Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 317 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Maj 2019 02:55 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Ja z BA mogę lecieć z PIT do WAW z jedną, wygodną przesiadką. Włąśnie kupowałem bilet na grudzień, na święta, ale po tym co zobaczyłem to mi się zwyczajnie odechciało i kupiłem jak zwykle naszego Narodowego z YYZ. Jeżeli ktoś ma nas tak głęboko, że taką fuszerkę odwala na swojej OFICJALNEJ stronie to o czym mówić? A już informacja o przesiadce to majstersztyk.

Załączniki:
BApatalachy.jpg
BApatalachy.jpg [ 123.04 KiB | Obejrzany 4397 razy ]
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 25 Maj 2019 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
No, a w centrali BA w Londynie nie sposób znaleźć Polish native speaker, taka posucha na rynku pracy...

Przynajmniej masz bagaż rejestrowany. A cena podobna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Maj 2019 15:03 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Strona pewnie jest robiona przez zewnętrzną firmę, niekoniecznie w UK. Polska to pewnie na tyle niszowy rynek dla BA że nie ma sensu poprawiać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
LLAP lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 25 Maj 2019 20:45 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@sko1czek w punkt.
Zapłąciłem około 600 pln więcej, ale mam jak sam mówisz rejetrowany i klasę E w Locie więc jest okej.
Uważam, że polska polonia ma zdecydowanie większe wy,agania co do języka niż statystyczny Polak ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 08 Lip 2019 21:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10936
HON fly4free
skrzat napisał(a):
Wyciek danych osobowych i finansowych (np. Kart kredytowych) w BA:
https://www.headforpoints.com/2018/09/0 ... ata-theft/


Brytyjski organ nadzorczy ds. ochrony danych osobowych (ICO) ukarał linie lotnicze British Airways rekordową grzywną w związku z utratą danych pasażerów. Spółka ma zapłacić 183 mln funtów brytyjskich, choć przysługuje jej jeszcze prawo do odwołania.
https://www.dobreprogramy.pl/RODO-zbier ... 02691.html
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 08 Lip 2019 22:31 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
I beda sie odwolywac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 12 Sie 2019 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W sobote udalo mi sie przetestowac nowa biznes klase Club Suites w samolocie A350-1000. Pierwsza dostarczona sztuka, G-WXBA, lata na trasie do Madrytu, w ramach szkolenia zalogi.

Zaczne od zdjec i krotkiego opisu.

Heathrow T5, gate C. Pochmurny i wietrzny dzien.
Image

Image

Udalo mi sie wsiasc jako jednej z pierwszych. Ogolny widok.
Image

Image

Miejsce 2K. Jak widac na zdjeciach, pod oknem sa 2 male schowki, w tym po prawej jest miejsce na okulary slonczne i moze telefon. Ten po lewej jest troche wiekszy, ale w srodku jest pilot do TV, gniazdka elektryczne i 2 porty USB jak rowniez port sluchawkowy. Port sluchawkowy jest tak zrobiony, ze kabel od sluchawek idzie w dol po zapieciu i zajmuje dodatkowe miejsce. Po prawej widac mini szafke na magazyny lub elektronike.
Image

Regulacja siedzen jest z elektronicznego ekranu, ktory ma troche wolny czas wybudzenia.
Image

Ekrany sa duze i wyrazne. Pod ekranami jest wysuwany stolik. Moze byc w formie zlozonej albo rozlozonej i przesuwac sie przod - tyl. Probowalam uzywac pilota ze schowka, ale ile razy nie nacisnelam na ekranik, to przerzucalo mnie nie tam gdzie chcialam i wolalam wychylac sie i kilkac w duzy ekran.
Image

Podwojne miejsca na srodku. W miare dobre dla obcych, bo nie siedzi sie blisko siebie, ale gorsze dla par.
Image

Schowek na elektronike lub magazyny z lustrem.
Image

Ekran.
Image

Wiekszosc ludzi podnieca sie tym, ze sa to suites czyli sa zamykane drzwiczki. Ja osobiscie nie widze zadnego pozytku z tych drzwiczek, bo i tak przeciez wszystko widac z gory jak ktos przechodzi, a fotele sa tak umieszczone, ze nie widac z boku zbyt wiele nawet przy otwartych drzwiach.

