Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W tym temacie są informacje o nowych trasach/planach Flixbusa
O promocjach masowych/akcji promocyjnych zapraszam do tematu FlixBus - promocje & kody & nowe trasy (flixbus-promocje-kody-nowe-trasy,35,28550).

Temat do oddawania kodów -> flixbus-kody-znizkowe,1528,155917


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 67  Następna
Autor Wiadomość
#781 PostWysłany: 21 Maj 2019 16:24 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Mnie tez nie zwrócili kasy przez 6 tygodni od anulacji. Zadzwoniłem na infolinię i za trzy rezerwacje kasa wróciła w ciagu godziny, a za czwartą po kilku dniach.
Trzeba dzwonić, inaczej chyba kasy nie zwracają, moze liczą na zapomnienie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#782 PostWysłany: 21 Maj 2019 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
Przy zwrocie na kartę / konto, po wysłaniu formularza ze strony przychodzi automatyczny email o możliwości uzyskania vouchera, etc.
Na ten email trzeba odpowiedzieć (co absolutnie nie wynika z jego treści) wpisując to samo co wcześniej w formularzu, wtedy kasa szybko ląduje na koncie.
Ot taka niemiecka precyzja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#783 PostWysłany: 25 Maj 2019 08:32 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Od lipca nowe połączenie FlixTrain między Kolonią, a Hamburgiem.

https://biznes.interia.pl/firma/news/flixbus-na-szynach-konkurencja-dla-deutsche-bahn,2614920,1852
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#784 PostWysłany: 25 Maj 2019 19:12 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Od 13 czerwca nowe, sezonowe połączenie Kraków - Split z biletami od 0.99 zł.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Manuel uważa post za pomocny.
 
      
#785 PostWysłany: 28 Maj 2019 11:53 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
Mam pytanie: chce wziac FlixBusa prosto z lotniska (w Niemczech), no i ogolnie albo zdaze na odjazd o pewnej godiznie, a jak nie to kolejny jest godzine pozniej.
Co Wam podpowiada doswiadczenie?
- wziac ta wczesniejsza, jak sie nie uda, to pozwola mi jechac kolejnym (bez problemu?)
- wziac pozniejsza i jak sie uda to pozwola pojechac wczesniejszym (bez problemu?)
- nic nie brac i kupic na spontanie w zaleznosci od tego czy zdaze (sprzedadza mi na 5-10minut przed odjazdem przez neta? Bedzie drozej "u keirowcy"?)
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#786 PostWysłany: 28 Maj 2019 12:56 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
To jak gra w ...trzy kubki. Wybierz jeden a i tak...przegrasz :lol: :lol: :lol: Rozweseliłes mnie :P A tak bardziej poważnie chociaż zadajesz mało poważne pytania. Po pierwsze przeczytaj regulamin zakupu u Flixa. Po drugie oceń realnie stany ryzyka podejmując jakakolwiek decyzję. A po trzecie zawsze bezpieczniej wybrać póżniejsza godzinę niż zostać z paluszkiem z nocniku :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#787 PostWysłany: 28 Maj 2019 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Nie masz biletu na kurs, nie pojedziesz. To że masz na wcześniejszy/późniejszy nie ma znaczenia.

Kup sobie dla świętego spokoju na późniejszy. I pamiętaj w razie czego, że możesz anulować do 15 (?) minut przed odjazdem.
michalp napisał(a):
sprzedadza mi na 5-10minut przed odjazdem przez neta
Wiesz o której będziesz (planowo!, samoloty się spóźniają) na lotnisku, więc zrób sobie symulację zakupu biletu, to zobaczysz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#788 PostWysłany: 28 Maj 2019 14:24 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
Dlatego odwolywalem sie do waszego doswiadczenia. Bo regulamin to ja rozumiem, i tak, wiem o tym, ze samoloty sie spozniaja.
Wiec pytalem czy mieliscie np tak, ze majac bilet na kolejny bus, kierowca was puscil (ja bym wpuscil majac miejsce, no bo czemu niby nie?) albo w druga strone.

@WaldekK dobry pomysl z symulacja, dzieki. Moze sie uda.
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#789 PostWysłany: 28 Maj 2019 15:05 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
michalp...nie rozumujesz niestety logicznie lub najzwyczajniej nie masz żadnej wiedzy na temat kierowców Flixa. Po pierwsze i najważniejsze. Kierowca nie może sam podejmować decyzji czy zabierze ciebie nawet jak masz bilet wykupiony na późniejszy termin. Bilet może być kupiony promocyjnie i wyraźnie zaznaczone ,,tylko na taką a nie inszą godz). Twoje dane muszą być wprowadzone na listę na wypadek gdyby rodzinka cie poszukiwała wśród ofiar wypadku np :mrgreen: Ubezpieczenia itp. Nie masz pewności czy nawet jak widać wolne miejsca to na kolejnym przystanku ktoś nie wsiądzie bo ma tak wykupione. A doświadczenie innych. Każdy kurs Flixa podobnie jak każdy kolejny dzień twojego zycia jest...różny. I nawet jak ci się uda raz to nie jest jednoznaczne że zawsze ci się uda. Skoro sam nie potrafisz rozstrzygnąć tak prostych spraw to moja rada. Nie kombinuj bo ci nie wychodzi to nawet teoretycznie. Lepiej zaczekać 1-2h niż stracic kasę i czekac nawet do kolejnego dnia :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
 
