Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Maj 2019 07:02 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Cześć wszystkim.
We wrześniu lecimy do Bostonu na dwa tygodnie. W trakcie tych dwóch tygodni chcielibyśmy zwiedzić Boston, Nowy Jork, Filadelfię i Waszyngton. Ile dni poświęcić na poszczególne miasta? Co warto zobaczyć pomiędzy i w okolicy tychże miast?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 24 Maj 2019 07:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Mozliwosci jest zylion...okresl co Was interesuje, jakie macie wstepny pomysl na ten wypad itp/itd...bez tego mozna strzelac na oslep setkami propozycji, bo kazdemu podoba sie cois innego. Parki narodowe, miasta, imprezowanie, muzea, ocean, historia Ameryki, emigracja Polska, Irlandzka.....
Mozesz zaczac planowac tu: https://www.visittheusa.com/
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Maj 2019 07:28 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Interesuje nas głównie architektura, krajobrazy (ocean i wybrzeże również) i podpatrzenie jak żyją ludzie na codzień. Ciekawe parki narodowe rtakże. Imprezowanie niespecjalnie.

Wstępnie myślałem, aby podzielić podróż następująco:
- Boston - 3 dni (przylatujemy wieczorem, więc pierwszego dnia nie liczę; ostatniego dnia po południu wyjazd do Nowego Jorku)
- Nowy Jork - 5 dni (ponownie nie liczę pierwszego dnia, bo przyjedziemy wieczorem)
- Filadelfia - 1 dzień (j.w.)
- Waszyngton - 4 dni (j.w.)
- Boston - 1 dzień (przyjazd wieczorem dzień przed odlotem) - odlot jest wieczorem, więc mielibyśmy jeszcze cały dzień do spędzenia w Bostonie

Trasa wyglądałaby mniej więcej tak: https://goo.gl/maps/rJUP4QixUELcbo2D9
Oczywiście jest to wstępny zarys do modyfikacji. Nie chciałbym też pominąć czegoś ciekawego po drodze. Wszelkie sugestie mile widziane (szczególnie dotyczące długości pobytów w poszczególnych miastach).

Załączniki:
Untitled.png
Untitled.png [ 307.32 KiB | Obejrzany 3313 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Maj 2019 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Nie wiem co chcecie robić 4 dni w Waszyngtonie. Miasto jest na 0,5 może max 1 dzień. Lepiej poświęcić ten czas na Nowy Jork
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Maj 2019 07:49 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@Oszukani właśnie o takie wskazówki mi chodzi. Co byś sugerował zatem zobaczyć w Waszyngtonie w tym czasie?
@jaco027 dzięki za linka. Planer podróży jest genialny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Maj 2019 07:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
To tak na szybko kilka uwag, pozniej sie zastanowie dokladniej... :-)
- jesli macie szanse wynajac samochow OW be zkosztow lub z malymi dodatkowymi kosztami to warto, wracajac z DC do Bostonu stracicie caly dzien, a lot zajmie max 1/3 dnia
- autostrady w okolicach NYC sa czesto platne uwzglednijcie to w budzecie, bezplatne wydluzaja droge o ok 2h.
- wybrzeze to warto chyba kolo Bostonu - Cape Code, NYC - Long Island
- DC - jesli lubicie muze, to Smitshonian, i caly nationall Mall - nawet 2-3 dni mozna po tym chodzic + ew. za iastem oddzial Air and Space muzeum, + ew Capitol
- zycie ludzi na codzien: to zamiast isc do hotelu, warto ew. zastanowic sie na AirBnB w centrum Manhattanu, a w innych miastach w dzielnicach mieszkalnych i rano razem z lokalsami isc na kawe i sniadanie do baru - mozna od razu poczuc klimat.
- kilka podpowiedzi moze zapodac niestety nizyjacy juz Nowojorczyk:
NYC:
https://www.dailymotion.com/video/x2e5gdg
https://www.dailymotion.com/video/x3r0wuf
https://www.dailymotion.com/video/x5vkiec
i kilka nastepnych :-)
Boston:
https://www.dailymotion.com/video/x5vki1w
DC:
https://www.dailymotion.com/video/x6llhep