Produkt w porzadku, ale moim zdaniem malo miejsca i ciasno. Bardziej podobaly mi sie otwarte siedzenia w Qatar czy American Airlines, a najbardziej wygodny uklad byl wedlug mnie w Emirates, gdzie jest duza polka z boku siedzenia i mini bar. Wziawszy pod uwage ze jrst malo tras, gdzie pojawia sie te samoloty i nowa biznes klasa, mysle ze nie ma sie co spieszyc z kupowaniem biletow w BA, bo ciagle trafi sie na stary uklad 8 siedzen w rzedzie.

Najwieksza zaleta A350 jest cisza w kabinie.

A350-1000 beda latac od wrzesnia na trasach do: Dubaju, Tel Awiwu, Toronto i Bangalore. Dokladna rozpiska, kiedy zaczna sie loty:
"-02 to 06 Sep, 09 to 30 Sep, and from 08 Oct 2019 daily to Dubai (DXB) - BA107/106
- from 01 Oct 2019, daily to Toronto (YYZ) - BA92/93
- from 01 Dec 2019, daily to Tel Aviv (TLV) - BA163/162
- from 01 Jan 2020, daily to Bangalore (BLR) - BA119/118
- from 01 Mar 2020, double daily to Dubai (DXB) - BA107/106 & BA105/104"

Nie sprawdzilam Premium Economy ani Economy, bo zapomnialo mi sie. Stwierdzilam, ze przejde sie na wieczornym locie, ktory .... nie odbyl sie.

Bilety kupilam za avios, LHR-MAD za 20K i £0.5 (zamienione potem na 15K + £25) i powrotny za 15K + 83zl (z polskiego konta kolegi). Samolot mial wykonywac poranna i wieczorna rotacje. Niestety podczas porannego powrotu z Madrytu doszlo do uszkodzenia i wieczorne loty zostaly odwolane, a ja wyladowalam na locie w niedziele rano, ktory byl obslugiwany przez 19 letniego B777.

Spora porazka dla BA, bo na wieczornej rotacji bylo 25 osob z forum FlyterTalk. Najpierw lot z Heathrow byl opozniony, a potem w koncu odwolano go. Mialam jechac na lotnisko w Madrycie o 19.00, ale odwolanie lotu nastapilo 10 minut wczesniej, wiec zwyczajnie wzielam nowy pokoj w hotelu, w ktorym akurat bylam i zostalam na noc. Zostalam automatycznie przerzucona na poranny lot. Gdybym to przemyslala lepiej, to moglam pojechac do centrum i wziac tam hotel i poprosic o zmiane lotu na wieczorny w niedziele. Mialabym pelny weekend na koszt BA.

Po powrocie zlozylam od razu wniosek o zwrot kosztu za hotel (moglam wziac drozszy pokoj) i o odszkodowanie 250 euro. Po odliczeniu kosztow, powinnam wyjsc do przodu na okolo £150. Na szczescie parkowalam na ulicy za darmo, wiec nie musialam placic ekstra za przedluzony postoj.
--------------------------------------------------------------------
Nie wiem dlaczego zdjecia zniknely, poprawilam linki.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka 12 Sie 2019 17:18, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 12 Sie 2019 14:47 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Aga, gratulacje zostania pierwsza formumowiczka testujaca nowy produkt BA ;). Nie wiem czy to tylko dla mnie, ale zdjecia sie tylko 2 wgrywaja - reszta nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 12 Sie 2019 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Wszystkie ida fotki

