Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Maj 2019 14:56 

Rejestracja: 10 Maj 2019
Posty: 7
Nie znalazłem na forum takiego zbiorczego tematu dotyczącego banknotów (o kartach jest ich naście) . A temat jest równie szeroki, wiec nazwałem go ogólnie choć na początek mam do doświadczonej forumowej społeczności pytanie o nominały. Wydaje się, że takie jak dostajemy z banku czy kantoru bez problemu wydamy za granicą, ale chyba nie zawsze. Od koleżanki słyszałem że w UK banknot 50 funtowy jest na cenzurowanym. A kwotowo nie jest to jakiś duży nominał (chodzi chyba o kwestie dużej liczby fałszywek).
Ale co tu daleko szukać u nas w sklepie szybciej zapłacimy banknotem dolarowym albo euro niż 500zł, którego ja osobiście nie widziałem nigdy.

Ciekawią mnie najbardziej franki i euro w poszczególnych krajach.


Ostatnio edytowany przez Abcn 28 Maj 2019 17:43, edytowano w sumie 2 razy
Dopisuję nominały w tytule
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 17 Maj 2019 14:25 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 232
Zdecydowanie 500 Euro.
W Paryżu nawet w banku nie chcieli tego rozmienic.
W jednym sklepie - chyba Carrefour spotkałem informacje że nie przyjmują 500 ale i 200 euro
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Maj 2019 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Może nie dokładnie w temacie nominałów, ale miałem problem z upłynnieniem szkockich funtów w Polsce.
Kantory nie chciały mi kupić, w końcu żona gdzieś je wydała w Londynie, ale też nie w każdym sklepie chcieli przyjąć.
Czy poza Wielką Brytanią szkockie funty w Europie da się sprzedać?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Maj 2019 14:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
cypel napisał(a):
Czy poza Wielką Brytanią szkockie funty w Europie da się sprzedać?

W kantorze Tavex na Świętokrzyskiej w Warszawie je przyjmują :D Wiem, bo okazało się, że miałam trochę funtów brytyjskich z wycofanej serii i tam je sprzedałam po kursie funta szkockiego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 17 Maj 2019 14:58 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
cypel...wszystko uzależnione od kantoru. Ogólnie polskie banki nie przyjmują szkockich pounds zatem i kantory nie kwapią się z ich skupem. Pobnie pounds z Gibraltaru. Jak już skupują to raczej po niższych cenach niż angielskie gdyż nie ma na tym businessu :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Maj 2019 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Dzięki za cynk a bośniackie marki da się gdzieś sprzedać?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Maj 2019 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Generalnie jak najbardziej tak:
https://tavex.pl/kantor-warszawa-centrum/
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
cypel uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Maj 2019 15:03 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
cypel napisał(a):
a bośniackie marki da się gdzieś sprzedać?
na forum ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Maj 2019 17:51 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Jeżeli ktoś ma bliżej do Krakowa, to różne dziwne waluty, banknoty wycofane z obiegu itp. skupuje ten kantor na Grodzkiej:
http://kantorparana.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 28 Maj 2019 16:47 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Od dzisiaj do obiegu weszły nowe banknoty 100 i 200 Euro. :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Maj 2019 16:57 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
jesli chodzi o usd, to czesto pisza ze lepiej brac nowe setki niz stare na wymiane, np do Azji czy Afryki

osobiscie nigdy nie mialem problemu z wymiana, jesli stara setka byla w dobrej kondycji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Maj 2019 10:31 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 21
Loty: 168
Kilometry: 302 317
w Wietnamie, Indonezji, Tajlandii
zdecydowanie nie przyjmują starych USD, tych z "małymi" główkami.
wiem bo próbowałem sie dosc dlugo pozbyc setki. ale tez nie probowalem w bankach a ot ulicznych kantorach -
- no i w końcu się udało.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Maj 2019 12:06, edytowano w sumie 1 raz
W I T ii ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Maj 2019 11:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 965
Loty: 198
Kilometry: 437 840
cobyl napisał(a):
w wietnamie, indonezji, tajlandi zdecydowanie nie przyjmują starych USD, tych z "małymi" główkami.


Tajlandia - miesiąc temu w pierwszym lepszym kantorze wymieniłem stare 20 i 50. Poszło zadziwiająco gładko.

Ze swoich doświadczeń - stare dolce na Filipinach nie przeszły nigdzie, włącznie z bankami.

p.
_________________
Moje relacje:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Maj 2019 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
W UK w obiegu sa banknoty £5 plastik, £10 plastik, £20 papier i £50 papier. Pozostale tj. £5 papier, £10 papier czy tez stara £20 - mniej fioletowa nie powinny byc uzywane w sklepach, aczkolwiek w wielu miejscach pracuja obcokrajowcy którzy sie nie znaja wiec czasem sie zdarzy ze to przyjma. Teoretycznie mozna te starsze banknoty ciagle wymienic w banku ale wiele z nich zastrzega sobie ze trzeba miec u nich konto.
Co do £50 to tutaj juz jest losowe podejscie sprzedawców, ogólnie banknot dziwny - zaden bankomat go wam nie wyplaci, w sklepie reszty tez wam nie wydadza w nim, ogólnie mówiac banknot widmo - raz chyba mialem go w reku bo poprosilem w banku o niego specjalnie a tak od paru lat go nie widzialem. Wiec sam sie nie dziwie ze w sklepie sprawdzaja go z 5 razy badz tez odmawiaja - nikt nie chce brac ryzyka.

Z ciekawostek o ile szkockie banknoty sa dosc popularne w UK i moga byc uzywane do placenia wszedzie, o tyle tez w UK mozna spotkac banknoty z wysepek Jersey, Guernsey czy tez Isle of Man - z tym to juz trzeba isc do banku i wymienic 1:1, gdzie np. bedac na tych wyspach mozna uzywac baknotu w kazdej wersji jak i rowniez UK a zeby jeszcze utrudnic zycie to tam banknoty zaczynaja sie od nominalu £1:
https://www.cash4coins.co.uk/wp-content ... d-2010.png

8-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group