tygodnie), z czego na morzu jest nawet 5-6 dni pod rząd w jednym kawałku. Nie twierdzę, że to nie jest fajne - sam zaliczyłem jak dotąd dwa a w listopadzie robię trzeci ale nie zaczynałbym od tego - również dlatego, że nie wiesz jak Twój organizm będzie się zachowywał na statku a na oceanie szanse na jakieś kołysanie są większe niż na "zwykłym" morzu.
Jeśli chodzi o rejsy na Bahamy to jest ich od groma, startują głównie z któregoś portu na Florydzie ale nie tylko. Można tam płynąć również z Nowego Jorku. Przegląd pełny - od krótkich (3-4 dni) po 2-u tygodniową wycieczkę po różnych wyspach na Karaibach. Polecam zabawę z wyszukiwarkami, które w tym wątku były wymieniane. Na pewno coś znajdziesz. Jeśli będziesz miała pytania, pisz śmiało :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 22 Maj 2019 22:33 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
-- 22 Maj 2019 22:32 --

Poniewaz po Bahamach pływałem przez 3 lata, to na pierwszy raz radze Tobie rejs 4 Dniowy (tylko Bahamy) lub rejs tygodniowy ( wschodnie lub zachodnie Karaiby) . Bezpośrednio z Europy rejsy przez Bahamy są tylko wiosną i jesienią ( wówczas gdy statki sie przebazowują).
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear uważa post za pomocny.
 
      
#146 PostWysłany: 23 Maj 2019 19:17 

Rejestracja: 22 Maj 2019
Posty: 4
Bardzo Wam dziękuję za rady :) są bezcenne :) zwłaszcza od osób z dużym doświadczeniem rejsowym :) Może jednak zdecyduję się na jakiś rejs w Europie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 29 Maj 2019 00:22 

Rejestracja: 01 Gru 2017
Posty: 12
Tak jak już wcześniej pisałem że po Divinie czaimy się na Seasida to właśnie wykupiliśmy rejs w sierpniu :D tym razem nie braliśmy maxymalnego AllInna tylko tego z drinkami do 6euro zobaczymy jak to się sprawdzi. Może jest ktoś kto wybiera się na ten sam rejs?

Nie wiem czy już tutaj było poruszane ale odnośnie napiwków w MSC, już podczas ostatniego rejsu można w recepcji z nich zrezygnować :) więc spory koszt odpada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 04 Cze 2019 09:15 

Rejestracja: 04 Cze 2019
Posty: 6
Hej, w lipcu wybieram się z rodziną na pierwszy rejs statkiem wycieczkowym MSC. To forum to skarbnica wiedzy na ten temat. Jednak nadal mam parę pytań. Jako kobieta martwi mnie, że nie mogę wnieść żelazka na statek. Jak sobie z tym radzicie, a może wcale nie ma problemu z wniesieniem żelazka na pokład?
Czy korzystaliście z opcji klubów dla dzieci. W jednym z portów mam zamiar zwiedzić Pompeje, jednak z racji upałów jakie będą tam panować pomyślałam, że na ten czas zostawię 11 latka w takim klubie. Na stronach armatorów wygląda to całkiem ciekawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 04 Cze 2019 09:18 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Z zelazkiem nie ma szans. Zabiora ci na 100%.

Moje dzieci byly zapisane do kidsklubu i teraz juz na kazdym rejsie chca sie zapisac. Jesli chcesz tak zrobic zapisz je wczesniej zeby sie przyzwyczaiły. Polecam

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 04 Cze 2019 09:31 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@Dezext - a dlaczego chcesz zrezygnowac z napiwków? Zdajesz sobie sprawę , że osoby , które powinny dostać od Ciebie napiwek pracują wówczas za darmo? Chciałbyś , żeby Twój szef po miesiącu czy tygodniu Twojej pracy podszedł do Ciebie , powiedział , żę wszystko było super , ale Tobie za ten miesiąć czy tydzien nie zapłaci? A na pytanie dlaczego odpowiedziłby Tobie , że mu wówczas odpada koszt zatrudnienia pracownika?
Góra
 Profil Relacje PM off
Anna BN lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 04 Cze 2019 09:50 

Rejestracja: 11 Mar 2019
Posty: 12
Hej, do mojego rejsu tylko miesiąc :D wiec odnawiam temat.
Czy ktoś z Was może mi udzielić informacji na temat odległości poru od miasta w ;
Kopenhaga -ponoć są dwa miejsca podejścia , skąd i kiedy się dowiem gdzie cumujemy ?
Helsinki,
Tallin,
St Petersburg ( czy faktyczne z racji wizy można zejść na ląd tylko z wycieczką zorganizowaną) ?
.

