Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#1021 PostWysłany: 21 Maj 2019 21:30 

Rejestracja: 02 Maj 2019
Posty: 3
Czy ktoś mógłby z ostatnich doświadczen polecić wypożyczalnie w Bolonii. Mam we Włoszech doświadczenia z Alamo, ale w innych miejscach i byłam zadowolona, ale nie wiem jak to ma się do Bolonii ;) Byłabym wdzięczna za aktualne opinie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#1022 PostWysłany: 28 Maj 2019 20:57 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 18
Mam pytanie. Wypożczałem na Sardynii auto w Sixt. Miałem w momencie wypożyczenia zablokowane przez wypożyczalnie 300 euro. Niestety auto oddałem zarysowane (otarcie nadproża na ok 15cm). Auta nikt nie chciał oglądać, pokazałem tylko zdjęcie uszkodzenia. Powiedzieli, że skontaktują się mailowo jak oszacują co i jak. W dniu dzisiajszym po 7 dniach zdjęli mi blokade 300 euro z karty. Czy to oznacza, że już mnie nie obciążą skoro zwrócili kaucje?
Odpowiedzialność za uszkodzenia miałem do 1000 euro (wkład własny) i wykupione ubezpieczenie w Rynair (Axa) tego wkładu jakby coś się zadziałało
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1023 PostWysłany: 29 Maj 2019 13:33 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Chyba ten Avis 360 tak kolorowo już nie wychodzi, auto w lipcu Bari na 4 dni wyliczył mi 400E
Cos polecacie do wynajmu w przypadku przylotu o 23:10 ? (np avis otwarty do 23:30)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1024 PostWysłany: 29 Maj 2019 13:53 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
frycu81 napisał(a):
Mam pytanie. Wypożczałem na Sardynii auto w Sixt. Miałem w momencie wypożyczenia zablokowane przez wypożyczalnie 300 euro. Niestety auto oddałem zarysowane (otarcie nadproża na ok 15cm). Auta nikt nie chciał oglądać, pokazałem tylko zdjęcie uszkodzenia. Powiedzieli, że skontaktują się mailowo jak oszacują co i jak. W dniu dzisiajszym po 7 dniach zdjęli mi blokade 300 euro z karty. Czy to oznacza, że już mnie nie obciążą skoro zwrócili kaucje?
Odpowiedzialność za uszkodzenia miałem do 1000 euro (wkład własny) i wykupione ubezpieczenie w Rynair (Axa) tego wkładu jakby coś się zadziałało


To, że zdjęli blokadę nie znaczy, że nie obciążą Cie w przyszłości kosztami naprawy. Równie dobrze za miesiąc może być pobranie do max 1000 euro. Równie dobrze jednak mogą olać temat, gdy przetarcie nie jest jakoś dla nich istotne, albo mają nadmiar pracy i kwestia ta umknęła w natłoku wypożyczeń. Ryzyko jednak jest duże że wrócą do tematu za jakiś czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1025 PostWysłany: 29 Maj 2019 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
frycu81 napisał(a):
Czy to oznacza, że już mnie nie obciążą skoro zwrócili kaucje?

Możesz zrobić chamski numer i zablokować kartę (zgubiona).
Jest to skrajnie nie fair play, ale czasem działa. Gdyby ta wypożyczalnia to był Goldcar, to sam bym Cię namawiał do tego numeru :)
Ale SIXT jest bardzo uczciwą firmą, więc tylko informuję.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1026 PostWysłany: 29 Maj 2019 16:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Blokada karty nic nie da, skoro umowa była zawarta wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1027 PostWysłany: 29 Maj 2019 20:00 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 18
Przyznam, że trochę tego nie rozumiem, jak później mogą mi ściągnąć coś z karty od tak sobie. Skoro depozyt zostal odblokowany to w jaki sposób ściągają zapłatę z tej karty, bez pinu, bez akceptacji płatności itp. Czy jak zablokuje kartę to dochodzą jakoś inaczej swoich praw, żeby ściągnąć ode mnie tą kwotę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1028 PostWysłany: 29 Maj 2019 20:05 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Obciążają rachunek karty, a wystawca karty obciąża Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1029 PostWysłany: 31 Maj 2019 22:06 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Nie wiem czym to spowodowane ale aktualnie ceny na mój wakacyjny wyjazd spadły o kilkadziesiąt %, wiec zapewne decyzja padnie na keddy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1030 PostWysłany: 31 Maj 2019 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@mateusz323
Z moich obserwacji, w maju nie rezerwuje się samochodu na lipiec. No może w jakichś mało popularnych miejscach to ma sens ale raczej nie we Włoszech. 3-4 tygodnie przed cena bywa optymalna ale codzienne sprawdzanie (to tylko kilka kliknięć...) pokaże Ci jak jest naprawdę.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1031 PostWysłany: 31 Maj 2019 23:28 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Bookujac zawsze wybieram opcje weryfikacji czy cena się nie zmieniła, i w przypadku Jordanii oraz Islandii, rezerwowane auto na ponad miesiąc przed i cena ciagle ta sama, tu miłe się zaskoczyłem :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1032 PostWysłany: 03 Cze 2019 09:58 