E: @Oszukani bo ja wiem...zalezy od punktu widzenia. Jezeli chcesz "odchaczyc" glowne punkty i ogladac capitol, WH, itd po 15 min to moge sie zgodzic ze pol dnia. Ale czy warto dla tgakiego "zwiedzania" pchac sie do DC? Jesli ktos ma pomysl na miasto to 3 dni bedzie malo.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
vincenz uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 24 Maj 2019 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@vincenz ogólnie do zobaczenia jest National Mall + krótka, słaba wycieczka po kongresie, w trakcie której zobaczysz 3 pomieszczenia z rzeźbami i obrazami.
Muzea przy National Mall są darmowe i po zwiedzeniu kilku z nich wiadomo dlaczego. Ogólnie jest biednie i słabo. Jednym z darmowych jest Muzeum Historii Naturalnej, które wypada blado w porównaniu, z tym w Nowym Jorku. Dużo bardziej opłaca się zapłacić i iść w NYC. Poza tym są Memoriale Lincolna i Jeffersona, no i Biały Dom którego zdjęcia możesz zrobić przez 2 ogrodzenia. Jeżeli macie parcie żeby obejrzeć wszystkie darmowe muzea to może na dwa dni warto jechać ale ja ogólnie nie polecam :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
vincenz uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Maj 2019 17:06 

Rejestracja: 24 Kwi 2019
Posty: 10
Loty: 24
Kilometry: 42 131
Jeżeli lubicie muzea, to w DC jak najbardziej będziecie mieli co robić przez 4 dni. 11 muzeów (lista tutaj https://www.si.edu/museums) jest darmowych. Polecam Air and Space Museum, jeśli interesujecie się kosmosem albo lotnictwem, oraz American Art Museum i znajdującą się obok Portrait Gallery, jeżeli lubicie sztukę. Warto też zajrzeć do archiwów, żeby zobaczyć deklarację niepodległości i konstytucję.

W Bostonie bardzo polecam whale watching organizowany przez New England Aquarium - byłam na takim rejsie we wrześniu zeszłego roku i widzieliśmy mnóstwo wielorybów, bardzo blisko naszego statku - niesamowite przeżycie. Za miesiąc znowu wybieram się do Bostonu na weekend i zamierzam jechać na jeden dzień do Portland w stanie Maine i do Salem (tego od procesów czarownic) - po powrocie mogę dać znać, czy warto. :)

Jeśli chodzi o rzeczy po drodze, to raczej nie ma tu nic ciekawego (jeśli jest, to sama chętnie przygarnę sugestie). Jedyne, co mi przychodzi do głowy to New Haven na trasie z Bostonu do NYC - siedziba Uniwersytetu Yale ze starym kampusem i dwoma ciekawymi galeriami sztuki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzegorz40 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Maj 2019 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
-- 25 Maj 2019 20:00 --

Według mnie muzeum kosmosu było słabe :) jest za darmo więc możesz wejść ocenić bo to kwestia gustu :)

-- 25 Maj 2019 20:00 --

Według mnie muzeum kosmosu było słabe :) jest za darmo więc możesz wejść ocenić bo to kwestia gustu :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 25 Maj 2019 19:36 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Według mnie muzeum kosmosu było rewelacyjne ;) jest za darmo więc możesz wejść ocenić bo to kwestia gustu ;)

Cmentarz Arlington jest ciekawy. Obok Pentagon, ale to wcześniej trzeba się zapisywać.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 30 Maj 2019 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
To teraz ustalcie o którym muzeum kosmosu mówicie. To przy National Mall to tylko przedsmak tego co czeka w Udvar-Hazy Center. To drugie polecam, pierwsze nie bardzo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 30 Maj 2019 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Grzegorz40 napisał(a):
Według mnie muzeum kosmosu było rewelacyjne ;) jest za darmo więc możesz wejść ocenić bo to kwestia gustu ;)

Cmentarz Arlington jest ciekawy. Obok Pentagon, ale to wcześniej trzeba się zapisywać.