Dodatkowo czy ktoś płynął MSC Meraviglia ? Jakie opinie na temat tego statku?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Cze 2019 15:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 04 Cze 2019 10:12 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Odnośnie portu w Kopenhadze znajdziesz informacje w mojej relacji: rejs-po-norweskich-fiordach-i-nie-tylko,1507,129448

W pozostałych nie byłem ale jeśli chodzi o St Petersburg to wielokrotnie czytałem, że aby zejść ze statku trzeba albo wykupić wycieczkę zorganizowaną od operatora statku albo posiadać wizę. W innym przypadku nie zejdziesz. Podobne informacje słyszałem też od pasażerów na innych rejsach, którzy mieli okazję tam być.
Góra
 Profil Relacje PM off
Anna BN lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 04 Cze 2019 10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Do Helsinek pływałem kiedyś tylko promem, ale z tego co wiem są tam dwa terminale dla cruiserów: port zachodni i port południowy. Jeśli Twój statek wpływa do południowego, to jesteś w zasięgu spaceru od centrum (katedra). Z zachodniego masz tramwaj. Szczegóły: https://portofhelsinki.fi/en/passengers/international-cruise-ships
Góra
 Profil Relacje PM off
Anna BN lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 04 Cze 2019 11:26 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Spójrz jeszcze na kompaktowe przewodniki portowe - znajdziesz tam m.in. linki do mapek z lokalizacją większości portów oraz opis miejscowych atrakcji:

https://www.whatsinport.com/Helsinki.htm
https://www.whatsinport.com/Saint-Petersburg.htm
https://www.whatsinport.com/Tallinn.htm
https://www.whatsinport.com/Copenhagen.htm
Góra
 Profil Relacje PM off
Anna BN lubi ten post.
 
      
#155 PostWysłany: 04 Cze 2019 15:28 

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 54
Witajcie, właśnie wróciłem z rejsu po Morzu Śródziemnym z MSC Divina. Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to chętnie odpowiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 04 Cze 2019 19:37 

Rejestracja: 04 Cze 2019
Posty: 6
greg2014 bardzo dziękuję za przewodniki. Co prawda te konkretne nie dotyczyły mojego lipcowego rejsu, ale szybko odnalazłam potrzebne :D

DamianS ja wybieram się na rejs innym statkiem, ale też MSC, interesuje mnie wszystko. Np. czy można wnieść wino na pokład i czy są dodatkowe pobierane za to opłaty. Mamy wybraną pierwszą turę kolacji, czy to oznacza, że musimy być na czas w restauracji o 18:30? Dla nas trochę za wcześnie a jednocześnie lepsze to niż jedzenie po 21.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 04 Cze 2019 19:40 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
1.
Przed kazdym wejsciem na poklad prześwietlają wszystkie bagaze, jak znajdą butelki zabieraja do depozytu

2. Jesli masz kolacje o 18.30 to około 19.00 zamykają salę i juz nikogo nie wpuszczają.

Tapniete z telefonu


Ostatnio edytowany przez brzemia, 04 Cze 2019 19:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 04 Cze 2019 19:44 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Co do portowych przewodników to polecam jeszcze kilka innych stron:

http://www.tomsportguides.com/portguides.html - moim zdaniem najlepiej opracowane i najbardziej kompleksowe, przygotowane w PDF, jest wśród nich również Kopenhaga
http://cruiseportwiki.com/#portlistings - podstawowe informacje
http://cruisecrocodile.com/cruise-port-information/ - tu można znaleźć m.in. St.Petersburg, Tallin i Helsinki
http://www.cruiseportinsider.com - porty w Ameryce Północnej i Środkowej

A tak w ogóle to patrząc na listę rejsowych postów w ostatnich dniach, można chyba przyjąć, że zbliża się szczyt sezonu :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 05 Cze 2019 08:13 

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 54
@samadama80, ja mam trochę inne doświadczenie jak chodzi o wnoszenie alkoholi na pokład od tego, które przedstawił brzemia. Na naszym rejsie (MSC Divinia) nie było problemu z wnoszeniem alkoholu i innych napojów. W każdym mieście robiliśmy zakupy wina i bez problemu je wnosiliśmy. Oczywiście jest kontrola bezpieczeństwa przed wejściem na statek, ale nikt niczego nie rekwirował, obojętnie czy były to napoje alkoholowe czy bezalkoholowe. W terminalu portowym w Cagliari, w jednym ze sklepów była nawet informacja przy winach i oliwach , że można je wnieść na pokład. Myślę, że wszystko zależy od obsługi na danym statku. Proponuje po prostu ich przetestować, najwyżej zabiorą Ci alkohol do depozytu i oddadzą w ostatni dzień podróży - depozyt bez opłat.
Co do kolacji, to tak już zostało wcześniej napisane, ok. 30 min po rozpoczęciu kolacji, obsługa zamyka drzwi. Szczegóły odnośnie otwarcia restauracji znajdziesz w Dailly Program, które będziesz otrzymywać na statku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 05 Cze 2019 09:06 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@DamianS - wydaje mi się, że to jednak mocne odstępstwo od reguły i nie nastawiałbym się na to, że tak będzie. Każda linia ma swoje warunki określające masę rzeczy - w tym co można a czego nie można wnosić na pokład. W przypadku MSC jest to opisane następująco:

Załącznik:
msc1.jpg
msc1.jpg [ 91.26 KiB | Obejrzany 1002 razy ]

Źródło: https://www.msccruises.com/en-gl/Condit ... riage.aspx

Oczywiście zdarzyć się może, że ktoś na bramkach tego nie przestrzega ale to moim zdaniem wyjątek a nie reguła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group