Rejestracja: 31 Maj 2019
Posty: 1
Hej. W terminie 6-16.07 udajemy się do Bari w 4 osoby. Od kilku dni przeglądamy oferty wypożyczalni samochodów. Na rental cars ceny zaczynają się od 1000zł+. Musimy brać pod uwagę również opłatę za młodego kierowcę (22lata), która wynosi od 120-200 Euro. Dodatkowo koszt pełnego ubezpieczenia. Całość wychodzi ponad 2000 za 10 dni. Czy są jakieś wypożyczalnie, których nie ma na rentalcars, a usługi są nieco tańsze? np. opłata za młodego kierowcę, czy jakaś tańsza opcja pełnego ubezpieczenia. Chcieliśmy także uniknąć konieczności korzystania z karty kredytowej, ale znaleźliśmy tylko firmę Stallone Rent, która zaoferowała wypożyczenie za 500 euro + 250 euro kaucji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1033 PostWysłany: 03 Cze 2019 12:33 

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 7
Hej, planuje wynająć samochód na 5 dni w Begramo w Centauro przez ich stronę - jaka jest różnica między pakietem Comfort a Premium poza dodatkowym kierowcą i szybkim check-in'em? Na stronie nie potrafie znaleźć tej informacji a na infolinii nie jestem w stanie zrozumieć babeczki (dodatkowo jakby mówiła do mnie spod wody). Również nie byłem w stanie dowiedzieć się ile wynosi excess...

Z gó©y dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1034 PostWysłany: 03 Cze 2019 17:52 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Co myślicie o skorzystaniu z oferty Rentalcover. com i ubezpieczeniu wkładu własnego tydzień Włochy za 50 euro. W połączeniu z wypożyczeniem auta w Fox rent a a car wreszcie znalazłem super cenę tydzień w Lamezii Terme w czerwcu za 100 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
promyykk lubi ten post.
 
      
#1035 PostWysłany: 05 Cze 2019 15:00 

Rejestracja: 07 Sie 2016
Posty: 7
W ciągu ostatnich dwóch dni miałem troche na głowie i nie miałem kiedy zabookować auta a tu cena na Centauro podskoczyła o 50 ojro co jest już dla mnie kwotą nie do przyjęcia. Myślicie, że zmaleje czy olać temat i wziąć przez pośrednika choćby DicoverCarHire?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1036 PostWysłany: 06 Cze 2019 02:15 

Rejestracja: 27 Lip 2016
Posty: 5
Zarezerwowałem samochód w firefly, cena nie była najniższa ale samochód mi odpowiadał. Teraz patrzę a oni mają 0.9/10 ocenę inne firmy w bergamo mają podobnę oceny. Wszyscy stosują podobne praktyki naciągają na ubepieczenia, obciązają karty i nie wysyłają dowodów ewentualnie coś czego nie udowodnimy, A więc gdzie wypozyczyc samochód w bergamo? w jakiej firmie? za 5 dni miałem do zapłaty z ubezpieczeniem z axa troche ponad 200 zł. Za cały rok dla firmy wychodzi ok 20 tys. za kilku letni samochód wydaje mi się ok a czerwiec to jeszcze nie szczyt więc co tu zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1037 PostWysłany: 06 Cze 2019 06:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ashtar napisał(a):
więc co tu zrobić?

1. poczytać forum
2. pożyczaj samochody w renomowanych sieciówkach (Avis, Hertz, Sixt, europecar...) bo spokój kosztuje.
3. wypożyczalnie oferujące samochody po bardzo niskiej cenie (np Goldcar) na czymś muszą zarobić więc naciągają. Czy to tak trudno zrozumieć, że to nie są instytucje charytatywne i na czymś muszą zarabiać w mniej lub bardziej nieuczciwy sposób???????????????
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1038 PostWysłany: 07 Cze 2019 06:26 

Rejestracja: 27 Lip 2016
Posty: 5
-- 07 Cze 2019 06:01 --

Z tym że te które wymieniłeś też nie mają najlepszych opinii. Jeśli na trustpilot jest ok to na tripadvisor już nie itd. Przejrzałem wszystko i tylko 4 firmy we Włoszech mają jako tako dobre opinie ale zawsze znajdzie się komentarz że ktoś został w jakiś sposób oszukany.
Co do reszty to jest to śmieszne, wystawiają za tyle za ile im się opłaca, nie wiem jak we Włoszech ale w Polsce np nie zgodne z prawem jest oferowanie produktów, usług poniżej poniesionych kosztów. Wyjątkiem są promocje ale nie mogą trwać one cały rok.
Po kontakcie z pośrednikiem raczej pozostanę przy tej rezerwacji ale zabiorę ze sobą kamerkę, rejestrator jazdy no i porobie dokładne zdjęcia samochodu. Wychodzi nawet na to że lepiej ten samochód uszkodzić niż zwrócić w całości :D

-- 07 Cze 2019 06:26 --

Avis 0.9/10 Hertz (ojciec fireflly) 1.3/10 sixt 1.9/10 europcar.it 1.1/10
Trustpilot
Dzięki za radę. Jak byś byl tak uprzejmy i już Nike pomagał to będę wdzięczny.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 07 Cze 2019 14:47, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1039 PostWysłany: 07 Cze 2019 15:12 

Rejestracja: 27 Lip 2016
Posty: 5
Żalosne, Italia ok ale Polsza to już błąd językowy? Na fly4free jak widać nic się nie zmienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1040 PostWysłany: 07 Cze 2019 15:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeśli nie widzisz różnicy między używaniem na polskim forum "Italia" i "polsza" (bo tak to pierwotnie napisałeś), to może lepiej nie komentuj... :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1404 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group