      
#790 PostWysłany: 28 Maj 2019 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Dokładnie tak jak napisali Panowie wyżej. Nie masz biletu na dany kurs to nie jedziesz. Nie ma opcji żeby kierowca podejmował decyzję, że weźmie Cię na "lewo". Dla bezpieczeństwa weź na późniejszy kurs i w najgorszym wypadku poczekaj trochę dłużej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#791 PostWysłany: 28 Maj 2019 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Czy to normalne, że po wykupieniu biletów za 14,99 zł od razu pojawiają się za 25,99 zł? Nie ma tych za 19,99 zł?
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#792 PostWysłany: 28 Maj 2019 16:17 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
A dlaczego mają być po 19.90? :lol: Rozumiem , że to Ty we Flixie ustalasz algorytm cenowy? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#793 PostWysłany: 28 Maj 2019 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Gdybym to ja ustalała, to nie musiałabym pytać, bo bym wiedziała.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#794 PostWysłany: 29 Maj 2019 22:53 

Rejestracja: 27 Sie 2017
Posty: 84
Flixbus uruchomił połączenia z Nowego Yorku do Baltimore/Waszyngtonu/Richmond.

Bilety w sprzedaży od dzisiaj na kursy od 30.05, praktycznie wszystko w cenie 19,99 zł OW!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#795 PostWysłany: 07 Cze 2019 10:53 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
bilet Poznań Berlin SXF kosztuje kilkadziesiąt drożej od biletu do Sud czy ZOB , jest jakieś ryzyko kupic dalszą stacje i wysiąść na lotnisku ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#796 PostWysłany: 07 Cze 2019 11:02 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Nie ma ryzyka, kupuj tańszy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#797 PostWysłany: 07 Cze 2019 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Gonić Cię nikt nie będzie, jeżeli bagażu nie wsadzasz do luku, to już wcale ;)
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#798 PostWysłany: 09 Cze 2019 21:42 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Czy ktoś może mi wskazać jaki dokładnie dokument powinienem wypełnić, jeżeli chcę anulować flixbusową rezerwację i otrzymać zwrot pieniędzy na konto? Mam zarezerwowaną podróż do Krakowa na 22.06., ale w międzyczasie PKP raczyło zaktualizować rozkłady na okres letni i różnica w cenie niewielka, a godzina bardziej dogodna, więc jednak wybiorę pociąg. No i teraz z tego co udało mi się wyczytać na stronie flixa, jeżeli dokonam zwykłego anulowania rezerwacji, co zwrot nastąpi w postaci vouchera o tej samej wartości. Ja jednak chcę zwrotu na konto i pytanie co mam w tym celu zrobić.
Na stronie flixbusa jest niby odpowiedź na to zagadnienie, ale mocno zawoalowana. "Jeśli nie wykorzystałeś swojego biletu możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy z potrąceniem kosztów anulowania. Wszystkie obowiązujące opłaty znajdziesz tu." Z tego "tu" wynika, że przypadku polskiego flixa przysługuje mi pełen zwrot kosztów, choćbym nawet anulował rezerwację na kwadrans przed odjazdem. Natomiast hitem jest dalsza część wyjaśnienia - " Użyj naszego formularza kontaktowego. Prosimy o załączenie dokumentu dowodzącego, że nie skorzystałeś z biletu." Po pierwsze szkoda, że link nie prowadzi do żadnego formulara, tylko z powrotem do FAQ, gdzie mogę sobie wrócić w dokładnie to samo miejsce, gdzie byłem przed chwilą. Po drugie jak mam udowodnić, że nie skorzystałem z biletu w inny sposób, niż załączając go w mailu? No chyba logiczne, że nie mogłem go wykorzystać przed zarezerwowaną datą.

Będę wdzięczny za jakąś bardziej przejrzystą instrukcję :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#799 PostWysłany: 09 Cze 2019 22:02 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Nic nie musisz udowadniać, ani nic nie potrącą. To ogólne zasady, bo w niektorych krajach jest potrącana prowizja za anulację.
Wejdź w formularz kontaktowy i odpowiednią zakładkę, dotyczącą anulacji biletu, po czym uzbrój się w cierpliwość, bo oczekiwanie zwrot moze trwać ponad miesiąc.
Góra
 Profil Relacje PM off
TKR lubi ten post.
TKR uważa post za pomocny.
 
      
#800 PostWysłany: 09 Cze 2019 23:41 

Rejestracja: 08 Maj 2016
Posty: 80
Wchodzę w zakładkę "zmień rezerwację" i tam jest info "Jeśli chcesz anulować zamówienie i uzyskać zwrot gotówki zamiast vouchera, prosimy o wypełnienie formularza na stronie https://www.flixbus.pl/firma/kontakt. Koniecznie podaj swój numer rezerwacji. " Natomiast na dole jest logowanie za pomocą nr rezerwacji i moich danych. Po zalogowaniu mam opcję zmiany danych rezerwacji lub jej anulowanie. Czy po anulowaniu rezerwacji pod linkiem https://www.flixbus.pl/firma/kontakt będzie ten formularz zwrotu? Bo bez zalogowania kliknięcie w ten link powoduje przeniesienie na poprzednią stronę, czyli obsługę klienta z rożnymi sugerowanymi tematami pomocy, ale bez żadnego formularza. Boję się, że jak po zalogowaniu zaznaczę anulowanie rezerwacji, to klamka zapadnie i będą mi wciskać ten voucher :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 67  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group