+1
a do autora
bądź łaskaw zajrzeć do działu USA -po coś on w końcu powstał
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 30 Maj 2019 17:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
A mnie National Air and Space Museum bardzo się podobało, i żałuję, że nie mogłam spędzić tam więcej czasu. Zwiedzanie Kapitolu także było interesujące, i bardzo jestem wdzięczna forumowiczom, że mnie do tego zachęcili. Spacer wśród zieleni od Memoriału Lincolna do Kapitolu był super. Warto też się przejść w okolice Uniwersytetu Washingtona, następnie pójść w stronę Białego Domu i pooglądać gmachy największych instytucji światowych: IFC, WB, UNF, IMF - po prostu wielki świat.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Cze 2019 17:01 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 97
W 2015 roku spędziliśmy 17 dni na północnym wschodnim wybrzeżu. 3 dni Waszyngton, 7 dni Maine i 7 dni Massachusetts podzielone na 5 dni Cape Cod i 2 dni Boston.
W Waszyngtonie byliśmy w Air and Space muzeum w centrum I było świetnie. Byliśmy w historii naturalnej dla diamentu Hope i jest tam niezła kolekcja ale np. Muzeum w Wiedniu jest lepsze. Byliśmy też w całej okolicy Malla czyli.pomniki, mauzolea, Biały Dom itd. Ale najpiękniejsza okazała się biblioteka kongresu. Polecam! Skorzystaliśmy z sugestii TA i w dniu kiedy biegalismy po muzeach zjedliśmy w kafeterii w muzeum Indian Ameryki i jedzenie było naprawdę dobre.choc nie tanie (50$ za 2). Do Waszyngtonu chętnie wrócimy, takie.sa moje wrażenia.
Boston zawiódł. Na pełnej lini. Nie było to miasto którego oczekiwałam, więc nie mam co polecić.
Cape Cod za to absolutnie fantastyczne ale trzeba mieć auto. Zatrzymaliśmy się na noclegi w Barnstable i mieliśmy wszystko blisko. Stamtąd zrobiliśmy sobie wycieczkę na wyspę Martha Vineyard która akurat obchodziła 40 lecie odkąd nakręcili tam Szczęki. Jeśli macie okazję, polecam gingerbread houses w Oak Bluffs, coś niesamowitego. Są też fantastyczne plaże, nam najbardziej spodobała się Mayflower Beach z białym pudrowym piaskiem. W Wellfleet łowią fantastyczne, świeże ostrygi znane na całym świecie. To właśnie z Cape Cod mamy najpiękniejsze wspomnienie - whale watch. Najlepiej wydane 50$ W czasie całej wycieczki. Czegoś takiego nie da się opisać, kto był ten wie ;)
Ponieważ przylot był do Waszyngtonu, potem lot do Maine i zjazd do Bostonu skąd był wylot, to nie po.drodze nam było do NYC. Nigdy nie zalowalismy wykluczenia Nowego Jorku i gdybyśmy mieli robić twoją trasę to też pewnie byśmy go ominęli żeby spędzić czas na Cape Cod :) ale to kwestia gustu. My za rok wracamy do Maine bo takie miejsca kochamy :D

Załączniki:
DSC_0955.jpg
DSC_0955.jpg [ 329.1 KiB | Obejrzany 2796 razy ]
DSC_0573.jpg
DSC_0573.jpg [ 295.44 KiB | Obejrzany 2796 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
vincenz uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 04 Cze 2019 08:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
I to jest ciekawa opinia, bo pokazuje nie tylko 'must-see' ale tez perelki i wlasne doswiadczenia, ktore ciezko znalezc nawet w najlepszych przewodnikach.
Jak widac co osoba, to inne gusta i inne ciekawe pomysl, dlatego tez wg mnie pierwsza rzecza w poscie pytajacego powinno byc okreslenie 'co mnie kreci, co mnie podnieca'. Poza skrytykowanym, DC i National Mall przez jedna osobe okazuje sie, ze wszystkim innym sie podoba, zwlaszcza Air and Space Museum :-)
Jak pisalem USA daje zylion mozliwosci zwiedzania. W sumie wszystko zalezy od zasaobnosci portfela i wypobrazni (jedno jest wymienialne na drugie :-))
PS. Ze swojej strony polecilbym dodatkowo (jesli ktos lubi takie klimaty) niedoszla/przebrzmiala stolice hazardu na wschodnim wybrzezu - Atlantic City. Warto sie zatrzymac na 1 noc przejezdem z polnocy na poludnie lub w drodzer powrotnej - bardzo ciekawe doswiadczenie... :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
vincenz lubi ten post.
vincenz uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Cze 2019 07:52 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 97
To ja jeszcze dodam kilka sugestii na trasie między Bostonem a NYC bo we wstępnych planach gdzieś tam miał być przejazd autem i zachaczenie o kilka miejsc ;)
Newport, RI - mansions: Breakers, The Marble House, The Elms, Astor's Beechwood, Vanderbilt Summer cottage oraz Cliff walk, ocean drive
Plymouth, MA - Mayflower II, Plymouth plantation - to właśnie w Plymouth wylądowali ponoć pierwsi osadnicy
Mystic, CT - tu obecnie restauruja Mayflower II replikę statku który tych osadników przywiózł

Jeśli możecie z czegoś zrezygnować to może taki plan: Boston do Hyannis autobusem (2h), tam kilka noclegów i wypożyczyć auto i zwiedzić Cape Cod, Martha Vineyard albo Nantucket, i okoliczne Plymouth, Newport. Z Hyannis przelot do DC albo NYC. Z ktoregokolwiek możecie zrobić dzienną wycieczkę do Philly megabusem. Piszesz że chcecie krajobrazy, ocean i podpatrzeć ludzi więc jak bym postawiła na Cape Cod zamiast na betonowa dżunglę :) i zrobiła to w duecie z NYC albo DC ale nie obydwa.