Tutaj macie video z 1 lotu

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 12 Sie 2019 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Z teco co czytalam, to juz jest bardzo duzo materialow z tego tygodnia. Na locie 5 sierpnia, bylo mnostwo blogerow i kazdy cos tam krecil. Poza tym chyba na kazdym locie jest duzo testerow i recenzentow. Zaloga byla bardzo mila, robila zdjecia pasazerom, jak sobie zyczyli, odpowiadali na rozne pytania, itp. Wiekszosc z nich jest z tzw. Mixed Fleet. Mialam te sama zaloge na obu lotach i zostalam rozpoznana juz w drzwiach samolotu, a potem przez kolejne osoby.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 12 Sie 2019 17:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@Aga_podrozniczka
Dobrze się ukrywałaś przed kamerą bo nigdzie na powyższym filmiku Cię nie widziałem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 12 Sie 2019 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
W przypadku Sama lubilem jego relacje ale ta o tym locie wyglada na zamowiona , oplacona I sponsorowana przez BA . Moze to tylko moje takie wrazenie.

Ale tak Aga masz racje i to chyba normalne ze setki ludzi , pasionatow lotnictwa chce sie przeleciec nowym produktem . Ciekawe czy tez takie zainteresowanie bedzie jsk chinskie samoloty zostsna wpuszczone na europejskie noebo ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 12 Sie 2019 19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
@monroe to film z 5 sierpnia, z lotu inauguracyjnego, ja lecialam 10/08. Czytalam, ze Sam Chui nie popisal sie i byl niegrzeczny dla pasazerow z tylu, przepychajac sie podczas filmowania i rozstawiajac ich po katach.

Osobiscie ograniczam sie do czytania relacji i ogladania zdjec, nigdy nie ogladam wideo.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 14 Sie 2019 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
BA odmowilo wyplaty odszkodowania EU261, twierdzac, ze samolot byl uszkodzony i bylo to poza ich kontrola. Dali mi 10tys avios i zwrot za hotel. Inni rowniez dostali odmowy. Zobacze do jakiego wniosku dojda inni forumowicze z FT, w koncu na anulowanych lotach bylo ponad 25 osob z forum.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 14 Sie 2019 17:09 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Uszkodzenie samolotu jest jak najbardziej ich sprawą, no chyba, że trafił w niego np. piorun, albo uderzył ptak :) Składaj skargę do CAA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 14 Sie 2019 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zapewne zloze, ale poczekam na ladnie napisana argumentacje na forum :-) Ptak nie uderzyl, tak naprawde nie wiadomo co sie popsulo, ktos napisal, ze flaps, itp. Nie zmienia to faktu, ze to techniczny problem i mogli podstawic inny samolot w swojej glownej bazie na Heathrow.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 23 Sie 2019 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Lece Ryanem do Madrytu aby potem leciec iberia do londynu I dalej do Kuala Lumpur z BA ale...
W madrycie bede dosc wczesnie i czy jest możliwość aby przebukowali mi lot w Madrycie w miarę dostępności miejsc na wcześniejszy do Londynu z BA? Załapał bym sie wtedy na lot A350-1000 i może up do biznesubym zrobił za avioski. Byłbym wcześniej w Londynie a nie na ostatni moment i poczekam sobie w saloniku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 23 Sie 2019 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Mozesz probowac na miejscu, ale watpliwe. Probowalam kiedys w CDG i nie chcieli mnie przerzucic na wczesniejszy lot. Watpliwie tez, zebys mial szanse zrobic upgrade za avios przed samym odlotem.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#79 PostWysłany: 23 Sie 2019 11:15 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Zalezy w jakiej taryfie masz bilet. Jak w jakiejs flexi to raczej nie bedzie problemu, ale jak to jakas najtansza to na 99% nic z tego. O upie za Aviosy zapomnij. Pomijając juz to ze nie zrobisz tego w ostatniej chwili to up mozliwy jest tylko o klase do gory.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 23 Sie 2019 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Ok dzieki.

W jakiej taryfie? Kurcze nie mam pojęcia bo cały bilet jest za aviosy z promocji Iberia.
Spróbuję wcześniej w takim razie zapytać na infolini.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 317 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Bot] oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group