Mogę podesłać więcej wskazówek, sugestii i zdjęć Cape Cod jakby co ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
vincenz uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 08 Cze 2019 12:46 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@blondyna1 Chętnie, dawaj! Jestem bardzo zainteresowany. Dziękuję też za dotychczasowe wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Cze 2019 10:36 

Rejestracja: 29 Lis 2012
Posty: 97
Teraz zaczynam żałować że nie napisałam relacji z podróży :lol:
Z Bostonu do Hyannis jechaliśmy autobusem Plymouth & Brockton (http://www.p-b.com). Z dworca autobusowego pojechaliśmy taksówką na lotnisko żeby odebrać nasze auto. Stamtąd do noclegowni - Olde Captain Inn w Yarmouth. Cape Cod to.miejsce gdzie urlopuja Amerykanie, więc nie jest najtaniej ale w tym miejscu trafiliśmy ofertę 3 noce + 1free za 300$ więc całkiem przystępnie. Pokój nie miał własnej łazienki ale właściciele są sympatyczni tzn Betsy za każdym razem wypytuje jak minął dzień A jej mąż Szwed Sven marudzi na tyłach domu (obydwoje mają chyba z 90 lat)...
Tego samego dnia pojechaliśmy jeszcze do Chatham. Summer Home of great white. Piękny mały port i oczywiście latarnia! Foki pływały przy samym doku. A gdzie foki tam i rekiny... :D Pojechaliśmy zwiedzać plaże od strony Atlantyku niedaleko Chatham - Coast Guard Beach i faktycznie były ostrzeżenia przed zarlaczami białymi. Aczkolwiek Amerykanie pływali koło fok i mieli to gdzieś :roll:
Na drugi dzień- Nauset Light Beach i znowu piękna latarnia na Nauset. wyrwalismy się jeszcze na północ do Wellfleet na te słynne ostrygi. Bo jak próbować to od najlepszych. Smaczne aczkolwiek zależy z jakim sosem hahahaha piękny mały port.
Trzeci dzień to rejs na wieloryby z Hyannis Whale Watcher Cruises. Bilety kupiliśmy online bo z wyprzedzeniem dostaliśmy 2$ zniżki na osobę. A co! Fantastyczne 3 godziny na wodzie. Wrażenia nie do opisania. Dzień skończyliśmy na pobliskiej Mayflower Beach gdzie piasek jest jak biały puder A że jest to od strony zatoki to pokusilismy się o pływanie (rekiny tu nie wpływają)
Czwarty dzień to nasza wycieczka na Martha's Vineyard. Pojechaliśmy autem do Wood'z Hole i zostawiliśmy auto na parkingu. Plynelismy z Steamship Authority. Mają własny parking około 15$ za dzień. Bilet w 2 strony około 17$. Z promu widoki znów na latarnie i od strony półwyspu i już na samej wyspie - West Chop Light, East Chop, Nobska light. Eksplorujemy Gingerbread houses w Oak Bluffs, lokalnym autobusem przejeżdżamy Jaws Bridge, odwiedzamy Edgartown i kolejną latarnię hahaahh. Edgartown to miasto kapitanów którzy właśnie z MV i Nantucket wielorybnictwo uprawiali sto lat wcześniej. Domy niewyjete! Po powrocie z wycieczki pedzimy jeszcze na plażę w Nauset bo to akurat ten dzień w tygodniu kiedy rangers zabierają chętnych na ognisko na plaży i smażenie marshamallows przy opowieściach o wielorybach. Bardziej to dla dzieci ale w sumie dobrze się bawiliśmy hahahaha
Piąty dzień i ostatni. Dowozimy auto na lotnisko i jedziemy na autobus do Bostonu. Jedyne co nam się udaje to pojechać kretymi drogami żeby jeszcze pochłonąć trochę klimatu i tych pięknych domków.
Jest co robić i co zobaczyć na tym Cape Cod. Mnie urzekły małe przystanie, domki i latarnie.
Pozdr.

Załączniki:
woods hole.jpg
woods hole.jpg [ 263.97 KiB | Obejrzany 2314 razy ]
wellfleet.jpg
wellfleet.jpg [ 264.21 KiB | Obejrzany 2314 razy ]
Nauset light.jpg
Nauset light.jpg [ 394.5 KiB | Obejrzany 2314 razy ]
Nauset beach.jpg
Nauset beach.jpg [ 247.78 KiB | Obejrzany 2314 razy ]
edgartown.jpg
edgartown.jpg [ 240.39 KiB | Obejrzany 2314 razy ]
Komentarz do pliku: Chatham
DSC_0788.jpg
DSC_0788.jpg [ 208.63 KiB | Obejrzany 2314 razy ]
nasze lokum.jpg
nasze lokum.jpg [ 335.68 KiB | Obejrzany 2314 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
vincenz uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group